Horoskop tygodniowy 27.10-2.11.2014

Autorki: Mii Krogulska, Izabela Podlaska-Konkel

Nadchodzący tydzień upłynie nam pod silnym wpływem planety Neptun, która utworzy aspekty aż z trzema obiektami na niebie: Wenus, Słońcem i Marsem. Neptun to planeta marzeń, snów, wizji, medytacji i odpoczynku, pozwólmy więc sobie na coś wyjątkowego, nie bójmy się zmienić planu tygodnia, żeby więcej czasu spędzić z bliskimi i zrelaksować się.

W poniedziałek 27.10 Wenus w trygonie z Neptunem pomoże nam zyskać przychylność i pomoc ludzi. To również dobry układ na randki i spotkania towarzyskie, wysyłanie miłosnych listów i szukanie bratniej duszy. Jeśli zastanawiasz się, kiedy jest najlepszy moment na założenie konta na portalu randkowym, to jest właśnie idealny dzień, żeby to zrobić.

We wtorek 28.10 Słońce w trygonie z Neptunem pomoże nam przekonać innych do swoich wizji i wesprze nas w realizowaniu trudnych planów. Uwierz w siebie, a okaże się, że wszystko jest możliwe. Medytuj, wycisz się, idź na basen, a szybko zregenerujesz siły.

W piątek 31.10 kwadra Księżyca w znaku Wodnika sprawi, że będziesz rozdarty między rodzinnymi obowiązkami i sprawami a towarzyskimi zaproszeniami na Halloweenowe spotkania i imprezy. Spróbuj znaleźć kompromis, warto odnowić stare znajomości.

W sobotę 1.11 Merkury w sekstylu z Jowiszem sprzyja podróżom, spacerom i spotkaniom w rodzinnym gronie. Ten układ planet sprzyja omawianiu planów na święta i ferie, znajdowaniu okazji w biurach podróży, dogadywaniu się co do rodzinnego budżetu.

W niedzielę 2.11 Wenus w sekstylu z Plutonem i Mars w sekstylu z Neptunem mogą zaskoczyć nas nieoczekiwanymi wizytami lub telefonami od ludzi, których dawno nie słyszeliśmy. Warto wyjść z domu, zaplanować aktywne spędzenie wolnego czasu lub zrelaksować się na basenie lub jodze.

a20141027_450

27.10.2014, poniedziałek
Księżyc w znaku Strzelca
Dziś spędzimy dzień w ruchu. Będziemy zawierać nowe znajomości, uczyć się, odkrywać nowe zainteresowania. Warto wybierać się na spacery i wizyty, organizować towarzyskie spotkania. W domu zabierz się za dekorowanie, ale nie za większe porządki. Spotkania towarzyskie, wyjścia do kina czy teatru będą bardzo udane. Przejrzyj torby, sprzęt sportowy i garderobę, rób szybkie porządki.
Aspekty planet: 6:23 Księżyc w trygonie z Uranem, 12:11 Księżyc w sekstylu z Merkurym, 17:19 Księżyc w trygonie z Jowiszem, 19:49 Wenus w trygonie z Neptunem.

Wibracja dnia: 8
Układajmy plany, a potem do dzieła! To, co wprowadzimy w życie, będzie przynosiło dochód. Warto zarejestrować firmę, zaczynać szkolenie, otwierać sklep, kupować samochody lub maszyny. Dziś mamy gwarancję finansowego sukcesu.

Karta dnia: II Kapłanka
Dzięki pomocy pewnej kobiety zakończysz konflikt lub załagodzisz trudną sprawę i zaczniesz patrzeć z nadzieją w przyszłość.

