Kto urodził się 30 kwietnia

Wszystkiego najlepszego dla Byków, które obchodzą dziś urodziny!

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się dnia 30 kwietnia

Pewny siebie – z wiekiem przejawia coraz większe poczucie własnej godności.

Okazuje nieraz duże zdolności intelektualne, zwłaszcza w kierunku nauk ścisłych oraz prawniczych. W obu tych zawodach będzie mu sprzyjać powodzenie. Jest to umysł bardzo giętki pojętny, uzdolniony. Pełen najrozmaitszych pomysłów i projektów. Może zostać dobrym matematykiem.

Przejawia dużą pewność siebie, co w życiu praktycznym oddaje mu wielkie usługi. Potrafi również bardzo umiejętnie bronić swych poglądów i łatwo przekonywać innych. Jest przywiązany do ogniska domowego i rodziny. Nieraz tak mu się życie układa, że mieszka razem z krewnymi.

Wady przywiązane do tych urodzin to zbytnie pobłażanie sobie i brak hamulca w dążeniu do zadowolenia swych zmysłów. Nieraz też człowiek tak urodzony – nierozwinięty, nie otrzymawszy odpowiedniego wykształcenia – żyje na niskim poziomie zmysłowego użycia jedynie, uganiając się za rozrywkami, grą, etc.

Co mu grozi. Sam na siebie może ściągnąć jakieś niepowodzenia życiowe, do czego zwłaszcza mogą się przyczynić jego miłostki, a kobiety w ogólności.

Jak wychować takie dziecko. Przede wszystkim należy je przyzwyczajać do umiarkowania, ale nie przez same zakazy – gdyż to mało pomóc może, lecz przez własny przykład. Ponieważ może ono okazywać pewną bierność lub obojętność – należy je wobec tego przyzwyczajać do ćwiczeń gimnastycznych, rozwijających dobre samopoczucie i potęgujących zdrowie organizmu.

Siły życiowe człowieka tak urodzonego są bardzo duże, tak że mimo wszelkie choroby, jakim może podlegać, a które najczęściej zostają spowodowane jego zmysłowymi ekscesami – żyje długo, cieszy się dobrym zdrowiem i moje dojść do majątku. Odnosi się to zwłaszcza do osób urodzonych o wschodzie słońca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>