Miesięczne archiwum: styczeń 2023

Horoskop tygodniowy 30.01-5.02.2023

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

W tym tygodniu Słońce ustawi się w trygonie z Marsem i w kwadraturze z Uranem, co wprowadzi nerwowość i niepokój w nasze codzienne sprawy. Przez cały tydzień energia pełni Księżyca będzie nas rozpierać, a niektórzy będą bardziej skłonni do kłótni i obrażania się. Warto pozytywnie wykorzystać ten nadmiar energii.

W poniedziałek 30.01 trygon Słońca i Marsa obudzi w tobie determinacje i siłę woli do działania. Warto podejmować się cięższych prac fizycznych, ćwiczyć, być wytrwałym, bo szybko czekać cię będzie nagroda. Trygon Merkurego z Uranem zapewni ci więcej rozrywki i dużo odkrywczych pomysłów, które ułatwią ci codzienne życie. Pewna dobra wiadomość zmieni twoje nastawienie do pracy na lepsze.

W sobotę 4.02 kwadratura Słońca z Uranem. Bądź ostrożny w kontaktach z nieznajomymi, ktoś może być zbyt wścibski i wypytywać cię o pieniądze lub trudne sprawy, unikaj plotkarzy.

W niedzielę 5.02 pełnia Księżyca w znaku Lwa sprzyja nabieraniu sił, zdobywaniu nowych umiejętności, testowaniu przepisów czy kuracji odmładzających. Warto zacząć regularnie ćwiczyć, teraz uda ci się wytrwać w naszym postanowieniach.

30.01.2023, poniedziałek
Księżyc w znakach Byka i Bliźniąt (od 09.36)
Za domowe obowiązki trudno się będzie zabrać. W sprawach finansowych bądź ostrożny, dzisiaj krewni patrzą na własne korzyści, a ludzie mogą być zazdrośni. Księżyc w Bliźniętach zaleca sprawdzić pocztę i odpowiedzieć szybko na listy.

Wibracja dnia: 2
Wibracja Dwójki sprzyja współpracy. Dziś możesz zarobić na cudzych pomysłach lub podzielić się czymś z innymi. Dobry dzień na randki, a także zawieranie nowych znajomości.

Karta dnia: XXI Świat
Zakończysz pewną trudną sprawę i pokonasz największe trudności. Nowa osoba, która pojawi się w twoim życiu, wniesie wiele radości i szczęścia. Możliwa niespodzianka z zagranicy.

31.01.2023, wtorek
Księżyc w znaku Bliźniąt
Nie będziemy mieli ochoty na wysiłek i męczące obowiązki. Ludzie mogą być nerwowi i reagować na wszystko bardzo emocjonalnie, dlatego unikaj dziś krytykowania i oceniania innych. Po południu poprawa aury, niektórzy przeproszą za dąsy i zabiorą się za wyjaśnianie różnych nieporozumień.

Wibracja dnia: 3
Wibracja Trójki sprzyja ambitnym pomysłom, twórczym dyskusjom i szybkiej nauce. Zadawaj dzisiaj odważne pytania, szukaj nowych możliwości, poznawaj nowych przyjaciół.

Karta dnia: IV Cesarz
Realizuj swoje ambicje, przedstawiaj przełożonym lub partnerowi ambitne plany, załatwiaj szybko urzędowe sprawy. Dobrze dogadasz się z dziećmi i młodszymi członkami rodziny.

1.02.2023, środa
Księżyc w znakach Bliźniąt i Raka (od 21.13)
Dzień sprzyja dobrym pomysłom na odzyskanie równowagi, także w sprawach finansowych. Bądź skrupulatny, a naprawisz jakiś błąd lub znajdziesz rozwiązanie trudnego problemu. Uważaj na to, co jesz. Warto dzisiaj przebywać z ludźmi, nawiązywać nowe znajomości.

Wibracja dnia: 1
Wibracja Jedynki sprzyja radości, miłości. Znajdź też chwilkę na swoje hobby, bo właśnie wtedy mogą ci przyjść do głowy wspaniałe pomysły, dzięki którym pokonasz trudności.

Karta dnia: XVII Gwiazda
Znajdź czas, aby pójść na spacer, zadbać o wygląd i dobre samopoczucie. Ktoś będzie się chciał się z tobą zaprzyjaźnić lub zdobyć twoje serce.

2.02.2023, czwartek
Księżyc w znaku Raka
Od rana będziemy mieli ochotę ruszyć się z miejsca, odkrywać nowe zainteresowania, a także dyskutować o niezwykłych sprawach. Będziesz rozmowny i ciekawski, zamiast sprzątać gdzieś się wybierzesz. Unikaj tylko marudzących krewnych i postaraj się nie spóźniać. Łatwo będzie zawierać nowe znajomości.

Wibracja dnia: 2
Wibracja Dwójki sprzyja miłości, a także pomaga w naprawie relacji z ludźmi. Zapytaj też sąsiadów i krewnych, w czym możesz im doradzić lub pomóc, a zyskasz wdzięczność.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
Przypomnij sobie o przyjaciołach, którzy wiele dla ciebie znaczą. Dogaduj się z ludźmi, negocjuj, zbijaj ceny w dół. Odpocznij i nie pracuj za dużo.

3.02.2023, piątek
Księżyc w znaku Raka
Nigdzie i z niczym się dzisiaj nie spiesz, bo możesz czegoś zapomnieć lub zgubić. Za cięższe prace w domu trudno się będzie zabrać. Unikaj zakupów, rachunków i dalekich podróży, bo podczas jazdy samochodem trudno się będzie skoncentrować. Jeśli nie chcesz przytyć, jedz jabłka i surówki. Szybko załatwisz sprawy urzędowe.