28.10.2014, wtorek
Księżyc w znaku Strzelca i Koziorożca (od 11:04)
Unikaj ryzyka i sąsiedzkich kłótni. Możliwe są dzisiaj spóźnienia i pomyłki, dlatego nabierz do wszystkiego dystansu i nie martw się na zapas. Wybierz się na jogę, spaceruj, medytuj i zastanawiaj się nad ważnymi sprawami. W domu rób cięższe prace i porządki. Unikaj zakupów, bo wszystko wyda ci się dzisiaj za drogie. Zapisuj się do lekarza lub dietetyka, oszczędzaj kręgosłup i kolana. Rób depilację i peeling.
Aspekty planet: 10:51 Słońce w trygonie z Neptunem, 13:46 Księżyc w koniunkcji z Marsem, 19:37 Księżyc w sekstylu z Neptunem, 20:19 Księżyc w sekstylu ze Słońcem, 22:01 Księżyc w sekstylu z Wenus.

Wibracja dnia: 9
Wibracja Dziewiątki skieruje naszą uwagę na sprawy związane ze sztuką, pięknem, mistyką. Do pracy i pieniędzy nie będziemy mieli cierpliwości. Zamiast sprzątać i gotować, pogrążymy się w lekturze i marzeniach.

Karta dnia: Czwórka Buław
Zrobisz coś pożytecznego, co ułatwi pracę i życie tobie i innymi. Warto pochwalić się swoimi osiągnięciami, a sukces w każdej dziedzinie gwarantowany.

29.10.2014, środa
Księżyc w znaku Koziorożca
Dobry dzień na prace, które wymagają siły fizycznej i zdecydowania. Udadzą się porządki, kontrole i zaprowadzanie dyscypliny. W miłości ostrożnie, dziś można nagle wyswobodzić się z toksycznych związków. Wyrzuć stare rzeczy i zrób ważne rachunki. Zrób peeling i depilację, zaczynaj dietę. Zapisuj się do lekarza, rób badania i analizy.
Aspekty planet: 6:48 Księżyc w koniunkcji z Plutonem, 10:51 Księżyc w kwadraturze z Uranem, 18:31 Księżyc w kwadraturze z Merkurym.

Wibracja dnia: 1
Będzie wiele ambitnych planów, ale nie wszystkie z nich uda się zrealizować, bo może brakować nam wytrwałości. Poczujemy się znudzeni codziennymi obowiązkami i chętnie od nich uciekniemy. Jedynka sprzyja zawieraniu nowych znajomości.

Karta dnia: Piątka Mieczy
Najchętniej zrobisz sobie wolne lub wcześniej wrócisz do domu. Nie załatwiaj w pośpiechu ważnych spraw, bo potem będzie musiał robić dwa razy to samo.

30.10.2014, czwartek
Księżyc w znaku Koziorożca i Wodnika (od 14:53)
Dzisiaj uda się nam nabrać więcej dystansu do irytujących spraw. Najlepiej zajmij się pracą, rachunkami, zaplanuj spotkania z ważnymi osobami, aby na początku przyszłego tygodnia załatwić coś ważnego. Możesz robić podsumowania i porządki. Dobry dzień na oczyszczającą dietę lub nawet głodówkę, ale pij dużo wody.
Aspekty planet: 4:02 Księżyc w sekstylu z Saturnem.

Wibracja dnia: 2
Wibracja Dwójki sprawi, że będziemy ciekawi cudzych spraw i pomysłów. To dobry dzień, aby pytać innych o radę. Dwójka sprzyja też miłości. Randki będą gorące i mogą trwać do białego rana.

Karta dnia: Siódemka Denarów
Odpocznij i niczym się nie martw. Nie jest to dobry moment na poważne decyzje i deklaracje. Nie wymagaj od siebie zbyt wiele. Nie narażaj swojego zdrowia.

31.10.2014, piątek
Księżyc w znaku Wodnika
Księżyc sprzyja ciekawym wydarzeniom towarzyskim i rodzinnym. Warto się ruszyć z domu z wizytą lub do kina. Możesz dzisiaj znaleźć sobie niezwykłe zainteresowania lub zacząć planować zagraniczne podróże. Bardzo dobry dzień na randki, zakupy, uprawianie sportu. Łatwo się czegoś nauczysz, a w Internecie znajdziesz nie tylko ciekawe wiadomości, ale też nowych przyjaciół. Idź na spacer, tańcz i więcej się ruszaj.
Aspekty planet: 3:49 Księżyc w kwadraturze ze Słońcem, 6:35 Księżyc w kwadraturze z Wenus, 13:59 Księżyc w sekstylu z Uranem.

