Horoskop tygodniowy 18-24.05.2015

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Tydzień upłynie nam na załatwianiu ważnych życiowych spraw. W poniedziałek 18.05 nów Księżyca w znaku Byka umożliwi nam spojrzenie z dystansu na swoje finanse i zabrać się za porządki w tej dziedzinie. Warto umawiać się na spotkania o pracę, zakładać konto oszczędnościowe i zabiegać o większe pieniądze. We wtorek 19.05 Merkury wchodzi w retrogradację, aż do 12.06 unikajmy więc podpisywania ważnych, długoterminowych umów, nie kupujmy sprzętów elektronicznych czy AGD, ani samochodów, bo mogą sprawiać nam wiele kłopotów i nie działać jak powinny.

W czwartek 21.05 nastąpi zmiana astrologicznej aury: Słońce wkracza do znaku Bliźniąt, a my poczujemy zew podróży i chęć nawiązania nowych znajomości. Druga połowa tygodnia sprzyja towarzyskim wizytom, planowaniu wakacyjnych wyjazdów i krótkim wyjazdom, zwiedzaniu zabytków i szwendaniu się po okolicy.

W piątek 22.05 Wenus w opozycji z Plutonem może zakłócić spokojów niejednej parze. Będziemy podejrzliwi, zazdrośni i niechętni do ustępowania innymi. W trudnych chwilach mogą przeważyć negatywne emocje, więc lepiej nie wchodzić w drogę osobom histerycznym.

W piątek i sobotę 22-23.05 Słońce w opozycji z Saturnem ostrzega nas przed trudnościami i komplikacjami, jakie może przynieść ten dzień. Unikajmy ważnych spotkań, bądźmy punktualni i obowiązkowi, a nikt nie będzie nas krytykował, ani stawiał przed nami niemożliwych do wykonania zadań. Nie załatwiajmy w te dni spraw urzędowych, bo ludzie nie będą nam przychylni. W weekend warto zająć się starszymi członkami rodziny i budować wśród bliskich swój autorytet.

20150518_450

18.05.2015, poniedziałek
Księżyc w znaku Byka i Bliźniąt (od 11:27)
Nów w znaku Bliźniąt to dobry czas na naukę i hobby. Księżyc sprzyja odkrywaniu nowych zainteresowań i ciekawych tematów do dyskusji, ułatwia podróże i przyspiesza negocjacje. Także podróże i zakupy wprawią cię w doskonały humor. Warto bywać na mieście, odzywać się do znajomych i odnawiać kontakty. Dzień sprzyja też zakupom.
Aspekty planet: 06:13 Księżyc w koniunkcji ze Słońcem, 14:49 Księżyc w opozycji z Saturnem, 19:25 Księżyc w koniunkcji z Marsem.

Wibracja dnia: 4
Czwórka sprawi, że będziemy chcieli załatwić mnóstwo spraw. Jednak urzędnicy i ważne osoby mogą być uparci lub nie mieć dla nas czasu! Lepiej zachować spokój i dystans, a najlepiej zająć się sztuką, rozrywką i hobby.

Karta dnia: Czwórka Kielichów
Początek tygodnia będzie na tyle pełen wrażeń, że zdążysz zapomnieć o nudzie. Przestaniesz marudzić i zajmiesz się nowymi sprawami.

19.05.2015, wtorek
Księżyc w znaku Bliźniąt
Dzień sprzyja załatwianiu różnych spraw, które wymagają spotykania się z innymi ludźmi – sąsiadami, krewnymi czy znajomymi. Będziemy otwarci na nowe propozycje i bardziej niż zwykle ciekawi jak inni radzą sobie z kłopotami. Warto bywać, dyskutować. Merkury nie sprzyja podróżom i zakupom. Zadbaj o ręce, maluj paznokcie, wcieraj olejki.
Aspekty planet: 03:49 Merkury wchodzi w retrogradację, 04:02 Księżyc w kwadraturze z Neptunem, 10:06 Księżyc w koniunkcji z Merkurym, 13:23 Księżyc w sekstylu z Jowiszem, 19:57 Księżyc w sekstylu z Uranem.

Wibracja dnia: 5
Wibracja Piątki przyniesie dobre pomysły, ale pod warunkiem, że nie będziemy myśleć tylko o sobie samych. Otwórzmy się na innych, posłuchajmy, co mają do powiedzenia. Dobre rady okazać się mogą bardzo cenne, także w sprawach związanych z biznesem.

Karta dnia: Piątka Mieczy
Nie poddawaj się jeszcze atmosferze wakacji. Czeka cię ważna rozmowa, która może zdecydować o twojej zawodowej przyszłości.

20.05.2015, środa
Księżyc w znaku Bliźniąt i Raka (od 15:55)
Ludzie staną się dzisiaj życzliwi i wyrozumiali. Dzień sprzyja rachunkom, pracy, zdobywaniu nowych umiejętności. Zakładaj konto w banku, inwestuj swoje pieniądze, szukaj nowych propozycji lub podpisuj ważne umowy. Także w miłości bardzo pozytywna aura, dobry dzień na randkę, zawieranie nowych znajomości i wysyłanie ważnych listów czy wiadomości.
Aspekty planet: brak dużych aspektów planet.

Wibracja dnia: 6
Wibracja Szóstki sprawi, że będziemy rozglądać się za życzliwymi osobami w naszym otoczeniu. Sprzyja zakładaniu rodzinnych firm i biznesów, pomaga troszczyć się o rodzinne dobra i mądrze lokować wspólne pieniądze.

Karta dnia: II Kapłanka
Dzięki pomocy pewnej kobiety zakończysz konflikt lub załagodzisz trudną sprawę i zaczniesz patrzeć z nadzieją w przyszłość.

