Kto urodził się 30 listopada

Wszystkiego najlepszego dla Strzelców, które obchodzą dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 30.11: święty Grzegorz z Tours (538 albo 539), wielki książę litewski i król Polski Kazimierz IV Jagiellończyk (1427), włoski architekt Andrea Palladio (1508), holenderski malarz Adriaen van de Velde (1636), angielski pisarz Jonathan Swift (1667), król Danii i Norwegii Chrystian VI Oldenburg (1699), polski ksiądz, pedagog, prekursor badań nad polską gramatyką Onufry Kopczyński (1735), amerykański konstruktor, przemysłowiec Oliver Winchester (1810), amerykański pisarz Mark Twain (1835), premier Wielkiej Brytanii Sir Winston Churchill (1874), kanadyjska pisarka Lucy Maud Montgomery (1874), polski aktor Jan Himilsbach (1931), amerykański reżyser filmowy Ridley Scott (1937), amerykański pisarz, reżyser i scenarzysta filmowy David Mamet (1947), angielski muzyk Billy Idol (1955), amerykański aktor Ben Stiller (1965).

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się 30 listopada

Niewiele sobie robi z konwenansów światowych.

Ruchliwy – pięciu minut nie może usiedzieć spokojnie, zawsze wierzy w siebie i przy każdej sposobności gotów wysuwać się na pierwsze miejsce.

Może jednocześnie mieć dwie zupełnie różne natury – jedną wewnętrzną a druga zewnętrzną, a przy tym obie są niespokojne, dzielne, nieustraszone, a jednocześnie nadzwyczaj wrażliwe i czule.

Nieraz też okazuje pewna drażliwość i niepokój – jak się wydaje – bez żadnej przyczyny widocznej. Pochodzi to stąd, że obie te natury – wewnętrzna i zewnętrzna – pragną się naraz przejawiać jednocześnie, co powoduje wewnętrzne tarcie, powściąganie się i hamowanie.

Zachowując zawsze dobry nastrój, ufność i serdeczność — pragnie czegoś dokonywać i coś zdziałać, ulegając wewnętrznej potrzebie aktywności.

Wynalazczy i obrotny
– potrafi sobie dawać radę w życiu. Jest gorliwy, dość swawolny i zuchwały – ale rzadko zawzięty. Mściwość nie jest zazwyczaj jego wadą.

Nie chce krzywdzić świadomie nikogo i posiada bardzo ostro rozwinięte poczucie sprawiedliwości; gdy go się dotknie osobiście — staje się wówczas bardzo cierpki i szorstki.

Cechuje go silny pociąg do przyjemności życiowych. Jest to człowiek poszukujący przygód, który zawsze spodziewa się jakichś szczęśliwych wypadków i na nie liczy.

Czego się strzec winien? Przede wszystkim tego, aby nie popadł w zależność od innych, co zawsze jest dlań bardzo przykre. Nieostrożność w uganianiu się za przyjemnościami może nań sprowadzić upadek finansowy chociażby nawet początkowo był zamożnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>