Blue Moon – niezwykła pełnia Księżyca

Dziś słów kilka o piątkowym Niebieskim Księżycu (Blue Moon, zwanym też Błękitny).
Wakacje w pełni, pogoda słaba, a w prasie sezon ogórkowy. W dodatku zbliża się pełnia Księżyca, więc mamy ochotę na odrobinę magii. Nie zdziwcie się więc, że tematem, który pod koniec tygodnia opanuje wszystkie media, będzie Błękitny Księżyc, czyli podwójna pełnia.

Uprzedzę moich kolegów dziennikarzy i szybko wyjaśnię, o co chodzi, a na koniec podam kilka praktycznych porad, jak energię pełni sensownie wykorzystać. To dobry dzień na zrywanie się ze emocjonalnej smyczy, na której ktoś lub coś nas trzyma.
Księżyc obiega Ziemię, a Ziemia obiega Słońce. Księżyc na fazy, czyli raz go widać, a raz nie, a dodatku czasami widać cały, a czasami połówkę lub rogalik. Dlatego Księżyc został w astrologii partonem zmian i niestałości, a także kobiecości, z którą związane było prawo do fochów i wychodzenia z pokoju czyli znikania, kiedy się coś nie spodobało.
Wszystko w astrologi ma dwa zakresy znaczeń – negatywne i pozytywne, dzienne i nocne, jasne i ciemne. Jest więc Księżyc z jednej strony symbolem zmienności i zamieszania, bo widzimy go zmieniającego się.
Z drugiej strony Księżyc jest symbolem odwiecznego rytmu i ukrytego porządku, bo zamieszanie jest pozorne – kiedy obserwuje się Księżyc przez więcej dni na niebie, dostrzegamy logikę i porządek.
Gdy w nocy zobaczymy Księżyc na tle wybranej gwiazdy, to minie 27,3 dnia aż powróci w to samo miejsce (tzw. syderyczny okres obiegu, czyli mierzony względem gwiazd).
Gdy w nocy zobaczymy go w pełni, to minie 29,5 dnia aż znów znajdzie się w pełni (tzw. synodyczny okres obiegu, czyli mierzony od takiej samej fazy do takiej samej fazy).

Dla naszych szacownych przodków te Księżycowe regularności, doskonale widoczne na niebie, stały się miarą czasu, ale choć nasze kalendarze podają informacje o fazach Księżyca, to długość miesiąca kalendarzowego jest od nich niezależna.
Miesiąc kalendarzowy ma 30, 31dni lub w przypadku lutego 28 lub 29 dni i nie jest w żaden sposób dopasowany do faz Księżyca.
Może się więc zdarzyć, że w jednym miesiącu wypadną dwie pełnie albo dwa nowie. (Gdy mówimy, że pełnia jest w jakimś znaku, to mamy na myśli, że Księżyc jest w tym znaku). Gdy są dwie pełnie, to ta druga zwana jest właśnie Blue Moon. Nazwa wywodzi się z angielskiego powiedzonka, że trzeba czekać na coś tak długo, jak na niebieski Księżyc.
W tym roku pełnia w znaku Koziorożca była 2 lipca, z pełnia w znaku Wodnika wydarzy się 31 lipca, a więc są dwie. Lipiec ma 31 dni, więc spokojnie obie się zmieszczą.
Zjawisko to jest ciekawym układem kalendarzowym, ale astronomicznie nie ma w nim nic dziwnego. Gdy miesiąc jest dłuższy, a pełnia wypadnie zaraz po jego rozpoczęciu, to następna pełnia za 29,5 dnia zmieści się w tym samym miesiącu.
Najbliższe miesiące w dwoma pełniami, a więc z Blue Moon, to styczeń 2018 i marzec 2018. Mogą też zdarzyć się dwa nowie, ale podczas nowiu Księżyca nie widać, więc jest mniej interesujący dla dziennikarzy.

Z magicznego punktu widzenia będzie się działo. Pełnia to pełnia, emocje szaleją, bo Księżyc – symbol emocji – walczy ze Słońcem – symbolem świadomości. Miesza się to, co publiczne z tym, co prywatne. Chcemy zmian, rewolucji, nowości i ekscytacji.

Pełnia w piątek 31 lipca jest ciekawa, bo Słońce znajduje się w Lwie, gdzie jest bardzo silne. Wzmacnia naszą wolę, sprzyja brawurze i egoizmowi. Księżyc za to jest w buntowniczym Wodniku, chce wyrwać się na wolność i zerwać więzy, które mu nie odpowiadają. Więc dzień może być ostry, a nasze decyzje szybkie. To nie jest dobry dzień na negocjacje czy ugłaskiwanie różnych lwów, bo nawet te łagodne nagle odwiną się i pokażą pazury.

Co radzimy w piątek 31 lipca podczas pełni zrobić?
Zastanowić się:
– co nas wkurza i dlaczego nas wkurza,
– od czego chcemy uciec,
– co nie sprzyja naszemu rozwojowi,
– co chcielibyśmy zrobić dla siebie, a nie dla kasy czy zadowolenia innych.
Wodnikowa pełnia sprzyja natchnieniu, szukaniu inspiracji, odkrywaniu nieznanych terytoriów. Słońce w Lwie jest twórcze, a Księżyc pomoże zrobić pierwszy krok. Dlatego radzę ma co tracić czasu na przepychanki czy awanturki, a raczej zająć się tym, co w dłuższej perspektywie czasu da nam radość.

Udanej pełni :)
Miłosława Krogulska

Horoskop tygodniowy 27.07-2.08.2015

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel

W tym tygodniu pełnia Księżyca namawiać nas będzie do podróży i wzięcia udziału z przyjaciółmi w ciekawych plenerowych imprezach.

Pierwsza połowa tygodnia upłynie nam na wypełnianiu planu tygodnia, wizytach w urzędach i wyjaśnianiu finansowych spraw w banku.

W drugiej połowie tygodnia poczujemy, że wszystko przyspiesza, a życie staje się bardziej kolorowe. Pełnia Księżyca w znaku Wodnika w piątek 31.07 zapewni nam wsparcie przyjaciół, dobrą radę od osoby, która świetnie się zna na problemie, który nas dręczy. Będziemy też bardziej otwarci na ludzi i nowe przyjaźnie Na wakacjach na pewno poznamy kogoś wyjątkowego lub zaprzyjaźnimy się z paczką ciekawych znajomych. Spodziewajmy się ważnych wiadomości i sami szybko odpisujmy na maile czy listy, a nie przegapimy korzystnych zawodowych czy finansowych okazji.

