Kto urodził się 29 grudnia

Wszystkiego najlepszego dla Koziorożców, które obchodzą dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 29.12: caryca Rosji Elżbieta Romanowa (1709), faworyta króla Francji Ludwika XV Madame Pompadour (1721), prezydent USA Andrew Johnson (1808), polski lekarz i taternik Tytus Chałubiński (1820), polski kompozytor Henryk Wars (1902), polski pisarz i satyryk Ludwik Jerzy Kern (1920), amerykański aktor Jon Voight (1938), brytyjska wokalistka Marianne Faithfull (1946), amerykański reżyser filmowy Andy Wachowski (1967), brytyjski aktor Jude Law (1972), polski malarz Wilhelm Sasnal (1972), polski aktor Michał Koterski (1979), japońska księżniczka, wnuczka cesarza Akihito Kako Akishino (1994).

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się dnia 29 grudnia

Zdecydowany, wynalazczy – ma silny charakter; chętnie zagłębia się w rozmyślaniach.

Jest to natura potężna i władcza o wielkiej sile ekspansji. Dąży wytrwale do zajęcia najwyższego dlań możliwego stanowiska i przejawia dużo autokratyzmu – co zwłaszcza zaznacza się w jego życiu rodzinnym.

Odczuwa naturalne przyciąganie do osób starszych i chętnie z nimi współdziała. Nie obawia się ponoszenia odpowiedzialności za swe czyny a lubi działać zawsze w skali jak najszerszej. Jego ambicja jest nienasycona. Jego charakter jest bardzo zdecydowany i nie można pomawiać go o słabość.

Zdolnym jest do silnych przywiązań – ale we wszystkim co czyni przejawia pewien egoizm. Wskutek tego nieraz jest narażonym na przykrości – ogarnia go uczucie rozczarowania i pragnienie zemsty względem osób, które zawiodły jego zaufanie. Trzeba dodać, że jest to człowiek dość zagadkowy, podlegający dziwnym kaprysom i fantazjom – ale mimo wszystko zdolny i wynalazczy.

Jego zalety – to cierpliwość, wytrwałość, ostrożność, oszczędność, wiara w siebie, wierność, uczciwość, sprawiedliwość, które w jednostkach rozwiniętych moralnie występują wyraźnie.

Jego wady. Gdy jednak pozostaje na niskim stopniu rozwoju – wówczas ma w sobie zbyt wiele egoizmu, co przeszkadza mu w rozwoju i czynieniu w życiu postępów. Zazwyczaj w takim wypadku oprócz egoizmu przejawia jeszcze pogardę dla innych, zazdrość, urojenia, sceptycyzm, skąpstwo i nienawiść.

Co mu grozi? Dzięki ujemnym właściwościom charakteru łatwo wywołuje w życiu rywalizacje, wrogości i w końcu nawet może pozostać w życiu samotnym, – tak że wówczas będzie się troszczyć już tylko wyłącznie o siebie samego.

Zawód dlań najlepszy związany z handlem, przemysłem, sprawami czysto materialnymi. W sferze interesów czuje się doskonale i okazuje zadziwiającą przenikliwość.

7 myśli nt. „Kto urodził się 29 grudnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>