Tarocista nr 3(5)/2010

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym numerem kwartalnika „Tarocista”. W numerze wiele ciekawych rozkładów – na urodziny i o samochodach, analiza karty Słońce i wiele, wiele innych. Numer do kupienia w naszym sklepie internetowym www.sklepmagiczny.pl

Spis treści

Numer 3(5)2010, 90 stron. Druk czarno-biały, okładka kolorowa.

Od redakcji

AKTUALNOŚCI
Nowości wydawnicze

NAUKA TAROTA
Karta Cesarz

Symbolika i znaczenie interpretacyjne wielkiego arkanu Cesarz.
Cesarz jest kartą władzy i rozumu. Jest drugim mężczyzną, którego na swojej drodze spotyka Głupiec. Jest dla niego ziemskim ojcem. Uczy go życiowych reguł, samodzielności i odpowiedzialności.

Dwór Denarów
Karty z Dworu Denarów sprowadzają nas na ziemię i kierują naszą uwagę na konkretne życiowe sprawy. Jeśli jakaś karta z tego dworu pojawi się w rozkładzie, to znak, że albo mamy czegoś za mało, albo czegoś za dużo. Od tego, co zrobimy z naszym stanem posiadania, zależy nasze ziemskie życie.

Tarotowe przesądy
Tarot najbardziej ze wszystkich dziedzin magii i wróżbiarstwa obrósł licznymi
przesądami. Laicy powtarzają je między sobą i utwierdzają się w przekonaniu, że karty są domeną czarnych mocy. Przesądy najczęściej dotyczą pory wróżenia, dotykania kart i ich przechowywania. Miłosława Krogulska omawia dwa z nich: czy dziękować za wróżbę i czy trzymać wróżbę w sekrecie?

Tasowanie i losowanie kart
Tasować i losować karty można na wiele sposobów. My przedstawiamy kilka z nich. Te dwie czynności i to, co się podczas nich dzieje, mogą też nam dużo powiedzieć o problemie, z jakim przyszedł do nas klient.

Niepełna talia
Czy talia, z której zginęła karta, może nam jeszcze do czegoś się przydać? Przedstawiamy ciekawą wróżbę z niepełnej talii.

TAROT W PRAKTYCE
Czas w tarocie

Tarot jest narzędziem, które służy nie tylko do analizy naszej obecnej sytuacji i do badania naszych relacji z innymi ludźmi. To, co najbardziej nas interesuje, kiedy wróżymy, to odpowiedź na pytanie, kiedy coś się zdarzy. Przedstawiamy kilka skutecznych metod na określenie czasu za pomocą kart tarota.

Karty Bramy cz. 3
W kolejnej części cyklu poświęconego kartom bramom Izabela Podlaska analizuje znaczenie Piątki i Ósemki Kielichów. Prezentuje też autorski rozkład Miłosny żal oparty o symbolikę karty Piątka Kielichów. Kielichy pokazują nam, jakie emocje i relacje z ludźmi są dla nas ważne. W Dworze Kielichów są dwie karty bramy: Piątka i Ósemka. Pokazują te momenty w naszym życiu, kiedy musimy podjąć trudną decyzję dotyczącą naszych uczuć i partnerów.

HISTORIA
Karta Słońce

Miłosława Krogulska prezentuje różne wyobrażenia karty Słońce w historycznych tarotach oraz magiczne, astrologiczne i wróżebne znaczenie karty Słońce. Przedstawia też autorski rozkład Słońce, oparty o drogę Słońca na wielkich arkanach tarota.

Tarot Mantegni
Jan Witold Suliga opisuje dzieje i znaczenie jednej z najbardziej oryginalnych i tajemniczych talii tarota.

Hermetyczne korzenie tarota

Piotr Gibaszewski robi przegląd hermetycznych inspiracji twórców tarota. Historia tarotowego misterium przypomina mechanizm tworzenia się legend i opowieści związanych z sukcesją wtajemniczenia, które jest przekazywane przez całe pokolenia, poprzez liczne tajemne szkoły, zakony, stowarzyszenia i ezoteryczne nurty.

Czy tarot pochodzi z Egiptu?
Pochodzenie tarota ginie w mrokach dziejów. Historycy do dziś spierają się, kto wynalazł karty tarota i kiedy zaczęły być używane do celów wróżebnych. Wiele  osób do dziś uważa, że tarot pochodzi z Egiptu i tam trzeba szukać jego prawdziwych korzeni. Czy mają rację i skąd w ogóle wziął się ten pomysł?

ROZKŁADY
Samochód i prawo jazdy

Tarot i samochody tylko na pierwszy rzut oka nie mają ze sobą nic wspólnego, bo wróżby dotyczyć mogą każdej dziedziny życia. Kiedy mamy trudności w wyborze samochodu, zdajemy egzamin na prawo jazdy, czy szukamy rzetelnego warsztatu, możemy rozłożyć karty i poszukać w nich znaczeń, które łączą się z motoryzacją. Każdemu rozkładowi towarzyszy przykład interpretacji.

Rozkład 1 – Samochód z przeszłością
Rozkład 2 – Trudny wybór
Rozkład 3 – Gwiazda – czy kupować teraz?
Rozkład 4 – Kiedy na kurs?
Rozkład 5 – Egzamin

Tarot na urodziny

Dzień urodzin to szczególna okazja, aby podsumować nasze dokonania i zastanowić się, co będzie nas czekać w nadchodzących miesiącach. Każdemu, kto chce uczcić swoje urodziny sesją z tarotem lub będzie kładł karty dla jubilata, polecamy rozkłady sprawdzone w praktyce przez redakcję Tarocisty. Każdemu rozkładowi towarzyszy przykład interprertacji.

Rozkład 1 – Dwanaście kart
Rozkład 2 – Korona urodzinowa
Rozkład 3 – Koło roku
Rozkład 4 – Przyjęcie
Rozkład 5 – Prezent

Zapowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>