Kto urodził się 4 czerwca

Wszystkiego najlepszego dla Bliźniąt, które obchodzą dziś urodziny!

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się 4 czerwca

Ma głowę otwartą – lecz okazuje brak skrupułów.

Potrafi doskonale argumentować i dowodzić – a dzięki temu wywiera wpływ dość znaczny na swe otoczenie.

W ogóle jest to człowiek o głowie otwartej, specjalnie uzdolniony w kierunku filozoficznym. Umysł jego niezwykle bystry i subtelny – nie pozbawiony jest również i chytrości.

Interesują go zawsze rzeczy najnowsze i najbardziej postępowe – a gdy coś utraciło swój posmak nowości – przestaje go interesować; szuka on wówczas nowych dziedzin dla swej ekspansji umysłowej.

Dzięki swym wybitnym zdolnościom dostosowywania się do warunków i potrzeb życiowych - łatwo może osiągnąć wyniesienie. Trzeba jednakże dodać, że nie lubi wszelkiej pracy zbyt jednostajnej i monotonnej, któraby nie dawała dostatecznego pola do popisu jego zdolnościom intelektualnym. Dzięki swemu przyjemnemu charakterowi – jest dość lubianym przez otoczenie. Dużo korzysta w swych podróżach – zarówno umysłowo jak i materialnie.

Wady: Usposobienie jego jest jednak dość dysharmonijne. Waha się, wątpi i często podlega złudzeniom – z czym walczyć powinien. Pragnie bardzo zrobić majątek i nie przebiera w środkach, jakie mogą go do tego doprowadzić.

Co mu grozi? Chociaż jest bardzo ostrożnym i dba o siebie zarówno jak i o swe interesa – może zarówno zostać oszukanym przez innych, jak też i zawieść się na swych własnych zdolnościach.

Czego się strzec winien? Z powodu braku skrupułów, jaki okazuje ubiegając się za korzyściami materialnymi – może popaść w niebezpieczne sytuacje życiowe.

Dziecko dziś urodzone – powinno być kierowane wpływem miłości. Gdyby jej wychowawcy nie odczuwali – niechaj mimo wszystko unikają postępowania szorstkiego. Na dziecko dziś urodzone najłatwiej bowiem oddziaływać przez jego myśli i rozwój umysłowych zdolności. Jego umysł jest bowiem bardzo rozwinięty, pojemny i łatwo wszystko pojmuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>