Miesięczne archiwum: Grudzień 2020

Horoskop tygodniowy 28.12.2020-3.01.2021

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Przygotujmy się na pozytywne niespodzianki od losu. Zwolnijmy tempa, cieszmy się każdą chwilą, korzystajmy z życia i bądźmy hojni i życzliwi dla innych. Pełnia Księżyca w znaku Raka pomoże nam nawiązać ciekawe relacje, pogłębić istniejące przyjaźnie, a także znaleźć inspirację do nowych zadań w nadchodzącym 2021 roku.

W poniedziałek 28.12 trygon Słońca z Uranem doda nam energii. Działaj w grupie, znajduj pomocników i wspólników do ważnych przedsięwzięć, a sprawy ruszą do przodu. Udadzą się podróże i ambitne projekty.

W środę 30.12 pełnia Księżyca w znaku Raka zapewni nam dużą dawkę emocji. Będziemy chcieli zrobić dużo rzeczy naraz, warto zrobić dobry plan pracy i spraw na ten dzień, żeby się nie pogubić. Kwadratura Wenus z Neptunem pozwoli na relaks, hobby i odpoczynek od trudów minionych dni.

W piątek 1.01 sekstyl Merkurego z Neptunem sprawi, że będziemy mogli skorzystać z pomocy kogoś, kto wie więcej od nas. Nie obawiajmy się, że inni przejrzą nasze plany. W finansach poprawa dzięki zapobiegliwości i sprytowi. Wenus wchodzi do znaku Koziorożca i w sobotę 9.01 zrobi trygon z Marsem, co bardzo sprzyja rozwijaniu romantycznych znajomości.

Horoskop tygodniowy

28.12.2020, poniedziałek
Księżyc w znaku Bliźniąt
Księżyc sprawi, że ludzie będą zwracać uwagę na wygląd i oznaki prestiżu. Zadbaj o swoją urodę, wybierz się do fryzjera. Dobry czas na zakupy sylwestrowych kreacji i robienie pięknych dekoracji. Czyjaś pomoc sprawi, że będziemy niezwykle kreatywni i pomysłowi. Nie siadaj w przeciągu, organizm potrzebuje więcej zdrowego tłuszczu.
Aspekty planet: 04.25 trygon Słońca z Uranem, 07.46 opozycja Księżyca z Wenus, 12.58 kwadratura Księżyca z Neptunem.

Wibracja dnia: Ósemka
Wibracja Ósemki sprzyja udanym inwestycjom i zakupom. Dziś warto zawierać nowe znajomości, bo ludzie będą wobec siebie życzliwi i przyjaźni. Idealny dzień także na poświąteczne zakupy.

Karta dnia: III Cesarzowa
Możesz liczyć pieniądze. Dzień sprzyja trafnym decyzjom finansowym i mądrym pomysłom na zdobycie dodatkowej gotówki.

29.12.2020, wtorek
Księżyc w znakach Bliźniąt i Raka (od 11.28)
Zabierz się energicznie do pracy, ktoś zmobilizuje cię do większej aktywności, a nawet rywalizacji, która na dobre ci wyjdzie. Postaraj się jeść tylko zdrowe rzeczy, daj żołądkowi i wątrobie odpocząć. Spaceruj i wycieraj kurze, a szybko uporasz się z porządkami. Stosuj maseczki, nawilżaj skórę, zadbaj o ręce.
Aspekty planet: 04.00 sekstyl Księżyca z Marsem.

Wibracja dnia: Dziewiątka
Wibracja Dziewiątki pomaga kończyć stare sprawy. Pod jej wpływem będziemy w refleksyjnym nastroju. To dobry dzień na poważne przemyślenia, medytację i oczyszczenie naszych myśli.

Karta dnia: XX Sąd
Czekają cię miłe spotkania w większym gronie. Ktoś przedstawi cię osobie, która wpłynie pozytywnie na twoją karierę i sytuację finansową.

30.12.2020, środa
Księżyc w znaki Raka
Księżyc sprzyja domowym porządkom i podróżom. Wszystko uda się zrobić szybko i sprawnie, rodzina nie będzie narzekać. Jednak nie poświęcaj się dla innych! Pamiętaj, aby po pracy zadbać o urodę. W sklepach unikaj zakupów ubrań lub kosmetyków, bo możesz tanio kupić coś, z czego nie będziesz zadowolony. Pełnia Księżyca w znaku Raka przyniesie ważne wydarzenia w życiu rodzinnym i uczuciowym.
Aspekty planet: 00.32 sekstyl Księżyca z Uranem, 04.28 opozycja Księżyca ze Słońcem, 11.18 kwadratura Wenus z Neptunem, 17.03 opozycja Księżyca z Merkurym, 22.30 trygon Księżyca z Neptunem.

Wibracja dnia: Jedynka
Wibracja Jedynki sprawi, że będziemy w doskonałych nastrojach. Odpoczywaj, rozmawiaj z ciekawymi osobami, a przede wszystkim zapomnij o kompleksach. Jedynka pozwala z optymizmem spojrzeć na trudne sprawy, otwiera na miłość i pozytywne emocje.

Karta dnia: VII Rydwan
Energia będzie cię rozpierać. Idź na siłownię, pobiegaj, wybieraj się na spacery. Załatwiaj więcej spraw na mieście lub w dalszej okolicy.

31.12.2020, czwartek
Księżyc w znakach Raka i Lwa (od 19.57)
Księżyc sprzyja sprawnej organizacji Sylwestra. Panuj nad nerwami, a wszystko się uda. Zakupy i domowe porządki uda się zrobić szybko. Wieczorem Księżyc przyniesie nam ciekawe rozmowy i nowe inspiracje. Koniec roku 2020 będzie kameralny, ale udany i wejdziemy w nowy rok z nadzieją na spełnienie marzeń. Oczyszczaj organizm, jedz więcej warzyw i owoców.
Aspekty planet: 09.10 opozycja Księżyca z Plutonem, 14.44 kwadratura Księżyca z Marsem, 22.56 opozycja Księżyca z Saturnem.