Wibracja dnia: 3
Wibracja Trójki sprzyja ambitnym pomysłom i intelektualnym dociekaniom. Zadawaj odważne pytania, szukaj nowych rozwiązań i możliwości. Rodzina chętnie o tym podyskutuje.

Karta dnia: X Koło Fortuny
Zaryzykuj, bo szczęście ci sprzyja. Szukaj lepszej pracy, kup kupon totolotka, weź udział w loterii, zgłoś się do konkursu, bo masz szansę polepszyć swój los.

4.02.2023, sobota
Księżyc w znakach Raka i Lwa (od 09.50)
Księżyc nie sprzyja zaczynaniu nowych spraw. Skrywane konflikty mogą dziś nagle wybuchnąć. Większość ludzi będzie myśleć głównie o pieniądzach i przyziemnych sprawach. Daj nerwom odpocząć, zajmij się rozrywką i sztuką.

Wibracja dnia: 4
Wibracja Czwórki sprzyja rodzinnym sprawom, a także odpoczynkowi w dobrej atmosferze. Nawet dla złośliwców i maruderów będziemy dziś życzliwi i wyrozumiali.

Karta dnia: VI Kochankowie
Spotykaj się ze znajomymi, sobotnie spotkania będą miłe i owocne w nowe znajomości. W uczuciach bardzo dobra passa, oczekuj pomyślnych wiadomości.

5.02.2023, niedziela
Księżyc w znaku Lwa
Dziś będziemy niecierpliwi i pomysłowi. Księżyc sprzyja zmianie spojrzenia na sytuację, dlatego odważ się dzisiaj walczyć o swoje sprawy i zyski. Pozbądź się kompleksów i uwierz, że masz szansę na spełnienie marzeń. Pełnia Księżyca w Lwie sprawi, że wszyscy będą reagować nerwowo, nie wdaj się więc w konflikty.

Wibracja dnia: 5
Wibracja Piątki sprzyja przyjaźni i sympatii. Zadzwoń do przyjaciół, ciesz się bliskością. Dobry dzień na randkę, także przez Internet. Zakładaj konto w serwisach randkowych, dyskutuj na forach.

Karta dnia: XIX Słońce
Nie siedź sam w domu w weekend, zorganizuj zabawę dla znajomych lub wyjedź gdzieś choćby na jeden dzień.

Pozycje planet:
Słońce 09 o 48´ – 16 o 54´ Wodnika
Księżyc 25 o 34´ Byka – 19 o 24´ Lwa
Merkury 14 o 59′ – 22 o 48′ Koziorożca
Wenus 03 o 36′ – 12 o 17′ Ryb
Mars 09 o 52′ – 11 o 27′ Bliźniąt
Jowisz 05 o 40′ – 07 o 00′ Barana
Saturn 25 o 36′ – 26 o 26′ Wodnika
Uran 14 o 57´ – 15 o 01´ Byka
Neptun 23 o 32′ – 23 o 45′ Ryb
Pluton 28 o 35′ – 28 o 49′ Koziorożca
Próżny kurs Księżyca:
30.01 od g. 06.53 do g. 09.36.
1.02 od g. 12.59 do g. 21.13.
4.04 od g. 07.20 do g. 09.50.
Udanego tygodnia!

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

W tym tygodniu dużo spraw przyspieszy za sprawą Słońca i Jowisza, które utworzą na niebie sekstyl w znakach Wodnika i Barana. Nadejdzie dobry czas na zakupy, podpisywanie umów, wyjazdy i ważne spotkania.

W środę 25.01 sekstyl Słońca z Jowiszem dodadzą ci energii i zapewni sukces w dziedzinach związanych z techniką i nowoczesnymi mediami. Warto wysyłać listy i e-maile, bo jest szansa, że szybciej dotrą do adresatów.

W piątek 27.01 Wenus wchodzi do znaku Ryb i sprawi, że będziesz rozdarty między rodzinnymi obowiązkami i sprawami a towarzyskimi zaproszeniami na karnawałowe spotkania i imprezy. Spróbuj znaleźć kompromis, warto odnowić stare znajomości.

W sobotę 28.01 kwadra Księżyca w znaku Byka nie sprzyja pożyczaniu pieniędzy, zadłużaniu się czy wydawaniu pieniędzy na głupstwa czy niepotrzebne rzeczy. Medytuj, wycisz się, idź na basen, a szybko zregenerujesz siły.

23.01.2023, poniedziałek
Księżyc w znakach Wodnika i Ryb (od 18.37)
Przypomnimy sobie o przyjemnościach i marzeniach. Zamiast poświęcać się dla innych, choć przez chwilę pomyśl o sobie. Wieczorem chętnie zaprosimy gości, bo Księżyc uczyni nas hojnymi i serdecznymi, a także skłonnymi do popisywania się tym, co mamy. Udadzą się randki, zakupy, twórczość, nauka.

Wibracja dnia: 4
Wibracja Czwórki sprzyja ważnym przemyśleniom. Dzisiaj możesz odkryć tajemnice, rozszyfrować spiski. Pytaj o wszystko, co tylko cię interesuje i nie daj się zbyć byle argumentem.

Karta dnia: II Kapłanka
Odpocznij, zdystansuj się do świata i znajdź czas tylko dla siebie. Dzięki temu inaczej spojrzysz na życiowe problemy i ze spokojem dasz radę większości z nich.

