Zmiana strefy czasowej w Wenezueli

Uwaga astrologowie! Prezydent Wenezueli przesunął czas w swoim kraju o pół godziny. Zmiana obowiązuje od września 2007 r. Ta zmiana na pewno szybko zostanie dodana do programów astrologicznych, ale jeśli wcześniej ktoś będzie chciał zrobić horoskop nowo narodzonego dziecka w Wenezueli, wydarzenia w tym kraju czy horoskop elekcyjny czy horarny, warto o tej zmianie pamiętać.Dotychczas w Wenezueli obowiązywał czas Greenwich Mean Time (GMT) minus 4 godziny, od września jest to 4-1/2 godziny.

Prezydent Hugo Chavez jako przyczynę podał lepsze zsynchronizowanie rytmu życia Wenezuelczyków z cyklem słońca, co ma wielki wpływ na rozwoju i biologiczne uwarunkowania życia człowieka. Dzieci, które wcześniej wstają, będą mogły teraz wstawać do szkoły po wschodzie Słońca, co bardziej zachęca do nauki. Poza tym dzięki zmianie będzie można w Wenezueli bardziej efektywnie wykorzystać dzień.

Źródło informacji:

Serwis Reuters

i polska wiadomość:

Gazeta.pl

2 myśli nt. „Zmiana strefy czasowej w Wenezueli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>