21.05.2015, czwartek
Księżyc w znaku Raka
Księżyc sprzyja zyskownym pomysłom. Ktoś może potrzebować twojej dobrej rady i chętnie ci się odwdzięczy. Podziel się dzisiaj swoją wiedzą, a zdobędziesz szacunek i sympatię otoczenia. Udadzą się też randki, porządki, ale podczas zakupów uważaj, bo łatwo będzie wydać zbyt wiele na promocjach. Słońce wkracza do znaku Bliźniąt i sprzyja nowym znajomościom.
Aspekty planet: 09:32 Księżyc w trygonie z Neptunem, 10:44 Słońce wkracza do znaku Bliźniąt, 19:06 Księżyc w koniunkcji z Wenus, 19:50 Księżyc w opozycji z Plutonem.

Wibracja dnia: 7
Zainteresujemy się nowymi wiadomościami i informacjami z dalekiego świata. Odpowiedz dzisiaj na zaległe listy, pobuszuj w Internecie, zadzwoń do starych znajomych. W miłości dobry dzień na poważną rozmowę o wspólnych planach.

Karta dnia: Dziewiątka Mieczy
Bądź czujny, nie daj się oszukać. Zdobyte informacje będą tak ciekawe, że trzeba będzie z kimś ważnym o nich porozmawiać.

22.05.2015, piątek
Księżyc w znaku Raka i Lwa (od 23:42)
Zajmij się zawodowymi sprawami. Policz pieniądze i rozmawiaj o interesach. Będziemy chętnie współpracować z innymi i dzięki temu różne męczące prace uda się szybko wykonać. To dobry dzień, aby szybko załatwiać sprawy urzędowe. Otwieraj firmę, zakładaj konto w banku, szukaj nowych zleceń za większe pieniądze. Unikaj prania i mycia podłóg, zrób porządki w rachunkach i dokumentach.
Aspekty planet: 02:36 Księżyc w kwadraturze z Uranem, 03:56 Wenus w opozycji z Plutonem.

Wibracja dnia: 8
Choć dzień będzie leniwy i senny, to wibracja Ósemki może przynieść doskonałe pomysły na pomnożenie kapitału. W miłości uważajmy, Ósemka to wibracja namiętności, ale też zazdrości.

Karta dnia: XIX Słońce
Sprzątanie i porządki przełóż na inny dzień. Dziś zajmij się swoją karierą i nie odpuszczaj, dopóki nie zrobisz tego, miałeś w planie.

23.05.2015, sobota
Księżyc w znaku Lwa
Poczujemy się znużeni zawodowymi sprawami. Nie podejmuj ryzykownych decyzji, nie pogrążaj się w ponurych rozmyślaniach. Jest wiosna! To dobry dzień na naukę. Różne tajemnice mogą dzisiaj wyjść na światło dzienne. Po południu poprawa nastrojów, chętnie spotkamy się z przyjaciółmi lub wybierzemy do kina. Słońce w opozycji do Saturna nie sprzyja zaczynaniu nowych spraw, lepiej nie podpisywać ważnych umów.
Aspekty planet: 02:47 Księżyc w sekstylu ze Słońcem, 02:51 Księżyc w trygonie z Saturnem, 03:34 Słońce w opozycji z Saturnem, 15:15 Księżyc w sekstylu z Marsem, 23:34 Księżyc w sekstylu z Merkurym.

Wibracja dnia: 9
Przed nami spokojny dzień. Podsumujemy sukcesy, zastanowimy się co trzeba w życiu lub pracy poprawić. Warto jeszcze raz przejrzeć dokumenty, rachunki, bo dzięki pomocy Dziewiątki możemy coś odkryć, znaleźć, doprowadzić do szczęśliwego zakończenia.

Karta dnia: Dziesiątka Denarów
Po prostu odpocznij, ciesz się pogodą i przyjaciółmi. Na wszystko jeszcze masz czas. Nabierz sił na kolejne dni.

24.05.2015, niedziela
Księżyc w znaku Lwa
Księżyc sprzyja dobrym pomysłom i bardzo aktywnemu spędzaniu czasu. Wybierz się na spacer, odwiedź znajomych, zajmij się sportem. Zastanów się, co możesz w życiu zmienić na lepsze. Dzisiaj wszyscy nabiorą optymizmu i będzie ci łatwiej przekonać bliskich do ambitnych pomysłów. Zapraszaj gości, graj w gry towarzyskie, rób szybkie pranie.
Aspekty planet: 06:05 Księżyc w koniunkcji z Jowiszem, 12:49 Księżyc w trygonie z Uranem.

Wibracja dnia: 1
Będzie wiele ambitnych planów, ale lepiej odpocząć. Poczujemy się znudzeni codziennymi obowiązkami i chętnie od nich uciekniemy. Jedynka sprzyja zawieraniu nowych znajomości.

Karta dnia: VIII Siła
Dzień sprzyja uprawianiu sportów i zabawie na świeżym powietrzu. Ośmiel się i spróbuj poćwiczyć sporty, o których zawsze marzyłeś, ale brakowało ci odwagi.

Pozycja planet i świateł:
Słońce 26 o 45´ Byka – 03 o 29´ Bliźniąt
Księżyc 24 o 27´ Byka – 25 o 35´ Lwa
Merkury 13 o 06′ – 11 o 52′ Bliźniąt w retrogradacji
Wenus 10 o 56´ – 18 o 18´ Raka
Mars 04 o 09´ – 09 o 03´Bliźniąt
Jowisz 14 o 52´ – 15 o 42′ Lwa
Saturn 02 o 01´ – 01 o 30´ Strzelca w retrogradacji
Uran 18 o 41´ – 19 o 01´ Barana
Neptun 09 o 39´ – 09 o 44´ Ryb
Pluton 15 o 19´ – 15 o 13´ Koziorożca w retrogradacji

Próżny kurs Księżyca:

18.05 od g. 06:13 do g. 11:27.
19.05 od g. 19:25 do 20.05 do g. 15:55.
22.05 od g. 02:36 do g. 23:42.
24.05 od g. 06:05 do 25.05 do g. 10:51.

