Kwartalnik „Trygon” nr 22

12 grudnia 2014 roku ukazał się kolejny numer kwartalnika „Trygon” 1(22)/2014,  52 strony, wydawany przez Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne. W numerze analiza horoskopów zaprzysiężenia rządu Ewy Kopacz i prezydentury Poroszenki autorstwa Piotra Gibaszewskiego, tekst Ewy Krajewskiej o aspektach Słońca z Neptunem w horoskopie urodzeniowym, artykuł o horoskopach Polski i piętnastym stopniu Wodnika napisany przez Smiljanę Gavrancic w tłumaczeniu Tomasza Wińskiego, artykuł Izabeli Podlaskiej-Konkel o pytaniach horarnych dotyczących związków i małżeństwa oraz materiały z bezpłatnego kursu astrologii dla początkujących, jaki prowadzimy w naszym stowarzyszeniu, autorstwa Miłosławy Krogulskiej.

Jeśli chcesz otrzymywać nasz kwartalnik, wystarczy zapisać się do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego (formularz na stronie) i wpłacić roczną składkę członkowską 60 zł na konto Stowarzyszenia:

Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne
02-123 Warszawa, ul. Korotyńskiego 26/61
Bank Zachodni WBK S.A.
20 1090 1870 0000 0001 1067 8306

okladka_www400

Spis numeru:

2 Od Redakcji

3 Program wykładów na jesień 2014

5 Raport z działalności PSA za 2013 rok

12 Gdy Słońce spotyka Neptuna
EWA KRAJEWSKA
Raz do roku Słońce tworzy na niebie koniunkcję z Neptunem, patronem duchowości, artystycznego natchnienia, romantycznych uczuć, ale także iluzji, nałogów i kłamstwa. Jak realizuje się ta koniunkcja w horoskopach urodzeniowych? Neptuna trudno jasno zdefiniować, ma on wiele twarzy i nie wiadomo, która jest prawdziwa. To samo można powiedzieć o osobach urodzonych podczas koniunkcji Słońca z tą zwodniczą planetą. Aspekt ten może zrealizować się na różne sposoby. Obdarza on niezwykłą wrażliwością artystyczną i sprawia, że jego posiadacze tworzą niezwykle wizjonerskie dzieła, które są oryginalne, pełne emocji, ale w pewien sposób dziwne i jakby rozmyte, nieostre czy mgliste.

17 Polska i 15. stopnień Wodnika
SMILJANA GAVRANČIĆ (TŁUM. TOMASZ WIŃSKI)
Badania, które przeprowadziłam, przywiodły mnie do wniosku, że 15 stopnień Wodnika jest miejscem w zodiaku, które moglibyśmy przypisać Polsce, krajowi o tak tragicznej i burzliwej historii, krajowi, który na początku drugiej wojny światowej podzielili pomiędzy sobą Hitler i Stalin, ale także, sądząc po 15. stopniu Wodnika (centralny, królewski stopień humanistycznego i wizjonerskiego Wodnika) krajowi, który będzie mieć centralne miejsce i łatwą współpracę z Brukselą, jako siedzibą Unii Europejskiej i NATO (sekstyl z 15. stopnia Barana).

22 Zaprzysiężenie prezydenta Poroszenki
PIOTR GIBASZEWSKI
Ascendent Lwa w horoskopie zaprzysiężenia Petro Poroszenki na prezydenta Ukrainy przynosi spektakularny, medialny, emocjonalny początek jego prezydentury. Władca – Słońce ma korzystny, mobilizujący, integrujący trygon do Marsa. Jest również w XI domu, co sprawia, że Poroszenko postawi na autentyczną demokrację i reformy systemowe w stylu europejskim. A zatem Poroszenko idzie w stronę Zachodu i Unii Europejskiej. To niewątpliwie wzmacnia jego pozycję międzynarodową, ale też wewnętrzną – zwłaszcza wobec wojska, milicji i służb specjalnych. Ale nie zapominajmy, cokolwiek się wydarza w tym czasie, zawiera w sobie obraz twardej konfiguracji, która panuje obecnie na niebie – półkrzyża: Pluton, Uran, Mars.

24 Zaprzysiężenie rządu Ewy Kopacz
PIOTR GIBASZEWSKI
Dla tych, którzy już spuścili po brzytwie Ewę Kopacz, oraz jej efemerydalny rząd, oby się nie zdziwili… Spójrzmy na horoskop zaprzysiężenia. Twardy, ostry, mocny ascendent w znaku Skorpiona. W pierwszym domu nie mniej twardy i bezlitosny Saturn, oraz Mars w Strzelcu. Kobiecy rząd… Dlaczego? Spójrzmy na Marsa. Niby mocny. W Strzelcu. W I domu. Pozory… Jego zerowa kwadratura do Neptuna pokazuje, kto tu będzie mieć jaja. Baby… Księżyc i Wenus w Pannie. Twarde baby. Ewa Kopacz nie ma prezencji celebrytki, nie jest pięknością typu włoskiej Federici Mogherini (unijna minister spraw zagranicznych). Lekarka, nałogowa palaczka, ciężko pracująca kobieta.

27 Pytania o związki i małżeństwo
IZABELA PODLASKA-KONKEL
Siódmy dom jest domem relacji z ludźmi i umów. Domy od siódmego do dwunastego reprezentują nas w kontekście życia społecznego i oficjalnych relacji z ludźmi. Dom siódmy przedstawia relacje, które w przeciwieństwie do więzów rodzinnych, świadomie nawiązujemy, utrzymujemy lub zrywamy. W pytaniach o związek zawsze bierzemy pod uwagę oś ascendent – descendent. Pierwszy dom i jego władca oraz planety w pierwszym domu symbolizują osobę pytającą i jej pozycję w związku. Siódmy dom, jego władca i planety w tym domu opisują partnera, jego pozycję w związku i nastawienie do partnera.