W piątek 31.07 Wenus wkracza ruchem wstecznym do znaku Lwa, a to dobra wiadomości dla wszystkich samotnych i poszukujących rozrywek. Weekend zapowiada się kolorowo i niezwykle. Wenus sprzyja tym, którzy nie chcą być singlami, zapewni silne przeżycia zarówno na zjeżdżalni czy w basenie, jak na dużym koncercie.

W niedzielę 2.08 Merkury w trygonie z Uranem sprawi, że będziemy ciekawi życia i ludzi, chętnie odwiedzimy nowe miejsca, spotkamy się z nieznajomymi, zorganizujemy wspaniałą zabawę dla najmłodszych członków rodziny.

Horoskop tygodniowy

27.07.2015, poniedziałek
Księżyc w znaku Strzelca
Dzień sprzyja naprawianiu relacji z innymi ludźmi. Możesz zawierać zgodę, prosić o coś, a w urzędach składać różne wnioski i podania. Udadzą się randki i towarzyskie spotkania. Samotni będą dzisiaj bardziej niż zwykle odważni, a to sprzyja nawiązywaniu ciekawych znajomości. Organizm potrzebuje więcej białka, pij dużo wody mineralnej.
Aspekty planet: 04:26 Księżyc w trygonie z Merkurym, 07:43 Księżyc w kwadraturze z Neptunem.

Wibracja dnia: 6
Wibracja Szóstki sprzyja rodzinie. Pomagajmy innym, dzielmy się doświadczeniem, dbajmy o ludzi, których kochamy. Także sąsiedzkie sprawy znajdą się w centrum uwagi. Uda się zawrzeć zgodę lub wreszcie coś ważnego wspólnie postanowić.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
Zainteresuj się sąsiedzkimi sprawami, weź udział w osiedlowym życiu. Na pewno jest coś, co możesz zrobić dla swojego otoczenia.

28.07.2015, wtorek
Księżyc w znakach Strzelca i Koziorożca (od 20:47)
Warto zakończyć konflikty, wyjaśnić różne męczące nieporozumienia. Księżyc sprzyja pozytywnym zmianom. Możesz zmienić styl życia i zerwać ze schematami, które nie przynoszą korzyści. Zajmij się drobnymi porządkami w rachunkach, listach i notatkach. W Internecie znajdziesz dzisiaj sporo ciekawych wiadomości.
Aspekty planet: 04:00 Księżyc w trygonie z Uranem, 15:36 Księżyc w trygonie z Jowiszem, 21:44 Księżyc w trygonie z Wenus.

Wibracja dnia: 7
Wibracja Siódemki nastroi nas pozytywnie do nauki, negocjowania i współpracy z innymi ludźmi. To dobry dzień, aby poważnie porozmawiać z bliskimi o podziale obowiązków lub kogoś o coś ważnego poprosić.

Karta dnia: XX Sąd
Szybko uporasz się z konfliktami w grupie, załatw rodzinne sprawy i pomóż komuś, kto sam nie radzi sobie z problemami.

29.07.2015, środa
Księżyc w Koziorożca
Księżyc nie sprzyja podróżom i ryzykownym sprawom. Licz raczej na siebie, nie proś o przysługi czy pożyczki. W sklepie sprawdź rachunek i pilnuj portfela. Jeśli czujesz się samotny, to po południu warto zadzwonić do kogoś, kto jest daleko i odnowić stare znajomości. Zrób depilację i peeling, skóra szybko się zagoi.
Aspekty planet: 12:49 Księżyc w sekstylu z Neptunem, 20:23 Księżyc w koniunkcji z Plutonem.

Wibracja dnia: 8
Wibracja Ósemki sprzyja udanym inwestycjom i zakupom. Dziś warto zawierać nowe znajomości, bo ludzie będą wobec siebie życzliwi i przyjaźni. Idealny dzień także na randkę lub większą imprezę.

Karta dnia: IX Pustelnik
Wprowadź w swoje życie więcej porządku i oszczędzaj, a szybko zobaczysz efekty. Wakacje na działce mogą być równie ekscytujące, co wyjazd do Egiptu.

30.07.2015, czwartek
Księżyc w znaku Koziorożca i Wodnika (od 23:40)
Zabierz się za trudne i zaległe sprawy, ale omijaj urzędy lub osoby, które mogłyby cię rozliczyć z sukcesów i niepowodzeń. Ludzie będą krytyczni i we wszystkim znajdą dzisiaj błąd lub niedociągnięcie. Księżyc sprzyja nauce, podróżom, ale nie pomaga w zakupach. Pij ziołową herbatę, spaceruj, kontroluj ciśnienie.
Aspekty planet: 07:50 Księżyc w kwadraturze z Uranem, 13:24 Księżyc w opozycji z Marsem, 20:49 Księżyc w sekstylu z Saturnem.

Wibracja dnia: 9
Wibracja Dziewiątki pomaga szybko zakończyć różne stare sprawy. Pod jej wpływem będziemy w refleksyjnym nastroju. To dobry dzień na poważne przemyślenia, medytację i oczyszczenie naszych myśli. Nie bądź tylko dla siebie zbyt surowy!

Karta dnia: III Cesarzowa
Nie żałuj sobie na przyjemności i rozrywki. Żyje się raz, a ty właśnie teraz zasługujesz na to, co najlepsze.

31.07.2015, piątek
Księżyc w znaku Wodnika
Pełnia o godz. 12.44 w znaku Wodnika sprzyja aktywnemu odpoczynkowi. Lepiej jednak nie angażować się w nowe, ryzykowne przedsięwzięcia. Dziś pracuj samemu i licz na siebie. Skoncentruj się na rachunkach i porządkach. Pełnia Księżyca to czas, kiedy mogą ujawnić się różne błędy, lepiej nie reagować nerwowo na plotki i słowa krytyki. Unikaj farbowania, nie rób trwałej ani głębokich pilingów. Wenus wkracza do znaku Lwa i sprzyja zabawie oraz miłości.
Aspekty planet: 12:43 Księżyc w opozycji ze Słońcem, 17:27 Wenus wkracza do znaku Lwa.

Wibracja dnia: 1
Wibracja Jedynki Sprzyja nowym pomysłom i trafnym decyzjom. Pomaga we wprowadzaniu w życie nowych pomysłów. Nabierzemy odwagi i chętnie zwiedzimy miejsca, w których jeszcze nie byliśmy. Dobry dzień na wakacyjne wycieczki.

