Kto urodził się 1 grudnia

Wszystkiego najlepszego dla Strzelców, które obchodzą dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 1.12: król Francji Ludwik VI Gruby (1081), bizantyjska pisarka Anna Komnena (1083), polski duchowny katolicki i kronikarz Jan Długosz (1415), francuski rzeźbiarz Étienne Maurice Falconet (1716), książę, polski polityk, pisarz Adam Kazimierz Czartoryski (1734), francuska artystka, założycielka Muzeum Figur Woskowych Marie Tussaud (1761), rosyjski matematyk Nikołaj Łobaczewski (1792), królowa Anglii, żona Edwarda VII Aleksandra (1844), prezydent Polski Ignacy Mościcki (1867), przywódca Chin Zhu De (1886), polski krytyk literacki Tadeusz Drewnowski (1926), premier Polski, I sekretarz KC PZPR Mieczysław Rakowski (1926), amerykański reżyser filmowy i aktor Woody Allen (1935), amerykańska pisarka Candace Bushnell (1958).

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się 1 grudnia

Jest przyjacielem pokoju i sprawiedliwości.

Dobroduszny, szlachetny, bardzo ludzki – zawsze gotów jest do pomagania tym, którzy na to zasługują i do popierania słuszniejszej sprawy.

Lubi porządek i czystość, okazując uznanie dla panujących obyczajów i ogólnie przyjętych zapatrywań. Nie znosi dysharmonii i brzydoty w swym otoczeniu; nie lubi również wszelkiej złośliwości i niespołecznych poglądów.

Posiada naturalne uznanie dla wszelkiego prawa i religii; życzliwie jest również nastrojonym względem ceremonii, rytuałów i wszelkiej etykiety. Czasami nawet daje się zbytnio związywać rozmaitym formalnościom.

Jest to przyjaciel spokoju, prawa sprawiedliwości i rzadko kiedy rozpoczyna spór – a wówczas ma do tego zawsze jakieś powody idealne.

Jego natura jest entuzjastyczna, bardzo impulsywna i nawet dość uparta – ma on bowiem określony cel w życiu, do którego dąży a wszystko inne musi się temu podporządkować. Okazuje specjalną skłonność do rozwijania w sobie wyższych zdolności umysłowych – zwłaszcza w kierunku wiedzy ścisłej.

Dziecko urodzone dnia tego jest bardzo wrażliwe i uczuciowe; natura jego potrzebuje serdecznego otoczenia. Oziębłość lub obojętność wywiera na nie wpływ szkodliwy a doznane rozczarowania ujemnie odbijają się na jego charakterze.

Lubi towarzystwo innych dzieci a nierzadko wyróżnia przytem jednostki upośledzone lub potrzebujące pomocy i stara się je otaczać swą opieką.

Jego sympatie są wszechstronne i wszystkim dookoła okazuje swą życzliwość. Jest to usposobienie rzadko spotykane w naszych warunkach, gdzie przeważa zawzięty krytycyzm i nadmierny przerost osobowości – to też rodzice powinni ochraniać i rozwijać te dodatnie właściwości w swem dziecku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>