Tarot Aniołów – nowość Lo Scarabeo

Tarot AniołówNajnowsza talia anielska wydawnictwo Lo Scarabeo, Tarot Aniołów (Tarot of the Angels) jest utrzymana w tonacji niebiesko – białej, jak na niebiańskie istoty przystało. Dumne i nieziemskie istoty dopasowane zostały do symboliki i scen na kartach Tarota. Tarot ukazał się jesienią 2007 r., tuż przed największym sezonem na anioły, duchy i itp. (Halloween i Święta Bożego Narodzenia tuż tuż).

Giordano Berti i Arturo Picca, twórcy talii, mają za sobą już kilka tarotowych dzieł. Arturo Picca jest autorem UFO Tarota (nowość z lutego 2007). Giordano Berti pracował nad Złotym Tarotem Renesansu Estensi, Dante Tarotem, Ramses Tarot of Eternity (wszystkie Taroty pochodzą z wydawnictw Lo Scarabeo). Mają duże doświadczenie w tworzeniu talii. Z jednej strony temat jest bardzo konwencjonalny, ale dzięki nowoczesnej kresce Arturo Picca anioły pokazują nam swoje odmłodzone i bardziej współczesne wcielenie.

Tarot Aniołów - 6 DenarówTarot Aniołów to unikalne połączenie wiedzy o aniołach z symboliką i mądrością Tarota. Dzięki tej talii łatwiej ci będzie podejmować trudne życiowe decyzje i dostrzec nadzieję i rozwiązania trudnych sytuacji życiowych. Nie wiemy, jakie konkretnie anioły przedstawione są na kartach. Mam nadzieję, że dowiemy się z książki, którą na pewno niedługo się ukaże. Nie chodzi w tej talii jednak o tropienie, który konkretnie anioł i za co odpowiada. Od tego są scenki na kartach i symbole Tarota, które nie podpowiadają, jakie funkcje dany anioł spełnia w naszym życiu.

Karty nadają się do każdego rodzaju wróżb, medytacji anielskich i pracy nad sobą.

Tarot Aniołów - VII RydwanTarot Aniołów oparty jest na schemacie Tarota Rider-Waite-Smith, ale w twórczy sposób przedstawione są poszczególne karty. Duże zmiany scenek są widoczne zwłaszcza w Małych Arkanach. Obok widać 6 Denarów, która nieco odbiega od schematu Rider-Waite-Smith. Zamiast dwóch proszących/żebrzących osób jest jedna, zrezygnowana, której nieoczekiwanie anioł przychodzi z pomocą.

Autorzy kierowali się w dobieraniu znaczeń i scen z aniołami do kart Tarota dwoma kompendiami o aniołach i wiedzy biblijnej: Przysłowiami Króla Salomona i Księgą Ben Sira. Te teksty były inspiracją do komentarzy, wyjaśnień i znaczeń, jakie podane są w instrukcji dla każdej karty.

Tarot Aniołów - XVII GwiazdyNiektóre karty od razu bardzo mi się spodobały, niektóre nie. Na pewno z czasem to się zmieni :). Nie pracuję z aniołami, ale ta talia bardzo mi się podoba. Jest inną propozycją na tle wielu kart i wyroczni anielskich. Pokazuje anioły w przełomowych, ważnych sytuacjach, tak jak to w Tarocie jest skonstruowane. Czyżby autorzy Tarota Aniołów chcieli nam swoją pracą powiedzieć, że wszyscy jesteśmy trochę aniołami?

Talię Tarot Aniołów można kupić w Sklepie Magicznym, cena 59 zł.

3 myśli nt. „Tarot Aniołów – nowość Lo Scarabeo

  1. marta

    a ja chciala bym zeby aniolki przyniosly mi jak najlepsze zycie rodzinne i malzenskie a puzniej dopiero zawodowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>