24.01.2023, wtorek
Księżyc w znaku Ryb
W ciągu dnia zabierz się za trudne i zaległe sprawy, ale omijaj urzędy lub osoby, które mogłyby ci zaszkodzić lub które czepiają się drobiazgów. Dzisiaj Księżyc sprzyja nauce, podróżom i oszczędnym zakupom. Udadzą się wizyty lekarskie, a także spotkania z prawnikami czy innymi specjalistami. Organizm potrzebuje więcej witamin.

Wibracja dnia: 5
Wibracja Piątki doda nam wiary w świat i ludzi. Warto bywać, dyskutować. Udadzą się dzisiaj większe zakupy. Dobry dzień na hobby, publiczne prezentacje i wystąpienia.

Karta dnia: VIII Sprawiedliwość
Pewna urzędowa lub oficjalna sprawa będzie wymagać szybkiej reakcji i szczegółowych wyjaśnień. Nie zwlekaj z działaniem.

25.01.2023, środa
Księżyc w znakach Ryb i Barana (od 19.49)
Ludzie będą krytyczni i uparci. Ktoś może wymagać od ciebie o wiele, niż robisz zwykle. Ułóż dobry plan dnia i nie daj się poganiać, a ze wszystkim sobie poradzisz. Randki mogą okazać się o wiele mniej namiętne i udane, niż sobie tego życzyliśmy.

Wibracja dnia: 6
Wibracja Szóstki sprzyja rodzinnym sprawom. Chętnie pomożesz, doradzisz, a w razie potrzeby pocieszysz swoich bliskich. Dzisiaj możesz gotować i piec ulubione przysmaki lub zająć się upiększaniem domu.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
W sprawach finansowych bądź nieugięty i zdecydowany. Nie pożyczaj niczego osobie, która zawiodła cię w przeszłości.

26.01.2023, czwartek
Księżyc w znaku Barana
Uda się rozwiązać zawodowe i techniczne problemy. W uczuciach będziesz zbyt krytyczny, uważaj, żeby kogoś nie obrazić. Udadzą się też zakupy i służbowe podróże. Rano bądź wieczorem spaceruj, biegaj lub uprawiaj nordic walking.

Wibracja dnia: 7
Wibracja Siódemki nie sprzyja ryzykownym decyzjom. Bądźmy dziś ostrożni, unikajmy kłótni. Zajmij się nauką, wyjaśniaj różne trudne sprawy. Dobry dzień na zmianę stylu życia na bardziej zdrowy.

Karta dnia: XVIII Księżyc
Nie dyskutuj na tematy, które irytują starszych krewnych, bo ktoś może się obrazić. Nie reaguj dziecinnie na kłopoty.

27.01.2023, piątek
Księżyc w znaku Barana
Księżyc sprzyja sprawom, które wymagają współpracy i uzgadniania szczegółów z innymi ludźmi. Będziesz życzliwy i wyrozumiały dla innych. Warto załatwiać sprawy na mieście, odwiedzać krewnych, podejmować wspólnie potrzebne decyzje. Dziś możesz wpaść na bardzo dobre pomysły, zarobić więcej pieniędzy i przyspieszyć swoją karierę. Także zakupy będą udane.

Wibracja dnia: 8
Wibracja Ósemki sprzyja ważnym decyzjom na temat finansów, zakupów i inwestycji. Rób rachunki, układaj plan ważnych zadań. Wpadniesz na pomysł, jak opanować problemy i mieć więcej gotówki.

Karta dnia: XIX Słońce
Jeśli czujesz się stłamszony i spychany na drugi plan w związku, teraz nadszedł czas przebudzenia i działania.

28.01.2023, sobota
Księżyc w znakach Barana i Byka (od 00.44)
Księżyc sprzyja zabawie, sztuce i randkom. Lepiej zachować dystans do ryzykownych propozycji, bo ludzie będą wszystkie wydarzenia reagować zbyt emocjonalnie. Zadbaj za to o kondycję i urodę, dziś warto przekonać się do zdrowych nawyków. Dobry dzień na randki, imprezy, większe towarzyskie spotkania. Zrób porządek ze sprzętem sportowym i domowymi urządzeniami.

Wibracja dnia: 9
Wibracja Dziewiątki sprzyja porządkom i nauce. Dzisiaj wyciągniemy wnioski ze starych błędów, coś naprawimy i zmienimy na lepsze. Nadrabiaj zaległości, reperuj różne urządzenia.

Karta dnia: XXI Świat
Zasłużysz na nagrodę i przekonasz się, że jesteś o wiele więcej wart, niż sam przypuszczasz. Powiadom wszystkich o swoim sukcesie.

29.01.2023, niedziela
Księżyc w znaku Byka
Czeka nas spokojny i nieco senny dzień. Nie będziemy mieli ochoty na wysiłek czy zakupy. Zamiast sprzątać i wszystkich poganiać, zwolnij i zadbaj o siebie i bliskich. Popołudnie sprzyja uprawianiu sportu, poprawie kondycji i odzyskiwaniu dobrego humoru.

Wibracja dnia: 1
Wibracja Jedynki sprzyja nowym pomysłom i szybkim decyzjom. Sprawy, jakie dzisiaj poruszysz, przyniosą ci zysk i uznanie. Możesz zaczynać działania, ryzyko się opłaci.