Wibracja dnia: 3
Wibracja Trójki uczyni dzień bardzo niespokojnym. Będziemy szukać natchnienia w sztuce, zgłębiać język snów i intuicji. Sprzyja to artystom, ale nie księgowym i biznesmenom. Dlatego jeśli rozmawiasz o pieniądzach, postaraj się mocno stać na ziemi.

Karta dnia: Trójka Kielichów
Podczas zakupów będziesz łatwym łupem dla prowadzących promocje i wyprzedaże, bo niczego nie będziesz dzisiaj żałować sobie i swoim bliskim.

1.11.2014, sobota
Księżyc w znaku Wodnika
Regeneruj siły, unikaj pośpiechu i niepotrzebnych dyskusji. Dzień sprzyja rodzinnym spotkaniom, wspomnieniom i omawianiu wspólnych planów. Uda się zakończyć konflikty lub z kimś wreszcie pogodzić. Dobry czas na ustalanie wspólnych planów finansowych i inwestycji, bo ludzie będą życzliwi i wyrozumiali.
Aspekty planet: 1:30 Księżyc w opozycji z Jowiszem, 7:23 Księżyc w kwadraturze z Saturnem, 13:45 Merkury w sekstylu z Jowiszem.

Wibracja dnia: 1
Jedynka poprawi nam humor. Warto dziś zadbać o siebie i być eleganckim. Dzień sprzyja spotkaniom z rodziną, a podróże przebiegną w dobrej atmosferze.

Karta dnia: Dziewiątka Mieczy
Bądź czujny, nie daj się oszukać. Zdobyte informacje będą tak ciekawe, że trzeba będzie z kimś ważnym o nich porozmawiać.

2.11.2014, niedziela
Księżyc w znaku Ryb
Dzisiaj będziemy niespokojni i zmienni. Uważajmy, bo ludzie mogą się spóźniać, zmieniać zdanie, przekręcać słowa. Lepiej unikać ryzykownych decyzji, a zająć się duchowymi sprawami i niedzielnym odpoczynkiem. Księżyc w znaku Ryb nie sprzyja podejmowaniu ryzykownych decyzji, ale dla innych ludzi będziemy wyrozumiali i życzliwi.
Aspekty planet: 00:08 Wenus w sekstylu z Plutonem, 00:45 Mars w sekstylu z Neptunem, 1:47 Księżyc w koniunkcji z Neptunem, 1:50 Księżyc w sekstylu z Marsem, 10:11 Księżyc w trygonie ze Słońcem, 12:46 Księżyc w sekstylu z Plutonem, 13:57 Księżyc w trygonie z Wenus.

Wibracja dnia: 2
Wibracja Dwójki sprawi, że będziemy zastanawiać się czy decyzje, jakie podjęliśmy w tym tygodniu, są słuszne i czy się nam opłacają. Będziemy dyskutować i dokładnie rozważać każdą sprawę. Współpraca z ludźmi będzie układać się dobrze.

Karta dnia: VII Rydwan
Plotkuj i podróżuj! Ktoś zaproponuje ci ciekawy sposób spędzania wolnego czasu, nie zastanawiaj się ani chwili.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 3 º 29´ – 10 º 29´ Skorpiona
Księżyc 10 º 43´ Strzelca – 18 º 42´ Ryb
Merkury 16 º 53´ – 22 º 03´ Wagi
Wenus  3 º 55´ – 12 º 41´ Skorpiona
Mars 0 º 24´ – 5 º 36´ Koziorożca
Jowisz 19 º 49´ – 20 º 37′ Lwa
Saturn 23 º 17´ – 24 º 06´Skorpiona
Uran 13 º 45´ – 13 º 30´ Barana w retrogradacji
Neptun 4 º 54´ – 4 º 50´ Ryb w retrogradacji
Pluton 11 º 17´ – 11 º 25´ Koziorożca

Próżny kurs Księżyca:
27.10 od g. 17:19 do 28.10 do g. 11:04.
30.10 od g. 4:02 do g.14:53.
1.11 od g. 7:23 do g. 17:38.

