Sezon na śluby trwa!

Czyżby związki „na kocią łapę” przestały być w modzie? Pobyt Saturna w znaku Panny sprzyja oficjalnym ceremoniom i porządkowaniu miłosnego życia. Na ślubnym kobiercu stanęli w tym roku Piotr Rubik i Agata Paskudzka, Małgorzata Kożuchowska i Bartek Wróblewski, Reni Jusis i Tomek Makowiecki, a także Piotr Kraśko i Karolina Ferenstein. To jednak nie koniec ślubnych emocji! Trwa wrzesień, a przed nami październik – miesiące tradycyjnie najlepsze na ślub, bo w ich nazwie występuje litera „r”. Od plotek o ślubie Katarzyny Cichopek i Marcina Hakiela aż huczało przez ostatnie tygodnie, aż wreszcie stało się – młodzi pobrali się w zeszły weekend w Zakopanem.

Ponoć zdjęcia zostały już zrobione i sprzedane jednej z kolorowych gazet. Byłby to bardzo zły znak dla młodych. Fotografowanie się w sukni ślubnej, w dodatku u boku pana młodego przed ślubem, według wielu przesądów źle wróży trwałości związku. Kasia, która napisała pracę magisterską na temat New Age, powinna o tym wiedzieć!

Horoskop katarzyny Cichopek

Katarzyna Cichopek urodzona 7.10.1982 r. w Warszawie, godzina nieznana 

Mamy jednak nadzieję, że będzie im się dobrze wiodło, tym bardziej, że ich horoskopy bardzo do siebie pasują. W horoskopie Kasi Cichopek odkrywamy w tym roku koniunkcję progresywnego Słońca i Wenus. To najlepszy czas na miłość i ślub. Jako zodiakalna Waga zadba o to, aby było to wielkie medialne wydarzenie. Kinga, której rolę Kasia gra w serialu „M jak Miłość” jest w ciąży. Aktorka ze sztucznym brzuszkiem prezentuje się doskonale, może więc czas, aby sama pomyślała o dziecku?

Horoskop Marcina Hakiela
Marcin Hakiel urodzony 6.06.1983 r. w Gdańsku, godzina nieznana

W horoskopie Marcina widać silny wpływ Bliźniąt. Tranzyt kwadratury Saturna to dobry moment, aby wreszcie przekonać go do małżeństwa. Ciągłe tłumaczenie się brakiem czasu może być bowiem oznaką, że tak na prawdę Marcin obawia się ustatkowania.

Cichopki

Horoskop kontaktowy Kasi Cichopek i Marcina Hakiela 

Oby tylko wszyscy, co chcą się pobrać tej jesieni, zdążyli przed Adwentem! W polskiej tradycji dniem, do którego można było wyprawiać wesele był dzień Świętej Katarzyny (25 listopada), zgodnie z przysłowiem „Na Świętą Katarzynę, bierz swoją pod pierzynę” oraz „Święta Katarzyna śluby ucina”.

Ślub a dzień tygodnia

Najlepszy dzień tygodnia na ślub to w polskiej tradycji oczywiście sobota i niedziela. Za pechowe uznawane są poniedziałek i piątek. W poniedziałek „nie warto niczego rozpoczynać”, a „piątek to zły początek”. Bardzo dobre dni to wtorek, jako dzień poświęcony Świętemu Józefowi oraz środa, poświęcona Świętemu Antoniemu.

Alfred Magnus, teolog i astrolog sporządził w XII wieku listę dobrych na ślub dni. Jesienią są to 1 i 17 września; 14 i 20 października; 1, 2, 12, 26 listopada oraz 4, 17 i 19 grudnia.
Materiał ukazał się w nr 39/2008 Gwiazdy Mówią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>