Kto urodził się 26 sierpnia

Wszystkiego najlepszego dla Panien, które obchodzą dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 26.08: król Neapolu Ferdynand II Neapolitański (1469), francuski chemik Antoine Lavoisier (1743), francuski poeta Guillaume Apollinaire (1880), misjonarka Matka Teresa z Kalkuty (1910), argentyński pisarz Julio Cortázar (1914), polski gitarzysta i wokalista zespołu Breakout Tadeusz Nalepa (1943), polska aktorka Bożena Dykiel (1948).

Kto urodził się 26 sierpnia

Pracowity, marzycielski, chętnie opiekuje się słabszymi.

Wyróżnia się swą niezwykłą wrażliwością oraz właściwościami mediumicznymi, a jego niezwykła intuicja graniczy z jasnowidzeniem. Jest to człowiek bardzo inteligentny i zręczny; cechuje go odwaga i zimna krew. Chętnie opiekuje się słabszymi i pomaga potrzebującym.

Usposobienie jego jest marzycielskie, a cele życiowe niezwykłe. Chociaż dąży do uduchowienia – jego pogląd na życie jest materialistyczny. Może okazywać zdolności literackie i dziennikarskie. W pracy swej jest bardzo płodny – tworzy obficie. Pracowity, dobrze orientuje się w prawach przyrody, interesuje się nauką, zwłaszcza chemią i lubi wszelkie doświadczenia i eksperymenty.

Umysł jego jest niezwykle czynny i przewidujący, co zapewnia mu obfite żniwo jego wysiłków życiowych. Mądry, przezorny – obejmuje umysłem szerokie horyzonty. Ma specjalne zdolności do rachunków, a także w kierunku handlowym i w tej dziedzinie może liczyć na powodzenie. Chociaż jego usposobienie jest nieraz dość bierne, zamknięte w sobie, jest jednak szczery, otwarty i prawy w swych czynach.

Wady tych urodzin to zbytni egoizm i nadmiernie rozwinięta skłonność do krytykowania innych. Interesując się nadmiernie szczegółami – tak urodzony człowiek nieraz się rozprasza i nie obejmuje w dostatecznym stopniu całości.

Gorliwy i pilny w swych przedsięwzięciach – zawsze jest pełen nadziei i dobrej myśli. A jednak w życiu będzie narażony na ciężkie przejścia. Jednakże w końcu jego zamiary mogą się zrealizować pomyślnie i przynieść pomyślne rezultaty – jako skutki pracy wytrwałej. Jego śmierć może nastąpić za granicą.

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>