Andre Barbault -wielki francuski astrolog

Właśnie dostałam kolejny numer pisma „Astrological Journal” numer listopadowo – grudniowy, w którym jest obszerna relacja z konferencji astrologicznej w Yorku 2005 r., jak również wykład, który Andre Barbault napisał, aby go wygłosić na otwarcie konferencji. Niestety, stan zdrowia nie pozwolił mu przyjechać i wygłosić go osobiście. Temat wykładu brzmi „Globalizacja i koniunkcja Urana z Neptunem”.

Andre Barbault to wielka postac XX wiecznej astrologii, wciąż pracujący i wydający książki astrolog i pedagog. Był pionierem prac na temat współczesnych metod astrologii mundalnej, jest autorem ponad 40 książek i setek publikacji. Wprowadził też psychoanalizę do astrologii. Jego najbardziej znane i oryginalne prace dotyczą cykli planet w odniesieniu do astrologii mundalnej – zaczął nad nimi pracować tuż po zakończeniu II wojny światowej. Przez 35 lat prowadził pismo „:Astrologue”, kwartalnik, w którym ponad 250 autorów opublikowało swoje teksty.

Ostatnio otworzył swoją własną stronę w internecie andrebarbault.com – tuż przed powrotem Urana na pozycję urodzeniową w swoim horoskopie (ur. 1 października 1920 r. godz. 17.00, Champignelles). Jest tam wiele artykułów (również do pobrania w formacie PDF), niestety tylko w języku francuskim. Żadna z jego książek nie była przetłumaczona na język angielski, ale jego wpływ na najważniejszych współczesnych astrologów jest ogromna, zarówno w kręgach romańskich, jak i anglojęzycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>