Kto urodził się 28 listopada

Wszystkiego najlepszego dla Strzelców, które mają dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 28.11: cesarz bizantyjski Manuel I Komnen (1118), królowa Szkocji, żona Jakuba IV Małgorzata Tudor (1489), angielski poeta, malarz William Blake (1757), król Bawarii Maksymilian II (1811), niemiecki filozof, socjalista Fryderyk Engels (1820), król Hiszpanii Alfons XII Burbon (1857), polski pisarz, podróżnik Arkady Fiedler (1894), włoski pisarz Alberto Moravia (1907), francuski antropolog Claude Lévi-Strauss (1908), polski pisarz, satyryk, piosenkarz Jonasz Kofta (1942), polska reżyserka filmowa Agnieszka Holland (1948), amerykański aktor, reżyser filmowy Ed Harris (1950), brytyjski projektant mody John Galliano (1960), meksykański reżyser filmowy Alfonso Cuarón (1961), amerykański komik, aktor Jon Stewart (1962), polski polityk Wiesław Walendziak (1962), amerykańska modelka, aktorka Anna Nicole Smith (1967), polska aktorka Jowita Budnik (1973), amerykański raper Chamillionaire (1979).

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się 28 listopada

Zajmuje się kilkoma rzeczami naraz.

Jego usposobienie jest radosne i młodzieńcze nawet w starości. Zachowanie się jego jest w sposób naturalny uprzejme i tylko w obecności wrogów staje się szorstkie lub wyzywające.

Entuzjastyczny, pełen nadziei – jest nieco niespokojny, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Nieraz realizuje od razu kilka projektów i zmienia swój zawód.

Ma skłonność do podróżowania, zmieniania miejsca zamieszkania, zarówno jak i do czynienia odkryć lub wynalazków.

Co mu grozi? Że będzie wykorzystanym przez innych ludzi i na skutek tego nie osiągnie ani zbytniego uznania ani powodzenia.

Nie jest on bynajmniej pozbawiony próżności – owszem, bardzo jest przejęty samym sobą. Rozpraszając swą energię w pogoni za nierealnymi koncepcjami lub w zawodach dlań niekorzystnych – może być narażony na straty.

Wady. Nierozwinięty – pragnie za wszelką cenę zachować swą wolność i uważa małżeństwo za ciężkie brzemię. Kobiety są nieostrożne i zbyt swobodne w obejściu z mężczyznami – co przejawia się zwłaszcza w życiu sportowym. Naśladują wówczas zachowanie się i sposób mówienia mężczyzny – lubując się w wyrażeniach drastycznych.

Zarówno mężczyzna jak i kobieta, znajdując się na niższym stopniu rozwoju – mimo pewną szorstką serdeczność, jaką okazują – przejawiają dużo egoizmu i brak zastanowienia.

Brak im też nieraz poczucia sympatii i lojalności – gdyż żyją oni wyłącznie chwilą teraźniejszą, nie myśląc o przeszłości i nie zaprzątając sobie głowy przyszłością.

4 myśli nt. „Kto urodził się 28 listopada

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>