Miesięczne archiwum: sierpień 2021

Horoskop tygodniowy 30.08-5.09.2021

Autorki: Miłosława Krogulska, Izabela Podlaska-Konkel

W sprawach uczuciowych i towarzyskich zdajmy się w tym tygodniu na łut szczęścia i improwizację. Przygotujmy się na towarzyskie i romansowe przygody. Wenus wciąż przemierza znak Wagi, co sprzyja nawiązywaniu przyjaźni, flirtów i gorących romansów. Zdajmy się na intuicję, działajmy sprawnie, a osiągniemy sukces.

W poniedziałek 30.08 Merkury wejdzie do znaku Wagi i ożywi nasze życie towarzyskie. Nie marudźmy na nudę, sami zorganizujmy weekendowe atrakcje dla siebie, rodziny, a nawet sąsiadów.

W czwartek 2.09 opozycja Marsa z Neptunem ostrzega nas przed zbędnymi wydatkami, zaleca spokój i opanowanie w kontaktach z przełożonymi i radzi, aby być cierpliwym wobec surowych i kontrolujących osób w naszym otoczeniu.

W niedzielę 5.09 trygon Merkurego z Saturnem sprzyja ciekawym spotkaniom. Popatrzymy z optymizmem na wszystkie swoje sprawy, zaczniemy dbać o swoja urodę i dobrą formę. Podróże i lektury będą wyjątkowo pouczające.

30.08.2021, poniedziałek
Księżyc w znaku Bliźniąt
Będziesz nerwowy, łatwo cię będzie wyprowadzić z równowagi. W takim usposobieniu lepiej nie wybieraj się dziś w podróż, a jeżeli musisz, weź coś na uspokojenie. Po południu ogarnie cię satysfakcja z pokonania chaosu w sprawach materialnych. Wieczór najlepiej spędzić poza domem, w kinie, na spacerze, z rodziną na spacerze.
Aspekty planet: 07.09 Merkury wchodzi do znaku Wagi, 09.13 kwadratura Księżyca ze Słońcem, 11.25 trygon Księżyca z Saturnem.

Wibracja dnia: 7
Wibracja Siódemki sprzyja porządkom i nauce. Dzisiaj wyciągniemy wnioski ze starych błędów, coś naprawimy i zmienimy na lepsze. Nadrabiaj zaległości, reperuj różne urządzenia.

Karta dnia: VI Kochankowie
Negocjuj, umawiaj się na spotkania, weź pod uwagę racje i argumenty partnera, wspólnika lub dziecka. Doceń to, że niektóre rzeczy robią za ciebie inni, a świat stanie się piękniejszy.

31.08.2021, wtorek
Księżyc w znaku Bliźniąt
Rano zechcesz wyjaśnić jakieś nieporozumienie. Nie spiesz się, tylko dobrze przemyśl, co chcesz powiedzieć. Z kwiatami lub czekoladkami na zgodę dobrze będzie pójść popołudniu. Spróbuj też zagrać w jakąś grę losową. Wieczorem nabierzesz ochoty do nauki, kiedy zrozumiesz, ile można na tym zyskać.
Aspekty planet: 06.29 trygon Księżyca z Wenus, 12.35 kwadratura Księżyca z Marsem, 15.40 kwadratura Księżyca z Neptunem, 22.48 trygon Księżyca z Jowiszem.

Wibracja dnia: 8
Wibracja Ósemki sprzyja ważnym decyzjom na temat finansów, zakupów i inwestycji. Rób rachunki, układaj plan ważnych zadań. Wpadniesz na pomysł, jak opanować problemy i mieć więcej gotówki.

Karta dnia: I Mag
Wykorzystaj swój urok osobisty i przekonaj kogoś do siebie lub swoich pomysłów. Nie musisz wszystkiego o sobie opowiadać, w miłości zachowaj aurę tajemniczości.

1.09.2021, środa
Księżyc w znakach Bliźnięta i Raka (od 7.25)
Będziesz odpoczywać i żartować z rodzinnych wydarzeń. Warto wybrać się na spacer i spalić trochę kalorii. Wieczorem zapomnij jednak o zaleceniach zdrowotnych lekarza i baw się na całego. Organizm potrzebuje ruchu, spaceruj więc, tańcz, ćwicz na siłowni, wybierz się na rower. Organizm potrzebuje dużo białka, dobrze więc skomponuj posiłki.
Aspekty planet: 13.46 kwadratura Księżyca z Merkurym.

Wibracja dnia: 6
Wibracja Szóstki sprzyja rodzinie. Pomagajmy innym, dzielmy się doświadczeniem, dbajmy o ludzi, których kochamy. Także sąsiedzkie sprawy znajdą się w centrum uwagi. Uda się zawrzeć zgodę lub wreszcie coś ważnego wspólnie postanowić.

Karta dnia: XIII Śmierć
Nie odkładaj na później ważnych spraw. Poczujesz, że czas na poważną rozmowę z partnerem lub współpracownikiem. Od jej wyniku może zależeć twoja przyszłość.

2.09.2021, czwartek
Księżyc w znaku Raka
Będziemy uczuciowi, ale i roztargnieni. Odpocznijmy i nie wymagajmy od ludzi zbyt wiele. Warto zająć się sztuką i sprawami ducha, bo w tych dziedzinach będziesz ekspertem. Pilnuj też swoich sekretów, bo niespodziewanie ktoś zapragnie wiedzieć o tobie więcej, niż sam chciałbyś powiedzieć.
Aspekty planet: 02.52 sekstyl Słońca z Księżycem, 12.32 sekstyl Księżyca z Uranem, 19.42 opozycja Marsa z Neptunem, 23.24 kwadratura Księżyca z Wenus.