Karta dnia: IV Cesarz
Poradź się kogoś z większym doświadczeniem, a szybko rozwiążesz swoje problemy. Sam też będziesz pomagać krewnym i rozsądzać spory.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 02 o 41´ – 09 o 48´ Wodnika
Księżyc 18 o 52´ Wodnika – 25 o 34´ Byka
Merkury 09 o 21′ – 14 o 59′ Koziorożca
Wenus 24 o 52′ Wodnika – 03 o 36′ Ryb
Mars 08 o 45′ – 09 o 52′ Bliźniąt
Jowisz 04 o 26′ – 05 o 40′ Barana
Saturn 24 o 47′ – 25 o 36′ Wodnika
Uran 14 o 56´ – 14 o 57´ Byka
Neptun 23 o 20′ – 23 o 32′ Ryb
Pluton 28 o 22′ – 28 o 35′ Koziorożca

Próżny kurs Księżyca:
23.01 od g. 11.20 do g. 18.37.
25.01 od g. 17.12 do g. 19.49.
27.01 od g. 22.02 do 28.01 do g. 00.44
Udanego tygodnia!

Horoskop tygodniowy 16-22.01.2023

Autorki: Miłosława Krogulska, Izabela Podlaska-Konkel

W tym tygodniu Słońce przemierza ostatnie stopnie znaku Koziorożca i napotka na swojej drodze Plutona, który obudzi nasze ambicje i doda nam energii. W sobotę 21.01 Słońce wejdzie do znaku Wodnika i utworzy się nów Księżyca w tym znaku.

W środę 18.01 koniunkcja Słońca z Plutonem pozwoli ci zdobyć ciekawe informacje i przeprowadzić owocne rozmowy. Merkury zaczyna poruszać się ruchem prostym i zacznie sprzyjać podpisywaniu umów, nawiązywaniu ważnych znajomości, szukaniu pracy i dogadywaniu się z ludźmi.

W sobotę 21.01 Słońce wchodzi do znaku Wodnika sprzyja dalekim wyjazdom, znajdowaniu nowego hobby i zacieśnianiu relacji z przyjaciółmi. Nów Księżyca w znaku Wodnika pomoże ci uwolnić się od nudnych spraw. Bądź niezależny w swoich sądach, nie idź na kompromis w ważnych dla siebie sprawach.

20-23.01 koniunkcja Wenus z Saturnem sprzyja roboczym i zawodowym spotkaniom, ustalaniu ważnych szczegółów, tropieniu błędów i pomyłek. Warto zasięgnąć rady specjalisty (prawnika, księgowej, dietetyka), żeby uniknąć niepotrzebnych kosztów czy wyrzeczeń.

16.01.2023, poniedziałek
Księżyc w znaku Skorpiona
Od rana będziemy pełni energii i chęci do rywalizacji z innymi. W pracy przedstawiaj swoje pomysły, spotykaj się z ważnymi osobami i staraj się jak najwięcej zrobić. Można zabrać się za prace, które wymagają mnóstwo siły i zdecydowania. Udadzą się trudne negocjacje i współpraca z ludźmi. Unikajmy plotkarzy i brania na siebie cudzych kłopotów.

Wibracja dnia: 6
Wibracja Szóstki sprzyja rodzinnym sprawom, a także odpoczynkowi z dala od hałasu i pośpiechu. Nawet dla złośliwców i maruderów będziemy dziś życzliwi i wyrozumiali.

Karta dnia: Czwórka Kielichów
Początek tygodnia będzie na tyle pełen wrażeń, że zdążysz zapomnieć o nudzie. Przestaniesz marudzić i zajmiesz się nowymi sprawami.

17.01.2023, wtorek
Księżyc w znakach Skorpiona i Strzelca (od 18.34)
Zaplanuj na dziś wizyty w urzędach lub administracji. Trudno będzie usiedzieć spokojnie, dlatego dużo się ruszaj, tańcz, spaceruj. Łatwo się nauczymy czegoś nowego. Kto czuje się samotny, dzisiaj nabierze więcej odwagi i optymizmu. Udadzą się szkolenia i zakupy, zapisywanie się na kursy, organizowanie spotkań i wyjazdów. Dobry dzień dla sprzedawców, dzisiaj planuj reklamy swoich usług i produktów.

Wibracja dnia: 7
Wibracja Siódemki sprzyja zdobywaniu ciekawych informacji. Ucz się dzisiaj i odkrywaj nowe zainteresowania. Nie bój się zadawać pytań, nie żałuj czasu na ważne dyskusje i naukę.

Karta dnia: Ósemka Buław
Zaczniesz być doceniany i chwalony. Twój zapał i energia do pracy bardzo wzrosną. Popołudnie przeznacz na porządki i spotkania z ważnymi osobami.

18.01.2022, środa
Księżyc w znaku Strzelca
Nabierzesz ochoty na podróże, wizyty u znajomych i kulturalne rozrywki. Łatwiej będzie zerwać ze schematami, odkryć nowe zainteresowania. To dobry dzień na spacer, ale nie męczące ćwiczenia. Zadbaj o swoich bliskich, odezwij się do krewnych, którzy mieszkają daleko.

Wibracja dnia: 8
Wibracja Ósemki sprzyja udanym negocjacjom. Łatwiej przekonać kogoś, że musi się liczyć także z tym, co ty masz do powiedzenia. Walcz o swoje zyski.

Karta dnia: Czwórka Denarów
W miłości bądź ostrożniejszy i mniej odważny. Uspokój się i zacznij żyć własnym rytmem. Nie wydzwaniaj do partnera lub rodziny co pięć minut, daj mu odpocząć.