36 Bezpłatny kurs astrologii: Znaczenie planet od Słońca do Saturna
MIŁOSŁAWA KROGULSKA
Materiały z bezpłatnego kursu „Astrologia od podstaw”, który Miłosława Krogulska prowadzi od początku 2014 roku w Polskim Stowarzyszeniu Astrologicznym. Kurs jest bezpłatny dla członków i dla osób niezrzeszonych, serdecznie zapraszamy! Szczegóły na naszej stronie internetowej www.polskaastrologia.pl

Horoskop tygodniowy 15-21.12.2014

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel i Miłosława Krogulska

Przed nami ekscytujący tydzień. Przygotowania do Świąt będą szły nam bardzo szybko dzięki kwadraturze Urana z Plutonem, która będzie bardzo odczuwalna na niebie. Idź z duchem czasu, wprowadź niezbędne zmiany w domu i swoim otoczeniu, a wszystko zacznie iść szybciej i zgodnie z twoimi oczekiwaniami. Buntuj się przeciwko martwym przepisom i regułom, nie daj dołożyć sobie obowiązków, a na prezenty świąteczne zrób coś od siebie. Nie musisz kupować nic drogiego – własnoręcznie zrobiony szalik, ozdoby choinkowe, konfitury własnego wyrobu będą nie tylko oryginalnym prezentem, ale i zawierać będą coś wyjątkowego i niepowtarzalnego.

Słońce przemierza ostatnie stopnie znaku Strzelca, co sprzyja aktywnemu łapaniu szczęścia i okazji, godzeniu się z ludźmi i zabezpieczaniu przyszłości. Warto zrobić dokładny plan przedświątecznych prac. Księżyc zmierza do nowiu i sprawi, że wszystko będziemy chcieli robić szybko. Uważajmy, bo w ten dzień łatwo o pomyłki z powodu pośpiechu lub nadmiernego ryzyka.

a20141215_450

W poniedziałek 15.12 Uran w kwadraturze z Plutonem nastroi nas buntowniczo do świata. Trudno się będzie dogadać z osobami w pracy czy w domu. Lepiej negocjować i mediować, niż zrywać kontakty pod wpływem impulsu. Warto wysłuchać skarg i zażaleń, niektóre z nich mogą płynąć z serca i wielkiej potrzeby. Wyrzucaj stare i niepotrzebne rzeczy, zrób porządek na biurku i w kuchni. Dziś wszystkim potrzeba więcej przestrzeni i oddechu, żeby dobrze funkcjonować.

W środę 17.12 Merkury wkracza do znaku Koziorożca, gdzie będzie przebywał do 5.01.2015. To czas sprzyjający wizytom w banku, otwieraniu kont, zakładaniu polis czy lokat, wykupywaniu ubezpieczeń. Doceń tych, którzy mniej mówią, a więcej robią i pomagają w przygotowaniach do Świąt.

W sobotę 20.12 Wenus w koniunkcji z Plutonem i w kwadraturze z Uranem zapewni nam wiele towarzyskich i miłosnych atrakcji. Znajdziemy wyjątkowe prezenty i możemy chcieć je kupić nawet za wszelką cenę. Działajmy i kupujmy z umiarem, kierujmy się rozsądkiem, a nie wydamy fortuny na Święta. Merkury w sekstylu z Neptunem pomoże nam dogadać się z tymi członkami rodziny, z którymi od dawna nie mamy dobrego kontaktu.

W niedzielę 21.12 Mars w sekstylu z Uranem doda nam energii i pomoże się skoncentrować na konkretnych domowych zadaniach i przedświątecznych przygotowaniach. Dobry dzień dla osób, które uprawiają sport.

15.12.2014, poniedziałek
Księżyc w znaku Panny i Wagi (od 5:06)
Ludzie będą ciekawscy, mogą wtrącać się i komentować cudze sprawy. Łatwo będzie zdobywać nowe informacje, ale będą wśród nich także plotki. Udadzą się podróże i zakupy, będziesz szybko się uczyć. Warto się reklamować, pisać listy, szukać wiadomości w Internecie, odzywać się do znajomych i odnawiać stare kontakty. Regeneruj siły, nie ryzykuj i dbaj o bezpieczeństwo, zapisuj się do lekarza.
Aspekty planet: 3:12 Księżyc w sekstylu z Saturnem, 7:15 Uran w kwadraturze z Plutonem, 17:38 Księżyc w kwadraturze z Wenus, 21:57 Księżyc w trygonie z Marsem.

Wibracja dnia: 7
Siódemka sprzyja cierpliwej pracy i nauce, ale jest niekorzystna dla rozpoczynania nowych przedsięwzięć. Dlatego jeśli chcesz założyć firmę lub konto w banku, lepiej zaczekaj do jutra.

Karta dnia: 0 Głupiec
Wiele nowych rzeczy wydarzy się w twoim życiu. Nowa znajomość może być początkiem wartościowej przyjaźni. Zmieniaj plany, improwizuj, a wiele zyskasz.

16.12.2014, wtorek
Księżyc w znaku Wagi
Dzień sprzyja nauce i różnym sprawom, które wymagają współpracy i uzgadniania szczegółów z innymi ludźmi. Warto załatwiać sprawy na mieście, odwiedzać znajomych, podejmować wspólnie potrzebne decyzje. Możesz wpaść na bardzo dobre pomysły czego się nauczyć lub jak przyspieszyć swoją karierę. Dobry czas na podróże i zakupy. Bądź aktywny, idź na spacer lub nordic walking. Zrób manicure, zadbaj o dłonie.
Aspekty planet: 6:08 Księżyc w opozycji z Uranem, 6:13 Księżyc w kwadraturze z Plutonem.

Wibracja dnia: 8
Ósemka przynosi dobre pomysły na pomnożenie gotówki. Jednak uważajmy i nie inwestujmy pod wpływem emocji, bo nawet rewolucyjne plany wymagają dokładnego przemyślenia.

Karta dnia: XIX Słońce
Realizuj swoje ambicje, przedstawiaj przełożonym lub partnerowi ambitne plant, załatwiaj szybko urzędowe sprawy. Dobrze dogadasz się z dziećmi i młodszymi członkami rodziny.

