Horoskop firmy Apple Inc.

Autorka: Izabela Podlaska

Pierwszym produktem firmy Apple był komputer do samodzielnego złożenia, a potem zaczęto sprzedawać pierwszy na rynku komputer osobisty. Niestety, nowe komputery mimo swojego zaawansowania technologicznego nie zdobyły wielu nabywców z uwagi na wysoką cenę. Wenus w horoskopie firmy jest w znaku swojego wywyższenia, w Rybach, produkty tej firmy nie będą więc nigdy tanie.

Firma Apple 1.04.1976 g. 12:00 PST (+8:00), Cupertino, California, USA,
klasyfikacja: A, źródło: oficjalna strona firmy www.apple.com

Pierwszy wielki sukces komercyjny przyszedł w 1984 roku wraz z rozpoczęciem sprzedaży Macintosha, komputera z interfejsem graficznym. Wenus w Rybach w kwadraturze do Neptuna wskazuje, że największe pieniądze firma zarobi właśnie na podejściu do komputerów jako do dzieł sztuki. I rzeczywiście na tych komputerach chcą pracować artyści i wszyscy ci, którzy chcą się poczuć wyjątkowo. Mocna Wenus w znaku Ryb w horoskopie firmy sprawiła, że firma powoli zaczęła zmieniać profil działalności i z firmy sprzedającej komputery zaczęła być firmą sprzedającą muzykę (Ryby) i telefony komórkowe (Merkury w koniunkcji ze Słońcem). Dlatego w 2007 roku zmieniła nazwę z Apple Computer Inc. na Apple Inc.

Firma ma, podobnie jak Microsoft, Słońce w opozycji do Plutona i była również oskarżana o praktyki monopolistyczne i o zbyt wysokie wymagania wobec partnerów biznesowych. Księżyc jest dobrze położony, bo w znaku swojego wywyższenia w Byku i dodatkowo w koniunkcji z dobroczynnym Jowiszem (popularność, wysoka cena) i w opozycji do Urana (innowacje technologiczne). To pokazuje zadowolonych klientów, którzy są wierni tej firmie przez lata (Byk jest znakiem stałym ziemskim) i chętnie wydają duże pieniądze na piękne przedmioty tworzone przez Apple (Byk jest władany przez planetę piękna i luksusu Wenus). Byk to też dary natury, warzywa i owoce – a przecież nazwa firmy to nazwa po polsku Jabłko. Ciekawa astrologiczna zbieżność.

Fragment artykułu „Horoskop firmy czyli wstęp do astrologii finansowej” Izabeli Podlaskiej, który ukazał się w kwartalniku „Astrologia Profesjonalna” nr 2-3(3-4)/2011

Izabela Podlaska jest astrologiem, tarocistką i dziennikarką. Specjalizuje się w astrologii partnerskiej, biznesowej i elekcyjnej. Od 1999 r. prowadzi z Miłosławą Krogulską Warszawską Szkołę Astrologii oraz strony Astroportal.pl i Czary.pl. Jest redaktorem naczelnym kwartalnika Astrologia Profesjonalna i współwydawcą kwartalnika Tarocista. Od 2008 r. jest przedstawicielem Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego. Mieszka w Warszawie.
Kontakt: ipodlaska (at) albireo.pl, tel. kom. 0600 218 488.

Jedna myśl nt. „Horoskop firmy Apple Inc.

  1. Antomawi

    Ciekawe – ja w prawdzie wolę astrologię „człowieka”, ale bardzo interesujące są zawsze dobrze przemyślane interpretacje dotyczące firm, czy państw. A ta jest jeszcze bardzo przystępnie napisana, bo zrozumiałam:-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>