19.01.2023, czwartek
Księżyc w znakach Strzelca i Koziorożca (od 20.13)
Spotykaj się z krewnymi, omawiaj ważne sprawy i rodzinne podróżom. Będziesz spokojny, zgodny i wyrozumiały dla innych. Łatwo będzie zawrzeć nowe znajomości lub pogodzić się z kimś obrażonym. Odkurzaj, trzep dywany, wietrz pościel. Regeneruj siły, unikaj ryzyka.

Wibracja dnia: 9
Wibracja Dziewiątki sprzyja wszystkim, którzy walczą z zaległościami w nauce lub z domowymi porządkami. Dzisiaj uda się nam wreszcie skończyć różne trudne i męczące zadania.

Karta dnia: Piątka Mieczy
Wypatruj nowych wiadomości, przygotuj się na zmianę planów. Pewna cenna informacja pomoże ci dostosować się do zmieniających się okoliczności.

20.01.2023, piątek
Księżyc w znaku Koziorożca
Uporaj się szybko z pracą, a potem oddaj się atrakcjom. Będziemy wrażliwi i chętni do kontaktu, dzień sprzyja ciekawym spotkaniom. Księżyc ostrzega przed wścibskimi osobami. Unikaj ważnych decyzji, spotkań i podpisywania umów, bo dzisiejsze decyzje mogą być zbyt pochopne.

Wibracja dnia: 1
Wibracja Jedynki sprzyja ryzykownym decyzjom i odważnym wystąpieniom. Łatwo będzie wycofać się z czegoś lub nagle coś zmienić. Szukaj nowych wyzwań, nie oglądaj się w przeszłość.

Karta dnia: Rycerz Kielichów
Ktoś przypomni ci o dawnej miłości lub znajomości, która była dla ciebie bardzo ważna. Zadzwoń, rozmowa pomoże zagoić rany.

21.01.2023, sobota
Księżyc w znakach Koziorożca i Wodnika (od 19.30)
Będziesz bardzo opiekuńczy i wyrozumiały, ale też skoncentrowany na rodzinnych i domowych sprawach. Bardzo dobry dzień na medytację, porządki, zajęcia związane ze sztuką. Unikaj dalekich podróży i wielkich zakupów, dziś wszystko musi być kameralne. Ostrożnie, łatwo skusić się na tuczące dania. Dobry dzień na jogę, basen, pilates.

Wibracja dnia: 2
Wibracja Dwójki sprzyja współpracy i dogadywaniu się z ludźmi. Łatwiej przekonasz kogoś, że musi się liczyć także z tym, co ty masz do powiedzenia. Dobry dzień na randki.

Karta dnia: 0 Głupiec
Nie planuj niczego, bądź spontaniczny i nie ograniczaj się w niczym. Rób to, na co masz ochotę i nie oglądaj się na plany innych.

22.01.2023, niedziela
Księżyc w znaku Wodnika
Dzień przyniesie nam dobre pomysły na współpracę z innymi ludźmi. Wykorzystaj różne znajomości, reklamuj się i pokaż z najlepszej strony. Łatwo pokonasz stare kłopoty i popatrzysz na życie z innej niż zwykle perspektywy. Kontroluj ciśnienie, nie obciążaj serca.

Wibracja dnia: 3
Wibracja Trójki sprzyja kreatywnym pomysłom, uprawianiu sportu i zabawie. Coś się dzisiaj uda zmienić na lepsze. Pozbędziesz się kompleksów i niepotrzebnych problemów.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
Nie ryzykuj, nie wydawaj za dużo, zajmij się domowymi sprawami i ciesz się ostatnim dniem weekendu. Ktoś sprawi ci miłą niespodziankę.

Pozycje planet 9-22.01.2023
Słońce 18 o 26´ Koziorożca – 02 o 41´ Wodnika
Księżyc 10 o 32´ Lwa – 18 o 52´ Wodnika
Merkury 14 o 59′ – 09 o 21′ Koziorożca
Wenus 07 o 23′ – 24 o 52′ Wodnika
Mars 08 o 13′ – 08 o 45′ Bliźniąt
Jowisz 02 o 14′ – 04 o 26′ Barana
Saturn 23 o 14′ – 24 o 47′ Wodnika
Uran 15 o 01´ – 14 o 56´ Byka w retrogradacji
Neptun 23 o 00′ – 23 o 20′ Ryb
Pluton 27 o 54′ – 28 o 22′ Koziorożca

Próżny kurs Księżyca:
17.01 od g. 15.28 do g. 18.34.
19.01 od g. 11.10 do g. 20.13.
21.01 od g. 16.53 do g. 19.30.
Udanego tygodnia!

Horoskop tygodniowy 9-15.01.2023

Autorki: Miłosława Krogulska, Izabela Podlaska

W tym tygodniu planety dodadzą ci sił. Warto zaplanować więcej ruchu i wysiłku fizycznego, żeby rozładować napięcie. Dobry czas na wielkie porządki.

W poniedziałek 9.01 trygon Wenus z Marsem pomoże ci zreformować nasze domowe finanse. Warto przejrzeć domowe rachunki, zaplanować wydatki na luty, a także pomyśleć o oszczędzaniu. Trygon Merkurego z Uranem pomaga tym, którzy są w podróży lub zdają egzaminy.

W czwartek 12.01 Mars zaczyna poruszać się ruchem prostym. Pozbywaj się zbędnych rzeczy i spraw w swoim życiu, znajdź czas na odpoczynek w gronie bliskich i przyjaciół, zabierz się za poprawę formy i zdrowia.

W piątek 13.01 sekstyl Słońca z Neptunem sprzyja uczuciowym sprawom. Na randce unikaj wracania do przeszłości, opowiadania o swoich byłych partnerach, nie jest to dobry moment na szczere i trudne wyznania, bo mogą nie zostać przyjęte z wyrozumiałością.

