Kto urodził się 16 czerwca

Wszystkiego najlepszego dla Bliźniąt, które obchodzą dziś urodziny!

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się 16 czerwca

Wymowny, dowcipny, lubi wydawać rozkazy i panować nad innymi.

Uczucia z intelektem łączą się w jego naturze w jedną harmonijną całość. Posiada dużą intuicję, wyróżnia się swym darem obserwacji, a gdy się rozwinie odpowiednio – może stać się prawdziwie natchnionym człowiekiem..

Wielki dar wymowy łączy się z chęcią mówienia jak najwięcej. Jest niezwykle wrażliwym na opinię. Inteligentny, bystry, dowcipny, impulsywny – lubi wydawać rozkazy i skłonnym jest do panowania nad innymi. Ambitny – wszystkie swe wysiłki życiowe kieruje na to, aby osiągnąć dobre stanowisko.

Wielki zwolennik sztuki – nie rzadko sam przejawia zdolności artystyczne w jakimś kierunku. Przejawia również zdolności w związku z literaturą oraz przemawianiem publicznym.

Wady. Jest zbyt gadatliwy i chytry. Ma charakter kłótliwy i skłonnym jest do wywoływania sporów.

Jest to natura samowolna i zacięta, niewiele tylko sympatii odczuwająca względem innych osób. Nieustępliwy, zazdrosny, mściwy – wskutek tych cech charakteru ściąga na siebie niebezpieczeństwa życiowe.

Co mu grozi? Odczuwa wielki niepokój wewnętrzny, co doprowadza go nieraz do drażliwości i nerwowości. O ile nie będzie panować nad swym charakterem – może się stać niezdecydowanym, chwiejnym, niepewnym i powierzchownym.

Do czego powinien dążyć? Do rozwinięcia w sobie zdolności koncentracji myślowej, o ile pragnie zostać naprawdę mądrym człowiekiem.

Dziecko dziś urodzone
– należy wychowywać starannie, gdyż jego charakter w młodości jest miękki i poddający się – i wskutek tego może zostać odpowiednio ukształtowany.

8 myśli nt. „Kto urodził się 16 czerwca

 1. rozy3

  Nie zupełnie mogę się z tym zgodzić. Nie jestem mściwa i zacięta. Jestem natomiast gadatliwa i pamiętliwa. Wybaczam wszystkim ich postępowanie.

 2. Mocny

  Jestem mściwy i zacięty, przez to ściągnąłem na siebie trochę niebezpieczeństw. Ale twarz nie szklanka się nie stłucze. Ogólnie nienawidzę ludzi i świata, lecz nie jestem gadatliwy. Bardzo mało mówię.

 3. Mery

  Łoooł… No zgadza się! Mimo że staram się tego nie pokazywać ale swoje myślę – jestem mściwa. Dar wymowy i elokwencja też nie szwankują. Gadatliwa jestem strasznie. Ktoś chyba mnie pisał :D

 4. DANUTA

  NIE ZGADZAM SIĘ ! NIE MAM DARU WYMOWY – JEST TO MÓJ PROBLEM. WADY KTÓRE SĄ PRZEDSZTAWIONE – NIE DOTYCZĄ MNIE, A JESTEM URODZONA 16 CZERWCA.

 5. kamika

  charakter kłótliwy i skłonny do wywoływania sporów?natura samowolna i zacięta?nieustępliwy, zazdrosny, mściwy?chwiejny, niepewny i powierzchowny? te cechy są mi absolutnie obce!!! Nie mam najmniejszego pojęcia o ich istnieniu!!! autor tego horoskopu ma chyba problemy sam ze sobą, a te cechy dotyczą jego osoby. Bardzo współczuję, a tym tekstem czuję się nie tylko urażona, a nawet obrażona

 6. Alicja

  Jestem b. gadatliwa, wrazliwa i ponoc inteligentna. Mam tez zdolnosci literackie oraz kocham sztuke i wszystko co piekne. Chyba troche jestem zazdrosna, ale w zadnym razie nie msciwa, czy pamietliwa. Latwo wybaczam i zapominam. Powierzchownosc traktuje jako zalete, gdyz zbytnio nie rozmyslam i sie nie angazuje. Pozwala mi to odsunac od siebie rzeczy przykre, a wiec te o ktorych chcialabym zapomniec. Ta zaleta czyni mnie wieczna optymistka. Uwielbiam wolnosc i niezaleznosc, a wiec i samowole. Na podstawie wlasnej opinii oraz mojego otoczenia moge smialo stwierdzic, ze ” Bliznieta”, to jeden z najlepszych znakow zodiaku, ktory latwo potrafi dostosowac sie do otoczenia. Pozdrawiam urodzonych 16 czerwca!

 7. SAJ

  Większość tych cech się zgadza! Przypadek czy też inteligetnie stworzony blog informacyjny? Niewiem skąd twórcy czerpią informacje ale jeżeli z kapelusza to mają niezłego cela!!! pozdr.

 8. Maladie

  Niesamowite, ale wszystko idealnie się zgadza, no może poza chytrością – myślę, że należę raczej do hojnych osób. Poza tym dar wymowy i zdolności literackie – jestem publikującą poetką eseistką i literaturoznawcą! Często przemwiam na konferencjach naukowych. Jestem gadatliwa, kłótliwa, bardzo pamiętliwa i ambitna. Ten horoskop naprawdę robi wrażenie swoją trafnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>