Udanego tygodnia!

Horoskop tygodniowy 11-17.05.2015

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

W tym tygodniu przygotujmy się na dużo towarzyskich niespodzianek. We wtorek 12.05 Mars wkracza do znaku Bliźniąt, gdzie będzie przebywał do 24.06. Poczujemy chęć wyjścia z domu, zaplanowania ważnej podróży i zdobycia informacji, które zmienią na lepsze naszą sytuację. Mars w Bliźniętach może spowodować, że osoby urodzone w tym znaku oraz w znaku Strzelca, Panny i Ryb będą w pierwszej połowie tygodnia poddenerwowane i poganianie przez innych. Nie ma co chować urazy tylko od razu wyjaśniać, co nam leży na sercu. Mars w Bliźniętach sprzyja bowiem skutecznym rozmowom i rozwiązywaniu konfliktów.

W drugiej połowie tygodnia planety zdyscyplinują nas do pracy i działania. W piątek 15.05 Mars w opozycji z Saturnem sprawi, że będziemy zdyscyplinowani i łatwiej wywiążemy się z trudnych i forsownych obowiązków. To dobry czas dla tych, którzy chcą się wykazać przed szefem lub zabiegają o awans. Róbcie wszystko na największy połysk, a szybko będziecie odcinać kupony od swojej pracy. W drugiej połowie tygodnia unikajmy jednak wizyt w urzędach, bo układ planet nie sprzyja szybkiemu wyjaśnianiu spraw.

W weekend zapowiada się bardzo dużo atrakcji towarzyskich i randkowych. W sobotę 16.05 Wenus w trygonie z Neptunem zapewni nam wenę, aby wymyślić oryginalny sposób spędzenia wolnych dni. Osoby samotne powinny dać szansę swojemu szczęściu, tym bardziej, że dzięki Wenus w Raku mogą liczyć na pomoc rodziny w znalezieniu odpowiedniego kandydata na partnera.

a20150511_450

11.05.2015, poniedziałek
Księżyc w znaku Wodnika
Ostatnia kwadra w znaku Wodnika to dobry czas na naukę, podróżowanie, szukanie ważnych i potrzebnych informacji. Problemy mogą dzisiaj znów wyjść na jaw, dlatego unikaj ryzykownych decyzji, stawiania wszystkiego na jedną kartę. Dzień nie sprzyja dalekim podróżom, bo trudno się będzie skoncentrować lub dotrzeć gdzieś na czas.
Aspekty planet: 01:50 Księżyc w opozycji z Jowiszem, 09:03 Księżyc w sekstylu z Uranem, 12:36 Księżyc w kwadraturze ze Słońcem.

Wibracja dnia: 6
Wibracja Szóstki sprzyja rodzinie. Pomagajmy innym, dzielmy się doświadczeniem, dbajmy o ludzi, których kochamy. Także sąsiedzkie sprawy znajdą się w centrum uwagi. Uda się zawrzeć zgodę lub wreszcie coś ważnego wspólnie postanowić.

Karta dnia: II Kapłanka
Na każdy temat będziesz miał własne zdanie, a opinie innych ludzi raczej nie będą wpływać na  twoje decyzje i postępowanie.

12.05.2015, wtorek
Księżyc w znaku Wodnika i Ryb (od 4:53)
Ludzie staną się rozmowni i otwarci na cudze kłopoty. Warto załatwiać sprawy na mieście, odwiedzać urzędy, biura czy banki. Ludzie będą sobie życzliwi, chętnie podzielą się swoimi sposobami na radzenie sobie z trudnościami. Łatwo zdobędziemy potrzebne informacje, udadzą się też randki i towarzyskie spotkania. Mars wkracza do znaku Bliźniąt i radzi unikać kłótni.
Aspekty planet: 04:40 Mars wkracza do znaku Bliźniąt, 04:53 Księżyc w kwadraturze z Marsem, 09:00 Księżyc w kwadraturze z Saturnem, 13:16 Księżyc w trygonie z Wenus, 21:02 Księżyc w koniunkcji z Neptunem.

Wibracja dnia: 7
Wibracja Siódemki sprzyja cierpliwej pracy, ale jest niekorzystna dla rozpoczynania nowych przedsięwzięć. Dlatego jeśli chcesz założyć firmę, lepiej zaczekaj do jutra.

Karta dnia: VII Rydwan
Uważaj, aby rewolucyjna postawa nie zakończyła się konfliktem z kimś, kto lubi wszystkich pouczać i kontrolować. Wieczorem miła niespodzianka.

13.05.2015, środa
Księżyc w znaku Ryb
Dzień sprzyja odpoczynkowi i wracaniu do wewnętrznej równowagi. Zamiast robić  domowe porządki, lepiej iść na ćwiczenia lub na basen. Zadbaj o kondycję: spaceruj, biegaj, ćwicz na powietrzu, ale nie wymagaj od siebie zbyt wiele. Księżyc zachęca do zajmowania się sztuką i nauką. Udadzą się randki, towarzyskie spotkania i wyjścia do kina lub teatru.
Aspekty planet: 00:28 Księżyc w kwadraturze z Merkurym, 06:48 Księżyc w sekstylu z Plutonem, 18:54 Księżyc w sekstylu ze Słońcem.

Wibracja dnia: 8
Wibracja Ósemki przynosi dobre pomysły na pomnożenie gotówki. Jednak uważajmy i nie inwestujmy pod wpływem emocji, bo nawet rewolucyjne plany wymagają dokładnego przemyślenia.