Udanego tygodnia!

Horoskop tygodniowy 20-26.10.2014

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

W tym tygodniu czeka nas duża dawka silnych emocji. Słońce i Wenus wkraczają do Skorpiona i utworzy się nów w tym znaku zodiaku oraz częściowe zaćmienie Słońca. Będziemy bardzo silnie reagować na zmiany nastrojów ludzi, którzy są wokół nas. Intuicja podpowie nam, jak ochronić siebie i bliskich przed nieżyczliwymi ludźmi i trudnymi życiowymi sytuacjami.

W poniedziałek 20.10 Wenus w sekstylu z Marsem pozwoli nam znaleźć sojuszników i otoczyć się sprzyjającymi ludźmi. Randki i spotkania towarzyskie będą mimo poniedziałku bardzo udane. Na początku tygodnia również Merkury, który jest w retrogradacji, będzie aktywny i ustawi się w sekstylu z Jowiszem, co zapewni nam dobre dogadywanie się z szefem lub osobami wyżej od nas postawionymi oraz szczęście w podróży.

W środę 22.10 Słońce i Wenus wkraczają do Skorpiona, a Księżyc utworzy ze Słońcem  nów w tym znaku. Będziemy chłonąć jak gąbka nastroje innych, dobierajmy więc sobie dzisiaj towarzystwo, żeby nie przejąć od kogoś nerwowej atmosfery czy pesymistycznych nastrojów. To dobry dzień na planowanie domowych finansów i wykupywanie ubezpieczenia. Częściowe zaćmienie Słońca skłoni nas do refleksji o bezpieczeństwie domu i rodziny.

W sobotę 25.10 Słońce w koniunkcji z Wenus zapewni na m udany weekend i miłe rodzinne i towarzyskie wydarzenia. Merkury wychodzi z retrogradacji o godzinie 21:18 czasu polskiego, co oznacza, że znów możemy od tego momentu podpisywać ważne umowy, kupować sprzęt elektroniczny i planować znaczące podróże.

W niedzielę 26.10 Mars wkracza do znaku Koziorożca i zmotywuje nas do domowych porządków i regularnych ćwiczeń. Ci, którzy mieli problem z obowiązkami lub dyscypliną, teraz poczują większą motywację i łatwiej im będzie się wywiązywać ze zobowiązań. Pracowitych czeka duża nagroda.

a20141020_450

20.10.2014, poniedziałek
Księżyc w znaku Panny
Zapowiada się dzień pełen gwaru i zamieszania. Nie będziesz narzekać na brak wesołego towarzystwa. Warto skorzystać z zaproszeń i miło spędzić czas wśród przyjaciół. Wielkie zakupy i porządki mogą trochę poczekać. Mimo początku tygodnia ktoś zaprosi cię na miłe spotkanie lub trudno ci się będzie oprzeć rozrywkom.
Aspekty planet: 7:20 Wenus w sekstylu z Marsem, 22:33 Księżyc w sekstylu z Saturnem, 22:39 Merkury w sekstylu z Jowiszem.

Wibracja dnia: 1
Będzie wiele ambitnych planów, ale nie wszystkie z nich uda się zrealizować, bo może brakować nam wytrwałości. Poczujemy się znudzeni codziennymi obowiązkami i chętnie od nich uciekniemy. Jedynka sprzyja zawieraniu nowych znajomości.

Karta dnia: Czwórka Kielichów
Początek tygodnia będzie na tyle pełen wrażeń, że zdążysz zapomnieć o nudzie. Przestaniesz marudzić i zajmiesz się nowymi sprawami.

21.10.2014, wtorek
Księżyc w znaku Panny i Wagi (od 13:13)
Możesz dzisiaj napotkać na drobne, ale dość uciążliwe problemy w kontaktach z ludźmi. Emocje okażą się silniejsze niż rozsądek. Ktoś może cię źle zrozumieć, a wyjaśnienia zajmą ci wiele czasu. Po południu sytuacja się wyjaśni. Księżyc sprzyja porządkowaniu finansów, ubieganiu się o kredyty i pożyczki. Pij dużo wody mineralnej.
Aspekty planet: 5:31 Księżyc w kwadraturze z Marsem.

