Oczekiwanie na The Bohemian Gothic Tarot

BC_silaOd kilku miesięcy oczkujemy obie z Miłką na wydanie mrocznej siostry Romantycznego Tarota Wiktoriańskiego – The Bohemian Gothic Tarot (Dark Sister – tak tę nową talię nazywa Karen). Premiera ma się odbyć jeszcze przed Halloween, wszyscy trzymamy kciuki za Karen i Alexa, żeby zdążyli na czas :). Jesień to okres wróżb i tajemnic, gotycka talia jest więc odpowiednią premierą na najbliższe miesiące. Tłem każdej karty jest noc, bohaterowie scen na kartach oświetleni są albo światłem Księżyca, albo blaskiem świec. Sceneria jest tajemnicza, niepokojąca, dziwne pokoje, zamki, a nawet cmentarze.

BC_sunTalia klimatem będzie się różnić zarówno od dotychczasowych projektów tej artystycznej pary (słodka i romantyczna Kwiatowa Wyrocznia Wiktoriańska, Romantyczny Tarot Wiktoriański, Barokowy Tarot Kotów) , jak i od innych Tarotów o tematyce gotyckiej i wampirycznej, które się dotąd ukazały na rynku (m.in. Gotycki Tarot Wampirów Lo Scarabeo, Halloween Tarot i Tarot Wampirów US Games). Autorzy skupili się nie na przedstawianiu fantastycznych potworów, wampirów i krwawych scen, ale na przedstawieniu nastroju grozy, strachu i przerażenia, które nas dopada. To talia o tym, czego się naprawdę boimy i o tym, co mrocznego kryje się w każdym z nas. Dopóki talia nie ukaże się, trudno ocenić w całości pracę autorów, ale z tych kart, które już pokazali, uważam, że będzie to świetna i niesamowita talia. Pojedyncze karty, które ilustrują ten tekst, wzięłam z bloga Karen.

BC_9kielKaren i Alex pracują równolegle nad specjalną edycją tej talii, srebrną i limitowaną. To staje się już tradycją w ich wydawnictwie. Tym razem to specjalne wydanie ma lepszy bonus – woreczek na talię (tego bardzo brakowało w specjalnej edycji Romantycznego Tarota Wiktoriańskiego) oraz dużą zniżkę na książkę o tym Tarocie.

Poniżej piękny Wielki Arkan Księżyc, powyżej w kolejności od góry: Siła, Słońce, 9 Kielichów.

BC_moon


4 myśli nt. „Oczekiwanie na The Bohemian Gothic Tarot

  1. Iza Autor wpisu

    Dostałam od Karen informację, że Tarot będzie gotowy dopiero w połowie listopada, a wysyłać go będą pod koniec listopada. No trudno, czekamy dalej :)

  2. Iza Autor wpisu

    Też już widziałam, w poniedzia łek zamawiam do nas do sklepu, chociaz z tego, co pisala Karen wynika, ze limitowana srebrna edycja jest juz prawie wysprzedana. Mam jednak nadzieje, ze kilka sztuk uda sie jeszcze dla nas zarezerowac

    Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>