B.K.S. Iyengar

Właśnie dostałam kolejny numer pisma „Astrology and Medicine Newsletter”, wydanie marzec 2006. Jest tutaj ciekawy artykuł poświęcony astrologii i jodze, a w nim długo przeze mnie szukana godzina urodzenia Iyengara!!!! Zdobyta od samego Mistrza od Santiago Mantasa. Ascendent w znaku Skorpiona (wytrwałość w ćwiczeniach i poznawaniu zapomnianego systemu jogi), pełna data: 14 grudnia 1918 r. g. 4.00, Chikmagalur (nie wiem dlaczego nie podali miejscowości podawanej w jego oficjalnej biografii – Bellur, ale to jest jednak Bellur, a nie to, co podają Anglicy), India. Ta godzina dodaje horoskopowi Iyengara, który ma Słońce, Wenus (Strzelec) i Księżyc (Baran) w znakach ognistych, dużo elementu ziemi, ponieważ w ten sposób silnie obsadzone są w jego horoskopie dom II, VI, i X, przy czym najwięcej planet jest w domu II. Sposób ćwiczenia i nauczania jogi, jaki stworzył Iyengar, odznacza się wielką precyzją, dbałością o szczegóły (do tego Saturn w trygonie do Słońca) i nastawieniem na szybkie postępy przy maksymalnym wysiłku. To najbardziej niesamowite połączenie żywiołów ziemi i ognia, jakie dane mi było poznać na przykładzie jego biografii i ćwiczyć na własnej skórze :). Data z godziną na pewno ucieszy Anię W. :)

Jedna myśl nt. „B.K.S. Iyengar

  1. Iza Autor wpisu

    Opublikowany przez Ania W.
    11 Kwietnia 2006, 13:02

    Dzieki. Ucieszylo, a jakze! ASC w Skorpio calkiem pasuje. Wszystko razem daje charakter pelen pasji i wytrwalosci; konsekwencję, zapal, pragnienie ciągłego poszerzania wiedzy i sprawdzania wszystkiego na sobie. Boją się go nawet trochę, bo jest zapalczywy, wymagajacy i przenikliwy choc jednocześnie ma wiele strzelcowatej radosci i życzliwości.
    Ciekawe, ze przy tej godzinie ur.w relokacji na Warszawe Iyengar ma Słonce dokladnie na osi IC. Czyzby tu była właśnie kolebka jogi? :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>