Pełnia i zaćmienie Księżyca

Dzisiaj w nocy będą miały miejsce dwa ważne wydarzenia astrologiczne: pełnia Księżyca (15.03 o godz. 0.37) oraz półcieniowe zaćmienie Księżyca (15.03 o godz. 0.48 ).
Jest to ostatnia pełnia w kończącym się astrologicznym roku, jest więc ważnym momentem na podsumowanie, zamknięcie nie dokończonych spraw, porządki (tym bardziej, że to Pełnia w znaku Panny:) oraz pozbywanie się niechcianych spraw i osób z życia.

Zaćmienie półcieniowe jest najsłabszym rodzajem zaćmienia Księżyca, ponieważ Księżyc wchodzi nie w cień rzucany przez Ziemię, ale w poświatę tego cienia. Tym niemniej jest ono zauważalne i można je obserwować z każdego miejsca na Ziemi. William Ramesey w połowie XVII wieku sklasyfikował znaczenie zaćmień wg. dekanatu znaku, w jakim ono ma miejsce. To zaćmienie wypada w trzecim dekanacie znaku Panny, co Ramesey określa jako „choroby dla śmiertelników”, co jednoznacznie w tym momencie kojarzy nam się z ptasią grypą – czyli wg. wiedzy starożytnych astrologów zaćmienie to oznacza rozszerzenie się choroby na ludzi.

Pełni i zaćmieniu towarzyszy rozchodzący się juz trygon Merkurego z Jowiszem, który sprzyja komunikacji, podróżom i handlowcom. Księżyc jest w opozycji do Merkurego, oznacza to, że ważne będą wiadomości i podróże, które dziś i jutro na świecie czy w codziennym życiu otrzymamy czy odbędziemy.
Kolejne zaćmienie, bardzo ważne – bo całkowite, będzie miało miejsce 29 marca i będzie to całkowite zaćmienie Słońca w pierwszym dekanacie znaku Barana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>