Horoskop tygodniowy 20-26.10.2014

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

W tym tygodniu czeka nas duża dawka silnych emocji. Słońce i Wenus wkraczają do Skorpiona i utworzy się nów w tym znaku zodiaku oraz częściowe zaćmienie Słońca. Będziemy bardzo silnie reagować na zmiany nastrojów ludzi, którzy są wokół nas. Intuicja podpowie nam, jak ochronić siebie i bliskich przed nieżyczliwymi ludźmi i trudnymi życiowymi sytuacjami.

W poniedziałek 20.10 Wenus w sekstylu z Marsem pozwoli nam znaleźć sojuszników i otoczyć się sprzyjającymi ludźmi. Randki i spotkania towarzyskie będą mimo poniedziałku bardzo udane. Na początku tygodnia również Merkury, który jest w retrogradacji, będzie aktywny i ustawi się w sekstylu z Jowiszem, co zapewni nam dobre dogadywanie się z szefem lub osobami wyżej od nas postawionymi oraz szczęście w podróży.

W środę 22.10 Słońce i Wenus wkraczają do Skorpiona, a Księżyc utworzy ze Słońcem  nów w tym znaku. Będziemy chłonąć jak gąbka nastroje innych, dobierajmy więc sobie dzisiaj towarzystwo, żeby nie przejąć od kogoś nerwowej atmosfery czy pesymistycznych nastrojów. To dobry dzień na planowanie domowych finansów i wykupywanie ubezpieczenia. Częściowe zaćmienie Słońca skłoni nas do refleksji o bezpieczeństwie domu i rodziny.

W sobotę 25.10 Słońce w koniunkcji z Wenus zapewni na m udany weekend i miłe rodzinne i towarzyskie wydarzenia. Merkury wychodzi z retrogradacji o godzinie 21:18 czasu polskiego, co oznacza, że znów możemy od tego momentu podpisywać ważne umowy, kupować sprzęt elektroniczny i planować znaczące podróże.

W niedzielę 26.10 Mars wkracza do znaku Koziorożca i zmotywuje nas do domowych porządków i regularnych ćwiczeń. Ci, którzy mieli problem z obowiązkami lub dyscypliną, teraz poczują większą motywację i łatwiej im będzie się wywiązywać ze zobowiązań. Pracowitych czeka duża nagroda.

a20141020_450

20.10.2014, poniedziałek
Księżyc w znaku Panny
Zapowiada się dzień pełen gwaru i zamieszania. Nie będziesz narzekać na brak wesołego towarzystwa. Warto skorzystać z zaproszeń i miło spędzić czas wśród przyjaciół. Wielkie zakupy i porządki mogą trochę poczekać. Mimo początku tygodnia ktoś zaprosi cię na miłe spotkanie lub trudno ci się będzie oprzeć rozrywkom.
Aspekty planet: 7:20 Wenus w sekstylu z Marsem, 22:33 Księżyc w sekstylu z Saturnem, 22:39 Merkury w sekstylu z Jowiszem.

Wibracja dnia: 1
Będzie wiele ambitnych planów, ale nie wszystkie z nich uda się zrealizować, bo może brakować nam wytrwałości. Poczujemy się znudzeni codziennymi obowiązkami i chętnie od nich uciekniemy. Jedynka sprzyja zawieraniu nowych znajomości.

Karta dnia: Czwórka Kielichów
Początek tygodnia będzie na tyle pełen wrażeń, że zdążysz zapomnieć o nudzie. Przestaniesz marudzić i zajmiesz się nowymi sprawami.

21.10.2014, wtorek
Księżyc w znaku Panny i Wagi (od 13:13)
Możesz dzisiaj napotkać na drobne, ale dość uciążliwe problemy w kontaktach z ludźmi. Emocje okażą się silniejsze niż rozsądek. Ktoś może cię źle zrozumieć, a wyjaśnienia zajmą ci wiele czasu. Po południu sytuacja się wyjaśni. Księżyc sprzyja porządkowaniu finansów, ubieganiu się o kredyty i pożyczki. Pij dużo wody mineralnej.
Aspekty planet: 5:31 Księżyc w kwadraturze z Marsem.

