17.03 Kamień św. Patryka spełni trzy marzenia

Autorka: Miłosława Krogulska

Dokładnie 17 marca obracaj w palcach zielony kamień na szczęście.

Co zrobić, aby w Dniu Świętego Patryka pozytywnie się zaczarować? Rano weź ze sobą do pracy lub szkoły zielony kamyk – może to być malachit, agat, amazonit lub inny o zielonym zabarwieniu. W wolnych chwilach obracaj go w ręku i myśl o trzech najważniejszych marzeniach, jakie chciałbyś spełnić tej wiosny. Kamień aktywowany w Dzień Świętego Patryka przyniesie ci szczęście w grach losowych i podczas rozmów o podwyżkę.
Wieczorem zapisz marzenia zielonym długopisem, w każdym rogu karteczki narysuj kilka trójlistnych i czterolistnych koniczynek, złóż ją trzy razy i schowaj. A potem wznieś toast szklaneczką whisky lub piwa, aby irlandzkiej tradycji stało się zadość. W Irlandii tego dnia piwo zabarwia się na zielono. Jeśli tego dnia bawisz się w pubie, to warto wiedzieć, że święty Patryk jest postrachem nieuczciwych barmanów. Gdy nie nalewają pełnej szklanki trunku, zsyła na lokal potwory!

Święty Patryk chrystianizował Irlandię, leczył chorych i przegonił z Zielonej Wyspy straszliwą plagę węży. Jest patronem kilkunastu zawodów, a także upadłych na duchu oraz zwierząt domowych. Dlatego jego święto zawsze jest wesołe, wiosenne, pełne pozytywnej energii. Oficjalnym kolorem tego dnia jest zielony, barwa Irlandii, przyrody i wiosny, a symbolem jest zielona koniczyna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>