Karta dnia: VI Kochankowie
Ktoś pomoże ci wygrać lub zyskać przewagę nad przeciwnikiem. Wykorzystaj tę szansę, bo dzięki niej zaczną się pozytywne zmiany.

1.08.2015, sobota
Księżyc w znaku Wodnika
Księżyc sprzyja odkrywaniu nowych zainteresowań i ciekawych tematów do dyskusji. Warto współpracować z innymi i razem rozwiązywać problemy. Także podróże i zakupy wprawią cię w doskonały humor. Unikaj tylko marudzących znajomych, którzy lubią psuć wszystkim wokoło nastrój. Lepiej szukać lepszego towarzystwa i nowych inspiracji.
Aspekty planet: 04:25 Księżyc w opozycji z Merkurym, 09:11 Księżyc w sekstylu z Uranem, 21:15 Księżyc w opozycji z Jowiszem, 21:49 Księżyc w kwadraturze z Saturnem.

Karta dnia: V Papież
Trzymaj się swoich zasad, nie ulegnij pokusie pójścia na skróty i załatwienia trudnej sprawy po cichu.

2.08.2015, niedziela
Księżyc w znakach Wodnika i Ryb (od 00:36)
Warto zainteresować się, co dzieje się u znajomych lub dalszych krewnych. Łatwo będzie zakończyć konflikty, przełamać bariery i pokonać różne uprzedzenia. Popołudnie sprzyja randkom, zabawie, twórczości artystycznej. Zadbaj o wygląd, odwiedź kino lub galerię. Zapraszaj gości, kupuj książki i płyty, odpisz na zaległe listy. Merkury w trygonie do Urana pomaga w nauce i przyspiesza podróże.
Aspekty planet: 00:02 Księżyc w opozycji z Wenus, 07:52 Saturn wychodzi z retrogradacji, 15:27 Księżyc w koniunkcji z Neptunem, 16:50 Merkury w trygonie z Uranem, 22:39 Księżyc w sekstylu z Plutonem.

Karta dnia: VII Rydwan
Bądźmy ostrożni w podróży, zbyt duża prędkość na drodze lub nie sprawdzone hamulce mogą sprawić nam wiele kłopotów.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 03 o 40´ – 10 o 22´ Lwa
Księżyc 6 o 13´ Strzelca – 15 o 40´ Ryb
Merkury 07 o 19′ – 21 o 12′ Lwa
Wenus 00 o 43´ Panny – 29 o 18´ Lwa w retrogradacji
Mars 21 o 33´ – 26 o 07´ Raka
Jowisz 26 o 43′ – 28 o 11´ Lwa
Saturn 28 o 19´ – 28 o 17´ Skorpiona w retrogradacji
Uran 20 o 26´ – 20 o 29´ Barana w retrogradacji
Neptun 09 o 19´ – 09 o 10´ Ryb w retrogradacji
Pluton 14 o 46´ – 13 o 37´ Koziorożca w retrogradacji

Próżny kurs Księżyca:
28.07 od g. 15:36 do g. 20:47.
30.07 od g. 20:49 do 23:40.
2.08 od g. 00:02 do g. 00:36.

Udanego tygodnia!

Horoskop tygodniowy 20-26.07.2015

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Mimo środka wakacji ten tydzień będzie bardzo dynamiczny nie tylko na plaży czy na towarzyskich spotkaniach, ale i w pracy. Trzymaj rękę na pulsie, bo twój los może się teraz odmienić na lepsze.

Początek tygodnia sprzyjać będzie załatwianiu spraw w urzędzie, składaniu ważnych podań i wysyłaniu pism wyjaśniających. We wtorek i środę 21-22.07 Słońce i Merkury ustawią się w trygonach z Saturnem, a to oznacza, że będziemy bardziej wiarygodni za urzędników i pracowników banku, a wszystkie skomplikowane procedury uda się błyskawicznie przeprowadzić. To również dobry czas na składania podań o pracę i wysyłanie CV.

W drugiej połowie tygodnia dostaniemy potężny zastrzyk planetarnej energii. W czwartek 23.07 Słońce i Merkury wkraczają do znaku Lwa i utworzą ze sobą na niebie koniunkcję. W ten dzień warto zrobić coś śmiałego i odważnego, zacząć uprawiać nowy sport, rozpocząć dietę, kupić sobie coś, w czym wyglądamy bosko. Energia znaku Lwa sprzyja zwyciężaniu i pokonywaniu przeszkód. Jeśli coś lub ktoś stoi na twojej drodze, w czwartek i piątek znajdziesz sposób, aby pokonać trudności.

W weekend może być towarzyskie zamieszanie spowodowane wejściem Wenus w retrogradację (25.07). Zaplanujmy dobrze wydatki na drugą część wakacji, bo pewne wydatki nagle mogą uszczuplić nasz budżet. Nie zdziwmy się, że ktoś odwoła spotkanie lub zmieni plany na weekend. Mars w kwadraturze z Uranem (25.07) ostrzega przed zbytnią brawurą na drodze, nadmiernemu opalaniu czy skakaniu na główkę do wody, bo możemy być narażeni na straty, pogorszenie zdrowia, a nawet wypadek.

Horoskop tygodniowy

20.07.2015, poniedziałek
Księżyc w znaku Panny
Dzisiaj ludzie mogą być zmęczeni, a nawet bardziej niż zwykle krytyczni. Spodziewaj się różnych kontroli, sprawdzianów, ogólnego narzekania. Mimo tego nie daj się pesymistom! Pilnuj własnych spraw, zajmij się sportem lub idź na spacer. Dobry dzień na porządki, dbanie o zdrowie, poważniejsze prace w ogrodzie.
Aspekty planet: 06:44 Księżyc w trygonie z Plutonem, 13:29 Księżyc w sekstylu z Marsem.

Wibracja dnia: 8
Układajmy plany, a potem do dzieła! To, co wprowadzimy w życie, będzie przynosiło dochód. Warto zarejestrować firmę, zaczynać szkolenie, otwierać sklep, kupować samochody lub maszyny. Dziś mamy gwarancję finansowego sukcesu.

Karta dnia: XXI Świat
Daleka wyprawa zmieni twoje podejście do życia. Warto sikę uczyć od mądrzejszych i bardziej doświadczonych.

