Kto urodził się 31 lipca

Wszystkiego najlepszego dla dziś urodzonych Lwów!

Sławne osoby urodzone 31.07: król Polski Michał Korybut Wiśniowiecki (1640), francuski aktor Louis de Funès (1914), amerykańska aktorka Geraldine Chaplin (1944), angielska pisarka Joanne Rowling (1965), polski muzyk Grzegorz Turnau (1967), brytyjski aktor Ben Chaplin (1970), fantastyczny bohater powieści J.K. Rowling Harry Potter (1980).

Jan Starża – Dzierżbicki pisał o dziś urodzonych:

Kto urodził się dnia 31 lipca

Zręcznie broni swych interesów.

Ożywia go szlachetna ambicja dokonania rzeczy wielkich.

Posiada wielką intuicję i nią kieruje się w życiu, nie słuchając wskazówek logiki i nie zważając na zapatrywania swego otoczenia.

Prawy, gorliwy – ma niezwykle silne namiętności, lubi zmianę wrażeń i ugania się za sensacją.

Charakter jego jest szlachetny, sprawiedliwy, pełen ufności i nadziei. Jest to umysł wyższy – natura uduchowiona lub dążąca do osiągnięcia wyższych stadiów rozwoju.

Obdarzonym jest wszechstronnymi zdolnościami – zarówno umysłowymi jak i artystycznymi, dzięki którym może osiągnąć uznanie lub dobre stanowisko.

W ogóle w sferze życia umysłowego moje się odznaczyć i osiągnąć wyróżnienie.

Przepełnia go ognista siła czynu. Posiada zdolności w kierunku technicznym, a w ogóle powiedzie mu się w każdym zawodzie, który ma związek z ogniem.

Trzeba dodać, że jest to człowiek dość skryty i raczej unika wystąpień publicznych. A jednak mimo to jest bardzo popularny, cieszy się sympatią otoczenia, a jego wpływy dają się odczuwać szeroko.

Doskonale umie bronić swych interesów. W życiu rodzinnym czekają go przykrości.

Jak wychować dziecko tak urodzone? Potrzebuje ono mocnej reki i odpowiedniego wykształcenia inaczej może popełniać rozmaite wybryki i popaść w nałogi, które ujemnie się odbiją na jego życiu i zdrowiu. Wielka odpowiedzialność ciąży na rodzicach i wychowawcach, którzy mają do czynienia z takim dzieckiem. Nie należy go nigdy oszukiwać lub wprowadzać w błąd – obserwuje ono bowiem bardzo bystro wszystko co się dzieje dookoła niego i odznacza się niezwykle silnym poczuciem sprawiedliwości, a nieszczerość lub niekonsekwencja wychowawcy odbija się zaraz na jego charakterze i wówczas staje się takie dziecko zamknięte w sobie, przygnębione, chytre.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>