Wibracja dnia: Dwójka
Wibracja Dwójki sprawi, że podczas sylwestrowych spotkań będziemy ciekawi cudzych spraw i pomysłów. To dobry dzień, aby pytać innych o radę. Dwójka sprzyja też miłości, łatwiej będzie ustalić wspólne cele na Nowy Rok.

Karta dnia: V Papież
Sprawy duchowe będą w centrum twojej uwagi. Znajdź swojego duchowego opiekuna lub miejsce, które cię zainspiruje i przywróci wewnętrzną równowagę.

1.01.2021, piątek
Księżyc w znaku Lwa
Warto zebrać siły i szybko uporać się z domowymi obowiązkami. Dzień sprzyja gotowaniu, rozmowom z przyjaciółmi, kameralnym spotkaniom, oglądaniu filmów. Po południu podróże przebiegną szybko i sprawnie. Zrób sobie masaż lub przygotuj sobie kąpiel w solance. Spisz noworoczne postanowienia, zastanów się, co jest dla ciebie w życiu ważne i od dziś zacznij wprowadzać te zmiany w życie. Zrób plan na cały rok. Unikaj żmudnych prac domowych i trudnych rozmów, bo stare przysłowie głosi, że jaki Nowy Rok, taki cały rok.
Aspekty planet: 1.07 opozycja Księżyca z Jowiszem, 08.27 kwadratura Księżyca z Uranem, 12.20 sekstyl Merkurego z Neptunem.

Wibracja dnia: Siódemka
Wibracja Siódemki sprawi, że będziemy w bardziej refleksyjnym nastroju. To dobry dzień na szukanie inspiracji w książkach i filmach, medytację i oczyszczenie naszych myśli. Wieczorem przyjdzie czas na układanie noworocznych planów.

Karta dnia: VI Kochankowie
Czas na miłość i zabawę. Odnajdziesz spokój u boku ukochanej osoby, dogadasz się z kimś, kto ma trudny charakter.

2.01.2021, sobota
Księżyc w znaku Lwa
Będziemy kreatywni i otwarci na nowe pomysły. Dzień sprzyja rozrywce i sztuce, a także miłości. Szukaj okazji do zabłyśnięcia, nie bądź zbyt skromny, odważnie proś o to, co ci się należy. Zrównoważ w diecie białko i węglowodany, nie przesadzaj z tuczącym deserem. Reguluj brwi, farbuj włosy. Ćwicz koordynację, regeneruj siły, unikaj ryzyka.
Aspekty planet: 12.25 trygon Księżyca z Wenus, 23.01 trygon Księżyca z Marsem.

Wibracja dnia: Ósemka
Wibracja Ósemki doda nam sił. Dziś wiele spraw uda się załatwić szybko i bez narzekania. Jeśli wciąż zwlekasz z ważnymi decyzjami, wreszcie podejmij decyzję. Dobry dzień na szybkie zakupy.

Karta dnia: XII Wisielec
Czas odpocząć i przestać się wszędzie spieszyć. Zacznij cenić swój czas, nie rozmieniaj go na drobne. Bądź cierpliwy, a uzyskasz to, czego pragniesz.

3.01.2021, niedziela
Księżyc w znakach Lwa i Panny (od 02.14)
Zrób sobie przerwę. Przeczytaj inspirującą książkę, spotykaj się z przyjaciółmi i nie martw się niczym na zapas. Księżyc sprzyja nowym znajomościom. Mimo niedzieli możesz wyznaczyć sobie zbyt ambitne plany, bądź więc dla siebie wyrozumiały i naucz się odpoczywać. Zjedź dzisiaj więcej jajek i chudego mięsa lub soi.
Aspekty planet: 14.13 trygon Księżyca z Uranem.

Wibracja dnia: Dziewiątka
Wibracja Dziewiątki sprzyja noworocznym postanowieniom. Jednak trzeba będzie pogodzić różne potrzeby, zastanowić się nad strategią działania. Dzisiaj uda się zakończyć stare rodzinne konflikty.

Karta dnia: XXI Świat
Otwórz się na ludzi i świat. Dzisiaj możesz dowiedzieć się czegoś, co zmieni twoje spojrzenie na życie.

Pozycje planet 28.12.2020 – 10.01.2021:
Słońce 04 º 42´ – 20 º 58´ Koziorożca
Księżyc 12 º 19´ Bliźniąt – 21 º 57´ Strzelca
Merkury 11 º 14′ Koziorożca – 04 º 05′ Wodnika
Wenus 15 º 24′ Strzelca – 02 º 56′ Koziorożca
Mars 25 º 40′ Barana – 01 º 53′ Byka
Jowisz 01 º 53′ – 05 º 05′ Wodnika
Saturn 01 º 10′ – 02 º 47′ Wodnika
Uran 06 º 51´ – 06 º 43´ Byka w retrogradacji
Neptun 18 º 24′ – 18 º 41′ Ryb
Pluton 24 º 04′ – 24 º 30′ Koziorożca

Próżny kurs Księżyca:
29.12 od g. 04.00 do g. 11.28.
31.12 od g. 14.44 do g. 19.57.
2.01 od g. 23.01 do 3.01 do g. 02.14.

Udanego tygodnia i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

Horoskop tygodniowy 21-27.12.2020

Autorki: Izabela Podlaska, Miłosława Krogulska

Księżyc zachęca nas do spędzania świąt w najbliższym gronie, ale i do odpoczynku i zajmowania się tym, na co na co dzień nie mamy czasu. Twój rytm dnia zwolni, zaczniesz doceniać codzienne radości codziennego życia. W poniedziałek 21.12 Słońce wchodzi do znaku Koziorożca, co sprzyja przedświątecznym porządkom, planowaniu spraw i wydatków na zbliżający się nowy rok, a także rodzinnym ustaleniom.