17.12.2014, środa
Księżyc w znaku Wagi i Skorpiona (od 15:53)
Dziś masz szansę szybko uporać się z zaległościami, ale zamiast się wszystkim chwalić i omawiać ambitne plany, zabierz się do pracy. Reklamuj swoje usługi, szukaj nowych okazji. Podróże, randki i większe zakupy będą bardzo udane. Warto też zadbać o wygląd, Księżyc sprzyja wizycie u fryzjera i kosmetyczki. Zabezpiecz rośliny przed mrozem.
Aspekty planet: 1:32 Księżyc w sekstylu z Jowiszem, 4:54 Merkury wkracza do znaku Koziorożca, 6:41 Księżyc w sekstylu ze Słońcem, 17:27 Księżyc w sekstylu z Merkurym.

Wibracja dnia: 9
Dziewiątka sprawi, że będziemy w bardziej refleksyjnym nastroju i chętnie odpoczniemy od przedświątecznych obowiązków. To dobry dzień na odpoczynek, sport i dbanie o zdrowie.

Karta dnia: XVII Gwiazda
Znajdź czas, aby pójść na siłownię, do spa lub do fryzjera. Ktoś będzie się chciał się z tobą zaprzyjaźnić lub zdobyć twoje serce.

18.12.2014, czwartek
Księżyc w znaku Skorpiona
Spędzimy dzień w miłej i pozytywnej atmosferze. Aura bardzo sprzyja miłości i randkom. W sprawach rodzinnych korzystne zmiany, zgoda i więcej zrozumienia. Zamiast sprzątać i wszystkich poganiać, znajdź czas na zabawę i miłość. Wyjdź do ludzi, dzień sprzyja odnawianiu ważnych relacji. Unikaj prania i pastowania, nie myj okien.
Aspekty planet: 1:30 Księżyc w trygonie z Neptunem, 10:00 Księżyc w sekstylu z Wenus, 11:30 Księżyc w kwadraturze z Marsem, 15:41 Księżyc w sekstylu z Plutonem.

Wibracja dnia: 1
Jedynka doda nam sił i odwagi. Dziś wiele spraw, zakupów i innych obowiązków uda się załatwić szybko. Jeśli wciąż nie wiesz, co robić na Sylwestra, wreszcie podejmij decyzję!

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
Przypomnij sobie o przyjaciołach, którzy wiele dla ciebie znaczą. Dogaduj się z ludźmi, negocjuj, zbijaj ceny w dół. Odpocznij i nie pracuj za dużo.

19.12.2014, piątek
Księżyc w znaku Skorpiona i Strzelca (od 22:56)
Dobry dzień na rodzinne i sąsiedzkie sprawy. Księżyc sprzyja unikaniu przykrości i omijaniu nieżyczliwych ludzi. Będziemy zgodnie współpracować z innymi, razem łatwiej będzie wpaść na dobre pomysły. Szukaj dzisiaj okazji do zawarcia zgody z osobami, które gniewały się na ciebie. Także domowe prace uda się zrobić szybko i bez dyskusji. Regeneruj siły, idź na basen lub do sauny.
Aspekty planet: 9:27 Księżyc w kwadraturze z Jowiszem, 22:12 Księżyc w koniunkcji z Saturnem.

Wibracja dnia: 2
Dwójka nastroi nas pozytywnie do współpracy z innymi ludźmi. To dobry dzień, aby poważnie porozmawiać z bliskimi o podziale obowiązków w Święta lub kogoś o coś ważnego poprosić.

Karta dnia: X Koło Fortuny
Zaryzykuj, bo szczęście ci sprzyja. Szukaj lepszej pracy, kup kupon totolotka, weź udział w loterii, zgłoś się do konkursu, bo masz szansę polepszyć swój los.

20.12.2014, sobota
Księżyc w znaku Strzelca
Od rana warto zabrać się za ważne zadania i cięższe prace fizyczne. Pomyśl jak coś zracjonalizować lub poprawić, bo dzisiaj szybko uda się wszystko zrobić. Łatwo znajdziesz współpracowników i pomocników, a ludzie będą życzliwi. Udadzą się randki i zajęcia związane ze sztuką, warto wybrać się na przyjęcie lub do kina. Kontroluj ciśnienie, unikaj ryzyka, na mrozie koniecznie noś czapkę.
Aspekty planet: 7:58 Księżyc w kwadraturze z Neptunem, 10:32 Merkury w sekstylu z Neptunem, 18:09 Wenus w kwadraturze z Uranem, 20:25 Księżyc w sekstylu z Marsem, 20:53 Księżyc w trygonie z Uranem, 22:08 Wenus w koniunkcji z Plutonem.

Wibracja dnia: 3
Trójka sprzyja dobrej zabawie i spotkaniom z przyjaciółmi. Dziś warto zawierać nowe znajomości, bo ludzie będą wobec siebie życzliwi i przyjaźni. Idealny dzień na randkę!

Karta dnia: VII Rydwan
Czeka cię niespodziewana wizyta lub krótka podróż, która odmieni twoje spojrzenie na ważne sprawy. Uda ci się osiągnąć to, o co zabiegasz od jakiegoś czasu.

21.12.2014, niedziela
Księżyc w znaku Strzelca
Dziś będziemy mieli ochotę ruszyć się na dłuższy spacer, odkrywać nowe zainteresowania, dyskutować o niezwykłych sprawach. Będziemy rozmowni i ciekawscy. Unikaj tylko marudzących krewnych. Warto wybrać się na spacer, uprawiać sport lub na przekór pogodzie pojechać na wycieczkę. Prasuj i rób porządki w garderobie. Zadbaj o oczy, nawilżaj je kroplami, zrób okład ze świetlika.
Aspekty planet: 4:48 Mars w sekstylu z Uranem, 13:36 Księżyc w trygonie z Jowiszem, 23:46 Uran wychodzi z retrogradacji.

Wibracja dnia: 4
Czwórka nie sprzyja ryzykownym pomysłom. Na szczęście dziś niedziela, a więc wcale nie musimy przejmować się humorami szefa. Warto odpocząć, wyspać się o odzyskać wewnętrzną równowagę.