Wibracja dnia: 2
Dwójka to wibracja zgody i miłości. W biznesie Dwójka sprzyja współpracy i pomocy, którą można otrzymać od znajomych. Łatwo odnowisz stare kontakty. To także dobry dzień na randkę.

Karta dnia: Ósemka Buław
Zaczniesz być doceniany i chwalony. Twój zapał i energia do pracy bardzo wzrosną. Popołudnie przeznacz na porządki i spotkania z ważnymi osobami.

22.10.2014, środa
Księżyc w znaku Wagi
Będziesz być dzisiaj bardziej niż zwykle roztargniony. Na wszelki wypadek uważaj, aby nie pomylić ważnej osoby z kimś, kogo możesz bezkarnie pouczać. Sprzyja ci za to szczęście w sprawach, które związane są z literaturą i sztuką. Wieczorem miła wiadomość. Pamiętaj o przyjaciołach, zaangażuj się w sprawy swojej społeczności.
Aspekty planet: 11:10 Księżyc w kwadraturze z Plutonem, 16:26 Księżyc w opozycji z Uranem, 23:27 Księżyc w koniunkcji z Merkurym.

Wibracja dnia: 3
Wibracja Trójki przyniesie nam przypływ optymizmu. Poczujemy, że już najwyższy czas uczynić życie lepszym. Wpadniemy na odkrywcze pomysły, łatwiej znajdziemy wyjście z kłopotów. Otwórzmy się na zmiany, ale postarajmy się, aby nasze plany były realne.

Karta dnia: Czwórka Denarów
W miłości bądź ostrożniejszy i mniej odważny. Uspokój się i zacznij żyć własnym rytmem. Nie wydzwaniaj do partnera lub rodziny co pięć minut, daj mu odpocząć.

23.10.2014, czwartek
Księżyc w znaku Wagi i Skorpiona (od 23:11)
Nów i częściowe zaćmienie Słońca sprawi, że nasze plany mogą się nagle zmienić. Dzień sprzyja poznawaniu ciekawych ludzi, odkrywaniu nowych zainteresowań i tematów do dyskusji. Szukaj nowatorskich rozwiązań, ucz się nowych rzeczy. Zorganizuj randkę lub towarzyskie spotkanie, wybierz się gdzieś z wizytą. Unikaj tylko marudzących krewnych, dzisiaj więcej cierpliwości mamy do przyjaciół, niż własnej rodziny. Ćwicz koordynację i płynność ruchów, idź na jogę lub tai chi.
Aspekty planet: 2:50 Księżyc w sekstylu z Jowiszem, 13:58 Słońce wkracza do znaku Skorpiona, 19:23 Księżyc w sekstylu z Marsem, 22:53 Wenus wkracza do znaku Skorpiona, 23:13 Księżyc w koniunkcji z Wenus, 23:58 Księżyc w koniunkcji ze Słońcem.

Wibracja dnia: 4
Dziś we wszystkim, za co się zabierzemy, szukać będziemy własnych korzyści. Nie można zawsze być bezinteresownym! Poproś dziś o zwrot starych długów, pożyczonych kiedyś książek i płyt. Niech twoje rzeczy wrócą na swoje miejsce.

Karta dnia: Piątka Mieczy
Wypatruj nowych wiadomości, przygotuj się na zmianę planów. Pewna cenna informacja pomoże ci dostosować się do zmieniających się okoliczności.

24.10.2014, piątek
Księżyc w znaku Skorpiona
Będziemy uprzejmi i ciekawscy, ale na obowiązkach trudno się będzie skupić. Dzień nie sprzyja zaczynaniu nowych spraw. Łatwo będzie przekonać się do pomysłów, które mogą nie wyjść nam na dobre. Unikaj kłótni, nie daj się wplątać w zawodowe intrygi. Gorszy  dzień na randki i towarzyskie spotkania. Po pracy lepiej odpocząć i zadbać o urodę. Unikaj farbowania włosów, nie maluj paznokci.
Aspekty planet: 8:30 Księżyc w trygonie z Neptunem, 20:16 Księżyc w sekstylu z Plutonem.