Karta dnia: XX Sąd
Rodzinne i domowe sprawy zaczną się układać po twojej myśli, nie warto więc wciąż oglądać się za siebie. Miłe spotkanie zażegna rodzinny spór.

14.05.2015, czwartek
Księżyc w znaku Ryby i Barana (od 7:13)
Postaraj się trzymać z daleka od ryzyka i nie bierz na siebie zbyt wielu nowych obowiązków. Unikaj też dyskusji i krytykowania innych, bo ludzie będą obrażalscy i przeczuleni na swoim punkcie. Lepiej zajmij się hobby, miłością i medytacją, a o problemach nie myśl. Organizm potrzebuje więcej białka.
Aspekty planet: 09:49 Księżyc w sekstylu z Marsem, 11:01 Księżyc w trygonie z Saturnem, 19:32 Księżyc w kwadraturze z Wenus.

Wibracja dnia: 9
Dziś ludziom trudno będzie docenić nowe pomysły. Dziewiątka nie sprzyja rozpoczynaniu nowych przedsięwzięć. Warto za to znaleźć sposób na oszczędności lub pozbycie się tego, co przynosi nam straty.

Karta dnia: XII Śmierć
Zainteresujesz się rodzinnymi tajemnicami. Coś nie będzie dawało ci spokoju i niespodziewanie odkryjesz, że ktoś coś przed tobą ukrywa. Szybko wyjaśnij nieporozumienie.

15.05.2015, piątek
Księżyc w znaku Barana
Przed nami niespokojny dzień. Ludzie będą bardzo nerwowi i zmienni w swoich zachciankach. To, co podobało się wczoraj, dzisiaj może wywoływać niechęć. Panuj nad nerwami, unikaj złośliwych osób. W sprawach zawodowych możliwe nagłe zmiany sytuacji i inne niespodzianki, lepiej unikać ryzyka i kłótni. Zmierz ciśnienie, nie przesadzaj z kawą. Mars w  opozycji do Saturna utrudnia rozpoczynanie nowych spraw.
Aspekty planet: 03:59 Księżyc w sekstylu z Merkurym, 07:25 Księżyc w trygonie z Jowiszem, 08:02 Mars w opozycji z Saturnem, 08:43 Księżyc w kwadraturze z Plutonem, 14:03 Księżyc w koniunkcji z Uranem.

Wibracja dnia: 1
Wibracja Jedynki sprzyja zmianom wcześniejszych planów. Zamiast na obiad z teściami, możesz zdecydować się na szaloną wycieczkę. Dzień sprzyja uprawianiu sportu. Postarajmy się tylko unikać kłótni.

Karta dnia: IV Cesarz
Karta przestrzega przed bałaganem w papierach  i chaosem wśród komputerowych plików. Dbaj o porządek i nie spóźniaj się na spotkania, a unikniesz błędów.

16.05.2015, sobota
Księżyc w znaku Barana i Byka (od 9:02)
Nie będziemy mieć ochoty na nudne sprawy i domowe porządki. Lepiej odpocząć. W domu nie rób wielkiego prania i mycia, bo trudno ci będzie dokończyć rozpoczęte sprawy. Zachowaj spokój, postarajmy się więcej odpoczywać, a mniej wszystkim przejmować. Pograj w gry, obejrzyj ulubiony film i trochę się zrelaksuj. Wenus w trygonie do Neptuna sprzyja sztuce, randkom i miłości.
Aspekty planet: 20:48 Wenus w trygonie z Neptunem.

Wibracja dnia: 2
Wibracja Dwójki sprzyja współpracy z innymi ludźmi, a także godzeniu się z wrogami.  Staniemy się otwarci na prośby i sugestie. W samotności nie będziemy czuli się dobrze. Warto wybrać się do kina razem z przyjaciółmi.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
Odkryjesz w sobie potrzebę artystycznej działalności, zainteresujesz się nieznanym ci gatunkiem muzyki. Weź udział w warsztatach rozwijających twórcze myślenie.

17.05.2015, niedziela
Księżyc w znaku Byka
Odezwij się do znajomych, wybierz z wizytą lub na spacer. Ludzie będą otwarci na nowe pomysły i przyjaźnie nastawieni do świata. Postaraj się szanować cudze zdanie, a dzień okaże się udany. Dobry dzień na randkę, wyjazd w gości lub przyjęcie. Jedynie plotki, choć będą ciekawe, nie okażą się aż taką rewelacją.
Aspekty planet: 01:05 Księżyc w sekstylu z Neptunem, 01:25 Księżyc w sekstylu z Wenus, 09:44 Księżyc w kwadraturze z Jowiszem, 10:37 Księżyc w trygonie z Plutonem.

Wibracja dnia: 3
Popatrzmy jak inni ludzie podchodzą do trudnych spraw, szukajmy inspiracji w sztuce i literaturze. Trójka sprzyja zdobywaniu wiadomości. Sięgnij po prasę i zajrzyj na specjalistyczne fora internetowe.

Karta dnia: VI Kochankowie
Dzięki czyjejś pomocy nawiążesz kontakt z osobą, na której radzie i pomocy bardzo ci zależy. Bądź otwarty na nowe propozycje.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 20 o 00´ – 26 o 45´ Byka
Księżyc 14 o 15´ Wodnika – 24 o 27´ Byka
Merkury 10 o 28′ – 13 o 06′ Bliźniąt
Wenus 03 o 21´ – 10 o 56´ Raka
Mars 29 o 13´ Byka – 04 o 09´ Bliźniąt
Jowisz 14 o 09′ – 14 o 52´ Lwa
Saturn 02 o 32´ – 02 o 01´ Strzelca w retrogradacji
Uran 18 o 21´ – 18 o 41´ Barana
Neptun 09 o 32´ – 09 o 39´ Ryb
Pluton 15 o 24´ – 15 o 19´ Koziorożca w retrogradacji

Próżny kurs Księżyca:
11.05 od g. 12:36 do 12.05 do g. 4:53.
13.05 od g. 18:54 do 14.05 do g. 07:13.
15.05 od g. 14:03 do 16.05 do g. 09:02.