Karta dnia: III Cesarzowa
Przygotowania do świąt i wybieranie prezentów sprawi ci i twoim bliskim wiele radości. Łap okazję, pewna finansowa propozycja może rozwiązać twoje kłopoty.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 22 º 54´ – 29 º 59´ Strzelca
Księżyc 27 º 57´ Panny – 29 º 08´ Strzelca
Merkury 26 º 35´ Strzelca – 7 º 40´ Koziorożca
Wenus  5 º 24´ – 14 º 11´ Koziorożca
Mars 7 º 46´ – 13 º 13´ Wodnika
Jowisz 22 º 33′ – 22 º 20´ Lwa w retrogradacji
Saturn 29 º 02´ – 29 º 49 Skorpiona
Uran 12 º 35´ – 12 º 34´ Barana stacjonarny
Neptun 5 º 02´ – 5 º 09´ Ryb
Pluton 12 º 34´ – 12 º 49´ Koziorożca

Próżny kurs Księżyca:
15.12 od g. 3:12 do g. 5:06.
17.12 od g. 6:41 do g. 15:53.
19.12 od g. 22:12 do g. 22:56.
21.12 od g. 13:36 do 22.12 do g. 2:26.

Udanego tygodnia!

Horoskop tygodniowy 8-14.12.2014

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Mimo że koniec roku zbliża się wielkimi krokami, nie odpuszczaj i wykorzystuj nowe życiowe szanse. W tym tygodniu dobroczynny trygon Słońca z Jowiszem zapewni nam nie tylko dobry humor, ale i okazje do polepszenia materialnej i finansowej sytuacji.

W poniedziałek 8.12 Merkury w koniunkcji ze Słońcem w znaku Strzelca zapewni nam miłe towarzystwo i ciekawe spotkania, które wiele nas nauczą. Warto szybko odpisywać na maila, listy i oddzwaniać, bo ktoś może mieć dla nas propozycję, która ważna będzie tylko moment. Warto podpisywać umowy, rozpoczynać nowe projekty i zakładać firmę. Podróże, nawet te krótkie, będą owocne i pouczające.

W środę 10.12 Wenus wkracza do znaku Koziorożca, gdzie pozostanie do 3.01.2015 roku. Sprzyjać będzie zawieraniu długotrwałych związków oraz rozsądnemu podejściu do wydatków i oszczędzaniu na realizację marzeń.

W piątek 12.12 Merkury w trygonie z Jowiszem pomoże nam zdobyć potrzebne informacje, odnaleźć zagubione dokumenty, dogadać się szybko w urzędzie lub z przełożonymi. Warto szukać zgubionych przedmiotów i robić porządki, wysyłać paczki z prezentami na święta dla krewnych i przyjaciół.

W niedzielę 14.12 Słońce w trygonie z Jowiszem sprawi, że będzie to dzień okazji i szczęśliwych zbiegów okoliczności, Mimo niedzieli załatwiajmy finansowe i zawodowe sprawy, zadbajmy o majątek, zaplanujmy wydatki na najbliższe miesiące. Warto pomóc swojemu szczęściu, zagrać w totka lub inną grę losową. Wenus w sekstylu z Neptunem sprzyja zakochanym.

a20141208

8.12.2014, poniedziałek
Księżyc w znaku Raka
Czas minie szybko i dlatego nie odkładaj pracy na później. Możesz robić większe porządki, poważniejsze zakupy lub domowe naprawy. W pracy uważaj, aby się z nikim nie pokłócić! Księżyc w znaku Raka sprawia, że ludzie mogą być wścibscy. Pij więcej wody mineralnej, ogranicz kawę. Zapisuj się do lekarza, rób badania i analizy.
Aspekty planet: 3:53 Księżyc w trygonie z Neptunem, 10:52 Merkury w koniunkcji ze Słońcem, 18:03 Księżyc w opozycji z Plutonem, 18:34 Księżyc w kwadraturze z Uranem, 21:42 Jowisz wchodzi w retrogradację.

Wibracja dnia: 9
Dziewiątka sprawi, że będziemy w bardziej refleksyjnym nastroju i trudno nam będzie szybko zabrać się za pracę. To za to dobry dzień na odpoczynek, sport i dbanie o zdrowie.

Karta dnia: VIII Sprawiedliwość
Bądź ostrożny w kontaktach z urzędnikami, pilnuj terminów i nie dyskutuj z kimś, kto ma więcej władzy i kompetencji od ciebie.

9.12.2014, wtorek
Księżyc w znaku Raka
Warto się dzisiaj zająć rodzinnymi sprawami, podać ulubione przysmaki na wspólny obiad. Łatwo będzie podjąć wspólnie mądre decyzje, zakończyć różne spory i kłótnie. Księżyc sprzyja odpoczynkowi, zabawie z dziećmi, a także randkom. Możesz prosić innych o pomoc, pożyczkę lub inne ważne dla ciebie sprawy. Odkurzaj, pal kadzidełka, wietrz pościel i poduszki.
Aspekty planet: brak dużych aspektów.

Wibracja dnia: 1
Jedynka doda nam sił, ułatwi zabranie się do pracy fizycznej. Dziś wiele spraw uda się załatwić szybko. Jeśli wciąż zwlekasz z rozpoczęciem diety lub zapisaniem się na siłownię, wreszcie podejmij decyzję!

Karta dnia: XI Siła
Stań do walki o swoje, nie daj się spychać zawodowym lub miłosnym rywalom na drugi plan. Sposobem bez problemu rozwiążesz trudną sprawę.

10.12.2014, środa
Księżyc w znaku Raka i Lwa (od 4:15)
Księżyc sprzyja udanym spotkaniom z krewnymi i przyjaciółmi. Rusz się z domu, a nabierzesz pozytywnej energii. Warto odnawiać różne stare znajomości, bo ludzie chętnie będą wspominać stare czasy. Dobry dzień dla uczniów i studentów, usiądź nad książką, a szybko nadrobisz zaległości i zrozumiesz trudne zagadnienia.
Aspekty planet: 1:16 Księżyc w trygonie z Saturnem, 12:39 Księżyc w opozycji z Marsem, 17:43 Wenus wkracza do znaku Koziorożca.

Wibracja dnia: 2
Dwójka nastroi nas życzliwie do świata i zachęci do współpracy z innymi ludźmi. To dobry dzień, aby poważnie porozmawiać z bliskimi o podziale obowiązków lub kogoś o coś poprosić. Także randki będą udane.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
Bądź realistą, nie bujaj z głową w chmurach, bo pewnych spraw domowych i urzędowych musisz osobiście dopilnować.

