Trzęsienie ziemi w Iranie

Turcy bali się zaćmienia, które było w środę z uwagi na trzęsienia ziemi, jakie nawiedziły ten kraj, kiedy ostatnio Turcja była pod wpływem zaćmienia Słońca. Trzęsienie w tamtych okolicach było, ale w Iranie:

Trzęsienie ziemi w Iranie, jest wiele ofiar

PAP, pi 31-03-2006, ostatnia aktualizacja 31-03-2006 10:17

Około 50 osób zginęło, a osiemset zostało rannych w trzęsieniu ziemi, jakie nawiedziło w piątek rano zachodni Iran – podała teherańska rozgłośnia radiowa

W strefie kataklizmu, w zachodnioirańskiej prowincji Lorestan, zniszczonych zostało około 330 wsi. Znacznie ucierpiały też dwa miasta przemysłowe – Dorud i Borudżerd, położone niedaleko epicentrum trzęsienia.

Jak powiedział gubernator prowincji Mohammad Reza Mohseni-Sani, szpitale w obu miastach są przepełnione i konieczna jest pomoc służb medycznych spoza regionu.

Wstrząsy miały siłę sześciu stopni w otwartej skali Richtera. Poprzedziła je w czwartek o północy seria nieco słabszych wstrząsów o sile 5,1 i 4,7 stopnia. Po porannych wstrząsach nastąpiły co najmniej dwa silne wstrząsy wtórne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>