Kto urodził się 1 października

Wszystkiego najlepszego Wagom, które obchodzą dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 1.10: cesarz rzymski Aleksander Sewer (208), król Anglii Henryk III (1207), cesarz Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego Karol VI Habsburg (1685), car Rosji Paweł I Romanow (1754), prezydent USA i noblista Jimmy Carter (1924), polski historyk Andrzej Paczkowski (1938), polski aktor Franciszek Trzeciak (1942), francuski reżyser filmowy Jean-Jacques Annaud (1943), polski satyryk Marcin Daniec (1957).
Kto urodził się dnia 1 października

Zmysłowy, wrażliwy, pragnie być samodzielnym.

Usposobienie jego jest dość melancholijne i zamknięte w sobie. Wyróżnia się przy tym swą wrażliwością — zwłaszcza reaguje na uczucia sympatii lub antypatii i sam odczuwa je silnie.

Subtelny, dobroduszny, harmonijny lubi dobre towarzystwo ludzi kulturalnych i wysoko wykształconych — a w swych przywiązaniach jest stały.

Wyróżnia się swym poczuciem kolorytu i dobrym smakiem. Jest zmysłowy i uczuciowy — a zmysły jego są bardzo subtelne zwłaszcza smak i powonienie.

Bystry, zręczny, nierzadko okazuje skłonności do miłosierdzia i przejmuje się troskami innych. Przy tym wszystkim jest to człowiek odważny, zacięty nierzadko o skłonnościach do gwałtowności lub destrukcyjnych. Mimo spokojne i harmonijne zachowanie się na zewnątrz — skłonności te przejawiają się od czasu do czasu.

Trzeba dodać, że urodziny dzisiejsze wykazuje dwie krańcowości. Jedna z nich to człowiek uganiający się za przyjemnościami, a jednocześnie okazujący wielkie zamiłowanie do ceremonii, formalności życiowych, tradycji i przyjętych obyczajów. Druga zaś — to człowiek subtelny, niezwykle uzdolniony, uduchowiony, poszukujący jedności w całym bycie i dążący do syntezy. Ten ostatni typ odznacza się niezwykłą intuicją, która nawet może przejść w jasnowidzenie — w miarę wzrastającego uduchowienia.

Co mu grozi? Jego najlepsze uczucia i skłonności zostaną niedocenione przez otoczenie. Grozi mu również utrata dziedzictwa, albo też strata osoby kochanej — ewentualnie jej choroba. Jest to dlań bardzo bolesne — bowiem człowiek urodzony dzisiaj czy to kobieta czy mężczyzna — źle się czuje w samotności, mając wrażenie, że jest czymś niekompletnym, zbytecznym lub porzuconym.

Wymiana uczuć, pragnienie poświęcania się dla osoby kochanej — to podstawowe cechy charakteru takich ludzi, a małżeństwo, przyjaźń lub ścisłe współdziałanie z innymi są im koniecznie potrzebne do osiągnięcia pełni rozwoju indywidualnego.

Jedna myśl nt. „Kto urodził się 1 października

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>