21.07.2015, wtorek
Księżyc w znaku Panny i Wagi (od 15:22)
W ciągu dnia zabierz się za porządki i inne ważne sprawy, załatwiaj coś w urzędzie lub w administracji. Po południu nabierzemy ochoty na dłuższe pogawędki, telefoniczne rozmowy. Staniemy się wyrozumiali i ciekawi tego, co słychać u innych ludzi. Dobry dzień na randki i spotkania ze znajomymi. Zrób peeling, nawilżaj skórę, podcinaj włosy.
Aspekty planet: 05:02 Księżyc w sekstylu z Merkurym, 12:01 Księżyc w sekstylu ze Słońcem, 12:06 Księżyc w sekstylu z Saturnem.

Wibracja dnia: 9
Wibracja Dziewiątki skieruje naszą uwagę na sprawy związane ze sztuką, pięknem, mistyką. Do pracy i pieniędzy nie będziemy mieli cierpliwości. Zamiast sprzątać i gotować, pogrążymy się w lekturze i marzeniach.

Karta dnia: II Kapłanka
Zwolnij, odpocznij i nadrób zaległości w lekturach. Spotkasz mądrą osobę, która doradzi ci w trudnej sprawie.

22.07.2015, środa
Księżyc w znaku Wagi
Łatwo będzie dogadać się z ludźmi i zdobyć potrzebne wiadomości. Możesz prosić o pomoc i wsparcie. Wszyscy będą mili i życzliwie nastawieni. Załatwiaj dzisiaj ważne sprawy finansowe i zawodowe. Zaczęte dzisiaj sprawy będą przebiegać szybko i skończą się pomyślne. Merkury w trygonie do Saturna zachęca do nauki i poważnych dyskusji.
Aspekty planet: 19:36 Księżyc w kwadraturze z Plutonem, 19:50 Merkury w trygonie z Saturnem.

Wibracja dnia: 1
Wibracja Jedynki sprawi, że będziemy otwarci na ryzykowne pomysły. Podróżuj, spotykaj się z ludźmi, a przede wszystkim zapomnij o kompleksach! Jedynka pozwala z optymizmem spojrzeć na trudne sprawy, otwiera na miłość i pozytywne emocje.

Karta dnia: IV Cesarz
Będziesz musiał więcej czasu poświęcić na pracę i obowiązki, ale szybko okaże się, że dajesz radę i nie potrzebujesz niczyjej pomocy.

23.07.2015, czwartek
Księżyc w znaku Wagi
Spróbuj dzisiaj czegoś nowego, przestań oglądać się w przeszłość. Zainwestuj w swoją przyszłość i nie słuchaj ludzi, którzy narzekają i marudzą. Zapisz się na ciekawy kurs, wybierz na intrygujący wykład. Możesz liczyć na udaną współpracę, pytaj innych o zdanie, spotykaj się z ważnymi osobami. Dobry dzień na naukę, pracę w ogrodzie, podróżowanie. Merkury wkracza do znaku Lwa, zachęca do podróży i zabawy. Merkury w koniunkcji ze Słońcem sprzyja wakacyjnym podróżom.
Aspekty planet: 05:30 Słońce wkracza do znaku Lwa, 06:04 Księżyc w kwadraturze z Marsem, 09:01 Księżyc w opozycji z Uranem, 14:14 Merkury wkracza do znaku Lwa, 20:11 Księżyc w sekstylu z Jowiszem, 21:23 Merkury w koniunkcji ze Słońcem.

Wibracja dnia: 2
Wibracja Dwójki sprawi, że będziemy ciekawi cudzych spraw i pomysłów. To dobry dzień, aby pytać innych o radę. Dwójka sprzyja też miłości. Randki będą gorące i mogą trwać do białego rana.

Karta dnia: XII Wisielec
Czas będzie płynąć powoli. Nigdzie się nie spiesz i rozważ wszystkie za i przeciw, zanim podejmiesz ważną życiową decyzję.

24.07.2015, piątek
Księżyc w znaku Wagi i Skorpiona (od 04.06)
Pierwsza kwadra o godz. 6.05 w znaku Skorpiona to dobry czas na spotkania z przyjaciółmi, współpracę, pomaganie innym, zasięganie porad. Postarajmy się nie spóźniać na spotkania z ważnymi osobami, przestrzegajmy regulaminów i zasad. Rób porządki i drobne zakupy, unikaj prania i mycia podłogi, bo zostaną smugi.
Aspekty planet: 05:35 Księżyc w sekstylu z Wenus, 06:06 Księżyc w kwadraturze ze Słońcem, 07:04 Księżyc w kwadraturze z Merkurym, 22:40 Księżyc w trygonie z Neptunem.

Wibracja dnia: 3
Wibracja Trójki uczyni dzień bardzo niespokojnym. Będziemy szukać natchnienia w sztuce, zgłębiać język snów i intuicji. Sprzyja to artystom, ale nie księgowym i biznesmenom. Dlatego jeśli rozmawiasz o pieniądzach, postaraj się mocno stać na ziemi.

Karta dnia: VII Rydwan
Bądź aktywny i nawet na urlopie zabiegaj o swoje zawodowe czy finanse powodzenie. Zrób przegląd samochodu czy roweru.

25.07.2015, sobota
Księżyc w znaku Skorpiona
Ważne sprawy rodzinne załatwiaj w ciągu dnia i nie odkładaj niczego na jutro. Po południu ludzie staną się zmienni, niecierpliwi i nerwowi, a wybuch złości mogą popsuć wiele spraw. Omijaj kontrowersyjne tematy i nie krytykuj cudzego postępowania, a wieczór będzie udany. Warto się wyspać lub poleżeć na leżaku i zregenerować siły. Mars w kwadraturze do Urana radzi uważać podczas uprawiania sportu i cięższych prac fizycznych.
Aspekty planet: 07:23 Księżyc w sekstylu z Plutonem, 11:28 Wenus wchodzi w retrogradację, 11:42 Mars w kwadraturze z Uranem, 20:49 Księżyc w trygonie z Marsem.

Wibracja dnia: 4
Wibracja Czwórki sprawi, że będziemy w bardziej refleksyjnym nastroju. To dobry dzień na szukanie inspiracji w książkach i filmach, medytację i oczyszczenie naszych myśli.

Karta dnia: XVII Gwiazda
Poluj na okazje na wyprzedażach, skompletuj nową garderobę, zwróć uwagę na wystrój mieszkania.