Wibracja dnia: 7
Wibracja Siódemki nastroi nas pozytywnie do nauki, negocjowania i współpracy z innymi ludźmi. To dobry dzień, aby poważnie porozmawiać z bliskimi o podziale obowiązków lub kogoś o coś ważnego poprosić.

Karta dnia: XVII Gwiazda
Zadbaj o siebie, zwróć uwagę na swój wygląd. Idź do fryzjera, kup nowe ubranie, zacznij zadziwiać innych swoją urodą. W pracy ktoś wyciągnie do ciebie pomocną dłoń.

3.09.2021, piątek
Księżyc w znakach Raka i Lwa (od 17.58)
Rano trudno cię będzie zrozumieć. Zapragniesz kilku rzeczy na raz, wygłosisz przeciwstawne opinie, pochwalisz – a zaraz potem skarcisz. Równowagę osiągniesz po południu. To dobry czas na wyjaśnianie nieporozumień i zawieranie nowych znajomości. Słońce w kwadraturze z Saturnem i w opozycji z Neptunem może odebrać ci pewność siebie. Merkury w koniunkcji z Jowiszem sprzyja podróżom.
Aspekty planet: 02.51 trygon Księżyca z Neptunem, 03.15 sekstyl Księżyca zMarsem, 07.37 opozycja Księżyca z Plutonem.

Wibracja dnia: 8
Wibracja Ósemki sprzyja udanym inwestycjom i rozmowom na temat zawodowych planów. Już koniec tygodnia, ale warto pomyśleć o pieniądzach. Idealny dzień także na większe zakupy.

Karta dnia: VIII Siła
Pomóż osobie, która sama nie daje sobie rady z codziennymi sprawami. Twoje domowe zwierzę zapewni ci wiele rozrywek. Zrób badania okresowe, nie bagatelizuj osłabienia organizmu.

4.09.2021, sobota
Księżyc w znaku Lwa
Dzień nie będzie sprzyjał beztroskiemu lenistwu. Musisz liczyć się z dodatkową odpowiedzialnością i obowiązkami. Być może trzeba będzie kimś się zaopiekować lub aktywnie uczestniczyć w porządkach. Ktoś pomoże ci jednak szybko uporać się z trudnymi zadaniami. Wieczorem wyjątkowe spotkania w niedużym gronie. Warto pić dużo wody i jeść zdrowe tłuszcze.
Aspekty planet: 06.45 sekstyl Księżyca z Merkurym, 08.54 opozycja Księżyca z Saturnem, 21.23 kwadratura Księżyca z Uranem.

Wibracja dnia: 9
Wibracja Czwórki sprzyja ważnym decyzjom, ale także wyplątywaniu się z umów, które nie przynoszą korzyści. Oszczędzaj dzisiaj czas i siły, postaraj się choć trochę odpocząć.

Karta dnia: XXI Świat
Przekonasz się, że jesteś o wiele więcej wart, niż sam przypuszczasz. Powiadom wszystkich o swoim sukcesie. Stań do konkursu, zagraj w totka, wypróbuj swoje szczęście.

5.09.2021, niedziela
Księżyc w znaku Lwa
Czeka cię spokojny dzień. Warto słuchać dziś ludzi, pytać o radę czy opinię. Wiele się nauczysz i zyskasz opinię osoby inteligentnej i bezpośredniej. W towarzystwie unikaj plotek, bo wplączesz się w niepotrzebny konflikt. Warto rozpocząć naukę obsługi komputera, języka obcego lub obsługi skomplikowanej maszyny domowej.
Aspekty planet: 03.30 trygon Merkurego z Saturnem, 13.58 sekstyl Księżyca z Wenus, 16.21 opozycja Księżyca z Jowiszem.

Wibracja dnia: 1
Wibracja Jedynki sprzyja ryzykownym decyzjom i odważnym wystąpieniom. Łatwo będzie wycofać się z czegoś lub nagle coś zmienić. Szukaj nowych wyzwań, nie oglądaj się w przeszłość.

Karta V Papież
Medytuj, odpoczywaj i zajmuj się ważnymi duchowymi sprawami. Postępuj zgodnie ze swoimi przekonaniami, nie naginaj reguł czy moralności do sytuacji, bo możesz stracić reputację.

Pozycje planet:
Słońce 06 º 51´ – 13 º 37´ Panny
Księżyc 03 º 36´ Bliźniąt – 00 º 31´ Panny
Merkury 29 º 32′ Panny – 09 º 05′ Wagi
Wenus 16 º 14′ – 24 º 23′ Wagi
Mars 19 º 43′ – 24 º 12′ Panny
Jowisz 25 º 56′ – 25 º 05′ Wodnika w retrogradacji
Saturn 08 º 15′ – 07 º 51′ Wodnika w retrogradacji
Uran 14 º 45´ – 14 º 41´ Byka w retrogradacji
Neptun 22 º 12′ – 22 º 01′ Ryb w retrogradacji
Pluton 24 º 38′ – 24 º 32′ Koziorożca w retrogradacji

Próżny kurs Księżyca:
31.08 od g. 22.48 do 1.09 do g. 07.25.
3.09 od g. 07.37 do g. 17.58.
5.09 od g. 16.21 do 6.09 do g. 01.05.

Udanego tygodnia!