Kto urodził się 27 września

Wszystkiego najlepszego dla Wag, które mają dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 27.09: król Czech i Polski Wacław II (1271), książę Brabancji Jan II Pokojowy (1275), władca Florencji Cosimo Medici (1389), król Polski Stefan Batory (1533), król Francji i Nawarry Ludwik XIII Burbon (1601), król Wirtembergii Wilhelm I Wirtemberski (1781), polski reżyser filmowy Michał Rosa (1963), amerykańska aktorka Gwyneth Paltrow (1972), polski piosenkarz Gabriel Fleszar (1979), kanadyjska piosenkarka Avril Lavigne (1984).

Kto urodził się dnia 27 września

Jest zacięty i pracowity, lecz nie wiadomo, czy będzie zbierać rezultaty swych wysiłków.

Wierzy w siebie, pragnie władzy i panowania. Bardzo jest pewny swego powodzenia, lecz jego projekty i plany niezawsze są dobrze obmyślone i nieraz się nie realizują. Życie upływa mu w wielkiej czynności, a jego charakter jest równy, usposobienie zaś pracowite i pilne.

W sprawach zawodowych wykazuje dużo zaciętości. A przytem jest to człowiek serdeczny, zdolny do miłości głębokiej i wielkiego przywiązania do osoby kochanej. Odznacza się swym dobrym smakiem i ma zdolności artystyczne, zwłaszcza w zakresie grafiki i rzeźby. Może też zostać doskonałym chirurgiem.

Dzięki swym zdolnościom strategicznym może się wyróżnić w wojskowości, a zdolności dyplomatyczne mogą mu zapewnić powodzenie w polityce. Lubi życie wiejskie i pracę na roli. W młodości jego zawód nieraz bywa podwójny a największe powodzenie osiąga dopiero w średnim wieku.

Czego się strzec winien. Aby się nie pomylić w wyborze zawodu i nie uczynić niestosownego wyboru.

Co mu grozi. Chociaż jest najczęściej obdarzonym dużymi zdolnościami — życie może mu jednak nie dostarczyć okazji do ich przejawienia i rozwoju. Życie jego nie będzie zbyt łatwe. Może nie doczekać się żniwa swej pracy lub też nie będzie mógł korzystać z rezultatów swych wysiłków.

Kobieta urodzona dzisiaj jest kochliwa, wesoła, przyjemna, inteligentna, delikatna i uczuciowa. Zachowanie się jej jest pełne taktu i uprzejme. Potrafi umiejętnie wyrażać swe myśli, przekonywać otoczenie. Chociaż w drobnych rzeczach jest ustępliwa i łatwo na nią wpływ wywrzeć — w rzeczach zasadniczych jest nieugięta. Jest jednakże nadmiernie wrażliwą — co łatwo może doprowadzić do nieporozumień.

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>