Znajdź swoją talię tarota

W najnowszym 45/2007 numerze „Gwiazdy Mówią” ukazał się artykuł Miłki o tym, czym się kierowac przy wyborze i kupnie talli tarota. Zamieszczam początek tego ciekawego przewodnika po magicznych zakupach :)

„Jeśli pragniesz naprawdę wróżyć z tarota, musisz mieć talię, z którą się dogadasz. Tylko taka bowiem odkryje przed Tobą tajemnice losu.

Każdego roku na rynku pojawia się około 50 nowych talii tarota. Nie wszystkie jednak – choć niektóre są naprawdę piękne – będą pasować do Twojej duszy. W końcu każdy spotyka swoją talię, albo to talia spotyka jego! Ale jak rozpoznać ją wśród takiego zalewu?

1. Po pierwsze, talia musi Ci się podobać. Dlatego lepiej kierować się własnym gustem, a nie ślepo słuchać porad znajomych. Ludzie wróżący mają zwykle swoje ulubione karty i wyrobioną opinię na ich temat. Niektóre uważane są przez osoby przesądne za „czarnomagiczne”. Opinię taką ma talia Crowleya i pierwsze wydanie kart „Tarota Magów” Jana Suligi. Jednak stawiający te zarzuty zwykle nie są w stanie podać przekonujących powodów, dlaczego tak sądzą, więc jeśli podobają Ci się te karty, nic nie stoi na przeszkodzie, aby je dla siebie wybrać.

2. Talia musi być kompletna. Brak choćby jednej karty nie przeszkadza, jeśli po prostu zbierasz je do swojej kolekcji. Do wróżenia talia niepełna jest całkowicie nieprzydatna, bo jej proporcje są zachwiane. To tak, jakby z alfabetu polskiego usunąć np. literę b. Jeśli w Twojej talii brakuje kart, to nie będą one uczestniczyć we wróżbie, a więc Twoja wróżba będzie uboższa o mnóstwo znaczeń i możliwości. Dlatego zaraz po zakupie trzeba sprawdzić, czy są wszystkie karty. Nawet w renomowanych wydawnictwach zdarzają się pomyłki! Niektóre wróżki zwracają uwagę na to, jakiej karty brakuje, a jaka wystąpiła podwójnie, bo może to być ciekawy komentarz do Twojej aktualnej sytuacji.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>