W niedzielę 15.01 kwadratura Wenus z Uranem sprzyja zdobywaniu ważnych informacji i nowych umiejętności. Warto spotykać się z ludźmi i załatwiać rodzinne sprawy, bo wszyscy będą chętni do rozmowy. Kwadra Księżyca w znaku Wagi przypomni ci o zaległych towarzyskich spotkaniach.

09.01.2023, poniedziałek
Księżyc w znaku Lwa
Znajdziemy dziś różne ciekawe zawodowe oferty i możliwości. Księżyc sprzyja wizytom w bankach i urzędach, ułatwia ważne negocjacje i dyplomatyczne zabiegi. Przypomnimy sobie o starych znajomych. Dzień sprzyja wysyłaniu ważnych e-maili i wiadomości. Bardzo dobry dzień na jogę, basen, gimnastykę.

Wibracja 8
Wibracja Ósemki sprzyja dobrym pomysłom na rozwiązanie finansowych problemów. Bądź samodzielny i odważny, a osiągniesz więcej niż zwykle. Zakładaj biznes, otwieraj konto, inwestuj pieniądze.

Karta dnia: VI Kochankowie
Negocjuj, umawiaj się na spotkania, weź pod uwagę racje i argumenty partnera, wspólnika lub dziecka. Doceń to, że niektóre rzeczy robią za ciebie inni, a świat stanie się piękniejszy.

10.01.2023, wtorek
Księżyc w znakach Lwa i Panny (od 16.16)
Zorganizuj dzisiaj randkę lub karnawałowe spotkanie: wspólne robienie dekoracji czy pieczenie ciast uda się znakomicie. Unikaj tylko marudzących krewnych i materialistów, którzy mają za nic sztukę i piękno. Wspaniała aura dla zakochanych i odnawianie kontaktów.

Wibracja 9
Wibracja Dziewiątki sprzyja nabieraniu dystansu do przelotnych kłopotów. Zamiast się spieszyć i denerwować, poszukaj mądrości i cierpliwości. Na spacerze odzyskasz wigor i energię.

Karta dnia: I Mag
Wykorzystaj swój urok osobisty i przekonaj kogoś do siebie lub swoich pomysłów. Nie musisz wszystkiego o sobie opowiadać, w miłości zachowaj aurę tajemniczości.

11.01.2023, środa
Księżyc w znaku Panny
Dzisiaj będziemy romantyczni i niezdecydowani, dlatego zajmij się nadrabianiem zaległości i nie zaczynaj nowych spraw. Łatwo nam będzie porzucić nudną pracę i zmienić niewygodne przyzwyczajenia. Zadbajmy o zdrowie, medytujmy, znajdźmy więcej czasu dla bliskich ci osób. Księżyc sprzyja dalekim podróżom. Jeśli gdzieś się wybierasz, pamiętaj o zabraniu mapy.

Wibracja 1
Wibracja Jedynki sprzyja radości, miłości i wielkiej kreatywności. Znajdź czas na swoje pasje i hobby. Mogą ci przyjść do głowy wspaniałe pomysły, dzięki którym pokonasz trudności.

Karta dnia: XIII Transformacja
Nie odkładaj na później ważnych spraw. Poczujesz, że czas na poważną rozmowę z partnerem lub współpracownikiem. Od jej wyniku może zależeć twoja przyszłość.

12.01.2023, czwartek
Księżyc w znaku Panny
Staniemy się bardziej niż zwykle podatni na emocje. Ludzie staną się dociekliwi, ale też obrażalscy. Nie proś o podwyżkę czy pożyczkę, bo nikt nie będzie chciał dzisiaj rozstać się z pieniędzmi. Sprzyja nam szczęście w miłości, choć na randce lepiej nie rozmawiać z partnerem o pieniądzach i polityce. Udadzą się rodzinne spotkania, randki, medytacja.

Wibracja 2
Wibracja Dwójki sprzyja randkom i miłości, a także pomaga w naprawie relacji z ludźmi. Zapytaj sąsiadów i krewnych, w czym możesz im doradzić lub pomóc, a zyskasz wdzięczność.

Karta dnia: XVII Gwiazda
Zadbaj o siebie, zwróć uwagę na swój wygląd. Idź do fryzjera, kup nowe ubranie, zacznij zadziwiać innych swoją urodą. W pracy ktoś wyciągnie do ciebie pomocną dłoń.

13.01.2023, piątek
Księżyc w znakach Panny i Wagi (od 3.58)
Będziemy pomysłowi, otwarci na nowe idee, a nawet zbuntowani. Jeśli zajmujesz się sztuką, stworzysz dzisiaj niezwykłe dzieło. Licz przede wszystkim na swoje siły. Sport dostarczy nam wiele emocji i pozytywnej energii, odwróci naszą uwagę od kłótni. Udadzą się podróże, zakupy i ważne zawodowe rozmowy. Nasz organizm potrzebuje dziś więcej białka i witaminy C.

Wibracja 3
Wibracja Trójki sprzyja ambitnym pomysłom, twórczym dyskusjom i nauce. Zadawaj odważne pytania, szukaj nowych rozwiązań i możliwości.

Karta dnia: VIII Siła
Pomóż osobie, która sama nie daje sobie rady z codziennymi sprawami. Twoje domowe zwierzę zapewni ci wiele rozrywek. Zrób badania okresowe, nie bagatelizuj osłabienia organizmu.

