Kto urodził się 21 maja

Wszystkiego najlepszego dla Bliźniąt, które obchodzą dziś urodziny!

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się dnia 21 maja

Znajdzie w życiu protektorów i przyjaciół życzliwych.

Jest to człowiek przedsiębiorczy, wyróżniający się swym oryginalnym umysłem. Jest tak uzdolnionym, że prawie w każdym kierunku może w życiu liczyć na powodzenie. Może być dobrym pracownikiem umysłowym, teoretykiem, myślicielem uczonym, wynalazcą, mówcą.

Mózg jego pracuje w harmonii ze zdolnościami wykonawczymi rąk
, a dzięki swym artystycznym zdolnościom może być doskonałym pracownikiem na polu sztuki stosowanej. Wesoły, o miłym usposobieniu, towarzyski – przywiązany jest do życia materialnego.

Jego przyjaciele – to ludzie bardzo aktywni, popierają go w życiu i nieraz lwią część swego powodzenia ma im do zawdzięczenia.

Ma on również protektorów wśród osób wyżej postawionych, a wpływ tej protekcji dość dużo obejmuje i w skutkach swych może się okazać w życiu wielce dobroczynny.

Wady. Z powodu zbyt negatywnego i nerwowego usposobienia, jakie posiada – może podlegać ujemnym wpływom otoczenia i zostać wciągnięty w złe towarzystwo.

Jak wychować dziecko dziś urodzone. Potrzebuje ono przede wszystkim jak najbardziej troskliwej i starannej edukacji oraz troski o rozwinięcie jego charakteru. Pozostawione samemu sobie – bez odpowiedniego wykształcenia – nie rozwija się i pozostaje silnie zmysłowy i uganiający się za użyciem.

Tacy mężczyźni gdy dorosną – mówią zbyt dużo i zbyt głośno, zachowują się nieodpowiednio i nie cieszą się dobrą sławą. Kobiety znowu – nierozwinięte i nieopanowane – nerwowe są i niespokojne.

Ale za to gdy otrzymają odpowiednie wykształcenie i wychowanie – obie płcie wykazują dużą subtelność i dobry smak. Na ogół charakter osoby urodzonej dzisiaj jest dość dodatni, a życie rodzinne zapowiada się nieźle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>