W poniedziałek 21.12 koniunkcja Jowisza z Saturnem sprzyja poważnym rozmowom osobistym i zawodowym oraz skłoni nas do podjęcia ważnych, ale koniecznych decyzji. Nie jest to dobry dzień na pośpieszne, nieprzemyślane działania czy rozpoczynanie nowych spraw. W poniedziałek Słońce i Merkury wchodzą do znaku Koziorożca, co sprzyja robieniu planów na nowy rok, reorganizacji przygotowań do świąt i stosowaniu nowoczesnych narzędzi w zarządzaniu pieniędzmi, a także zasięgania porad u osób bardziej doświadczonych.

W środę 23.12 kwadratura Marsa z Plutonem sprzyja aktywności fizycznej, spacerom i energicznym przygotowaniom do świąt. Zrób dzisiaj coś, co zaskoczy domowników i rodzinę, pokaż się z innej strony.

W piątek 25.12 trygon Merkurego z Uranem dostarczy nam wielu ekscytujących wiadomości. Warto dzwonić do dalszych krewnych i przyjaciół, dowiadywać się, co słychać, bo niektóre fakty mogą być bezcenne.

Horoskop tygodniowy

21.12.2020, poniedziałek
Księżyc w znakach Ryb i Barana (od 23.32)
Postaraj się odpocząć od trudnych spraw i nie bierz na siebie zbyt wielu obowiązków. Dzień nie sprzyja zaczynaniu nowych spraw, na zakupach ludzie będą niezdecydowani i krytyczni. Udadzą się za to wizyty w urzędach i robienie rachunków. Uważaj na kolana. Unikaj większych zakupów, łatwo będzie jednak zacząć przygotowania do świąt. Koniunkcja Jowisza z Saturnem przyniesie ważne przemyślenia i postanowienia.
Aspekty planet: 00.07 Merkury wchodzi do znaku Koziorożca, 00.33 koniunkcja Księżyca z Neptunem, 11.02 Słońce wkracza do znaku Koziorożca, 11.24 sekstyl Księżyca z Plutonem, 19.20 koniunkcja Jowisza z Saturnem.

Wibracja dnia: Jedynka
Będzie wiele ambitnych planów, ale nie wszystkie z nich uda się zrealizować, bo może brakować nam wytrwałości. Poczujemy się znudzeni codziennymi obowiązkami i chętnie od nich uciekniemy. Jedynka sprzyja zakupom i zawieraniu nowych znajomości.

Karta dnia: II Kapłanka
W twoim związku wydarzy się coś ważnego w tym tygodniu, nie przegap tego! Samotni mają szansę na wyjątkowe uczucie.

22.12.2020, wtorek
Księżyc w znaku Barana
Przygotuj się do nadchodzących świąt, zrób plan zakupów i rzeczy do zrobienia, bo Księżyc w Baranie pomoże ci szybko uporać się z zadaniami. Wieczorem znajdź czas na odpoczynek, poświęć czas na swoje hobby lub zajmij się pielęgnowaniem urody. Rodzinne i przyjacielskie rozmowy będą dzisiaj wesołe i udane. Także w kuchni uda się szybko zrobić wszystkie ważne prace, możesz testować nowe przepisy przed świętami.
Aspekty planet: 00.32 sekstyl Księżyca z Saturnem, 00.35 sekstyl Księżyca z Jowiszem, 00.41 kwadratura Księżyca ze Słońcem, 03.04 kwadratura Księżyca z Merkurym, 16.56 trygon Księżyca z Wenus.

Wibracja dnia: Dwójka
Wibracja Dwójki sprzyja zawieraniu zgody i powodzeniu w miłości. Będziemy wyrozumiali i ciekawi, co dzieje się u innych ludzi. Warto podróżować, rozmawiać, a także uczyć się od innych.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
Dzięki dyskrecji i zdolnościom negocjacyjnym uda ci się rozwikłać rodzinny spór. Wieczorem randka lub spotkanie z przyjaciółmi poprawi ci humor.

23.12.2020, środa
Księżyc w znaku Barana
Już dziś przygotuj wszystko na święta, bo Księżyc sprzyja dyscyplinie i efektywnej pracy. Dzień przyniesie nowatorskie pomysły na wigilijne menu lub prezenty, dlatego zamiast przejmować się tym, co inni ludzie mają do powiedzenia, szybko realizuj swoje dobre pomysły. Możesz odkryć sekrety, pozbyć się niechcianych spraw i znajomości. Zakupy będą szybkie i udane. Dostarcz organizmowi odpowiednią porcję witamin i wapnia, zadbaj o kręgosłup. Kwadratura Marsa z Plutonem ostrzega przed pośpiechem.
Aspekty planet: 15.52 kwadratura Marsa z Plutonem, 23.36 kwadratura Księżyca z Plutonem, 23.50 koniunkcja Księżyca z Marsem.

Wibracja dnia: Trójka
Trójka to wibracja kreatywności i radości życia. Wybierz się na randkę lub spacer z przyjaciółmi, dzisiaj możliwe są niezwykłe przygody. Dobry dzień na sztukę i robienie świątecznych dekoracji.

Karta dnia: XIX Słońce
Nikt nie przeszkodzi w realizacji ambitnego zadania. Chwal się i używaj swoich atutów, aby wyszło na twoje. Zagraj w totka, może ci się poszczęścić.

24.12.2020, czwartek
Księżyc w znakach Barana i Byka (od 11.55)
Księżyc pomoże ci sprawnie zrobić zakupy, gotować i ustawić choinkę. Rodzina będzie rozgadana, ale wesoła. Odkryjesz nowe powody do radości, znajdziesz ukryty sens ważnych wydarzeń. Zamiast ciągle stać w kuchni, znajdź czas na zabawę i miłość. Tegoroczna Wigilia sprzyja odnawianiu ważnych relacji. Pij ziołową herbatę, panuj nad nerwami.
Aspekty planet: 13.31 kwadratura Księżyca z Saturnem, 14.09 kwadratura Księżyca z Jowiszem, 18.47 trygon Księżyca ze Słońcem.

