Pracujemy w rytmie planet!

Kto uważa, że nazwy dni tygodnia, które pochodzą od nazw planet, nie działają na naszą psychikę, ten się bardzo myli. Według sondażu przeprowadzonego w tym roku wśród 5,5 tysięcy polskich i europejskich pracowników biurowych z 18 krajów na zlecenie firmy Canon, przeciętny Kowalski najlepiej pracuje we wtorek (tym dniem opiekuje się planeta energii i działania Mars). Nie różni się tym wcale od pracowników w innych krajach Europy.

Planety, które patronują poszczególnym dniom tygodnia, zabarwiają dany dzień swoją energią. Jak czytamy w sondażu, w poniedziałek, kiedy Kowalski wraca po weekendzie do pracy, cały dzień schodzi mu na przystosowanie się z weekendowego na roboczy rytm dnia. Jest senny i dochodzi do siebie, trudno mu się skoncentrować na jednej sprawie. Taki zmienny i rozbiegany jest również Księżyc, który patronuje pierwszemu dniowi tygodnia. We wtorek w dzień Marsa Kowalski zbiera wszystkie siły i pracuje na pełnych obrotach. Dzięki wojowniczej marsowej energii wtorków aż 40% naszych rodaków daje z siebie wszystko, choć nie rezygnuje z przerwy na lunch czy kawę i herbatę. W środę, którą opiekuje się planeta podróży, handlu i komunikacji Merkury, przeciętny Polak przestaje już sumiennie pracować, rozpraszają go rozmowy z kolegami lub ze znajomymi przez telefon, surfuje po Internecie i zaczyna planować weekendowe rozrywki. Najbardziej jego wydajność spada w czwartek (którym włada planeta szczęścia i dobrobytu Jowisz), a w piątek, którym opiekuje się planeta rozrywki i związków z ludźmi Wenus, przeciętny Kowalski tylko patrzy na zegarek i próbuje znaleźć wymówkę, żeby jak najwcześniej wyjść z pracy.

Nasze zgranie się z energiami planet zadziwia, ale i może być dla nas wskazówką, jak lepiej wykorzystać dni pracy. W jowiszowe czwartki powinniśmy i załatwiać sprawy finansowe czy prosić o podwyżkę. Piątki pod patronatem Wenus sprzyjają podpisywaniu ważnych umów i nawiązywaniu nowych kontaktów biznesowych, jak również umawianiu się na rozmowy o pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>