Kto urodził się 29 września

Wszystkiego najlepszego dla Wag, które mają dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 29.09: rzymski polityk Gnejusz Pompejusz (106 p.n.e.), królowa Szkocji Małgorzata Plantagenet (1240), król Danii Krzysztof II (1276), włoski malarz Tintoretto (1518), hiszpański pisarz Miguel de Cervantes (1547), książę Bawarii Wilhelm V Pobożny (1548), włoski malarz Caravaggio (1571), autor Mazurka Dąbrowskiego Józef Wybicki (1747), polska pisarka Janina Porazińska (1888), włoski reżyser filmowy Michelangelo Antonioni (1912), szwedzka aktorka Anita Ekberg (1931), amerykański piosenkarz, pianista Jerry Lee Lewis (1935), premier Włoch Silvio Berlusconi (1936), działacz związkowy, prezydent Polski, laureat Nagrody Nobla Lech Wałęsa (1943), polska wokalistka zespołu 2+1 Elżbieta Dmoch (1951).

Kto urodził się dnia 29 września

Tego w życiu czekają wysiłki i dzieła niezwykle.

Usposobionym jest najczęściej dość konserwatywnie i okazuje szacunek dla dawnych obyczajów i tradycyj. Interesuje się również starożytnościami i lubi je zbierać zarówno jak i dzieła sztuki. Jest to człowiek niezwykle wrażliwy o umyśle krytycznym. Cierpliwy i wytrwały — potrafi się opanować, chociaż nieraz przychodzi mu to z trudnością.

Urodziny dzisiejsze dają dwa typy: jeden wesoły, pełen radości życia, usposobiony optymistycznie, drugi zaś — poważny, skupiony, nieco melancholijny.

Czasami te dwie krańcowości łączą się w jednej i tej samej osobie. Wówczas taki człowiek przeżywa stany wielkiej radości, podniecenia i ekspansji — a potem znowu popada w stany depresji, niechęci do pracy i wysiłków. W takim okresie wydaje mu się, że nie posiada nikogo na świecie komu mógłby zaufać.

Ale mimo wszystko jest to natura miłości i zawsze ma licznych przyjaciół, którzy się skupiają dokoła niego.

Lubi użycie i wszelkie przyjemności, jest wielkim zwolennikiem sztuki — zwłaszcza muzyki a nierzadko i sam wykazuje jakieś uzdolnienia w kierunku artystycznym. Jednakże do osiągnięcia zupełnego szczęścia w życiu przeszkadza mu jego usposobienie zbyt impetyczne.

Czego strzec się winien? Aby sobie sam niepotrzebnie nie przysparzał zmartwień. Jest to bowiem człowiek wrażliwy niezwykłe na wszystko co się dzieje dookoła niego. Nieraz też cierpi na ucisk psychiczny i popada w stany niewytłomaczonego smutku, wydając się swemu otoczeniu kapryśnym i niezrozumiałym.

Dużo musi się w życiu wysilać, czekają go bowiem zadania trudne i niezwykłe. W końcu jednakże może mu się powieść — i będzie na starość zbierać jak najlepsze rezultaty swych wysiłków długotrwałych.

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>