Udanego tygodnia!

Horoskop tygodniowy 4-10.05.2015

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Po długim majowym weekendzie Słońce w kwadraturze z Jowiszem i pełnia Księżyca w znaku Skorpiona (w poniedziałek 4.05) przyspieszy nasze plany i nasz powrót do codziennych spraw i obowiązków będzie błyskawiczny. Rozdzwonią się telefony, pojawią się nowe okazje i nie bądźmy leniwi, bo Jowisz patronuje osobom odważnym i pracowitym.

Do tego Słońce w trygonie z Plutonem (w środę 6.05) zapewni nam silną wolę i chęć do pozytywnej zmiany swojego otoczenia. W tym tygodniu będzie nam łatwiej rzucić nałogi, zacząć zdrową dietę i skończyć znajomości, które są toksyczne. Wenus, planeta relacji, związków i pieniędzy, do czwartku przebywa w znaku Bliźniąt, a w piątek 8.05 wkracza do znaku Raka. Decyzje dotyczące naszych finansów mogą zależeć od humoru i nastroju przełożonych. Wenus w Raku sprzyja za to zakochanym i tym, którzy starają się o powiększenie rodziny.  Mimo sprzyjającej aury uważajmy na drodze i podczas podpisywania umów, bo w sobotę 9.05 Merkury ustawi się w kwadraturze z Neptunem, przez co możemy być bardziej podatni na reklamę, nie zauważać tego, co napisane małym druczkiem i popełniać dobre, ale kosztowne błędy.

Horoskop tygodniowy

4.05.2015, poniedziałek
Księżyc w znaku Skorpiona
Pełnia w znaku Skorpiona to dobry czas na szukanie wyjaśnienia zagadek, odkrywanie tajemnic, oszczędzanie. Księżyc nie sprzyja ryzykownym pomysłom i nagłym zmianom planów. Ludzie będą czuli na swoim punkcie i bardzo obrażalscy. Lepiej sam pilnuj swoich spraw i nie wtrącaj się w cudze problemy. Unikaj farbowania włosów, zrób peeling całego ciała. Słońce w kwadraturze do Jowisza radzi kontrolować wydatki.
Aspekty planet: 05:42 Księżyc w opozycji ze Słońcem, 06:05 Księżyc w kwadraturze z Jowiszem, 09:42 Księżyc w sekstylu z Plutonem, 11:02 Słońce w kwadraturze z Jowiszem.

Wibracja dnia: 8
Wibracja Ósemki sprawi, że będziemy zastanawiać się czy decyzje, jakie podjęliśmy są słuszne i czy się nam opłacają. Będziemy dyskutować i dokładnie rozważać każdą sprawę. Dzień sprzyja trafnym decyzjom finansowym.

Karta dnia: As Buław
Nadrabiaj zaległości, podsuwaj innym dobre pomysły, szukaj sprzymierzeńców do walki o podwyżkę lub dodatkowe zlecenie.

5.05.2015, wtorek
Księżyc w znaku Skorpiona i Strzelca (od 13:12)
Sąsiedzi i współpracownicy będą ciekawscy, a nawet wścibscy. Ktoś może się wtrącać w nasze sprawy, dlatego lepiej pilnować sekretów. Dzisiejsze konflikty lub plotki mogą mieć długotrwałe, bądź dyplomatą i unikaj trudnych tematów. Lepiej odpocząć, zająć się czymś miłym i przyjemnym. Zapisuj się do lekarza, szukaj informacji o zdrowiu i lekach.
Aspekty planet: 03:49 Księżyc w opozycji z Marsem, 18:37 Księżyc w koniunkcji z Saturnem.

Wibracja dnia: 9
Wibracja Dziewiątki sprawi, że będziemy w bardziej refleksyjnym nastroju. To dobry dzień na szukanie inspiracji w książkach i filmach, medytację i oczyszczenie naszych myśli.

Karta dnia: 0 Głupiec
Nie planuj niczego, bądź spontaniczny i nie ograniczaj się w niczym. Rób to, na co masz ochotę i nie oglądaj się na plany innych.

6.05.2015, środa
Księżyc w znaku Strzelca
Dzień sprzyja ważnym zadaniom, pokonywaniu przeszkód i kompleksów. Masz szansę uporać się z większą ilością zajęć niż zwykle. Udadzą się cięższe zadania, praca fizyczna, nawet długie narady nie będą męczące i skończą się podjęciem decyzji. Warto też więcej się ruszać, bo dzisiaj idealny dzień na rozpoczęcie diety lub ćwiczeń. Słońce w trygonie do Plutona sprzyja odważnym decyzjom.
Aspekty planet: 00:31 Księżyc w opozycji z Merkurym, 06:47 Księżyc w kwadraturze z Neptunem, 09:10 Słońce w trygonie z Plutonem, 14:44 Księżyc w trygonie z Jowiszem, 22:45 Księżyc w trygonie z Uranem.

Karta dnia: Piątka Kielichów
Dzień przyniesie wyjaśnienie pewnej rodzinnej sprawy związanej z młodszymi dziećmi lub krewnymi.

Wibracja dnia: 1
Wibracja Jedynki doda nam sił. Dziś wiele spraw uda się załatwić szybko. Jeśli wciąż zwlekasz z rozpoczęciem diety lub zapisaniem się na siłownię, wreszcie podejmij decyzję!