14.01.2023, sobota
Księżyc w znaku Wagi
Sobota sprzyja kameralnym spotkaniom z bliskimi znajomymi lub przyjaciółmi. Niektórzy mogą być ostrożni i nieufni do naszych pomysłów. Jeśli jednak zajmujesz się swoim hobby czy rozrywką, odczujesz poprawę nastroju. Za domowe obowiązki nadal trudno się będzie zabrać, lepiej odpocząć i znaleźć czas dla dzieci. Możesz dzisiaj odkryć nowe hobby lub znaleźć nowe niezwykłe zainteresowania.

Wibracja 4
Wibracja Czwórki pomaga walczyć o ważne sprawy. Bądź uparty, a dostaniesz to, czego chcesz. Dobry dzień na urządzanie domu lub zakupy, żeby wszystkim było wygodniej.

Karta dnia: XXI Świat
Przekonasz się, że jesteś o wiele więcej wart, niż sam przypuszczasz. Powiadom wszystkich o swoim sukcesie. Stań do konkursu, zagraj w totka, wypróbuj swoje szczęście.

15.01.2023, niedziela
Księżyc w znakach Wagi i Skorpiona (od 13.09)
Czas płynąć będzie niezwykle szybko. Znów każdy będzie chciał być pierwszy i w czymś od innych lepszym. Ludzi trudno będzie nakłonić do współpracy. Lepiej unikać sporów, bo nie doprowadzą do rozstrzygnięcia, a tylko podzielą ludzi, ale po południu uda się znaleźć dobre rozwiązanie. To, co ważne, zróbmy rano. Wieczorem dobry czas na randki i wyjścia do kina lub teatru.

Wibracja 5
Wibracja Piątki sprzyja randkom, zabawie, hobby i uprawianiu sportu. Szukaj towarzystwa przyjaciół, odważ się zawierać nowe znajomości. Będzie wesoło i kreatywnie.

Karta V Papież
Medytuj, odpoczywaj i zajmuj się ważnymi duchowymi sprawami. Postępuj zgodnie ze swoimi przekonaniami, nie naginaj reguł czy moralności do sytuacji, bo możesz stracić reputację.

Pozycje planet 9-22.01.2023:
Słońce 18 o 26´ Koziorożca – 02 o 41´ Wodnika
Księżyc 10 o 32´ Lwa – 18 o 52´ Wodnika
Merkury 14 o 59′ – 09 o 21′ Koziorożca
Wenus 07 o 23′ – 24 o 52′ Wodnika
Mars 08 o 13′ – 08 o 45′ Bliźniąt
Jowisz 02 o 14′ – 04 o 26′ Barana
Saturn 23 o 14′ – 24 o 47′ Wodnika
Uran 15 o 01´ – 14 o 56´ Byka w retrogradacji
Neptun 23 o 00′ – 23 o 20′ Ryb
Pluton 27 o 54′ – 28 o 22′ Koziorożca

Próżny kurs Księżyca:
10.01 od g. 02.54 do g. 16.16.
13.01 od g. 00.07 do g. 03.58.
15.01 od g. 09.41 do g. 13.09.
17.01 od g. 15.28 do g. 18.34.
19.01 od g. 11.10 do g. 20.13.
21.01 od g. 16.53 do g. 19.30.

Udanego tygodnia!

Horoskop tygodniowy 2-8.01.2023

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

W poniedziałek 2.01 sekstyl Merkurego z Neptunem sprawi, że będziesz mógł skorzystać z pomocy kogoś, kto wie więcej od ciebie. Nie obawiaj się, że inni przejrzą twoje plany. W finansach poprawa dzięki zapobiegliwości i sprytowi.

We wtorek 3.01 Wenus wchodzi do znaku Wodnika i pozwoli na relaks, hobby i odpoczynek od trudów minionych dni. Wenus na początku roku bardzo sprzyja rozwijaniu romantycznych znajomości.

W środę 4.01 sekstyl Wenus z Jowiszem zapewnia dobrą passę. Przygotuj się na pozytywne niespodzianki od losu. Zwolnij tempa, ciesz się każdą chwilą, korzystaj z życia i bądź hojny i życzliwy dla innych.

W czwartek 5.01 trygon Słońca z Uranem sprzyja refleksji, odpoczynkowi, medytacji i zatrzymaniu się na chwilę, aby pomyśleć o sprawach duchowych i przeżyć coś, czego na co dzień nie dostrzegamy.

W nocy z piątku na sobotę 6/7.01 pełnia Księżyca w znaku Raka zapewni ci dużą dawkę emocji. Będziesz chciał zrobić dużo rzeczy naraz, warto zrobić dobry plan pracy i spraw na ten dzień, żeby się nie pogubić.

W sobotę 7.01 koniunkcja Słońca z Merkurym zmotywuje nas do odnowienia kontaktu z tymi, których dawno nie widzieliśmy. Słuchaj starszych i bardziej doświadczonych osób, a dobrze na tym wyjdziesz.

2.01.2022, poniedziałek
Księżyc w znaku Byka
Dzień może przynieść dobre pomysły na rozstrzygnięcie wielu trudnych spraw i wyjaśnienie męczących nas problemów. Machnij ręką na kłopoty i po prostu zacznij wszystko od nowa. Po południu aura będzie spokojniejsza, warto poćwiczyć lub wybrać się na dłuższy spacer. Wieczór spędźmy w gronie bliskich osób.

Karta dnia: II Kapłanka
Na każdy temat będziesz miał własne zdanie, a opinie innych ludzi raczej nie będą wpływać na twoje decyzje i postępowanie.

