Saturn w Lwie a późne macierzyństwo

Znów przeklejam, żeby nie zginęło w przepastnym archiwum gazeta.pl

Najstarsza matka w Skandynawii
asz, PAP
2007-02-28, ostatnia aktualizacja 2007-02-28 10:20
61-letnia Dunka urodziła w szpitalu kopenhaskim zdrową 3-kilogramową dziewczynkę, stając się tym samym najstarszą matką nie tylko w Danii, ale we wszystkich państwach skandynawskich.
Duńskie przepisy dotyczące sztucznego zapłodnienia ograniczają wiek poddającej się mu kobiety do 45 roku. Zabiegu można dokonać najpóźniej 9 miesięcy przed osiągnięciem przez potencjalna matkę tej granicy. Najstarsza duńska położnica omijając krajowe przepisy, poddała się jednak temu zabiegowi w prywatnej klinice w Wielkiej Brytanii.

Według statystyk, najstarszą matką na świecie stała się 67-letnia Hiszpanka, która w 2006 r. urodziła bliźnięta.

To już drugi taki przypadek podczas pobytu Saturna w znaku Lwa. Lew to prokreacja, wychowywanie dzieci, a Saturn starzenie się, opóźnianie, odwlekanie, późny wiek. Saturn w Lwie sprawił, że wiek macierzyństwa przesunął się znacznie!

2 myśli nt. „Saturn w Lwie a późne macierzyństwo

 1. Iza Autor wpisu

  Opublikowany przez aisak abuicok
  2 Marca 2007, 2:58

  O, należy pójść o wiele dalej! Lew to władza. Władza późna (długo oczekiwana – przez rządzących rzecz jasna), opóźniona w rozwoju (bez komentarza), opóźniona w wychowywaniu społeczeństwa (mundurki – przykład pierwszy z brzegu).

 2. Iza Autor wpisu

  Opublikowany przez Iza
  2 Marca 2007, 11:10
  Ale ta astrologia działa:)! Myślisz, że ten rząd wyda jednak swoje późne dziecko – IV RP? Za mlody jest, a 60 lat mam nadzieje nie będzie rządzić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>