Slayer’s Tarot – już w sierpniu

Tarot BuffyIBardzo ucieszyła mnie wiadomość o nowym projekcie tarota, jaki szykuje się za Oceanem. Wkrótce pojawi się tarotowa gratka dla fanów wampirów i bohaterki serialu i komiksu Byffy Summers z Sunnydale Hellmouth. Jestem wielką fanką tego serialu, nie mogę się już odczekać, jak wyglądać będzie cała talia. Na razie obejrzeć można dwie karty, które zamieszczam obok: Maga (a raczej Maginię) i Śmierć.

Talia będzie dodatkiem do zestawu „Buffy the Vampire Slayer ‚Conversations With Dead People’ Board”, gry planszowej, która zostanie wydana w sierpniu 2008 r. przez Dark Horse Comics. Autorem koncepcji kart jest Rachel Pollack, która jest jednym z najbardziej znanych na świecie współczesnych interpretatorów tarota i jest też fanką serii opowieści o Buffy. Nad stroną graficzną pracuje rysownik komiksów Paul Lee, który już wcześniej pracował przy serii komiksów o Buffy.

Tarot BuffyXIII

Koncepcja talii zasadza się na tym, że nie jest to tylko fanowska talia ze scenkami z filmu i komiksów, ale ma to być talia, której używają pogromcy wampirów. Oczywiście karta VI Kochankowie ma przedstawiać Buffy i Angela. Karty mają być w stylu klasycznym, stonowane i mało komiksowe, ponieważ niektóre karty będą odwoływać się do bardzo odległych czasów lub magicznych światów, skąd pochodzą niektóre demony, potwory czy bohaterowie serii. W talii pojawią się elementy z siedmiu telewizyjnych serii Buffy, a także z ósmej części, która jest teraz wydawana tylko jako komiks. Talia będzie miała 78 kart.

Seria o Buffy stanowi bogate źródło magicznych historii i postaci, które na pewno inspirująco zapełnią poszczególne karty tarota. Mam nadzieję, że będzie to bardzo mocna talia, przydatna do pracy w trudnych i kryzysowych sytuacjach życiowych. Oprócz tego jako fanka serii nie mogę się doczekać momentu, kiedy będę mogła każdą kartę wpasować w kontekst historii o pogromczyni wampirów. Takie projekty dużo wnoszą do wiedzy o samym tarocie, a Rachel Pollack jest tu gwarancją, że od strony koncepcyjnej będzie to talia na bardzo wysokim magicznym poziomie.

Informację podaję za Comic Book Resources.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>