3.01.2022, wtorek
Księżyc w znakach Byka i Bliźniąt (od 2.45)
Dzień sprzyja dobrym pomysłom na odzyskanie równowagi, także w sprawach finansowych. Bądź skrupulatny, a naprawisz jakiś błąd lub znajdziesz rozwiązanie trudnego problemu. Uważaj na to, co jesz. Dzisiaj węglowodany tuczą podwójnie. Warto dzisiaj przebywać z ludźmi, nawiązywać nowe znajomości.

Karta dnia: VII Rydwan
Uważaj, aby rewolucyjna postawa nie zakończyła się konfliktem z kimś, kto lubi wszystkich pouczać i kontrolować. Wieczorem miła niespodzianka.

4.01.2022, środa
Księżyc w znaku Bliźniąt
Poczujemy przypływ optymizmu i chętniej zabierzemy się za różne domowe prace lub naukę. Popołudnie sprzyja spotkaniom z przyjaciółmi i znajomymi. Udadzą się zakupy, podróże i rozwijanie swoich zainteresowań. Zakończysz zaległe sprawy i uporządkujesz otoczenie.

Karta dnia: XX Sąd
Rodzinne i domowe sprawy zaczną się układać po twojej myśli, nie warto więc wciąż oglądać się za siebie. Miłe spotkanie zażegna rodzinny spór.

5.01.2022, czwartek
Księżyc w znakach Bliźniąt i Raka (od 15.16)
Trudno będzie skoncentrować się na czymkolwiek, bo ludzie będą sobie przeszkadzać i komentować swoje zachowanie. Zdobędziemy ciekawe wiadomości. Warto wybierać się z oficjalną wizytą. Przyjemności i słodycze będą dzisiaj kusić dwa razy mocniej, dlatego kontroluj dietę. Popołudnie sprzyja dobrym pomysłom na zimowe wyjazdy, organizację imprez i spełnianie marzeń. Uda się coś zaoszczędzić i odzyskać pożyczonych rzeczy.

Karta dnia: IV Cesarz
Karta przestrzega przed bałaganem w papierach i chaosem wśród komputerowych plików. Dbaj o porządek i nie spóźniaj się na spotkania, a unikniesz błędów.

6.01.2022, piątek
Księżyc w znaku Raka
Będziemy towarzyscy i weseli, ale na obowiązkach trudno się będzie skupić. Zapomnij o kompleksach i starych kłótniach, a dzień będzie udany. Nie siedźmy w domu, dziś warto pobyć wśród ludzi. Unikaj kłótni ze starszymi osobami, bo konsekwencje mogą być poważne. Będziemy mieli większe zapotrzebowanie na ciepłe i ostre potrawy.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
Odkryjesz w sobie potrzebę artystycznej działalności, zainteresujesz się nieznanym ci gatunkiem muzyki. Weź udział w warsztatach rozwijających twórcze myślenie.

7.01.2022, sobota
Księżyc w znaku Raka
Będziemy dzisiaj mniej rozmowni, a bardziej pracowici i punktualni. Szybko nadrobimy różne zaległości, zdążymy na pocztę i do urzędu. Lepiej jednak nie prosić innych o pomoc, bo wszyscy będą bardzo oficjalni i zajęci swoimi sprawami. Unikajmy wielkich zakupów, pierwszych randek i plotek. Jeśli chcesz kogoś ukarać lub pouczyć, nie bądź zbyt surowy. Zadbaj dzisiaj i skórę, a szybko zobaczysz pozytywne efekty.

Karta dnia: XII Transformacja
Zainteresujesz się rodzinnymi tajemnicami. Coś nie będzie dawało ci spokoju i niespodziewanie odkryjesz, że ktoś coś przed tobą ukrywa. Szybko wyjaśnij nieporozumienie.

8.01.2022, niedziela
Księżyc w znakach Raka i Lwa (od 3.41)
Dzień sprzyja aktywnemu odpoczynkowi. Za trudne obowiązki trudno się będzie nam zabrać, dlatego nie obiecuj sobie, że uporasz się ze wszystkimi planami. Lepiej udadzą się randki, spacery i zajmowanie się sztuką czy rozrywką. W sprawach rodzinnych bądź ostrożny, dzisiaj starsze osoby będą niechętne rewolucyjnym rozwiązaniom i nie dadzą się łatwo przekonać do nowych pomysłów. Rozpocznij odchudzanie i oczyszczanie organizmu.

Karta dnia: VI Kochankowie
Dzięki czyjejś pomocy nawiążesz kontakt z osobą, na której radzie i pomocy bardzo ci zależy. Bądź otwarty na nowe propozycje.

Pozycje planet:
Słońce 11 o 18´ – 18 o 26´ Koziorożca
Księżyc 16 o 13´ Byka – 10 o 32´ Lwa
Merkury 23 o 05′ – 14 o 59′ Koziorożca w retrogradacji
Wenus 28 o 38′ Koziorożca – 07 o 23′ Wodnika
Mars 08 o 54′ – 08 o 13′ Bliźniąt w retrogradacji
Jowisz 01 o 18′ – 02 o 14′ Barana
Saturn 22 o 31′ – 23 o 14′ Wodnika
Uran 15 o 07´ – 15 o 01´ Byka w retrogradacji
Neptun 22 o 53′ – 23 o 00′ Ryb
Pluton 27 o 41′ – 27 o 54′ Koziorożca

Próżny kurs Księżyca:
2.01 od g. 23.17 do 3.01 do g. 03.45
5.01 od g. 01.09 do g. 15.16
7.01 od g. 23.24 do 8.01 do g. 03.41
Udanego tygodnia!