Wibracja dnia: Czwórka
Wibracja Czwórki sprawi, że będziemy marzyć o idealnych świętach. Jednak i tak wszystko się uda! Unikajmy jednak dyskusji z kimś, kto kocha narzekać. Lepiej zająć się tym, co wszystkim przynosi radość.

Karta dnia: XXI Świat
Otwórz się na ludzi i świat. Dzisiaj możesz dowiedzieć się czegoś, co zmieni twoje spojrzenie na życie.

25.12.2020, piątek
Księżyc w znaku Byka
Księżyc w znaku Byka sprawi, że będziemy życzliwi i otwarci na cudze potrzeby. Dobry czas na rodzinne spotkania, zawieranie zgody, rozmawianie o uczuciach i miłości. Boże Narodzenie sprzyja miłej atmosferze, pomoże rzeczowo dyskutować o wspólnych sprawach. Wieczór sprzyja sztuce i familijnej rozrywce. Dzwoń do znajomych, omawiaj wspólne rodzinne plany, ciesz się Świętami.
Aspekty planet: 00.57 trygon Księżyca z Merkurym, 01.55 koniunkcja Księżyca z Uranem, 08.04 trygon Merkurego z Uranem.

Wibracja dnia: Piątka
Wibracja Piątki wprawi nas w dobry nastrój. Nawet najbardziej ponure osoby nabiorą dziś optymizmu. Cieszmy się Bożym Narodzeniem, składajmy innym życzenia. Piątka pomoże pokonać stare kompleksy i popatrzeć z radością w przyszłość.

Karta dnia: IV Cesarz
Uporządkujesz rodzinne sprawy, pomożesz znajomym i znajdziesz czas na swoje hobby. Będziesz w te Święta świetnie zorganizowany.

26.12.2020, sobota
Księżyc w znaku Byka
Czeka nas udane Boże Narodzenie, a Księżyc w Byku sprzyja długiemu biesiadowaniu. Księżyc w znaku Ryb sprawi, że rodzina będzie zgodna i nawet najbardziej krytyczne osoby tym razem będą miłe dla innych. Śpiewaj kolędy, ciesz się obecnością bliskich i niczym się nie martw. Warto też wybrać się na spacer. Podróże bliskie i dalekie będą bezpieczne i udane.
Aspekty planet: 01.09 sekstyl Księżyca z Neptunem, 12.31 trygon Księżyca z Plutonem.

Wibracja dnia: Szóstka
Wibracja Dwójki sprzyja dobrym relacjom z ludźmi. Warto zrobić dla innych coś dobrego. Dziś ludzie będą wobec siebie życzliwi i przyjaźni. Idealny dzień także na składanie świątecznych życzeń i odpoczynek.

Karta dnia: XX Sąd
Czekają cię miłe spotkania w większym gronie. Ktoś przedstawi cię osobie, która wpłynie pozytywnie na twoją karierę i sytuację finansową.

27.12.2020, niedziela
Księżyc w znakach Byka i Bliźniąt (od 00.32)
Dziś warto odpocząć i cieszyć się świąteczną atmosferą. Będziemy rozmowni i bardzo towarzyscy. Udadzą się wyjazdy i randki, dobry czas na zmianę schematów i na zawieranie nowe znajomości. W uczuciach ożywienie, randki będą udane. Odkrywaj nowe zainteresowania, nie trać czasu na narzekanie. Unikaj zimna, ogrzewaj nerki.
Aspekty planet: 02.40 trygon Księżyca z Saturnem, 03.53 trygon Księżyca z Jowiszem.

Wibracja dnia: Siódemka
Przed nami spokojny dzień. Podsumujemy sukcesy, zastanowimy się co trzeba w życiu lub pracy poprawić. Dzięki pomocy wibracji Siódemki możemy coś odkryć, znaleźć, doprowadzić do szczęśliwego zakończenia.

Karta dnia: VII Rydwan
Energia będzie cię rozpierać. Idź na siłownię, pobiegaj, wybieraj się na spacery. Załatwiaj więcej spraw na mieście lub w dalszej okolicy.

Pozycje planet:
Słońce 29 º 34´ Strzelca – 04 º 42´ Koziorożca
Księżyc 18 º 31´ Ryb – 12 º 19´ Bliźniąt
Merkury 29 º 59′ Strzelca – 11 º 14′ Koziorożca
Wenus 06 º 39′ – 15 º 24′ Strzelca
Mars 22 º 56′ – 25 º 40′ Barana
Jowisz 00 º 19′ – 01 º 53′ Wodnika
Saturn 00 º 24′ – 01 º 10′ Wodnika
Uran 06 º 58´ – 06 º 51´ Byka w retrogradacji
Neptun 18 º 18′ – 18 º 24′ Ryb
Pluton 23 º 50′ – 24 º 04′ Koziorożca

Próżny kurs Księżyca:
21.12 od g. 11.24 do g. 23.32.
23.12 od g. 23.50 do 24.12 do g. 11.55.
26.12 od g. 12.31 do 27.12 do g. 00.32.

Udanego tygodnia i spokojnych i rodzinnych Świąt!

Horoskop tygodniowy 14-20.12.2020

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Przed nami najważniejszy tydzień nie tylko tego roku, ale i najbliższych dziesięcioleci. Nie znaczy to, że z dnia na dzień nasze życie się zmieni. Ale miejsce, w którym jesteśmy, to punkt wyjścia do nowej wędrówki, która zaprowadzi nas w zupełnie nowe miejsca. Zaćmienie Słońca oraz zmiana znaku dwóch planet społecznych Jowisza i Saturna spowoduje zmienę aury i codziennej, i ogólnoświatowej. Jowisz i Saturn zmierzają do koniunkcji czyli spotkania na niebie, które zdarza się raz na dwadzieścia lat. Warto pomyśleć, gdzie chcemy być za dwadzieścia lat i jak ma wyglądać nasze życie. I od razu zacząć wcielać ten plan w życie.

