Kto urodził się 25 sierpnia

Wszystkiego najlepszego dla Panien, które mają dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 25.08: car Rosji Iwan IV Groźny (1530), król Hiszpanii Ludwik I Burbon (1707), jeden z czołowych przywódców Wielkiej Rewolucji Francuskiej Antoine Louis Léon de Richebourg de Saint-Just (1767), książę Oranii, król Niderlandów i wielki książę Luksemburga Wilhelm I (1772), król Bawarii Ludwik I Wittelsbach (1786), król Bawarii Ludwik II Szalony (1845), polski pisarz Gustaw Morcinek (1891), polska mistyczka, święta i zakonnica Faustyna Kowalska (1905), przewodniczący Rady Państwa NRD Erich Honecker (1912), brytyjski aktor Sir Sean Connery (1930), angielski pisarz Frederick Forsyth (1938), polski reżyser filmowy, pisarz Filip Bajon (1947), amerykański aktor John Savage (1949), amerykański reżyser filmowy Tim Burton (1958), niemiecka modelka Claudia Schiffer (1970).

Kto urodził się 25 sierpnia

Myśli logicznie i okazuje w życiu dużo taktu.

Umysł jego jest zimny, obojętny, bardzo logiczny w swym sposobie myślenia o zamiłowaniach w kierunku matematyki. Nieraz tak się układa mu życie, że zagłębiony w rozważaniach teoretycznych, wykazuje zbyt mało uczuciowości, która by go więcej zbliżyła z ludźmi.

Jest ciekawy, interesuje się różnymi zagadnieniami i nierzadko ma upodobania literackie. Bystry, przenikliwy, chętnie bada cudze tajemnice i łatwo przenika ich treść. Stały, poważny nie jest jednak zbytnio religijny.

Ma on dużo taktu i wykazuje duże zdolności zarówno dyplomatyczne, jak i strategiczne – i dlatego może mu się powieść zarówno w wojskowości, jak i w innych zawodach, wymagających współdziałania.

Nieraz ma w sobie zbyt dużo inercji i poddaje się losowi, okazując niechęć do wysiłków. Łatwo staje się człowiekiem zrezygnowanym -pragnie odpoczywać i używać przyjemności.

Wykazując pewien bezwład i bierność – niepewny jest co do swych celów życiowych i żyje bez określonego kierunku, ale mimo wszystko, ma dużo wytrzymałości i potrafi okazywać opór niezwykły. Posiada przyrodzoną skłonność do mieszania się w sprawy innych ludzi i często sieje pośród nich niezgodę. Lubi zmieniać miejsce pobytu. Z braćmi jego stosunki najczęściej nie układają się pomyślnie.

Co mu grozi? Z powodu nieumiejętnego prowadzenia gospodarstwa – w domu własnym oczekują go przykrości. Może być również narażony na oszczerstwa. Zazwyczaj nie robi zbyt wielkiej kariery życiowej – po części z powodu małej praktyczności, a po części również z powodu niepomyślnego układania się warunków życiowych oraz nie sprzyjającego otoczenia.

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>