11.12.2014, czwartek
Księżyc w znaku Lwa
Ważne sprawy, zakupy i porządki załatwiaj rano, bo popołudniu może być nerwowo. Ludzie mogą się spóźniać, a także będą zmieniać zdanie, a nawet przekręcać słowa. Lepiej zajmij się hobby lub odpoczywaj, idź na spacer. Unikaj dzisiaj większego prania, farbowania włosów. Przed snem wywietrz pokój. Unikaj kawy i alkoholu. Weź kąpiel w olejku lub idź na basen, a uspokoisz nerwy.
Aspekty planet: 5:48 Księżyc w trygonie z Uranem, 19:21 Księżyc w trygonie ze Słońcem, 23:41 Księżyc w trygonie z Merkurym.

Wibracja dnia: 3
Trójka sprzyja dobrej zabawie i spotkaniom z przyjaciółmi.Dziś warto zawierać nowe znajomości, bo ludzie będą wobec siebie życzliwi i przyjaźni. Idealny dzień na randkę!

Karta dnia: XVII Gwiazda
Znajdź czas, aby pójść na siłownię, do spa lub do fryzjera. Ktoś będzie się chciał się z tobą zaprzyjaźnić lub zdobyć twoje serce.

12.12.2014, piątek
Księżyc w znaku Lwa
Rób większe zakupy, urządzaj mieszkanie i staraj się, aby twoje życie było wygodniejsze. Księżyc sprzyja sprawom finansowym. Zajmij się biznesem, zakładaj konto w banku, kupuj telefon czy komputer. Po południu udadzą się randki, towarzyskie spotkania i wyjścia do kina lub teatru. Także zakupy będą udane, choć sporo wydasz na swoje zachcianki.
Aspekty planet: 1:23 Księżyc w koniunkcji z Jowiszem, 12:25 Merkury w trygonie z Jowiszem, 13:50 Księżyc w kwadraturze z Saturnem, 21:52 Księżyc w trygonie z Wenus.

Karta dnia: IV Cesarz
Masz szczęście do spraw finansowych. Jeśli ubiegasz się o kredyt lub pożyczkę, będziesz wiarygodny dla banku.

Wibracja dnia: 4
Czwórka nie sprzyja ryzykownym pomysłom, zachęca do oszczędzania i przyspiesza porządki. Dzisiaj uda się uporać z różnymi sprawami, bo będziemy cierpliwi i zdecydowani.

13.12.2014, sobota
Księżyc w znaku Lwa i Panny (od 16:20)
Księżyc sprzyja wyrażaniu ukrytych emocji. Unikaj konfliktów, bo z byle uwagi zrobi się wielka awantura. Zamiast ryzykować i się spieszyć, zadbaj o swoje zdrowie i kondycję rodziny. Dobry dzień na definitywne rozstanie się z cukrem, alkoholem i papierosami. Podróże lub towarzyskie spotkania będą mniej udane. Regeneruj siły, idź na masaż, zadbaj o skórę.
Aspekty planet: 2:29 Księżyc w opozycji z Neptunem, 17:48 Księżyc w trygonie z Plutonem.

Wibracja dnia: 5
Piątka zachęca do zajmowania się sztuką, pomaga w robieniu pięknych świątecznych dekoracji. Będziemy kreatywni, otwarci na nowe pomysły. Udadzą się towarzyskie spotkania i randki.

Karta dnia: III Cesarzowa
Oferuj swoją pomoc, ale stawiaj granice tym, którzy chcą wykorzystać twoje dobre serce. W weekend odpoczywaj o oddzielaj pracę od spraw domowych.

14.12.2014, niedziela
Księżyc w znaku Panny
Księżyc nie sprzyja podróżom i ryzykownym sprawom. Licz raczej na siebie, nie proś o przysługi czy pożyczki. W sklepie sprawdź rachunek i pilnuj portfela. Dobry czas na dobrą lekturę i naukę. Jeśli czujesz się samotny, to po południu warto zadzwonić do kogoś, kto jest daleko. Uda się odnowić różne ważne znajomości i kontakty.
Aspekty planet: 13:52 Księżyc w kwadraturze ze Słońcem, 16:57 Słońce w trygonie z Jowiszem, 17:56 Wenus w sekstylu z Neptunem, 21:48 Księżyc w kwadraturze z Merkurym.

Wibracja dnia: 6
Szóstka pomaga zajmować się rodzinnymi sprawami, zachęca do porządków, gotowania i zajmowania się przedświątecznymi przygotowaniami. Ułatwia dogadywanie się z krewnymi i sąsiadami.

Karta dnia: 0 Głupiec
Ktoś z twojego otoczenia potrzebuje pomocy, której tylko ty możesz udzielić. Nowa znajomość może być początkiem wartościowej przyjaźni czy namiętnego romansu.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 15 o 48´ – 22 o 54´Strzelca
Księżyc 3 o 24´ Raka – 27 o 57´ Panny
Merkury 15 o 34´ – 26 o 35´ Strzelca
Wenus  26 o 37´ Strzelca – 5 o 24´ Koziorożca
Mars 2 o 19´ – 7 o 46´ Wodnika
Jowisz  22 o 37´ – 22 o 33′ Lwa w retrogradacji
Saturn 28 o 14´ – 29 o 02´ Skorpiona
Uran 12 o 39´ – 12 o 35´ Barana w retrogradacji
Neptun 4 o 56´ – 5 o 02´ Ryb
Pluton 12 o 21´ – 12 o 34´ Koziorożca

Próżny kurs Księżyca:
10.12 od g. 1:16 do g. 4:15.
12.12 od g. 13:50 do g. 16:20.

Udanego tygodnia!

Horoskop tygodniowy 1-7.12.2014

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

W tym tygodniu zrób to, czego nie zdążyłeś przez cały rok. Jeszcze nie jest za późno, żeby wyznać bliskiej osobie miłość, zorganizować przeprowadzkę, zacząć szukać lepszej pracy lub wyjechać na wakacje swojego życia! Wenus w trygonie z Jowiszem sprzyja szczęśliwym inwestycjom i pomaga spełniać marzenia.