26.07.2015, niedziela
Księżyc w znaku Strzelca i Skorpiona (od 14.24)
Nie będziemy mieli ochoty na wysiłek i męczące obowiązki. Ludzie mogą być nerwowi i reagować na wszystko bardzo emocjonalnie, dlatego unikaj dziś krytykowania i oceniania innych. Po południu poprawa aury, niektórzy przeproszą za dąsy i zabiorą się za wyjaśnianie różnych nieporozumień. Węglowodany dziś podwójnie tuczą, zjedź razowy makaron lub ciemne pieczywo.
Aspekty planet: 07:54 Księżyc w kwadraturze z Jowiszem, 11:14 Księżyc w koniunkcji z Saturnem, 12:37 Uran wchodzi w retrogradację, 15:48 Księżyc w kwadraturze z Wenus, 20:55 Księżyc w trygonie ze Słońcem.

Wibracja dnia: 5
Wibracja Piątki doda nam sił. Dziś wiele spraw uda się załatwić szybko. Jeśli wciąż zwlekasz z rozpoczęciem diety lub zapisaniem się na siłownię, wreszcie podejmij decyzję!

Karta dnia: XIX Słońce
Poczujesz, że czas działać i nie ma co zwlekać z ważnymi sprawami. Bądź gotowy wcielać w czyn swoje plany i marzenia.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 26 º 59´ Raka – 03 º 40´ Lwa
Księżyc 11 º 35´ Panny – 6 º 13´ Strzelca
Merkury 22 º 31′ Raka – 07 º 19′ Lwa
Wenus 00 º 14´ – 00 º 43´ Panny w retrogradacji
Mars 16 º 57´ – 21 º 33´ Raka
Jowisz 25 º 17´ – 26 º 43′ Lwa
Saturn 28 º 25´ – 28 º 19´Skorpiona w retrogradacji
Uran 20 º 29´ 20 º 26´ Barana w retrogradacji
Neptun 09 º 27´ – 09 º 19´ Ryb w retrogradacji
Pluton  13 º 56´ – 14 º 46´ Koziorożca w retrogradacji

Próżny kurs Księżyca:
21.07 od g. 12:06 do 15:22.
23.07 od g. 20:11 do 24.07 do g. 04:06.
26.07 od g. 11:14 do 14:24.

Udanego tygodnia!

Horoskop tygodniowy 13-19.07.2015

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Wakacje w pełni, a planety sprzyjają domowej rewolucji, remontom i sprawdzaniu swoich sił w bieganiu, pływaniu czy sportach grupowych. Nów w znaku Raka oraz wpływ Urana i Plutona podpowiedzą nam, jak zmienić życie na lepsze i wygodniejsze. Początek tygodnia będzie bardzo dynamiczny, wszyscy będą się spieszyć i załatwiać pilne sprawy.

W poniedziałek 13.07 Słońce w kwadraturze z Uranem radzi, aby nie zostawać w tyle, nie spóźniać się do pracy, a na urlopie wcześnie wstać i zająć dobre miejsce na plaży, bo ktoś może nas ubiec i nie respektować naszych praw.

We wtorek 14.07 Wenus w kwadraturze z Saturnem ostrzega przed zbyt zuchwałym zachowaniem, bo ktoś może nas ocenić i podsumować nasze błędy, co nie będzie dla nas ani przyjemne, ani korzystne. Unikajmy negocjacji, wizyt w banku czy rozmów o pieniądzach, bo możemy nie uzyskać tego, na czym nam zależy.

W środę 15.07 Mars w opozycji z Plutonem da nam okazję sprawdzić się w trudnych, ale wymagających refleksu i kreatywności sytuacjach. Osoby, które trenują lub rekreacyjnie uprawiają sport, dostaną wielki zastrzyk energii i odezwie się w nich nuta rywalizacji. Nie walczmy z silniejszymi od nas, to nie jest dobry moment na ryzykowanie w żadnej dziedzinie życia.

W czwartek 16.07 będziemy działać pod wpływem emocji. Nów Księżyca w znaku Raka
16.07 Merkury w koniunkcji z Marsem i w opozycji z Plutonem ostrzega nas jednak przed kłótniami, bo możemy w minutę stracić przyjaciela, a zyskać wroga. To dobry dzień na rozpoczynanie remontu czy dekorowanie domu, bo robota będzie nam się palić w rękach.

W niedzielę 19.07 Wenus wkracza do znaku Panny i pomoże nam utrzymać dyscyplinę finansową, ale i drobiazgowo zaplanować wakacyjne wydatki. To dobry dzień na wizytę w spa. Osoby, które podróżują lub zwiedzają, nie powinny się spieszyć, bo Merkury w kwadraturze z Uranem ostrzega przed wypadkami i urazami.

a20150713_450

13.07.2015, poniedziałek
Księżyc w znaku Bliźniąt
Będziemy pomysłowi, łatwo zdobędziemy nowe znajomości. Dobry dzień na narady, ważne spotkania i negocjacje. Możesz mieć niezwykłe skojarzenia, o których wcześniej nikt nie pomyślał. Pytaj o ważne sprawy, bo uda się dzisiaj łatwo pozbyć starych schematów. Rozpoczynaj wakacyjne podróże lub kupuj bilety. Merkury w trygonie do Neptuna zachęca do wysyłania ważnych listów i korzystania z kulturalnych atrakcji.
Aspekty planet: 04:52 Słońce w kwadraturze z Uranem, 14:50 Księżyc w sekstylu z Uranem, 21:13 Merkury w trygonie z Neptunem, 21:20 Księżyc w sekstylu z Jowiszem.

Wibracja dnia: 1
Będzie wiele ambitnych planów, ale nie wszystkie z nich uda się zrealizować, bo może brakować nam wytrwałości. Poczujemy się znudzeni codziennymi obowiązkami i chętnie od nich uciekniemy. Jedynka sprzyja zabawie i zawieraniu nowych znajomości.

Karta dnia: X Koło Fortuny
Twój los się odmieni na lepsze, jeśli wykorzystasz okazję, która nagle pojawi się na horyzoncie. Zagraj w totka, masz szansę wygrać.

14.07.2015, wtorek
Księżyc w znaku Bliźniąt i Raka (od 8:14)
Będziemy mieli dużo energii i nabierzemy ochoty, aby zrobić coś dobrego. Wykorzystaj ten dzień, aby wprowadzić w życie trochę radości. Powiodą się zajęcia związane z domem, randki miną w romantycznej atmosferze. Mimo dobrej aury unikaj dzisiaj wielkich porządków i prania, bo zostaną smugi. Wenus w kwadraturze do Saturna nie sprzyja randkom ani poważnym decyzjom finansowym.
Aspekty planet: 05:31 Księżyc w sekstylu z Wenus, 12:42 Wenus w kwadraturze z Saturnem.

