Nowy numer kwartalnika „Tarocista” 2(12)/2012

Polecamy najnowszy numer kwartalnika „Tarocista”, który można zamówić telefonicznie pod numerami 0-600-218-488/588 lub przez nasz sklep internetowy.


„Tarocista” numer 2(12)/2012, 92 strony, okładka kolorowa, środek czarno-biały

Od redakcji
Miłosława Krogulska
Dwunasty numer Tarocisty jest dla nas wyjątkowy, bo symbolika tej liczby oznacza spełnienie i wejście w dorosłość. Zrealizowało się nasze marzenie o piśmie, które traktuje tarota poważnie i wchodzi głębiej w jego ezoteryczną strukturę, ale też porusza praktyczne zagadnienia dotyczące wróżenia. W dwunastym numerze Tarocisty znalazł się obszerny artykuł na temat zdrowia. To kontrowersyjny temat, dlatego czekamy na wasze głosy w dyskusji. Gdy tracimy zdrowie, wszystko inne staje się nieważne. Czasami jednak i przyziemne problemy mogą zatruć życie, zwłaszcza gdy jesteśmy zapominalscy lub mamy pecha. O tym, gdzie i jak za pomocą kart szukać zagubionych przedmiotów, pisze Izabela Podlaska-Konkel w artykule „Szukanie przedmiotów z tarotem”. Zachęcamy do własnych eksperymentów i uzupełniania listy wskazywanych przez karty miejsc, które skrupulatnie wymieniła Iza. Ze stratami, chorobą i problemami kojarzy się arkan Wieża. Katarzyna Bogusz pasjonująco kontynuuje dla nas wyjaśnianie symboliki i znaczenia trudnych kart. Artykuł „Wieża Boga” to głęboka analiza tej karty.

Symbolika dwunastki to także gotowość do rozpoczęcia nowego życiowego cyklu, w tym także inicjacji i indywiduacji. Nikt nie wie o tym lepiej, niż Głupiec, który odważnie wyrusza w podróż przez życie. O alchemicznej symbolice tego arkanu doskonale pisze Krzysztof Azarewicz. Symbolika zawarta w Głupcu z Talii Thota olśniewa. Zachęca do dalszych poszukiwań i wtajemniczenia, które dokona się w dalszych arkanach. Tematu tego dotyka również pasjonujący artykuł Jakuba Kamińskiego „Jung, indywiduacja i tarot”. Znajdziemy w nim odpowiedź na ważne pytanie, czy Jung rzeczywiście zajmował się tarotem, jak dobrze znał się na jego symbolice i jaką talię uważał za najciekawszą.

Życzymy miłej lektury i inspiracji z pracy z kartami. Mamy nadzieję, że dają wam one mnóstwo inspiracji i pomagają w codziennym życiu. Czekamy na Wasze listy, pytania i propozycje. Zapraszamy też na nasze internetowe forum http://www.tarocista.com oraz nasz profil na Facebook.com/Tarocista

SPIS TREŚCI
Od redakcji

NAUKA TAROTA
3 Magia Dwójek
IZABELA PODLASKA-KONKEL
Dwójki są kartami, które radzą zatrzymać się i podsumować to, co mamy lub przemyśleć pewne pomysły i działania. Symbolizują równowagę i dochodzenie do porozumienia, pokazują więc istotne w naszym codziennym życiu sytuacje, które przynoszą nam poczucie bezpieczeństwa.

10 Karta Sprawiedliwość
IZABELA PODLASKA-KONKEL
Sprawiedliwość oznacza rozliczenie, mediację, oddanie się w ręce sprawiedliwości, sprawy urzędowe, zakończenie pewnego etapu. Poznaj ogólne znaczenie tej karty oraz jej symbolikę w rozkładach na miłość, pracę, pieniądze i zdrowie.

TAROT W PRAKTYCE
13 Tarot i zdrowie
MIŁOSŁAWA KROGULSKA
Czy za pomocą tarota da się określić stan zdrowia? Przedstawiamy porady, kiedy i jak używać kart, aby nie szkodzić, ale pomóc choremu. Przyjrzymy się znaczeniom kart w kontekście zdrowia, chorób, rodzaju pomocy, jaką pacjent powinien wybrać oraz wskazówek, jak rozwinie się sytuacja.

40 Szukanie przedmiotów z tarotem
IZABELA PODLASKA-KONKEL
Tarot świetnie sprawdza
się jako pomocnik w codziennych problemach i bolączkach. Nieraz korzystam z jego podpowiedzi, kiedy zawieruszy się moja ulubiona książka lub nie mogę znaleźć od dawna czegoś, co jest mi bardzo potrzebne. Jednak niedowiarkowie mogą spytać z ironią w głosie: Co ma tarot do szukania przedmiotów?

HISTORIA
52 Wieża Boga
KATARZYNA ŻEBROWSKA
Wieża jest elementem architektury, który na przestrzeni wieków pojawia się w różnych zakątkach świata i kulturach. Oddaje pragnienie wzniesienia budowli, która zbliży człowieka do Boga i pozwoli zobaczyć świat z perspektywy nie osiągalnej dla człowieka, prawie boskiej.

67 Alchemiczna symbolika Głupca
KRZYSZTOF AZAREWICZ
Tarotowy Głupiec jest doskonałym kandydatem do zajęcia miejsca alchemicznej prima materia. Owa „pierwotna materia” jest substancją, od której zaczyna się proces przemiany nieożywionego przedmiotu w kamień filozoficzny bądź eliksir nieśmiertelności.

76 Jung, indywiduacja i tarot
JAKUB KAMIŃSKI
Cały proces indywiduacji, o którym pisał Jung, wraz ze wszystkimi niebezpieczeństwami i archetypami odwzorowany jest w cyklu wielkich arkanów tarota. Najczęściej przedstawiany jest w fabularyzowanej formie, w postaci tak zwanej podróży Głupca.

ROZKŁADY
86 Rozkład Pentagram
KRZYSZTOF AZAREWICZ
Rozkład „Pentagram” przydaje się wówczas, kiedy pragniemy dowiedzieć się czegoś więcej na temat interesującej nas osoby, bądź rozeznać się odnośnie naszego nastawienia na sytuacje, których doświadczamy. Można powiedzieć, że rozkład ten rozwija kartę personifikującą osobę, której wróżymy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>