Kto urodził się 30 września

Wszystkiego najlepszego dla Wag, które mają dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 30.09: perski poeta, mistyk Dżalal ad-Dina Rumi (1207), papież Mikołaj IV (1227), polski pisarz, pedagog Stanisław Konarski (1700), niemiecki organista, kompozytor Johann Georg Bach (1751), amerykańska milionerka, właścicielka domu, który miał ją chronić przed duchami Sarah Winchester (1839), kubański poeta Jesús Orta Ruiz (1922), amerykański pisarz Truman Capote (1924), polski filozof, semiotyk Jerzy Pelc (1924), premier Izraela Ehud Olmert (1945), brytyjski muzyk Marc Bolan (1947), polska piosenkarka Barbara Tryetryelewska (1954), amerykański aktor Eric Stoltz (1961), polski piłkarz Dariusz Dziekanowski (1962), włoska aktorka Monica Bellucci (1964), polski muzyk jazzowy, kompozytor Tymon Tymański (1968).
Kto urodził się dnia 30 września

Jest zwolennikiem sprawiedliwości. Może mu się powieść w dziennikarstwie lub polityce.

Pożąda jedności, spokoju i miłości — ale jednocześnie sam wykazuje chęć do wyodrębniania się od innych i chętnie chadza własnemi drogami.

Jego najwyższym ideałem jest sprawiedliwość i harmonia. Lubi regularność, metodyczności i porządek we wszystkim, i za wszelką cenę pragnie uniknąć nieporozumień i niezgody, dążąc zawsze do harmonii. Usposobienie jego jest przyjemne, towarzyskie — a zachowanie ujmujące, wskutek czego cieszy się nierzadko ogólna sympatią.

Z wiekiem wykazuje coraz więcej spokoju, zdolności dyplomatycznych, a także zamiłowania do sztuki. Wiedzie mu się wówczas we współdziałaniu z innymi, dzięki umiejętności dobierania sobie odpowiednich współpracowników a także wielkiemu taktowi i poczuciu sprawiedliwości, jakie okazuje.

Uprzejmy, kochliwy, przywiązany do swej małżonki — ulega jednakże zbyt łatwo namiętnościom. Lubi użycie i przyjemności. Delikatny, wrażliwy — podlega silnemu wpływowi osób płci odmiennej, co niezawsze wychodzi mu na dobre.

Człowiek ten jest usposobionym idealistycznie i romantycznie; potrafi poświęcić się dla swego ideału. Wola jego jednakże niezbyt jest mocna i pod silnym a stałym naciskiem silniejszych indywidualności — łatwo ustępuje. Jego wytrzymałość pozostawia również nieraz dużo do życzenia.

Co mu grozi? Upadek z miejsca wysokiego, co należy brać zarówno dosłownie jak i w przenośni. Może bowiem zarówno dobrze upaść — z wyższego miejsca jak nie być w stanie utrzymać się na wysokim stanowisku, jakie w życiu osiągnie.

Zawód najlepszy związany ze sztuką lub też w zawodach intelektualnych
— jako artysty, rysownika, śpiewaka, muzyka, bibliotekarza, profesora itp. Jednakże trzeba zaznaczyć, że jego ambitne plany mogą się nie spełnić.

Organizm jego dość jest mocny
i o ile powadzi życie regularne — nie potrzebuje obawiać się choroby. W razie zaś zachorowania przede wszystkim mogą ucierpieć nerki lub głowa.

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>