Wibracja dnia: 2
Dwójka to wibracja zgody i miłości. W biznesie Dwójka sprzyja współpracy i pomocy, którą można otrzymać od znajomych. Łatwo odnowisz stare kontakty. To także dobry dzień na randkę.

Karta dnia: XVIII Księżyc
Odpoczywaj, wysypiaj się  dobrze odżywiaj. W tym miesiącu potrzebujesz więcej opieki i spokoju. Intuicja podpowie ci, co robić.

15.07.2015, środa
Księżyc w znaku Raka
Księżyc sprzyja mądrym decyzjom. Warto porządkować sprawy finansowe, szukać szans na zdobycie większych pieniędzy na różne inwestycje. Aura sprzyja szukaniu lepszej pracy, nauce, a także poważnym decyzjom na temat zawodowej przyszłości. Po południu nabierzesz ochoty na rozrywkę i randki. Mars w opozycji do Plutona przestrzega przed kłótniami. Merkury w opozycji do Plutona radzi pilnować sekretów.
Aspekty planet: 01:47 Księżyc w trygonie z Neptunem, 07:10 Księżyc w koniunkcji z Merkurym, 09:49 Księżyc w koniunkcji z Marsem, 10:10 Księżyc w opozycji z Plutonem, 16:12 Mars w opozycji z Plutonem, 22:10 Księżyc w kwadraturze z Uranem.

Wibracja dnia: 3
Wibracja Trójki przyniesie nam przypływ optymizmu. Poczujemy, że już najwyższy czas uczynić życie lepszym. Wpadniemy na odkrywcze pomysły, łatwiej znajdziemy wyjście z kłopotów. Otwórzmy się na zmiany, ale postarajmy się, aby nasze plany były realne.

Karta dnia: 0 Głupiec
Ktoś cię zaskoczy, coś nowego się wydarzy w twoim otoczeniu, co zainspiruje cię do zmian, a nawet popchnie cię na nową drogę życia.

16.07.2015, czwartek
Księżyc w znaku Raka i Lwa (od 16:14)
Nów Księżyca o godz. 3.25 w znaku Raka. Dobry czas na podróżowanie, spotykanie się z przyjaciółmi, zabawę i rozrywkę, organizowanie wycieczek i wakacyjnych atrakcji. Także randki, spotkania z przyjaciółmi, nauka i podróże wspaniale się dzisiaj udadzą. Jeśli zajmujesz się sztuką, to daj się ponieść natchnieniu. Wyśpij się, chroń skórę przed słońcem. Merkury w koniunkcji do Marsa radzi być ostrożnym w podróży, unikać ryzyka i kłótni.
Aspekty planet: 01:39 Merkury w opozycji z Plutonem, 03:24 Księżyc w koniunkcji ze Słońcem, 06:14 Merkury w koniunkcji z Marsem, 13:24 Księżyc w trygonie z Saturnem.

Wibracja dnia: 4
Wibracja Czwórki nie sprzyja ryzykownym pomysłom. Na szczęście dziś niedziela, a więc wcale nie musimy przejmować się humorami szefa. Można spokojnie zająć się domem i odpoczynkiem.

Karta dnia: VIII Siła
Czas zacząć dbać o zdrowie i kondycję. Uda się skutecznie przeprowadzić dietę cud i wzmocnić organizm ćwiczeniami.

17.07.2015, piątek
Księżyc w znaku Lwa
Będziemy dzisiaj bardziej opiekuńczy i wyrozumiali, ale też skoncentrowani na swoich własnych sprawach oraz wyglądzie. Zajmij się porządkami w kosmetykach i dbaniem o garderobę. Dobry dzień na randkę, a także kupowanie ubrań lub wizytę u fryzjera.
Aspekty planet: brak dużych aspektów planet.

Wibracja dnia: 5
Wibracja Piątki wprawi nas w dobry nastrój. Nawet najbardziej ponure osoby nabiorą dziś optymizmu. Zawierajmy nowe znajomości, szukajmy ciekawszych propozycji. Piątka pomoże pokonać stare kompleksy i zmienić niewygodne schematy.

Karta dnia: XV Diabeł
Dopadnie cię wakacyjne lenistwo, trudno ci będzie zabrać się za obowiązki i trudne nudne sprawy. Możliwy flirt, a nawet romans.

18.07.2015, sobota
Księżyc w znaku Lwa
Dzień minie raczej na pogawędkach i naradach, niż na gotowaniu czy domowych obowiązkach. Za naukę, pracę czy inne zaległe zajęcia trudno się będzie zabrać. Za to randki lub spotkania z przyjaciółmi miną w bardzo dobrej atmosferze. Zajmij się hobby, idź do kina lub obejrzyj swój ulubiony film. Dzisiaj możesz znaleźć pozytywne inspiracje.
Aspekty planet: 07:55 Księżyc w trygonie z Uranem, 16:50 Księżyc w koniunkcji z Jowiszem, 23:41 Księżyc w kwadraturze z Saturnem.

Wibracja dnia: 6
Wibracja Szóstki sprzyja rodzinnym sprawom. Warto porozmawiać z krewnymi, a nawet podjąć próbę zakończenia różnych sporów i konfliktów. Wieczorne imprezy i randki będą udane, choć wibracja przestrzega przed zazdrością!

Karta dnia: VI Kochankowie
Czas na miłość i zabawę. Odnajdziesz spokój u boku ukochanej osoby, dogadasz się z kimś, kto ma trudny charakter.

19.07.2015, niedziela
Księżyc w znaku Lwa i Panny (od 2:46)
Księżyc sprzyja dbaniu o zdrowie oraz regeneracji sił. Unikaj dziś ryzyka i kłótni, nie czepiaj się drobiazgów. Po południu wszyscy nabiorą więcej optymizmu. Staniemy ciekawi tego, co dzieje się u innych ludzi, warto będzie spotkać się z przyjaciółmi. Przyjmuj witaminy i suplementy, szukaj informacji o zdrowiu. Wenus wkracza do znaku Panny, sprzyja porządkom i rachunkom.
Aspekty planet: 00:38 Wenus wkracza do znaku Panny, 03:07 Merkury w kwadraturze z Uranem, 21:43 Księżyc w opozycji z Neptunem.