W poniedziałek 14.12 sekstyl Wenus z Jowiszem, a we wtorek 15.12 sekstyl z Saturnem i przejście Wenus do znaku Strzelca sprzyjają rankom, spotkaniom towarzyskim i załatwianiu spraw związanych ze sztuką i hobby. Uważajmy jednak podczas transakcji handlowych i finansowych, żeby nie zostać oszukanym. Poniedziałkowy nów i całkowite zaćmienie Słońca w znaku Strzelca w kwadraturze z Neptunem skierują naszą uwagę na sprawy edukacji i duchowości. Będziemy chcieli od nowa zacząć pewne sprawy, które wymagają dużej determinacji i wiedzy.

We wtorek 15.12 trygon Merkurego z Marsem sprzyja porządkom, wyjazdom i szukaniu pomocy. Warto zapisywać się na kursy, inwestować w książki, programy komputerowe czy prenumeraty pożytecznych pism.

W czwartek 17.12 Saturn wchodzi do znaku Wodnika, gdzie pozostanie do marca 2023 roku. Będzie sprzyjał nauce, zdobywaniu dobrych ofert pracy, a także dogadywaniu się z ludźmi, którzy są nam bliscy. Warto nadrobić korespondencję i wykonać ważne telefony w sprawach finansowych.

W sobotę 19.12 Jowisz wejdzie do znaku Wodnika, gdzie przebywać będzie do maja 2021 roku. Może nas w tym tygodniu skłaniać do kupowania tego, co drogie i wyjątkowe. Sporo możemy wydać na domową rozrywkę i prezenty, warto rozsądnie wybierać i kalkulować koszty.

W niedzielę 20.12 koniunkcja Słońca z Merkurym w znaku Strzelca doda nam siły, energii i optymizmu. Z chęcią weźmiemy się za trudne sprawy, będziemy ambitni i nieustępliwi. To dobry dzień na podejmowanie ważnych decyzji, rozmowy i narady.

Horoskop tygodniowy

14.12.2020, poniedziałek
Księżyc w znaku Strzelca
Nów Księżyca i całkowite zaćmienie Słońca sprzyja wyrażaniu ukrytych emocji. Unikaj konfliktów, bo z byle uwagi zrobi się wielka awantura. Zamiast ryzykować i się spieszyć, zadbaj o swoje zdrowie i kondycję rodziny. Dobry dzień na definitywne rozstanie się z cukrem, alkoholem i papierosami. Podróże lub towarzyskie spotkania będą mniej udane. Planety pomagają wprowadzić w życie nowe plany.
Aspekty planet: 09.14 kwadratura Księżyca z Neptunem, 11.41 koniunkcja Księżyca z Merkurym, 13.13 trygon Księżyca z Marsem, 17.16 koniunkcja Księżyca ze Słońcem i całkowite zaćmienie Słońca, 21.58 sekstyl Wenus z Jowiszem.

Wibracja dnia: Trójka
Wibracja Trójki sprzyja zdobywaniu nowych wiadomości. Popatrzmy jak inni ludzie podchodzą do trudnych spraw, szukajmy inspiracji w sztuce i literaturze. Uda się wprowadzić w życie nowe, a nawet rewolucyjne pomysły.

Karta dnia: III Cesarzowa
Możesz liczyć pieniądze. Dzień sprzyja trafnym decyzjom finansowym i mądrym pomysłom na zdobycie dodatkowej gotówki.

15.12.2020, wtorek
Księżyc w znakach Strzelca i Koziorożca (od 04.34)
Dobry dzień na odważne i nowatorskie plany. Zakończ konflikty i zrób coś dobrego dla innych. Księżyc ułatwi dzisiaj naukę, zachęci do dalekich podróży. Popołudnie sprzyja odpoczynkowi, uprawianiu sportu. Nowe znajomości będą udane. Wcieraj rozgrzewające balsamy, idź na masaż odchudzający. Wenus wkroczy do Strzelca i zacznie sprzyjać randkom i odnawianiu dawnych znajomości.
Aspekty planet: 05.23 trygon Merkurego z Marsem, 13.59 sekstyl Wenus z Saturnem, 16.22 trygon Księżyca z Uranem, 17.21 Wenus wchodzi do znaku Strzelca.

Wibracja dnia: Czwórka
Wibracja Czwórki sprzyja konkretnym dokonaniom. Czyni ludzi bardzo upartymi, dlatego unikaj dyskusji ze starszymi osobami. Zajmij się obowiązkami, planowaniem ważnych spraw, a dzień będzie bardzo udany.

Karta dnia: XIX Słońce
Od twoich decyzji zależeć będzie powodzenie ważnej zawodowej sprawy. Nie narzekaj, tylko energicznie zabierz się do pracy!

16.12.2020, środa
Księżyc w znaku Koziorożca
Dzień będzie spokojny, a ludzie będą w dobrych humorach. Zabierz się za układa nie ambitnych planów. Uda się zawieranie zgody, nauka, a szkolenia i wyjazdy miną w dobrej atmosferze. Uda ci się szybko ułożyć plan świątecznych wizyt i wyjazdów. Rób depilację, idź do kosmetyczki, dziś skóra szybciej się goi.
Aspekty planet: 11.11 sekstyl Księżyca z Neptunem, 16.32 kwadratura Księżyca z Marsem, 20.32 koniunkcja Księżyca z Plutonem.

Wibracja dnia: Piątka
Wibracja Piątki sprzyja zawieraniu zgody i powodzeniu w miłości. Będziemy wyrozumiali i ciekawi, co dzieje się u innych ludzi. Warto podróżować, rozmawiać, a także uczyć się od innych.