7.05.2015, czwartek
Księżyc w znaku Strzelca i Koziorożca (od 20:16)
Poczujemy przypływ dobrego humoru. Księżyc sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości, zawieraniu zgody z nieprzyjaciółmi. Warto planować podróże, zaczynać naukę języków obcych lub kurs prawa jazdy. Samotni będą dzisiaj bardziej niż zwykle odważni, a to sprzyja nawiązywaniu ciekawych znajomości. Idź na spacer lub popływaj dla relaksu.
Aspekty planet: 19:51 Księżyc w opozycji z Wenus.

Wibracja dnia: 2
Wibracja Dwójki nastroi nas pozytywnie do współpracy z innymi ludźmi. To dobry dzień, aby poważnie porozmawiać z bliskimi o podziale obowiązków lub kogoś o coś poprosić.

Karta dnia: VIII Sprawiedliwość
Pewna urzędowa lub oficjalna sprawa będzie wymagać szybkiej reakcji i szczegółowych wyjaśnień.  Nie zwlekaj z działaniem.

8.05.2015, piątek
Księżyc w znaku Koziorożca
Nigdzie i z niczym się dzisiaj nie spiesz, bo możesz czegoś zapomnieć lub zgubić. Za cięższe prace w domu trudno się będzie zabrać. Unikaj zakupów, rachunków i dalekich podróży, bo podczas jazdy samochodem trudno się będzie skoncentrować. Jeśli nie chcesz przytyć, jedz jabłka i surówki. Szybko załatwisz sprawy urzędowe. Wenus wkracza do znaku Raka, sprzyja rodzinnym sprawom i zgodzie.
Aspekty planet: 00:51 Wenus wkracza do znaku Raka, 13:15 Księżyc w sekstylu z Neptunem, 23:47 Księżyc w koniunkcji z Plutonem.

Wibracja dnia: 3
Wibracja Trójki sprzyja dobrej zabawie. Dziś warto zawierać nowe znajomości, bo ludzie będą wobec siebie życzliwi i przyjaźni. Idealny dzień na randkę lub większą imprezę.

Karta dnia: Piątka Mieczy
Wypatruj nowych wiadomości, przygotuj się na zmianę planów. Pewna cenna informacja pomoże ci dostosować się do zmieniających się okoliczności.

9.05.2015, sobota
Księżyc w znaku Koziorożca i Wodnika (od 1:21)
Dzień będzie niespokojny, aura nie sprzyja ryzyku czy przeprowadzaniu trudnych rozmów. Ludzie staną się zazdrośni, kłótliwi i będą obwiniać innych o swoje niepowodzenia i kłopoty. Ostrożnie podczas randek, dziś nie będziemy zwracać uwagi na uczucia i emocje. Warto zająć się sportem, cięższymi domowymi pracami, remontami. Idź do kosmetyczki, rób peeling, pij zioła oczyszczające. Merkury w kwadraturze do Neptuna przestrzega przed pomyłkami w rachunkach.
Aspekty planet: 04:38 Księżyc w trygonie ze Słońcem, 04:46 Księżyc w kwadraturze z Uranem, 18:08 Merkury w kwadraturze z Neptunem, 22:35 Księżyc w trygonie z Marsem.

Wibracja dnia: 4
Wibracja Czwórki nie sprzyja ryzykownym pomysłom. Na szczęście dziś sobota, a więc wcale nie musimy przejmować się humorami szefa. Można spokojnie zająć się domem i odpoczynkiem.

Karta dnia: Ósemka Buław
Zaczniesz być doceniany i chwalony. Twój zapał i energia do pracy bardzo wzrosną. Popołudnie przeznacz na porządki i spotkania z ważnymi klientami.

10.05.2015, niedziela
Księżyc w znaku Wodnika
Nie planuj na dziś ważnych zadań, bo nikt nie będzie miał ochoty na męczące obowiązki. Ludzie mogą się spóźniać, zmieniać zdanie, przekręcać słowa. Lepiej zająć się sztuką, miłością, duchowymi sprawami. Dzisiaj możesz odkryć nowe hobby lub znaleźć wreszcie więcej czasu na swoje zainteresowania.
Aspekty planet: 01:50 Księżyc w opozycji z Jowiszem, 09:03 Księżyc w sekstylu z Uranem, 12:36 Księżyc w kwadraturze ze Słońcem.

Wibracja dnia: 5
Piątka sprawi, że będziemy otwarci na ryzykowne pomysły. Podróżuj, spotykaj się z ludźmi, a przede wszystkim zapomnij o kompleksach! Piątka pozwala z optymizmem spojrzeć na trudne sprawy, otwiera na miłość i pozytywne emocje.

Karta dnia: Ósemka Mieczy
Nie będziesz miał głowy do domowych spraw i obowiązków. Zrzuć je więc na innych domowników, a będziesz spokojny, że dom nie pogrąża się w chaosie.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 13 º 13´ – 20 º 00´ Byka
Księżyc 11 º 27´ Skorpiona – 14 º 15´ Wodnika
Merkury 3 º 51′ – 10 º 28′ Bliźniąt
Wenus 25 º 36´ Bliźniąt – 3 º 21´ Raka
Mars 24 º 14´ – 29 º 13´ Byka
Jowisz 13 º 34´ – 14 º 09′ Lwa
Saturn 3 º 01´ – 2 º 32´ Strzelca w retrogradacji
Uran 17 º 59´ – 18 º 21´ Barana
Neptun 9 º 24´ – 9 º 32´ Ryb
Pluton 15 º 29´ – 15 º 24´ Koziorożca w retrogradacji

Próżny kurs Księżyca:
5.05 od g. 03:49 do g. 13:12.
7.05 od g. 19:51 do g. 20:16.
9.05 od g. 22:35 do 10.05 do g. 01:21.

