Merkury wkroczył w fazę cienia

Przedwczoraj, 12 maja 2008 r. Merkury wkroczył w przedretrogradacyjną fazę cienia. Ustawił się w 13 stopniu  znaku Bliźniąt, czyli w punkcie, do którego cofnie się w fazie retrogradacji (w którą wkroczy 26 maja 2008) i zacznie poruszać się w ruchu prostym, co stanie się 19 czerwca 2008 r. Jaki ma to znaczenie dla bieżących wydarzeń? Duże, ponieważ to, co się teraz będzie działo w fazie cienia – czyli od 12 do 26 maja, potem powróci do nas i w pewnym sensie powtórzy się, skumuluje czy rozstrzygnie pod koniec cyklu retrogradacji Merkurego w lipcu. Przedretrogradacyjna faza cienia trwa około dwóch tygodni.

Merkury w Bliźniętach skupia naszą uwagę na szybkiej i efektywnej komunikacji, a także relacjach z najbliższym otoczeniem. Podczas fazy cienia przed wejściem w retro wiele spraw związanych z dokumentami, umowami, podróżami czy wymianą informacji ma ukryte motywy i mechanizmy, które teraz trudno nam dostrzec. Kiedy Merkury wejdzie w retro 26 maja zaczniemy powoli układać elementy łamigłówki.

2 myśli nt. „Merkury wkroczył w fazę cienia

  1. Iza Autor wpisu

    Faza cienia to jedna z faz całego cyklu retrogradacji Merkurego. Oczywiście można te terminy przenieść na retrogradację innych planet, ale w astrologii tego terminy zazwyczaj używa się tylko w doniesieniu do retrogradacji Merkurego.

    Pozdrawiam serdecznie

    Iza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>