Karta dnia: IX Pustelnik
Nie będziesz narzekać na brak zajęć. Pilnuj szczegółów i drobiazgów, a uporasz się z każdym nowym zleceniem.

17.12.2020, czwartek
Księżyc w znakach Koziorożca i Wodnika (od 07.26)
Ważne sprawy załatwiaj rano, ale nie odwiedzaj dzisiaj urzędów, bo ludzie nie będą sobie życzliwi. Im bliżej południa, tym mniej możesz mieć energii i ochoty, aby zabrać się za pracę. Postaraj się za to uporać z zaległościami w domowych obowiązkach. Gorszy dzień na randki, podróże czy imprezy towarzyskie. Łatwo będzie zerwać związek lub zakończyć niechcianą znajomość. Saturn wkroczy do znaku Wodnika i zacznie wspierać ludzi aktywnych, warto zaangażować się w sprawy swojej społeczności.
Aspekty planet: 06.03 Saturn wchodzi do znaku Wodnika, 06.34 koniunkcja Księżyca z Jowiszem, 07.27 koniunkcja Księżyca z Saturnem, 11.15 sekstyl Księżyca z Wenus, 19.50 kwadratura Księżyca z Uranem.

Wibracja dnia: Szóstka
Wibracja Szóstki sprawi, że będziemy rozglądać się za życzliwymi osobami w naszym otoczeniu. Sprzyja rachunkom, pomaga troszczyć się o rodzinne dobra i mądrze lokować wspólne pieniądze.

Karta dnia: X Koło Fortuny
Ludzie będą ci przychylni i chętnie pomogą w załatwianiu różnych trudnych spraw. Postaraj się jednak nie obiecywać w zamian zbyt wiele.

18.12.2020, piątek
Księżyc w znaku Wodnika
Księżyc nie sprzyja nowym zadaniom. Lepiej odpoczywaj i trzymaj się sprawdzonych planów. Uważaj podczas podróży czy rachunków, bo możliwe są zguby i pomyłki. Lubie nie będą dla siebie wyrozumiali, dlatego nie proś dzisiaj o pożyczki czy przysługi. Jeśli chcesz odkryć czyjeś sekrety, to odważnie zadawaj pytania. Możesz robić drobne domowe porządki. Przejrzyj ważne dokumenty, zrób rachunki.
Aspekty planet: 23.08 sekstyl Księżyca z Marsem.

Wibracja dnia: Siódemka
Wibracja Siódemki nastroi nas pozytywnie do nauki, negocjowania i współpracy z innymi ludźmi. To dobry dzień, aby poważnie porozmawiać z bliskimi o podziale obowiązków lub kogoś o coś ważnego poprosić.

Karta dnia: XV Diabeł
W sprawach finansowych przyda ci się więcej opanowania, bo możesz wydać krocie na ubrania i dodatki. Nie zaufaj drugi raz osobie, która cię kiedyś oszukała.

19.12.2020, sobota
Księżyc w znakach Wodnika i Ryb (od 13.38)
Ucz się nowych umiejętności, czytaj książki i zdobywaj ciekawe informacje. Księżyc sprzyja podróżom, nauce, wymianie opinii. Narady w pracy mogą trwać dłużej niż zwykle, bo każdy będzie się chciał wypowiedzieć. Zakupy i towarzyskie spotkania będą bardzo udane. Bierz witaminy i suplementy. Jowisz wejdzie do znaku Wodnika i zacznie sprzyjać współpracy i znajdowaniu pomocnych ludzi.
Aspekty planet: 08.48 sekstyl Księżyca z Merkurym, 09.44 sekstyl Księżyca ze Słońcem, 14.07 Jowisz wchodzi do znaku Wodnika, 23.40 kwadratura Księżyca z Wenus.

Wibracja dnia: Ósemka
Układajmy plany, a potem do dzieła. To, co wprowadzimy w życie, będzie przynosiło dochód. Dziś mamy gwarancję sukcesu, choć lepiej trzymać emocje na wodzy. Dzień może okazać się udany, ale jednocześni nerwowy.

Karta dnia: XX Sąd
Chętnie pobędziesz dziś wśród ludzi. Sobota sprzyja zawieraniu nowych znajomości, ale nie przejmuj się zbytnio cudzymi opiniami.

20.12.2020, niedziela
Księżyc w znaku Ryb
Poczujesz przypływ optymizmu i życiowej energii. Szybko uporasz się z przygotowaniami do świąt. Podczas ważnych rozmów kontroluj emocje i postaraj się unikać kłótni. Ludzie będą życzliwi, ale bardzo uparci i niechętnie zmienią zdanie. Nie pouczaj innych, bo mogą się obrazić. Znajdź trochę czasu dla siebie na krótki relaks lub rozmowę z przyjaciółmi.
Aspekty planet: 02.49 sekstyl Księżyca z Uranem, 04.25 koniunkcja Słońca z Merkurym.

Wibracja dnia: Dziewiątka
Wibracja Dziewiątki skieruje naszą uwagę na sprawy związane ze sztuką, pięknem, mistyką. Do pracy nie będziemy mieli cierpliwości. Zamiast sprzątać i gotować, pogrążymy się w lekturze i marzeniach.

Karta dnia: VII Rydwan
Postaraj się jednak nie chwalić swoimi znajomościami i nie ulegaj prośbom, które zagrażają twoim interesom i rodzinnej pozycji.

Pozycja planet i świateł:
Słońce 22 º 26´ – 29 º 34´ Strzelca
Księżyc 13 º 10´ Strzelca – 18 º 31´ Ryb
Merkury 19 º 02′ – 29 º 59′ Strzelca
Wenus 27 º 54′ Skorpiona – 06 º 39′ Strzelca
Mars 20 º 30′ – 22 º 56′ Barana
Jowisz 28 º 48′ Koziorożca – 00 º 19′ Wodnika
Saturn 29 º 40′ Koziorożca – 00 º 24′ Wodnika
Uran 07 º 08´ – 06 º 58´ Byka w retrogradacji
Neptun 18 º 14′ – 18 º 18′ Ryb
Pluton 23 º 38′ – 23 º 50′ Koziorożca

Próżny kurs Księżyca:
14.12 od g. 17.16 do 15.12 do g. 04.34.
17.12 od g. 06.34 do g. 07.26.
19.12 od g. 09.44 do g. 13.38.