Udanego tygodnia!

Horoskop tygodniowy 27.04-3.05.2015

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Majowy weekend zapewni nam dużo towarzyskich atrakcji. Merkury, który przejdzie do znaku Bliźniąt, zachęci nas do podróży, wycieczek, zwiedzania okolicy oraz niezwykłych spotkań oraz randek. Księżyc zmierza do pełni w znaku Skorpiona, będziemy więc kierować się emocjami i wyjaśniać różne mroczne tajemnice.

W czwartek 30.04 Słońce w sekstylu z Neptunem zapewni nam sukces tam, gdzie dotąd było nam trudno się przebić ze swoimi pomysłami. Medytujmy, ćwiczmy jogę, wyciszmy umysł. Neptun zapewni nam ochronę w trudnych chwilach.

W piątek 1.05 Merkury wkracza do znaku Bliźniąt, gdzie pozostanie do 8 lipca, i zapewni nam powodzenie w podróży interesach, handlu i nauce. Mimo wolnego dnia warto wykonać ważny telefon, wysłać CV lub maile w sprawach zawodowych, zrobić szczegółowy plan pracy, usprawnić prace w domu, wziąć się do nauki, jeśli czeka cię matura czy ważny egzamin.

W niedzielę 3.05 Merkury w opozycji z Saturnem sprawi, że będziemy mieć mniejszą ochotę na nowe znajomości czy wychodzenie z domu. To dobry dzień na nadrobienie zaległości w lekturach czy filmach. Uważajmy, bo łatwo dziś o pomyłki w sklepach czy podczas transakcji w internecie.

W nocy z niedzieli na poniedziałek 3/4.05 pełnia Księżyca w znaku Skorpiona skieruje naszą uwagę na sprawy uczuć, nie tylko tych pozytywnych. Zróbmy szybki bilans emocjonalnych zysków i strat od początku roku. Wybaczmy tym, którzy błądzą i uważajmy na tych, którzy są podstępni i dwulicowi. Weekend sprzyja namiętnym randkom i miłosnym wyznaniom.

27.04.2015, poniedziałek
Księżyc w znaku Lwa
Bądź czujny, a wpadniesz na dobre pomysły na rozwiązanie różnych kłopotów. Księżyc sprzyja nauce i zmianie spojrzenia na sytuację. Wykorzystaj różne znajomości, szukaj korzystnych okazji. Możesz się łatwo wycofać z ustaleń, które ci się nie opłacają. Na randkach gorąca atmosfera. Wenus w sekstylu z Uranem sprzyja sztuce, spotkaniom i randkom.
Aspekty planet: 2:06 Księżyc w trygonie z Uranem, 2:21 Księżyc w sekstylu z Wenus, 5:33 Księżyc w kwadraturze z Marsem, 16:12 Księżyc w kwadraturze z Merkurym.

Wibracja dnia: 3
Trójka sprzyja sztuce i miłości. Ludzie będą dla siebie życzliwi i wyrozumiali. To dobry dzień, aby przekonywać innych do nowych planów, szukać wspólników i pomocników. Randki będą udane.

Karta dnia: IV Cesarz
Uporządkujesz rodzinne sprawy, pomożesz znajomym i znajdziesz czas na swoje hobby. Będziesz świetnie zorganizowany.

28.04.2015, wtorek
Księżyc w znakach Lwa i Panny (od 3:07)
Ludzie będą krytyczni i uparci. Ktoś może wymagać od ciebie o wiele, niż robisz zwykle. Ułóż dobry plan dnia i nie daj się poganiać, a ze wszystkim sobie poradzisz. Randki mogą okazać się o wiele mniej namiętne i udane, niż sobie tego życzyliśmy. Dobry dzień na depilację i peelingi, a także wizytę u fryzjera i kosmetyczki. Szukaj dobrego lekarza, kupuj lekarstwa, zapisuj się do specjalisty.
Aspekty planet: 9:59 Księżyc w kwadraturze z Saturnem, 19:36 Księżyc w trygonie ze Słońcem, 21:59 Księżyc w opozycji z Neptunem.

Wibracja dnia: 4
Czwórka pomoże zabrać się za rodzinne sprawy i obowiązki, sprzyja porządkom. To dobry dzień na ciekawe rozmowy z bliskimi, randki, odpoczynek w pięknym miejscu.

Karta dnia: VII Rydwan
Chętnie wybierzesz się z wizytą do znajomych lub sąsiadów czy nawet wyjedziesz na krótki urlop. Zmiana otoczenia dobrze ci zrobi. Uprawiaj sporty, a nie zachorujesz.

29.04.2015, środa
Księżyc w znaku Panny
Warto zabrać się za naukę i porządki. Księżyc sprzyja regeneracji sił, dbaniu o zdrowie i urodę. Możesz zaczynać dzisiaj dietę. W uczuciach będziemy ostrożni i zamknięci, co nie sprzyja randkom i towarzyskim imprezom. Zapisz się do dentysty i na badania kontrolne, więcej spaceruj i pracuj nad kondycją.
Aspekty planet: 10:38 Księżyc w trygonie z Plutonem, 21:37 Księżyc w kwadraturze z Wenus, 22:21 Księżyc w trygonie z Marsem.

Wibracja dnia: 5
Piątka sprzyja nowym pomysłom i trafnym decyzjom. Pomaga we wprowadzaniu w życie nowych pomysłów. Nabierzemy odwagi i chętnie zwiedzimy miejsca, w których jeszcze nie byliśmy. Dobry dzień do nauki.

Karta dnia: VIII Sprawiedliwość
Oddziel sprawy zawodowe od osobistych, inaczej będziesz miał problemy z jasnym przestrzeganiem zasad.

