Przesilenie jesienne i niebo we wrześniu 2007

Andrew Morton, świetny astrolog, wiceprezes Astrological Lodge of London (jednej z najstarszych organizacji astrologicznych, założonej w 1915 roku przez Alana Leo) pisze teksty, w których śledzi starożytne początki symboli astrologicznych i lubi patrzeć na wędrówki planet po niebie. Jego teksty ukazują się w dwóch astrologicznych gazetach „Astrologos” i „Astrology Quarterly”. Od dziś Andrew będzie też publikował swoje eseje i opisy nieba u nas, na Astroportalu. Artykuł dostępny jest w dwóch wersjach językowych – po polsku i w oryginale, po angielsku.

Fragment artykułu Andrew Mortona:

„Symbol Wagi przedstawia Słońce na horyzoncie w momencie, kiedy podczas swej rocznej wędrówki zaczyna swój etap wchodzenia w ciemności, śmierć i odrodzenie. Egipcjanie przedstawiali to symbolicznie w rytuałach pogrzebowych jako ważenie serca zmarłej osoby na wadze razem z ptasim piórem, aby sprawdzić, czy osoba przeżyła wystarczająco dobre, chwalebne życie, aby móc się ponownie narodzić do życia wiecznego pomiędzy tymi, którzy już wcześniej odeszli czy nie, w zależności od wagi. Cała procedura odbywała w miejscu zwanym „Przedsionkiem Dwóch Prawd” lub „Przedsionkiem Podwójnej Maat”. Wszystko w życiu Egipcjan miało swój cień, przeciwwagę, parę, był to świat równowagi i przeciwwagi. Uważano, że każda osoba rodzi się jak podwójna osoba, z cieniem siebie samego, który przedstawia jej możliwości; były to jej fizyczne, moralne i duchowe potrzeby, które powinny być zaspokojone w jakiś sposób podczas całego życia, aby dusza tej osoby została uwolniona w chwili fizycznej śmierci. ” Więcej.

Wenus i Saturn przed wschodem Słońca 30.09.2007

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>