Mars wkracza do znaku Koziorożca 16.01.2007

Dziś o godz. 21.55 Mars wkracza w znak Koziorożca, gdzie będzie przebywał tylko w ruchu prostym aż do 26.02.2007. Mars w Koziorożcu, znku kardynalnym, czuje się dobrze, poniewaz ognista energia tej planety jest ukierunkowana przez ziemski znak, którym włada Saturn, planeta konsekwencji i realizacji planów. Dzięki jakości kardynalnej znak Koziorożca nie ogranicza działań Marsa. Pewnie dlatego starożytni astrologowie uznali, że Mars jest wywyższony w tym znaku (czyli działa lepiej i czuje się tam dobrze).

Jak pisał Ptolemeusz w Tetrabiblos:
„Mars posiada ognistą naturę, która osiąga największą intensywność w Koziorożcu, ponieważ w nim osiąga najbardziej południową pozycję; jego wywyższenie jest, więc w Koziorożcu, w opozycji do miejsca wywyższenia Jowisza, a jego upadek jest w Raku.”
(tłumaczenie Izabela Podlaska, z przekładu Ashmanda, Księga I, Rozdział XXII O WYWYŻSZENIU)

Działania podjęte podczas pobytu Marsa w Koziorożcu będą więc rozwijać się planowo i postępować konsekwentnie do przodu. Energii na nie nigdy nie zabraknie, a struktura stworzona do tego działania będzie bardzo trwała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>