Kto urodził się 26 października

Wszystkiego najlepszego dla Skorpionów, które mają dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 26.10: cesarz Japonii Kazan (968), arcyksiążę Austrii, władca Tyrolu Zygmunt Habsburg (1427), książę Ferrary i Modeny Ercole d’Este (1431), książę, arcybiskup Magdeburga, wielki mistrz zakonu krzyżackiego Fryderyk Wettyn (1473), cesarz Chin Zhengde (1491), francuski adwokat, jeden z organizatorów i przywódców Wielkiej Rewolucji Francuskiej Georges Danton (1759), król Portugalii Michał I Uzurpator (1802), premier Polski Ignacy Daszyński (1866), prezydent Francji François Mitterrand (1916), polska pisarka Wanda Chotomska (1929), pierwsza dama USA, senator USA Hillary Clinton (1947), polski kompozytor Krzesimir Dębski (1953), polska aktorka Agnieszka Kotulanka (1956), polski biznesmen i poseł na Sejm Janusz Palikot (1964).
Kto urodził się 26 października

Jest człowiekiem poważnym i głębokim, wywierającym wpływ na swe otoczenie.

Lubi studiować prawdy głębokie i łatwo może się obejść bez towarzystwa innych. Bynajmniej nie jest pesymistą ani mizantropem – ale sprawy życiowe widzi z odpowiedniej perspektywy – i każde wydarzenie, zarówno jak i każdego człowieka ocenia wedle jego prawdziwej wartości.

Jest to człowiek dziwny o charakterze podwójnym. Okresy aktywności zmieniają się u niego z okresami bierności. Tak długo zostaje z kimś w przyjaźni, jak długo go potrzebuje. Kto urodził się dzisiaj – potrafi odbić swe piętno na otoczeniu, a nieraz i na społeczeństwie, do którego należy. Jego postać nakazuje szacunek.

Zazwyczaj żyje długo i odznacza się mocnym organizmem. W razie niedomagania – najczęściej cierpi na pęcherz, gardło lub system wydzielinowy. W młodości przeżywa okresy niepokoju i zmian rozlicznych, lecz po 30-tym roku życia może nastąpić zmiana na lepsze. Jego stan materialny nieraz poprawia się dzięki małżeństwu, które najczęściej bywa pomyślne.

Co mu grozi? Strata osoby kochanej, i to nieraz w młodości. Stosunki z krewnymi układają się często niepomyślnie.

Do czego powinien dążyć? Niechaj pamięta zawsze o tym, że wierny przyjaciel więcej jest wart aniżeli setki pochlebców. Analizując codziennie swe życie wewnętrzne — łatwiej zda sobie sprawę ze swych słabości i podświadomych tendencyj swej natury.

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>