30.04.2015, czwartek
Księżyc w znakach Panny i Wagi (od 16:02)
Szybko załatwiaj ważne sprawy, odwiedzaj urzędy i spotykaj się z osobami na wysokich stanowiskach. Na spotkaniach z ludźmi nie słuchaj narzekania i rozmów o chorobach,  bo wszyscy będą narzekać i marudzić. Udadzą się za to zakupy, podróże i rozwijanie swoich zainteresowań. Sprzątaj, ustawiaj książki, sprzątaj biurko lub różne schowki.
Aspekty planet: 1:10 Słońce w sekstylu z Neptunem, 14:23 Księżyc w trygonie z Merkurym, 22:33 Księżyc w sekstylu z Saturnem.

Wibracja dnia: 6
Szóstka sprzyja dobrym pomysłom zawodowym i finansowym. Dzisiaj zakładaj konto w banku, ale też zadbaj o pieniądze i zrób porządki w portfelu.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
Dzięki dyskrecji i zdolnościom negocjacyjnym uda ci się rozwikłać rodzinny spór. Randki lub spotkania z przyjaciółmi poprawi ci humor.

1.05.2015, piątek
Księżyc w znaku Wagi
Będziemy pomysłowi i optymistyczni, ale skupimy się raczej na towarzyskich sprawach, niż na nudnych obowiązkach. Księżyc sprzyja wyjazdom i udanym imprezom. Udadzą się randki i zajęcia związane ze sztuką. Jeśli chcesz się z kimś pogodzić lub umówić, to zrób to dzisiaj. Spaceruj i poprawiaj kondycję, wygrzej się na słońcu. Warto pogodzić się z kimś bliskim. Merkury wkracza do znaku Bliźniąt, sprzyja podróżom, zakupom i nauce.
Aspekty planet: 3:59 Merkury wkracza do znaku Bliźniąt, 18:58 Księżyc w sekstylu z Jowiszem, 23:08 Księżyc w kwadraturze z Plutonem.

Wibracja dnia: 5
Piątka sprzyja poznawaniu ciekawych ludzi, odkrywaniu nowych zainteresowań i tematów do dyskusji. Dziś łatwo będzie zawrzeć sympatyczne znajomości. Fantazja, kreatywność i dobre pomysły będą nam towarzyszyć już od samego rana.

Karta dnia: XVII Gwiazda
Wszystko będzie ci dziś iść jak z płatka. Ludzie będą ci przychylni, a pewna osoba wreszcie zwróci na ciebie uwagę.

2.05.2015, sobota
Księżyc w znaku Wagi
Dziś będziemy w dobrych humorach, ale do pracy trudno się będzie zabrać. Skupimy się raczej na układaniu planów na weekend. Udadzą się towarzyskie spotkania, dyskusje, szkolenia. Popołudnie to dobra pora na nawiązywanie nowych znajomości lub randki. Łatwo będzie nawiązać nowe znajomości.
Aspekty planet: 3:53 Księżyc w opozycji z Uranem, 16:03 Księżyc w trygonie z Wenus.

Wibracja dnia: 6
Szóstka pomaga zawierać zgodę, sprzyja współpracy z życzliwymi osobami. Warto zająć się domem, porządkami i zakupami. Także rodzinne spotkania będą udane, a krewni okażą się bardziej spolegliwi.

Karta dnia: XIX Słońce
Nikt nie przeszkodzi w realizacji ambitnego zadania. Chwal się i używaj swoich atutów, aby wyszło na twoje. Zagraj w totka, może ci się poszczęścić.

3.05.2015, niedziela
Księżyc w znakach Wagi i Skorpiona (od 3:47)
Dzisiaj unikaj konfliktów. Możliwe osłabienie sił, a ludzie będą podejrzliwi. Zadbaj o swoje zdrowie i kondycję rodziny. Dobry dzień na odpoczynek, dbanie o zdrowie, a także definitywne rozstanie się z cukrem, alkoholem i papierosami. Regeneruj siły, odpoczywaj, unikaj przeciągów. Nadmierne uprawianie sportów może ci dziś zaszkodzić. Merkury w opozycji do Saturna nie sprzyja podróżom, będziemy powolni i krytyczni.
Aspekty planet: 10:34 Merkury w opozycji z Neptunem, 22:02 Księżyc w trygonie z Neptunem.

Wibracja dnia: 7
Siódemka pomaga odpocząć, odzyskać równowagę i odciąć się od starych spraw. Będziemy w refleksyjnym nastroju. To dobry dzień na poważne przemyślenia, medytację i oczyszczenie naszych myśli. Nie bądź tylko dla siebie zbyt surowy.

Karta dnia: XXI Świat
Otwórz się na ludzi i świat. Dzisiaj możesz dowiedzieć się czegoś, co zmieni twoje spojrzenie na życie.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 06 º 25´ – 13 º 13´ Byka
Księżyc 17 º 33´ Lwa – 11 º 27´ Skorpiona
Merkury 23 º 37′ Byka – 3 º 51′ Bliźniąt
Wenus 17 º 43´ – 25 º 36´ Bliźniąt
Mars  19 º 13´ – 24 º 14´ Byka
Jowisz 13 º 06′ – 13 º 34´ Lwa
Saturn 3 º 28´ – 3 º 01´ Strzelca w retrogradacji
Uran 17 º 36´ – 17 º 59´ Barana
Neptun 9 º 15´ – 9 º 24´ Ryb
Pluton 15 º 31´ – 15 º 29´ Koziorożca w retrogradacji

Próżny kurs Księżyca:
27.04 od g. 16:12 do 28.04 do g. 03:07.
30.04 od g. 14:23 do g. 16:02.
2.05 od g. 16:03 do 3.05 do g. 03:47.

Udanego tygodnia!