Tarot 78 Drzwi – magiczne klucze do tajemnic życia

Antonella Platano i Pietro Alligo stworzyli dla wydawnictwa Lo Scarabeo wyjątkową talię: Tarota 78 Drzwi. Od 2005 roku stała się jednym z ulubionych narzędzi pracy profesjonalnych tarocistów. Tarot 78 Drzwi to magiczne karty, które fizycznie i metaforycznie przenoszą nas w inne światy lub miejsca. Narysowany jest pomieszanym, ale spójnym stylem: na jednych kartach nawiązuje do współczesności, na innych do średniowiecza i świata fantasy. Motywem, który łączy wszystkie karty, są oczywiście drzwi: od drzwi w domu, sklepie, po drzwi jako symboliczne przejście między dwoma światami w formie wodospadu.

Arkana Tarota to tajemnice życia, przez które każdy z nas musi przejść. Autorzy tej talii przedstawili każdą kartę jako drzwi – dosłowne lub symboliczne – które trzeba otworzyć lub przejść, aby zrozumieć siebie i otaczający nas świat. W ten sposób chcieli podkreślić, jak ważne są pewne sytuacje życiowe i do czego one nas prowadzą. W alchemii i naukach tajemnych drzwi symbolizują przestrzeń między światem zewnętrznym i wewnętrznym, światem niewiedzy i wyższej nauki. Przejście przez drzwi to symbol zdobycia wiedzy, rozwoju osobistego i poznania tajemnic życia.

Pomysł na Tarota 78 Drzwi jest nowatorski i wyjątkowo inspirujący, dlatego wiele osób, które zajmują się profesjonalnie kartami tak lubią pracować z tym Tarotem. Talia również świetnie nadaje się do nauki Tarota, ma bardzo czytelne obrazki i symbole na kartach. Dodatkowym atutem Tarota 78 Drzwi jest to, że jest oparty na rysunkach talii Rider-Waite, najpopularniejszej współcześnie talii Tarota.

Próg domu i drzwi od wieków są uważane za miejsce wyjątkowe, na którym stykają się różne światy i energie. Drzwi chronią nas przed demonami i złodziejami, kiedyś wierzono, że na progu mieszkają duchy przodków, które chronią nas przed złem. Otwieranie i zamykanie drzwi to symboliczny rytuał, który może nas magicznie przenieść w inne światy – tak jak Alicję w Krainie Czarów, która jest zresztą przedstawiona na karcie 4 Buław. Moje ulubione Drzwi w tej talii to III Cesarzowa, która stoi na progu wrót do Rajskiego Ogrodu, 8 Buław jako wizyta u magicznego klucznika, który ma wiele kluczy do różnych drzwi, które otwierają nowe życiowe możliwości i 10 Kielichów, na której szczęśliwa młoda para wychodzi przez drzwi kościoła, gdzie czeka na nich tłum weselnych gości.

Otwarte drzwi prowokują, aby je otworzyć, dostać się tam, gdzie tylko nieliczni mają dostęp. Otwarcie i przejście przez drzwi oznacza pokonanie przeszkód, przejście do następnego życiowego etapu czy nawet zdobycie nowej wiedzy o świecie. Karty Tarota są tajemniczymi drzwiami, ale i kluczami, które pomagają te drzwi otworzyć.

Sama używam tej talii bardzo często, szczególnie do wróżenia na pytania w ważnych momentach życia czy przy dokonywaniu trudnych życiowych wyborów. Polecam ją również osobom rozpoczynającym swoją przygodę z Tarotem oraz zaawansowanym do pogłębienia interpretacji. Wspaniała talia do uczenia się znaczeń Tarota dla początkujących, oraz do pogłębienia interpretacji dla zaawansowanych.

Do talii dołączona jest ciekawa książeczka z instrukcją, jak interpretować każdą kartę – bramę Tarota. Przykład:

Arkan XV Diabeł: Pokusa jest wielka, aby otworzyć drzwi, które raczej powinny pozostać zamknięte. Gra może być niebezpieczna. Silne erotyczne impulsy, magnetyzm, czasami nawet moralny szantaż.

Tarot 78 Drzwi (Tarot of The 78 Doors),
Wydawnictwo Lo Scarabeo 2005 r., cena 59 zł.

Talię możesz kupić w naszym internetowym Sklepie Magicznym .

 

Recenzja ukazała się najpierw w tygodniku Gwiazdy Mówią w październiku 2007 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>