Horoskop tygodniowy 7-13.12.2020

Autorki: Miłosława Krogulska, Izabela Podlaska-Konkel

W tym tygodniu Księżyc zmierzający do nowiu i zaćmienie, które nastąpi w przyszłym tygodniu, skłonią nas do refleksji i pomogą podjąć ważne życiowe decyzje. Warto rozmawiać z ludźmi, poznawać potrzeby bliskich i służyć im pomocą.

W środę 9.12 kwadratura Słońca z Neptunem nastroi nas romantycznie i wyjątkowo nastrojowo. Sztuka i kontakty z ludźmi dostarczą nam wiele wzruszeń. W czwartek 10.12 sekstyl Wenus z Plutonem uwrażliwi nas na sprawy dzieci i najbliższej rodziny. Warto poświęcić im więcej wolnego czasu. Pewna ważna rozmowa lub wiadomość może zmusić nas do zmiany planów, ale na pewno będzie to miłe wydarzenie. W piątek 11.12 trygon Słońca z Marsem sprzyja podróżom. Pomoże rozwikłać trudne zagadki i doda nam animuszu. Odważnie upomnimy się o swoje, warto przypominać o długach czy obietnicach. W niedzielę 13.12 kwadratura Merkurego z Neptunem sprzyja nowym znajomościom, zakochiwaniu się od pierwszego wejrzenia i poznawaniu ciekawych ludzi przez przyjaciół i w podróży. Skorpiony mają szczęście w miłości.

Horoskop tygodniowy

7.12.2020, poniedziałek
Księżyc w znaku Panny
Zaplanuj ważne sprawy, od rana zabierz się za pracę. Księżyc pomoże z sukcesem załatwiać sprawy na mieście, odwiedzać urzędy, biura czy banki. Ludzie będą sobie życzliwi. Udadzą się większe zakupy, a porządki zrobisz szybko i dokładnie. Warto też zadbać o zdrowie. Organizm dobrze przyswaja witaminy i składniki mineralne, jedz więcej surowych warzyw i owoców.
Aspekty planet: 09.45 trygon Księżyca z Uranem, 12.24 kwadratura Księżyca z Merkurym.

Wibracja dnia: Piątka
Wibracja Piątki przyniesie dobre pomysły, ale pod warunkiem, że nie będziemy myśleć tylko o sobie samych. Otwórzmy się na innych, posłuchajmy, co mają do powiedzenia. Dobre rady okazać się mogą bardzo cenne, także w sprawach związanych z biznesem.

Karta dnia: III Cesarzowa
Możesz liczyć pieniądze. Dzień sprzyja trafnym decyzjom finansowym i mądrym pomysłom na zdobycie dodatkowej gotówki.

8.12.2020, wtorek
Księżyc w znaku Panny
Kwadra Księżyca w znaku Panny to dobry czas na porządki, podsumowania, pozbywanie się starych rzeczy, a także dbanie o zdrowie. Zrezygnuj z niezdrowych przyzwyczajeń, zmień styl życia na zdrowszy. Łatwiej będzie pozbyć się nałogów i złych nawyków. Jeśli chcesz się czegoś nauczyć, to dobry dzień na szybkie przyswajanie wiedzy. Organizm potrzebuje więcej wody, pij ciepłą ziołową herbatę.
Aspekty planet: 01.36 kwadratura Księżyca ze Słońcem, 04.45 opozycja Księżyca z Neptunem, 09.21 sekstyl Księżyca z Wenus, 13.51 trygon Księżyca z Plutonem, 21.08 trygon Księżyca z Jowiszem, 23.55 trygon Księżyca z Saturnem.

Wibracja dnia: Szóstka
Wibracja Szóstki sprzyja rodzinnym sprawom. Warto porozmawiać z krewnymi, a nawet podjąć próbę zakończenia różnych sporów i konfliktów. Wieczorne rozmowy i randki będą udane, choć wibracja przestrzega przed zazdrością.

Karta dnia: XIX Słońce
Od twoich decyzji zależeć będzie powodzenie ważnej zawodowej sprawy. Nie narzekaj, tylko energicznie zabierz się do pracy!

9.12.2020, środa
Księżyc w znakach Panny i Wagi (od 01.01)
Atmosfera będzie bardzo wesoła, ale na pracy i obowiązkach trudno się będzie skupić. Nie zabieraj się za rachunki, bo łatwo coś przegapisz. Dobry dzień na szukanie świątecznych podarunków, bo podczas zakupów pojawią się dobre pomysły i okazje. Pij więcej wody mineralnej, ogranicz kawę. Kwadratura Słońca z Neptunem kusi do wielkich wydatków, więc bądź rozsądny i rób zakupy z listą w ręku.
Aspekty planet: 20.40 kwadratura Słońca z Neptunem, 22.12 sekstyl Księżyca z Merkurym.

Wibracja dnia: Siódemka
Wibracja Siódemki sprawi, że myślami będziemy daleko od przyziemnych, zawodowych spraw. Taki nastrój pomoże artystom w ich twórczości, ale lepiej nie zabierać się dziś za rachunki i zaległe zawodowe sprawozdania.

Karta dnia: IX Pustelnik
Nie będziesz narzekać na brak zajęć. Pilnuj szczegółów i drobiazgów, a uporasz się z każdym nowym zleceniem.