W poniedziałek 1.12 szybko zmobilizujemy się do pracy dzięki sekstylowi Marsa z Saturnem. Uważajmy jednak na plotki, niedomówienia i niejasne wiadomości, bo za sprawą kwadratury Merkurego z Neptunem, możemy kogoś źle zrozumieć, coś źle zinterpretować i popsuć ważną znajomość.

W czwartek 4.12 będziemy odczuwać wiele energetycznych aspektów na niebie naraz, co spowoduje, że będzie to najbardziej zajęty i aktywny dzień tygodnia. Słońce ustawi się w trygonie z Uranem, co zapewni nam szybką mobilizację sił i chęć do robienia nowych rzeczy. Świetnie dogadamy się z osobami młodszymi od siebie. Wenus w trygonie z Jowiszem zapewnia szczęście w miłości, dobrą rękę do inwestycji i zakupów. Warto wybrać się na poszukiwanie mikołajkowych i gwiazdkowych prezentów.

W piątek 5.12 Mars wkracza do znaku Wodnika i zacznie mobilizować nas do nauki, dokształcania się w różnych dziwnych dziedzinach i zajęcia się sprawami naszej społeczności. Warto odnowić stare znajomości. Unikajmy dziś jednak wizyt u masażystek, energoterapeutów, bo nasz układ nerwowy może być zbyt wrażliwy na tego typu zabiegi.

W sobotę 6.12 pełnia Księżyca w znaku Bliźniąt sprawi, że mikołajkowe spotkania, prezenty i niespodzianki będą wyjątkowe i dadzą bliskim dużo radości. Pamiętajmy, że najbardziej wartościowe jest nie to, co najdroższe, ale to, co podarowane i zrobione od serca. Dzięki Księżycowi w Bliźniętach 6.12 Merkury w trygonie z Uranem sprzyja zakupom, wyjazdom, niespodziewanym wizytom i szybkiemu dogadywaniu się z ludźmi. Jeśli masz ważne sprawy do omówienia z rodziną, to jest dobry dzień na spotkanie, planowanie i negocjacje. Szybko dojdziecie do porozumienia. Merkury w aspekcie z Uranem pobudzi kreatywność i wyobraźnię.

a20141201

1.12.2014, poniedziałek
Księżyc w znaku Ryb i Barana (od 2:15)
Działaj szybko, bo Księżyc w znaku Barana sprzyja odważnym decyzjom. Dzisiaj uda się znaleźć dobre sposoby na szybkie uporanie się z kłopotami. Bez trudu i zbędnych sentymentów wyswobodzisz się z toksycznych relacji, pozbędziesz się schematów. Bądź dobrej myśli, ale nie wywołuj konfliktów. Możesz robić większe porządki, łatwo uporasz się z pracą fizyczną.

Wibracja dnia: 2
Wibracja Dwójki nastroi nas pozytywnie do współpracy z innymi ludźmi. To dobry dzień, aby poważnie porozmawiać z bliskimi o podziale obowiązków lub kogoś o coś poprosić.

Karta dnia: XXI Świat
Zakończysz pewną trudną sprawę i pokonasz największe trudności. Nowa osoba, która pojawi się w twoim życiu, wniesie wiele radości i szczęścia. Możliwa niespodzianka z zagranicy.

2.12.2014, wtorek
Księżyc w znaku Barana
Warto organizować towarzyskie spotkania. Możesz z łatwością załatwiać sprawy rodzinne, odwiedzać krewnych, podejmować wspólnie potrzebne decyzje. Dziś możesz wpaść na bardzo dobre pomysły jak zarobić więcej pieniędzy i przyspieszyć swoją karierę. Udadzą się dalsze wyjazdy.

Wibracja dnia: 3
Wibracja Trójki sprzyja dobrej zabawie. Dziś warto zawierać nowe znajomości, bo ludzie będą wobec siebie życzliwi i przyjaźni. Idealny dzień na randkę lub większą imprezę.

Karta dnia: XIX Słońce
Realizuj swoje ambicje, przedstawiaj przełożonym lub partnerowi ambitne plant, załatwiaj szybko urzędowe sprawy. Dobrze dogadasz się z dziećmi i młodszymi członkami rodziny.

3.12.2014, środa
Księżyc w znaku Barana i Byka (od 6:16)
Księżyc w znaku Byka pomoże szybko załatwić różne trudne sprawy. Bądźmy uprzejmy wobec szefa i starszych osób, a zdobędziesz to, na czym ci zależy. Dzień sprzyja też randkom i miłości. Zadzwoń do krewnych, a łatwo uzgodnisz wasze plany na świąteczne i sylwestrowe wyjazdy. Jedz witaminy, idź do dentysty czy kosmetyczki, nawilżaj skórę.

Wibracja dnia: 4
Wibracja Czwórki nie sprzyja ryzykownym pomysłom. Na szczęście czwórka to stabilna i spokojna liczba, a więc wcale nie musimy przejmować się humorami szefa. Można spokojnie zająć się domem i odpoczynkiem.

Karta dnia: XVII Gwiazda
Znajdź czas, aby pójść na siłownię, do spa lub do fryzjera. Ktoś będzie się chciał się z tobą zaprzyjaźnić lub zdobyć twoje serce.

4.12.2014, czwartek
Księżyc w znaku Byka
Rano idź na zakupy, a łatwo znajdziesz ładne prezenty. Możesz też sam zrobić upominki dla bliskich. Idź do kina lub teatru, poświęć czas na swoje hobby lub zajmij się pielęgnowaniem urody. Imprezy i randki będą dzisiaj wesołe i udane. Także w kuchni uda się szybko zrobić wszystkie ważne prace, możesz testować nowe przepisy przed świętami.

Wibracja dnia: 5
Piątka sprawi, że będziemy otwarci na ryzykowne pomysły. Podróżuj, spotykaj się z ludźmi, a przede wszystkim zapomnij o kompleksach! Piątka pozwala z optymizmem spojrzeć na trudne sprawy, otwiera na miłość i pozytywne emocje.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
Przypomnij sobie o przyjaciołach, którzy wiele dla ciebie znaczą. Dogaduj się z ludźmi, negocjuj, zbijaj ceny w dół. Odpocznij i nie pracuj za dużo.