Wibracja dnia: 2
Dwójka to wibracja zgody i miłości. W biznesie Dwójka sprzyja współpracy i pomocy, którą można otrzymać od znajomych. Łatwo odnowisz stare kontakty. To także dobry dzień na randkę.

Karta dnia: Ósemka Buław
Zaczniesz być doceniany i chwalony. Twój zapał i energia do pracy bardzo wzrosną. Popołudnie przeznacz na porządki i spotkania z ważnymi osobami.

22.10.2014, środa
Księżyc w znaku Wagi
Będziesz być dzisiaj bardziej niż zwykle roztargniony. Na wszelki wypadek uważaj, aby nie pomylić ważnej osoby z kimś, kogo możesz bezkarnie pouczać. Sprzyja ci za to szczęście w sprawach, które związane są z literaturą i sztuką. Wieczorem miła wiadomość. Pamiętaj o przyjaciołach, zaangażuj się w sprawy swojej społeczności.
Aspekty planet: 11:10 Księżyc w kwadraturze z Plutonem, 16:26 Księżyc w opozycji z Uranem, 23:27 Księżyc w koniunkcji z Merkurym.

Wibracja dnia: 3
Wibracja Trójki przyniesie nam przypływ optymizmu. Poczujemy, że już najwyższy czas uczynić życie lepszym. Wpadniemy na odkrywcze pomysły, łatwiej znajdziemy wyjście z kłopotów. Otwórzmy się na zmiany, ale postarajmy się, aby nasze plany były realne.

Karta dnia: Czwórka Denarów
W miłości bądź ostrożniejszy i mniej odważny. Uspokój się i zacznij żyć własnym rytmem. Nie wydzwaniaj do partnera lub rodziny co pięć minut, daj mu odpocząć.

23.10.2014, czwartek
Księżyc w znaku Wagi i Skorpiona (od 23:11)
Nów i częściowe zaćmienie Słońca sprawi, że nasze plany mogą się nagle zmienić. Dzień sprzyja poznawaniu ciekawych ludzi, odkrywaniu nowych zainteresowań i tematów do dyskusji. Szukaj nowatorskich rozwiązań, ucz się nowych rzeczy. Zorganizuj randkę lub towarzyskie spotkanie, wybierz się gdzieś z wizytą. Unikaj tylko marudzących krewnych, dzisiaj więcej cierpliwości mamy do przyjaciół, niż własnej rodziny. Ćwicz koordynację i płynność ruchów, idź na jogę lub tai chi.
Aspekty planet: 2:50 Księżyc w sekstylu z Jowiszem, 13:58 Słońce wkracza do znaku Skorpiona, 19:23 Księżyc w sekstylu z Marsem, 22:53 Wenus wkracza do znaku Skorpiona, 23:13 Księżyc w koniunkcji z Wenus, 23:58 Księżyc w koniunkcji ze Słońcem.

Wibracja dnia: 4
Dziś we wszystkim, za co się zabierzemy, szukać będziemy własnych korzyści. Nie można zawsze być bezinteresownym! Poproś dziś o zwrot starych długów, pożyczonych kiedyś książek i płyt. Niech twoje rzeczy wrócą na swoje miejsce.

Karta dnia: Piątka Mieczy
Wypatruj nowych wiadomości, przygotuj się na zmianę planów. Pewna cenna informacja pomoże ci dostosować się do zmieniających się okoliczności.

24.10.2014, piątek
Księżyc w znaku Skorpiona
Będziemy uprzejmi i ciekawscy, ale na obowiązkach trudno się będzie skupić. Dzień nie sprzyja zaczynaniu nowych spraw. Łatwo będzie przekonać się do pomysłów, które mogą nie wyjść nam na dobre. Unikaj kłótni, nie daj się wplątać w zawodowe intrygi. Gorszy  dzień na randki i towarzyskie spotkania. Po pracy lepiej odpocząć i zadbać o urodę. Unikaj farbowania włosów, nie maluj paznokci.
Aspekty planet: 8:30 Księżyc w trygonie z Neptunem, 20:16 Księżyc w sekstylu z Plutonem.

