Kto urodził się 28 września

Wszystkiego najlepszego dla Wag, które mają dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 28.09: chiński filozof Konfucjusz (551 p.n.e.), król Portugalii Karol I (1863), amerykańska szpieg Ethel Rosenberg (1915), włoski aktor Marcello Mastroianni (1924), polski aktor Mieczysław Czechowicz (1930), francuska aktorka Brigitte Bardot (1934), polski reżyser filmowy Waldemar Dziki (1956), amerykańska aktorka Mira Sorvino (1967), australijska aktorka Naomi Watts (1968), polska aktorka Katarzyna Bujakiewicz (1972), polska prezenterka telewizyjna, podróżniczka Martyna Wojciechowska (1974).
Kto urodził się dnia 28 września

Jest człowiekiem wojowniczym, obdarzonym zdolnościami artystycznymi.

Stoi on zawsze na czele i pragnie zajmować pierwsze miejsce. Jest on bowiem natura gorąca, impulsywna. Usposobienie jego jest wojownicze – lubi wojnę i walkę wogóle; nieraz kolekcjonuje oręż wszelkiego rodzaju.

Jego inteligencja jest niezwykła a dążenia bardzo wysokie — lecz jego ognista, impulsywna natura sprawia, że zamiast argumentów — używa nieraz siły. Wykazuje trafny sąd i wyróżnia się swymi zdolnościami porównawczymi. Posiada również i wybitne zdolności artystyczne, zwłaszcza w kierunku architektury, sztuki stosowanej lub muzyki.

Kocha żonę. Przejęty jest swym zawodem — działa pośpiesznie i gorliwie. Gdy coś przedsiębierze — z uporem dąży do celu raz wytkniętego i nie zwraca uwagi na wszystko, co mogłoby go od tego celu oderwać.

Po pewnym czasie porzuca jednak swą rozpoczętą pracę i zabiera się do innej – – z tą samą gorliwością i zaciętością.

To też jego wada jest, że nie zawsze ma dość cierpliwości i wytrwałości, aby rzecz rozpoczętą doprowadzić do pomyślnego końca.

Często też jest nieuważny i niezastanawiający się, działając pod wpływem pierwszego impulsu lub też namiętności. Grozi mu niebezpieczeństwo od ognia i żelaza, zarówno jak i ewentualność utracenia wybitnego stanowiska jakie nieraz zajmuje.

Czego strzec się powinien?
Jego temperament zbyt impulsywny może go narazić na niebezpieczeństwo fizyczne. Niechaj więc nie daje wciągać się w zwady, wystrzegając się nieostrożnego obchodzenia z bronią, zarówno palną jak i sieczną.

Jest to człowiek gorliwy, pełen nadziei, która jednakże nie zawsze będzie mogła się zrealizować. Jego instynkty są bardzo humanitarne.

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>