5.12.2014, piątek
Księżyc w znaku Byka i Bliźniąt (od 11:29)
Atmosfera będzie bardzo wesoła, ale na pracy i obowiązkach trudno się będzie skupić. Nie zabieraj się za rachunki, bo łatwo coś przegapisz. Dobry dzień na szukanie mikołajkowych podarunków, bo podczas zakupów pojawią się dobre pomysły i okazje. Ucz się języków obcych, serfuj w Internecie, poznawaj nowe hobby.

Wibracja dnia: 6
Wibracja Szóstki sprzyja rodzinie. Pomagajmy innym, dzielmy się doświadczeniem, dbajmy o ludzi, których kochamy. Także sąsiedzkie sprawy znajdą się w centrum uwagi. Uda się zawrzeć zgodę lub wreszcie coś ważnego wspólnie postanowić.

Karta dnia: X Koło Fortuny
Zaryzykuj, bo szczęście ci sprzyja. Szukaj lepszej pracy, kup kupon totolotka, weź udział w loterii, zgłoś się do konkursu, bo masz szansę polepszyć swój los.

6.12.2014, sobota
Księżyc w znaku Bliźniąt
Zaplanuj ważne sprawy, od rana zabierz się za pracę. Księżyc pomoże z sukcesem załatwiać sprawy na mieście. Ludzie będą sobie życzliwi. Udadzą się większe zakupy, a porządki zrobisz szybko i dokładnie. Warto też zadbać o zdrowie, zapisać się na badania lub do lekarza. Jedz białko i warzywa; ostrożnie z ostrymi przyprawami i solą.

Wibracja dnia: 7
Zainteresujemy się nowymi wiadomościami i informacjami z dalekiego świata. Odpowiedz dzisiaj na zaległe listy, pobuszuj w Internecie, zadzwoń do starych znajomych. W miłości dobry dzień na poważną rozmowę o wspólnych planach.|

Karta dnia: VI Kochankowie
Spotykaj się ze znajomymi, przedświąteczne spotkania będą miłe i owocne w nowe znajomości. W uczuciach bardzo dobra passa, oczekuj pomyślnych wiadomości.

7.12.2014, niedziela
Księżyc w znaku Bliźniąt i Raka (od 18:35)
To dobry czas na porządki, podsumowania, pozbywanie się starych rzeczy, a także dbanie o zdrowie. Dzisiaj zrezygnuj z niezdrowych przyzwyczajeń, zmień styl życia na zdrowszy. Łatwiej będzie pozbyć się nałogów i złych nawyków. Samemu będzie nudno, odwiedź więc przyjaciół lub rodzinę albo zadzwoń do kogoś, z kim dawno się nie widziałeś.

Wibracja dnia: 8
Wibracja Ósemki przynosi dobre pomysły na pomnożenie gotówki. Jednak uważajmy i nie inwestujmy pod wpływem emocji, bo nawet rewolucyjne plany wymagają dokładnego przemyślenia.

Karta dnia: III Cesarzowa
Przygotowania do świąt i wybieranie prezentów sprawi ci i twoim bliskim wiele radości. Łap okazję, pewna finansowa propozycja może rozwiązać twoje kłopoty.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 8 º 42´ – 15 º 48´ Strzelca
Księżyc 29 º 16´ Ryb – 3 º 24´ Raka
Merkury 4 º 34´ – 15 º 34´ Strzelca
Wenus  17 º 49´ – 26 º 37´ Strzelca
Mars 26 º 54´ Koziorożca – 2 º 19´ Wodnika
Jowisz 22 º 31′ – 22 º 37´ Lwa
Saturn 27 º 25´ – 28 º 14´ Skorpiona
Uran 12 º 45´ – 12 º 39´ Barana w retrogradacji
Neptun 4 º 51´ – 4 º 56´ Ryb stacjonarny
Pluton 12 º 08´ – 12 º 21´ Koziorożca

Próżny kurs Księżyca:
30.11 od g. 21:48 do 1.12 do g. 2:15.
3.12 od g. 3:43 do g. 6:16.
5.12 od g. 7:46 do g. 11:29.
7.12 od g. 10:53 do g. 18:35.

Udanego tygodnia!

Kwartalnik „Tarocista” nr 15 już w sprzedaży!

Tarocista nr 15
1(15)/2013, 46 stron, format A4. Druk czarno-biały, okładka kolorowa

Pismo można kupić w naszym Sklepie Magicznym, cena 19,99 zł Przyjmujemy też zamówienia telefonicznie pod numerami: 600218488 i 600218588

Oddajemy w Wasze ręce kolejny numer naszego pisma w zupełnie nowym formacie. Kiedy w 2009 roku wydaliśmy pierwszy numer „Tarocisty”, mały kieszonkowy format miał być poręczny i łatwy w czytaniu. Zawsze jednak chcieliśmy, aby nasz kwartalnik ukazywał się w dużym formacie. Większe ilustracje, czytelniejsze rozkłady i większa porcja tekstu na stronie na pewno sprawią, że łatwiej wam będzie przeglądać artykuły i do nich wracać i polubicie nowy format. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam nowa odsłona „Tarocisty”. Liczymy na Wasze opinie i uwagi, które przyjmujemy mailowo (redakcja (at) tarocista.com) lub na naszym profilu na www.facebook.com/Tarocista

Tarocista_1-15-2013_www_400px

W numerze prezentujemy szczegółową analizę kart Umiarkowanie i Diabeł. To karty o przeciwnej sobie dynamice, symbolice i znaczeniu. Kiedy spotykamy je w rozkładzie, trudno jednoznacznie je zinterpretować. Katarzyna Bigusz-Żebrowska i Izabela Podlaska-Konkel przybliżają nam konteksty i znaczenie tych arkanów. Zapraszamy również do przewodnika po Dworze Buław, który zrobiła dla nas Miłosława Krogulska. Buławy to najbardziej aktywne, żywe i energetyczne karty wśród małych arkanów. Co nam niosą w sprawach uczuciowych, zawodowych i zdrowotnych, dowiecie się właśnie w tym numerze. Mamy też dla was poradnik, jak interpretować symbolikę kart, jak odczytywać język tarota i nie pogubić się w gąszczu szczegółów i odniesień.