Wibracja dnia: 5
Wibracja Piątki wprawi nas w dobry nastrój. Nawet najbardziej ponure osoby nabiorą dziś optymizmu. Zawierajmy nowe znajomości, szukajmy ciekawszych propozycji. Piątka pomoże pokonać stare kompleksy i zmienić niewygodne schematy.

Karta dnia: Rycerz Kielichów
Ktoś przypomni ci o dawnej miłości lub znajomości, która była dla ciebie bardzo ważna. Zadzwoń, rozmowa pomoże zagoić rany.

25.10.2014, sobota
Księżyc w znaku Skorpiona
Dzisiaj licz na siebie, a nie na pomoc współpracowników lub rodziny. Wszyscy będą chadzali swoimi drogami, każdy będzie chciał mieć więcej od innych. Możesz za to zabrać się za drobne domowe prace, gotowanie czy porządki w spiżarni. Gorzej udadzą się randki, bo dzisiaj będziemy zazdrośni i niepewni swoich zalet. Pij oczyszczające zioła, nie farbuj włosów.
Aspekty planet: 9:32 Słońce w koniunkcji z Wenus, 11:45 Księżyc w kwadraturze z Jowiszem, 18:12 Księżyc w koniunkcji z Saturnem, 21:18 Merkury wychodzi z retrogradacji.

Wibracja dnia: 6
Wibracja Szóstki sprzyja rodzinnym sprawom. Warto porozmawiać z krewnymi, a nawet podjąć próbę zakończenia różnych sporów i konfliktów. Wieczorne imprezy i randki będą udane, choć wibracja przestrzega przed zazdrością!

Karta dnia: Dziewiątka Denarów
Nawet wyprawa do parku wyda ci się wyśmienitą weekendową przygodą. Odpoczywaj i zadbaj o siebie, a powrócą dawne siły.

26.10.2014, niedziela
Księżyc w znak u Skorpiona i Strzelca (od 5:41)
Rano możemy być nerwowi, ale poczujemy przypływ sił i odwagi do uporania się z zaległościami. Dzień może przynieść rozstrzygnięcie trudnych spraw i wyjaśnienie problemów. Machnij ręką na kłopoty i po prostu zacznij wszystko od nowa. Po południu warto poćwiczyć lub wybrać się na dłuższy spacer, nasze nerwy koniecznie muszą dziś odpocząć.
Aspekty planet: 11:44 Mars wkracza do znaku Koziorożca, 14:34 Księżyc w kwadraturze z Neptunem.

Wibracja dnia: 7
Wibracja Siódemki sprawi, że myślami będziemy daleko od przyziemnych, zawodowych spraw. Taki nastrój pomoże artystom w ich twórczości, ale lepiej nie zabierać się dziś za rachunki i zaległe zawodowe sprawozdania.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
Nie ryzykuj, nie wydawaj za dużo, zajmij się domowymi sprawami i ciesz się ostatnim dniem weekendu. Ktoś sprawi ci miłą niespodziankę.

Pozycje planet i świateł:
Słońce  26 º 31´ Wagi – 3 º 29´ Skorpiona
Księżyc 12 º 19´ Panny – 10 º 43´ Strzelca
Merkury 19 º 50´ – 16 º 53´ Wagi
Wenus  25 º 09´ Wagi – 3 º 55´ Skorpiona
Mars 25 º 16´ Strzelca – 0 º 24´ Koziorożca
Jowisz 18 º 54′ – 19 º 49´ Lwa
Saturn 22 º 30´ – 23 º 17´ Skorpiona
Uran 14 º 01´ – 13 º 45´ Barana w retrogradacji
Neptun  5 º 00´ – 4 º 54´ Ryb w retrogradacji
Pluton  11 º 10´ – 11 º 17´ Koziorożca

Próżny kurs Księżyca:
21.10 od g. 5:31 do g. 13:13.
23.10 od g. 19:23 do g. 23:11.
25.10 od g. 18:12 do 26.10 do g. 5:41.

Udanego tygodnia!