Wibracja dnia: 7
Wibracja Siódemki sprawi, że myślami będziemy daleko od przyziemnych, zawodowych spraw. Taki nastrój pomoże artystom w ich twórczości, ale lepiej nie zabierać się dziś za rachunki i zaległe zawodowe sprawozdania.

Karta dnia: XVI Wieża
Nie zawahaj się podjąć ryzykownej decyzji, teraz znajdziesz siłę, aby pokonać strach. Walcz o siebie, teraz masz na to najwięcej determinacji i okazji.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 20 º 18´ – 26 º 59´ Raka
Księżyc 13 º 19´ Bliźniąt – 11 º 35´ Panny
Merkury 07 º 58′ – 22 º 31′ Raka
Wenus 28 º 04´ Lwa – 00 º 14´ Panny
Mars 12 º 19´ – 16 º 57´ Raka
Jowisz  23 º 52′ – 25 º 17´ Lwa
Saturn 28 º 36´ – 28 º 25´ Skorpiona w retrogradacji
Uran 20 º 26´ – 20 º 29´ Barana
Neptun 09 º 34´  09 º 27´ Ryb w retrogradacji
Pluton 14 º 06´ – 13 º 56´ Koziorożca w retrogradacji

Próżny kurs Księżyca:
14.07 od g. 5:31 do g. 8:14.
16.07 od g. 13:24 do g. 16:14.
18.07 od g. 23:41 do 19.07 do g. 2:46.

Udanego tygodnia!

Horoskop tygodniowy 6-12.07.2015

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Słońce i Pluton ostrzegą nas przed zagrożeniem i wyostrzą naszą czujność. Na początku tygodnia wszyscy możemy odczuć ciśnienie i presję. W poniedziałek 6.07 Słońce w znaku Raka ustawi się w opozycji do Plutona. Będziemy rozdarci między sprawami domowymi i potrzebą spokoju i odpoczynku a sprawami zawodowymi lub finansowymi. Nawet jeśli jesteś na urlopie, bądź w stałym kontakcie ze współpracownikami. Będziemy musieli pogodzić sprzeczne interesy i jednocześnie zachować równowagę między różnymi dziedzinami życia. Nie jest to jednak dobry czas, aby negocjować umowy, zniżki lub zaprzyjaźniać się z kimś nowym. Lepiej być podejrzliwym, bo Słońce z Plutonem może postawić na naszej drodze kogoś, kto jest zazdrosny i ma wobec nas nieczyste intencje. Walczmy o swoje, nie oddajmy walki walkowerem, a pod koniec tygodnia będziemy zadowoleni i dumni z siebie.

Horoskop tygodniowy

W środę 8.07 Merkury wkracza do znaku Raka i zapewni nam więcej spokoju oraz wsparcie rodziny. Słuchajmy uważnie bliskich, bo oni w tym tygodniu podsuną nam najlepsze pomysły i rozwiązania problemów.

W czwartek 9.07 Mars w trygonie z Neptunem pomoże nam zdystansować się do trudnych spraw i codziennego zabiegania. Odpocznijmy, miejmy czas pomyśleć o ważnych życiowych sprawach. Jeśli jesteśmy w związku, nie bierzmy do siebie marudzenia lub krytyki partnera. Chwilowe nieporozumienia szybko pójdą w niepamięć.

6.07.2015, poniedziałek
Księżyc w znaku Ryb
Do obowiązków trudno się będzie wszystkim zabrać. W pracy zrób szybko to, co niezbędne i nie zostawiaj sobie zaległości na popołudnie. Wybierz się na wystawę, czytaj inspirujące książki i nie martw się niczym na zapas! Księżyc w znaku Ryb sprzyja zakochanym, podróżom i zwiedzaniu niezwykłych miejsc. Przejrzyj rachunki i dokumenty, a znajdziesz zgubę lub wyjaśnisz zagadkę. Słońce w opozycji do Plutona radzi unikać kłótni i hazardu.
Aspekty planet: 05:19 Księżyc w trygonie z Marsem, 08:30 Księżyc w koniunkcji z Neptunem, 16:04 Księżyc w trygonie ze Słońcem, 16:11 Księżyc w sekstylu z Plutonem, 17:38 Słońce w opozycji z Plutonem.

Wibracja dnia: 3
Popatrzmy jak inni ludzie podchodzą do trudnych spraw, szukajmy inspiracji w sztuce i literaturze. Trójka sprzyja zdobywaniu wiadomości. Sięgnij po prasę i zajrzyj na specjalistyczne fora internetowe.

Karta dnia: XVI Wieża
Szybko reaguj na konflikty czy kłopoty, które pojawią się nagle na twojej drodze. Zrywaj z nałogami, zaczynaj dietę.

7.07.2015, wtorek
Księżyc w znakach Ryb i Barana (od 18:37)
Ludzie będą dzisiaj otwarci na nowe pomysły i rewolucyjnie nastawieni do rzeczywistości. Postaraj się szanować cudze zdanie, a dzień okaże się udany. Warto zająć się zakupami, drobnymi porządkami, ale też znaleźć czas na rozmowę z bliskimi na ważne dla nich tematy. Regeneruj siły, unikaj ryzyka.
Aspekty planet: 14:56 Księżyc w kwadraturze z Merkurym, 16:35 Księżyc w trygonie z Saturnem.

Wibracja dnia: 4
Czwórka sprawi, że będziemy chcieli załatwić mnóstwo spraw. Jednak urzędnicy i ważne osoby mogą być uparci lub nie mieć dla nas czasu! Lepiej zachować spokój i dystans, a najlepiej zająć się sztuką, rozrywką i hobby.

Karta dnia: VIII Siła
Czas zadbać o zdrowie. Spaceruj, biegaj, pływaj, a poczujesz się lepiej. Nowa dieta pomoże ci pokonać chorobę czy pewną niedogodność.

8.07.2015, środa
Księżyc w znaku Barana
Ostatnia kwadra Księżyca o godz. 22.25 w znaku Barana, a więc wieczorem możemy być niespokojni i zmienni. W ciągu dnia dobry czas na korektę planów, zabieganie o swoje interesy, szukanie wsparcia i pomocy. Dlatego reaguj na wszystko ze spokojem i postaraj się być bardziej wyrozumiały dla siebie samych i innych ludzi. Merkury wkracza do znaku Raka i sprzyja domowym sprawom. Mars w trygonie do Neptuna zachęca do refleksji i zawierania zgody.
Aspekty planet: 10:15 Księżyc w kwadraturze z Marsem, 18:44 Księżyc w kwadraturze z Plutonem, 20:51 Merkury wkracza do znaku Raka, 22:23 Księżyc w kwadraturze ze Słońcem.