Zawiłości Tarota Thota od kilku numerów rozjaśnia nam Krzysztof Azarewicz. W tym numerze prezentujemy jego analizę karty Eon. Poznamy, czym różni się od podobnych kart w innych taliach i dowiemy się, co jak zmieniła swoje znaczenie i co natknęło Harris i Crowley’a do tej radykalnej zmiany.

W dziale poświęconym rozkładom prezentujemy problem zdrady w tarocie i odpowiednie rozkłady, które pozwolą nam zrozumieć tego typu sytuacje i pomóc klientom w ich rozwiązaniu. Szczególnie polecamy rozkłady „Cała prawda” i „Miłosny detektyw”.

Miłej lektury!

Spis treści

Nauka tarota
3 Karta Diabeł
IZABELA PODLASKA-KONKEL
Karta oznacza pokusę, zabawę, poluzowanie rygoru czy zasad. Wskazuje na silne emocje, które mogą uczynić nas nieobliczalnymi. Karta wskazuje na sytuacje, w których coś lub ktoś nas pociąga tak mocno, że nie jesteśmy w stanie oprzeć się pokusie. Diabeł oznacza również manipulację, narzucanie innym swojego zdania, powielanie przesądów czy niesprawdzonych przekonań, uprzedzenia, strach, tabu, zakaz.

5 Dwór Buław czyli ryzyko, akcja i sukces!
MIŁOSŁAWA KROGULSKA
Buławy to najbardziej aktywne karty w tarocie. Gdy się pojawiają, zaczyna się akcja! Buławy lubią działanie, aktywność i nie obawiają się ryzyka. Chcą szybko odnieść sukces, postawić na swoim, a także być pierwsze i najlepsze we wszystkim, czego się podjęły. W tym dworze nie ma stagnacji, długiego zastanawiania się i czekania na lepszą okazję. Buławy idą za głosem instynktu, Są drapieżne i zdecydowanie sięgają po to, na co akurat mają ochotę. Znają swoją siłę i chętnie się nią poopisują.

11 Język tarota
MIŁOSŁAWA KROGULSKA
Naukę znaczenia kart najlepiej jest zacząć od analizy tego, co widzimy na karcie. Niektórzy wyznaczają sobie ambitne plany, że każdego dnia nauczą się na pamięć z podręcznika znaczeń kilku kart, ale mało kto wytrwał do końca talii. Lepiej czytać znaczenia i od razu kłaść sobie karty na różne codzienne problemy, w ten sposób lepiej zaznajomimy się z kartami. Łączenie i porównywanie ze sobą znaczeń, jakie znaleźliśmy w podręcznikach może prowadzić do chaosu w głowie. Nie martwmy się tym i dajmy sobie czas na przemyślenie, zapamiętanie, a być może odkrycie własnych znaczeń.

17 Anioł stróż
KATARZYNA BOGUSZ-ŻEBROWSKA
Czternasta karta wielkich arkanów to Równowaga. Bohater tarota Głupiec w dwunastym arkanie zawisł na drzewie, w trzynastym arkanie „umarł” dla świata i rozpoczął wędrówkę przez podziemne królestwo ciemności gdzie czeka go spotkanie z władcą podziemi – Diabłem, z piętnastego arkanu. Wędrowcowi z tarotowej opowieści drogi towarzyszy Anioł – przewodnik, który stanowi jasny, boski element w świecie ciemności. Droga przez piekło Głupca i Anioła Przewodnika to obraz boskiego pierwiastka sacrum, który przenika do zbrukanego instynktami piekielnego świata profanum.

Historia
24 Eon w Tarocie Thota
KRZYSZTOF AZAREWICZ
Crowley wierzył, że apokalipsa nie jest końcem świata w dosłownym znaczeniu, lecz momentem transformacji, wręcz rewolucji, ludzkiej świadomości. W The Book of Thoth na temat karty Eon czytamy: „Wizerunek tej karty odchodzi od tradycyjnych wyobrażeń, lecz jedynie po to, by kontynuować przedstawianą na nich tradycję. W starych taliach kartę tę nazywano Aniołem bądź Sądem Ostatecznym. Znajdował się na nich anioł, czyli posłaniec dmący w trąbę, do której przymocowano flagę z symbolem Eonu Ozyrysa.

Rozkłady
31 Zdrada miłosna w tarocie
MIŁOSŁAWA KROGULSKA
Tarot może nam służyć jako narzędzie, dzięki któremu możemy poznać ludzkie uczucia i plany. Klient najczęściej pyta o miłość, przyjaźń lub powodzenie w interesach. Cieszy, gdy odpowiedzi są pozytywne, ale gdy widzimy trudne karty, musimy przekazać przestrogę. Czasami pada też pytanie o to, czy można komuś zaufać, czy ta osoba ma względem klienta dobre intencje. A może coś ukrywa i ma własne plany, o których nie chce powiedzieć. W tym artykule przyjrzymy się najbardziej bolesnej zdradzie, bo dotyczącej związków miłosnych.
Rozkłady:
1. Drabina
2. Miłosny detektyw
3. Cała prawda
4. Podrywacze

43 Rozkład „Świątynia”
IZABELA PODLASKA-KONKEL
Przedstawiamy nowy cykl w naszym kwartalniku, w którym będziemy sprawdzać dla naszych czytelników rozkłady znalezione w polskich i obcojęzycznych książkach o tarocie. W tym numerze prezentujemy rozkład z Universal Goddess Tarot. Rozkład Świątynia jest ciekawy, bo pozwala nam zbadać nie tylko zwykłą codzienność  problemy, z jakimi się borykamy, ale również pozwala wejść w głąb naszych emocji, duchowych potrzeb i spojrzeć na sprawy z dystansu i innego poziomu.

Zapowiedzi

Informacje o piśmie
* Wydawca: Albireo s.c.
* Cena: 19,99 zł
* Liczba stron: 46
* Format: A4
* częstotliwość ukazywania się: kwartalnik
* Do kupienia: sklepmagiczny.pl, telefoniczne zamówienia 600218488, 600218588
* Redakcja: Redaktor naczelna: Miłosława Krogulska, Sekretarz redakcji: Izabela Podlaska-Konkel
* Redakcja graficzna: Mateusz Konkel