10.12.2020, czwartek
Księżyc w znaku Wagi
Księżyc sprzyja udanym spotkaniom z krewnymi i przyjaciółmi. Rusz się z domu, a nabierzesz pozytywnej energii. Warto odnawiać różne stare znajomości, bo ludzie chętnie będą wspominać stare czasy. Dobry dzień dla uczniów i studentów, usiądź nad książką, a szybko nadrobisz zaległości i zrozumiesz trudne zagadnienia. Księżyc sprzyja pracy i aktywności, ale ostrzega przed konfliktami.
Aspekty planet: 08.21 sekstyl Księżyca ze Słońcem, 09.30 opozycja Księżyca z Marsem, 12.51 sekstyl Wenus z Plutonem, 16.21 kwadratura Księżyca z Plutonem, 23.57 kwadratura Księżyca z Jowiszem.

Wibracja dnia: Ósemka
Choć dzień będzie leniwy i senny, to wibracja Ósemki może przynieść doskonałe pomysły na pomnożenie kapitału. W miłości uważajmy, Ósemka to wibracja namiętności, ale też zazdrości.

Karta dnia: X Koło Fortuny
Ludzie będą ci przychylni i chętnie pomogą w załatwianiu różnych trudnych spraw. Postaraj się jednak nie obiecywać w zamian zbyt wiele.

11.12.2020, piątek
Księżyc w znakach Wagi i Skorpiona (od 02.58)
Księżyc nie sprzyja podróżom i ryzykownym sprawom. Licz raczej na siebie, nie proś o przysługi czy pożyczki. W sklepie sprawdź rachunek i pilnuj portfela. Dobry czas na dobrą lekturę i naukę. Jeśli czujesz się samotny, to po południu warto zadzwonić do kogoś, kto jest daleko. Uda się odnowić różne ważne znajomości i kontakty. Nie farbuj dzisiaj włosów, ani nie rób depilacji czy manicure.
Aspekty planet: 01.54 kwadratura Księżyca z Saturnem, 07.00 trygon Słońca z Marsem, 14.43 opozycja Księżyca z Uranem.

Wibracja dnia: Dziewiątka
Dziś zaprowadź wokół siebie trochę porządku. Wibracja Dziewiątki pomaga zakończyć różne sprawy. Poproś dziś o zwrot starych długów, pożyczonych kiedyś książek i płyt. Niech twoje rzeczy wrócą na swoje miejsce.

Karta dnia: XV Diabeł
W sprawach finansowych przyda ci się więcej opanowania, bo możesz wydać krocie na ubrania i dodatki. Nie zaufaj drugi raz osobie, która cię kiedyś oszukała.

12.12.2020, sobota
Księżyc w znaku Skorpiona
Ważne rodzinne sprawy, zakupy i porządki załatwiaj rano, bo popołudniu może być nerwowo. Ludzie mogą się spóźniać, a także będą zmieniać zdanie, a nawet przekręcać słowa. Lepiej zajmij się hobby lub odpoczywaj, idź na spacer. Unikaj dzisiaj większego prania, farbowania włosów, nie ryzykuj w sporcie. Weź kąpiel w olejku na uspokojenie nerwów.
Aspekty planet: 08.35 trygon Księżyca z Neptunem, 17.17 sekstyl Księżyca z Plutonem, 21.59 koniunkcja Księżyca z Wenus.

Wibracja dnia: Jedynka
Wibracja Jedynki sprawi, że będziemy otwarci na ryzykowne pomysły. Ucz się, spotykaj się z ludźmi, a przede wszystkim zapomnij o kompleksach. Jedynka pozwala z optymizmem spojrzeć na trudne sprawy, otwiera na miłość i pozytywne emocje.

Karta dnia: XX Sąd
Chętnie pobędziesz dziś wśród ludzi. Sobota sprzyja zawieraniu nowych znajomości, ale nie przejmuj się zbytnio cudzymi opiniami.

13.12.2020, niedziela
Księżyc w znakach Skorpiona i Strzelca (od 03.39)
Warto się dzisiaj zająć rodzinnymi sprawami, podać ulubione przysmaki na wspólny obiad. Łatwo będzie podjąć wspólnie mądre decyzje, zakończyć różne spory i kłótnie. Księżyc sprzyja odpoczynkowi, zabawie z dziećmi i randkom. Możesz prosić innych o pomoc, pożyczkę lub inne ważne dla ciebie sprawy. Odkurzaj, pal kadzidełka, wietrz pościel i poduszki.
Aspekty planet: 01.22 sekstyl Księżyca z Jowiszem, 02.57 sekstyl Księżyca z Saturnem, 12.38 kwadratura Merkurego z Neptunem.

Wibracja dnia: Dwójka
Dwójka to wibracja zgody i miłości. W biznesie Dwójka sprzyja współpracy i pomocy, którą można otrzymać od znajomych. Łatwo odnowisz stare kontakty. To także dobry dzień na randkę.

Karta dnia: VII Rydwan
Szynko podejmuj decyzje i porządkuj rodzinne sprawy. Nie ulegaj jednak prośbom, które zagrażają twoim interesom i rodzinnej pozycji.

Pozycja planet:
Słońce 15 º 19´ – 22 º 26´ Strzelca
Księżyc 02 º 22´ Panny – 13 º 10´ Strzelca
Merkury 08 º 05′ – 19 º 02′ Strzelca
Wenus 19 º 10′ – 27 º 54′ Skorpiona
Mars 18 º 27′ – 20 º 30′ Barana
Jowisz 27 º 21′ – 28 º 48′ Koziorożca
Saturn 28 º 58′ – 29 º 40′ Koziorożca
Uran 07 º 20´ – 07 º 08´ Byka w retrogradacji
Neptun 18 º 11′ – 18 º 14′ Ryb
Pluton 23 º 26′ – 23 º 38′ Koziorożca

Próżny kurs Księżyca:
8.12 od g. 23.35 do 9.12 do g. 01.01.
11.12 do g. 01.56 do g. 02.58.
13.12 od g. 02.57 do g. 03.39.

Udanego tygodnia!