Astrologiczna konferencja w Anglii

Po raz kolejny brałyśmy z Milką udział w dorocznej konferencji Brytyjskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i po raz kolejny było super. Uczestniczyłyśmy w wielu warsztatach i wykładach, których motywem przewodnim było szlifowanie rzemiosła astrologa. Najlepsze zajęcia, w których uczestniczyłam, to: Progresje prymarne, zajęcia o zaćmieniach, wykład i warsztaty Sue Ward z astrologii horarnej. Sue jest rewelacyjna, uczestniczyłam już w jej zajęciach cztery lata temu, a tegoroczny warsztat potwierdził jej klasę jako astrologa klasycznego i specjalistkę od horoskopów horarnych.

Atmosfera na konferencji była bardzo familiarna, ponieważ było mniej osób niż zwykle – około 150 (sic! – ciekawe czy w Polsce zebrałoby się tylu astrologów). Polska jest teraz bardzo trendy tematem i każdy ma coś do powiedzenia o Polakach, nasza inwazja na Wyspy trwa. Miałyśmy się i czym pochwalić – Astroportal zrobił duże wrażenie na naszych przyjaciołach ze stowarzyszenia, jest mało stron, które mają tak często aktualizowane artykuły jak nasza strona. Wiele osób wyraziło chęć współpracy przy Astroportalu, mam nadzieję, że niedługo będziecie mogli przeczytać nie tylko teksty polskich, ale i angielskich (i nie tylko) astrologów.

Ogólne zainteresowanie w europejskiej i amerykańskiej astrologii, już od zeszłego roku, kieruje się w stronę tradycyjnych technik, związanych z astrologią horarną, elekcyjną, technikami greckich i rzymskich astrologów. W tym roku ukazało się pierwsze w języku angielskim opracowanie astrologii hellenistycznej „Astrological roots: the hellenistic legacy” Josepha Crane’a. Kupiłyśmy, będzie recenzja na Astroportalu.

Szkoda było wracać :) Teraz zabieram się do czytania tych 10 książek, które kupiłyśmy w konferencyjnym sklepiku. Relację z konferencji umieszczę na Astroportalu, czekam tylko na zdjęcia od Glendy – sama zrobiłam kilka zdjęć, ale nie są zbyt reprezentatywne dla całej konferencji.

Z wydarzeń egzotycznych: poznałyśmy Japonki, które uprawiają astrologię europejską u siebie w kraju oraz grafa von Schlieffena, niemieckiego astrologa i malarza, który uczy w CPA Liz Greene. To tak na szybko, więcej już za kilka dni na Astroportalu.

3 myśli nt. „Astrologiczna konferencja w Anglii

  1. Iza Autor wpisu

    Dzięki za miłe słowa! Anglicy są bardzo ciekawi naszej nacji. Korytarzowe i wieczorne rozmowy często schodziły na polskie tematy, kiedy zaczynały się nieformalne spotkania :)

    Na konferencji był jeden Łotysz, jedna Czeszka i my – dwie Polki. W Stowarzyszeniu jest jednak oprócz nas akcent polski – jedna z członkiń Zarządu, Kate Czerny, ma męża, którego ojciec jest Polakiem – stąd nazwisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>