Kwartalnik „Tarocista” nr 1(3)/2010 w sprzedaży

Cieszymy się, że możemy oddać w wasze ręce trzeci numer Tarocisty. Za oknem panuje zima, jakiej od lat w Europie nie widzieliśmy. Jako tarociści staramy się wznosić ponad trywialne problemy, ale musimy także mocno stać na ziemi i odgarniać śnieżne zaspy z chodników, samochodów i balkonów. Natura buntuje się i przypomina nam, że we wszystkim potrzebna jest równowaga. Dlatego w artykule o zimowych kartach odkrywamy, które karty wywołują w nas dreszcz zimna po plecach, ale przede wszystkim przestrzegamy przed wyziębieniem naszych serc. CZYTAJ CAŁOŚĆ

Spis treści

Numer 1(3)2010, 100 stron
Druk czarno-biały, okładka kolorowa.

Od redakcji

Aktualności
Nowości wydawnicze
Wywiad z autorami Tarota Maroon

NAUKA TAROTA

Karta Kapłanka
Symbolika karty Kapłanka, znaczenia karty w interpretacji – podstawowa wiedza dla początkujących.

Polubić swoją talię

Porady, jak wybrać talię do wróżenia, z jakich talii wróży się najlepiej i czy ta ulubiona talia zawsze mówi do nas zrozumiałym językiem.

Tarotowe opowieści

Proponujemy rozkłady i ćwiczenia, które przygotują cię do samodzielnej interpretacji kart. Kiedy zaczynamy się uczyć tarota, nie zawsze wiadomo, na czym i na kim ćwiczyć. Opowiadanie tarotowych historii to świetne ćwiczenie i bezcenna nauka interpretacji kart.

Jaki rozkład wybrać?

Kiedy poznamy znaczenia kart, przed nami kolejny etap nauki wróżenia. Musimy wybrać rozkład, którym będziemy się posługiwać. W artykule opisujemy, do czego służą rozkłady, po czym poznać dobry rozkład i które rozkłady używać na początku pracy z tarotem.

Osobista karta na rok

Karty tarota mogą służyć nie tylko do wróżenia na konkretne pytania. Dzięki nim możesz obliczyć, jakie karty patronują kolejnym latom twojego życia. Osobista karta na rok wskaże ci tendencje i aurę nadchodzących miesięcy, a także da ci rady, jak wykorzystać drzemiący w tobie potencjał.

TAROT W PRAKTYCE

Zima w tarocie

Są karty zimne, i są karty ciepłe. Które karty sprawiają, że robi nam się zimno ze strachu? Dlaczego Pustelnik brnie samotnie przez śnieg, a para żebraków decyduje się na ryzykowny spacer w śnieżnej zawiei?Opowiadamy o zimie w sercu i śniegu na kartach, a także oznakach nadchodzącej wiosny.

Wielkie arkana i Enneagram

Wojciech Jóźwiak przedstawia przyporządkowania typów Enneagramu do poszczególnych kart traota.

Karty bramy. Część 1

W małych arkanach mamy kilka kart szczególnych, które są ważniejsze niż pozostałe. Opowiadamy o znaczeniu i symbolice kart bram w pierwszej części cyklu poświęconego tym kartom.

Moc pentagramu

Artykuł o historii i symbolice pentagramu i jego związkach z mistyką, astrologią i matematyką. Przedstawiamy specjalne rozkłady oparte o kształt pentagramu z przykładami interpretacji.

HISTORIA

Niebo jest w nas

Karta Gwiazda przynosi nadzieję, ociera łzy i jest zapowiedzią lepszego jutra – odkrywamy jej historię, symbolikę i ukryte znaczenia.

TALIE

Kocim tropem

Tarociści kochają koty, a koty tarocistów. Twórcy talii pamiętają o tej wzajemnej fascynacji. Zapraszamy na przegląd kocich piękności w najciekawszych kocich taliach.

ROZKŁADY

Prezentujemy nowe autorskie rozkłady przygotowane specjalnie dla czytelników naszego magazynu. Przy każdym rozkładzie prezentujemy przykład interpretacji.

Kupno i sprzedaż mieszkania

Przed kupnem lub sprzedażą mieszkania warto zasięgnąć porad kart, jeśli mamy wątpliwości, czy transakcja będzie korzystna lub czy mieszkanie będzie dla nas dobre. Przy każdym rozkładzie prezentujemy przykład interpretacji.

1 rozkład: Dom
2 rozkład: Drzwi
3 rozkład: Na sprzedaż
4 rozkład: Pokoje
5 rozkład: Które piętro?
6 rozkład: Gwiazda
7 rozkład: Sąsiedzi

Analiza związku

Rozkłady do analizy związku i opisu relacji między partnerami. Rozkłady są świetne do analizy długoletnich związków, ale nadają się też do wróżenia na związki nowe, które dopiero się rozwijają.

1 rozkład: Między nami
2 rozkład: Serce na dłoni
3 rozkład: Kryzys
4 rozkład: Satysfakcja

WOKÓŁ TAROTA

Tarotowe perfumy Dolce Gabbana

O stworzenie kompozycji tarotowych zapachów pokusili się projektanci Domenico Dolce i Stefano Gabbana, właściciele marki Dolce & Gabbana.

Kwartalnik Tarocista można kupić w naszym sklepie internetowym www.sklepmagiczny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>