Wibracja dnia: 5
Wibracja Piątki przyniesie dobre pomysły, ale pod warunkiem, że nie będziemy myśleć tylko o sobie samych. Otwórzmy się na innych, posłuchajmy, co mają do powiedzenia. Dobre rady okazać się mogą bardzo cenne, także w sprawach związanych z biznesem.

Karta dnia: XX Sąd Ostateczny
Twoje decyzje będą zależeć o dlatego, co powiedzą inni. Konsultuj swoje sprawy z rodziną, a unikniesz kłopotów i konfliktów.

9.07.2015, czwartek
Księżyc w znakach Barana i Byka (od 21:49)
Przygotuj się na nieoczekiwane spotkania i ciekawe wiadomości. Ludzie będą bardzo wyrozumiali i serdeczni. Dzisiaj uda ci się z kimś pogodzić lub przekonać go do ważnej dla ciebie sprawy. Zakładaj konto w banku, odwiedzaj urzędy. Dobry dzień na finansowe inwestycje, a także większe zakupy lub ubieganie się o kredyt. Wykonuj ćwiczenia siłowe, ale nie przesadzaj z obciążeniem serca.
Aspekty planet: 00:42 Mars w trygonie z Neptunem, 05:16 Księżyc w koniunkcji z Uranem, 10:01 Księżyc w trygonie z Jowiszem, 15:46 Księżyc w trygonie z Wenus.

Wibracja dnia: 6
Wibracja Szóstki sprawi, że będziemy rozglądać się za życzliwymi osobami w naszym otoczeniu. Sprzyja zakładaniu rodzinnych firm i biznesów, pomaga troszczyć się o rodzinne dobra i mądrze lokować wspólne pieniądze.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
Nowa znajomość może być początkiem wartościowej przyjaźni czy namiętnego romansu. Bądź ostrożny w sprawach finansowych.

10.07.2015, piątek
Księżyc w znaku Byka
Przypomnisz sobie o starych znajomych, postanowisz porozmawiać z przyjaciółmi. Warto zadzwonić do znajomych sprzed lat i przywrócić blask starym przyjaźniom. Dobry dzień na randki i śluby. Artyści i uduchowione osoby poczują dzisiaj przypływ natchnienia. Dekoruj dom, maluj obrazy, twórz kwiatowe kompozycje.
Aspekty planet: 01:34 Księżyc w sekstylu z Merkurym, 14:28 Księżyc w sekstylu z Neptunem, 16:26 Księżyc w sekstylu z Marsem, 22:24 Księżyc w trygonie z Plutonem.

Wibracja dnia: 7
Przed nami spokojny dzień. Podsumujemy sukcesy, zastanowimy się co trzeba w życiu lub pracy poprawić. Warto jeszcze raz przejrzeć dokumenty, rachunki, bo dzięki pomocy wibracji Siódemki możemy coś odkryć, znaleźć, doprowadzić do szczęśliwego zakończenia.

Karta dnia: IX Pustelnik
Nawet na wakacjach z rodziną będziesz potrzebować chwili samotności o oddechu od codziennych spraw.

11.07.2015, sobota
Księżyc w znaku Byka
Dzień sprzyja sprawom, które wymagają współpracy z innymi ludźmi. Będziemy otwarci na nowe pomysły i ciekawi informacji, jakimi mogą się  z nami podzielić krewni, a nawet sąsiedzi. Udadzą się imprezy i podróże, ale najmilej będzie odpocząć we własnym domu. Dobry dzień, aby rozmawiać o uczuciach i miłości.
Aspekty planet: 06:07 Księżyc w sekstylu ze Słońcem, 14:55 Księżyc w kwadraturze z Jowiszem, 21:57 Księżyc w kwadraturze z Wenus, 23:52 Księżyc w opozycji z Saturnem.

Wibracja dnia: 8
Choć dzień będzie leniwy i senny, to wibracja Ósemki może przynieść doskonałe pomysły na pomnożenie kapitału. W miłości uważajmy, Ósemka to wibracja namiętności, ale też zazdrości.

Karta dnia: III Cesarzowa
Bądź szczodry i hojny, a ludzie odpłacą ci tym samym. W weekend odpoczywaj o rozdzielaj pracę od spraw domowych.

12.07.2015, niedziela
Księżyc w znakach Byka i Bliźniąt (od 2:16)
Dzień minie raczej na pogawędkach i żartach, niż domowych obowiązkach. Imprezy, zakupy, a nawet sąsiedzkie spotkania miną w bardzo dobrej atmosferze. Warto szukać inspiracji, wymieniać się doświadczeniami. Dobry dzień na wakacyjne wyjazdy i wycieczki turystyczne.
Aspekty planet: 19:18 Księżyc w kwadraturze z Neptunem.

Karta dnia: I Mag
Szybko wprowadzaj zmiany, a pokonasz kłopoty i konkurencję, szybko nauczysz się czego pożytecznego. W uczuciach nowa szansa.

Wibracja dnia: 9
Dziś zaprowadź wokół siebie trochę porządku. Wibracja Dziewiątki pomaga zakołczyć różne sprawy. Poproś dziś o zwrot starych długów, pożyczonych kiedyś książek i płyt. Niech twoje rzeczy wrócą na swoje miejsce.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 13 º 38´ – 20 º 18´ Raka
Księżyc 05 º 46´ Ryb – 13 º 19´ Bliźniąt
Merkury 25 º 14′ Bliźniąt – 07 º 58′ Raka
Wenus 24 º 34´ – 28 º 04´ Lwa
Mars 07 º 40´ – 12 º 19´ Raka
Jowisz 22 º 30´ – 23 º 52′ Lwa
Saturn 28 º 52´ – 28 º 36´ Skorpiona w retrogradacji
Uran 20 º 20´ – 20 º 26´ Barana
Neptun 09 º 40´ – 09 º 34´ Ryb w retrogradacji
Pluton 14 º 17´ – 14 º 06´ Koziorożca w retrogradacji

Próżny kurs Księżyca:
7.07 od g. 16:35 do g. 18:37.
9.07 od g. 15:46 do g. 21:49.
11.07 od g. 23:52 do 12.07 do g. 02:16.

Udanego tygodnia!