Trzęsienie ziemi. Tranzyty Urana do Saturna

Na Astroportalu od dzisiaj dostępny jest mój artykuł o tranzytach Urana do urodzeniowego Saturna. Napisany został w styczniu tego roku, opublikowany w kwartalniku Trygon w marcu 2009, a dziś ukazał się w sieci. Miłej lektury!

Autorka: Izabela Podlaska

Tranzyty Urana zawsze niosą ze sobą atmosferę zaskoczenia, niepewności i nowości. Kiedy jednak Uran działa na urodzeniowego Saturna, zaczynamy odczuwać wielki niepokój, ponieważ jest to punkt w horoskopie, który jest trudny do poruszenia i zmiany.

Trzęsienie ziemi we Włoszech Ilustracja z Prodigiorum ac ostentorum chroniconde Lycosthènea, 1557 r. zdjęcie z zasobów Wikimedia Commons

Trzęsienie ziemi we Włoszech Ilustracja z "Prodigiorum ac ostentorum chroniconde" Lycosthène'a, 1557 r. zdjęcie z zasobów Wikimedia Commons

Osoba, która doświadcza starcia energii tych dwóch planet, czuje, że w jej życiu nadchodzi trzęsienie ziemi. W rezultacie są to zmiany na bardzo głębokim poziomie, gdzie to, co stare (Saturn) jest burzone, zmieniane, wypychane lub unicestwiane przez to, co nowe (Uran). Uran robi obieg wokół Zodiaku przez około 84 lata, więc każdy ma szansę doświadczyć prawie wszystkich jego tranzytów do Saturna.

Zmiana struktur

Najczęściej tranzyt Urana do Saturna realizuje się jako zmiana codziennych przyzwyczajeń, planów, warunków życia, miejsca zamieszkania lub jako duże zmiany w otoczeniu, przebudowa lub rozpad związku czy wreszcie zmiana pracy lub celów zawodowych. Nagle (Uran) zmienia się cała struktura (Saturn) naszego świata. Powodem są czynniki zewnętrzne, które trudno jest przewidzieć, jak to przy tranzytach Urana przeważnie bywa. Nieoczekiwana zmiana życiowych struktur jest od czasu do czasu potrzebna, żeby w naszej egzystencji nie zapanowała stagnacja. Dlatego wkrótce po zakończeniu tranzytu okazuje się, że to, co uważaliśmy za tragedię, obraca się na naszą korzyść.

Tranzyt Urana do Saturna daje też możliwość (sekstyl, trygon) lub konieczność (koniunkcja, kwadratura, opozycja) unowocześnienia naszych środków działania: od sprzętu biurowego czy domowego po nowy zawód i sposób planowania pracy oraz zarządzania.

Oczyszczenie i uproszczenie

Wydarzenia są nagłe i niespodziewane, a także nieodwracalne. Raz powstała rysa prowadzi do głębokich pęknięć. Uran działając na Saturna prowadzi do zmiany życiowych kompromisów, układów, relacji i niewygodnych form, w których tkwiliśmy latami. Ten tranzyt daje poczucie ulgi i w rezultacie okazuje się, że więcej zyskaliśmy niż straciliśmy. Oczyszczenie zastałych struktur i schematów życiowych wychodzi nam na dobre. Uraniczna energia działa przede wszystkim na te dziedziny naszego życia, w których popadliśmy w rutynę i które budowaliśmy mozolnie od lat.

CZYTAJ DALEJ NA ASTROPORTALU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>