Wibracja dnia: 5
Wibracja Piątki wprawi nas w dobry nastrój. Nawet najbardziej ponure osoby nabiorą dziś optymizmu. Zawierajmy nowe znajomości, szukajmy ciekawszych propozycji. Piątka pomoże pokonać stare kompleksy i zmienić niewygodne schematy.

Karta dnia: Rycerz Kielichów
Ktoś przypomni ci o dawnej miłości lub znajomości, która była dla ciebie bardzo ważna. Zadzwoń, rozmowa pomoże zagoić rany.

25.10.2014, sobota
Księżyc w znaku Skorpiona
Dzisiaj licz na siebie, a nie na pomoc współpracowników lub rodziny. Wszyscy będą chadzali swoimi drogami, każdy będzie chciał mieć więcej od innych. Możesz za to zabrać się za drobne domowe prace, gotowanie czy porządki w spiżarni. Gorzej udadzą się randki, bo dzisiaj będziemy zazdrośni i niepewni swoich zalet. Pij oczyszczające zioła, nie farbuj włosów.
Aspekty planet: 9:32 Słońce w koniunkcji z Wenus, 11:45 Księżyc w kwadraturze z Jowiszem, 18:12 Księżyc w koniunkcji z Saturnem, 21:18 Merkury wychodzi z retrogradacji.

Wibracja dnia: 6
Wibracja Szóstki sprzyja rodzinnym sprawom. Warto porozmawiać z krewnymi, a nawet podjąć próbę zakończenia różnych sporów i konfliktów. Wieczorne imprezy i randki będą udane, choć wibracja przestrzega przed zazdrością!

Karta dnia: Dziewiątka Denarów
Nawet wyprawa do parku wyda ci się wyśmienitą weekendową przygodą. Odpoczywaj i zadbaj o siebie, a powrócą dawne siły.

26.10.2014, niedziela
Księżyc w znak u Skorpiona i Strzelca (od 5:41)
Rano możemy być nerwowi, ale poczujemy przypływ sił i odwagi do uporania się z zaległościami. Dzień może przynieść rozstrzygnięcie trudnych spraw i wyjaśnienie problemów. Machnij ręką na kłopoty i po prostu zacznij wszystko od nowa. Po południu warto poćwiczyć lub wybrać się na dłuższy spacer, nasze nerwy koniecznie muszą dziś odpocząć.
Aspekty planet: 11:44 Mars wkracza do znaku Koziorożca, 14:34 Księżyc w kwadraturze z Neptunem.

Wibracja dnia: 7
Wibracja Siódemki sprawi, że myślami będziemy daleko od przyziemnych, zawodowych spraw. Taki nastrój pomoże artystom w ich twórczości, ale lepiej nie zabierać się dziś za rachunki i zaległe zawodowe sprawozdania.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
Nie ryzykuj, nie wydawaj za dużo, zajmij się domowymi sprawami i ciesz się ostatnim dniem weekendu. Ktoś sprawi ci miłą niespodziankę.

Pozycje planet i świateł:
Słońce  26 º 31´ Wagi – 3 º 29´ Skorpiona
Księżyc 12 º 19´ Panny – 10 º 43´ Strzelca
Merkury 19 º 50´ – 16 º 53´ Wagi
Wenus  25 º 09´ Wagi – 3 º 55´ Skorpiona
Mars 25 º 16´ Strzelca – 0 º 24´ Koziorożca
Jowisz 18 º 54′ – 19 º 49´ Lwa
Saturn 22 º 30´ – 23 º 17´ Skorpiona
Uran 14 º 01´ – 13 º 45´ Barana w retrogradacji
Neptun  5 º 00´ – 4 º 54´ Ryb w retrogradacji
Pluton  11 º 10´ – 11 º 17´ Koziorożca

Próżny kurs Księżyca:
21.10 od g. 5:31 do g. 13:13.
23.10 od g. 19:23 do g. 23:11.
25.10 od g. 18:12 do 26.10 do g. 5:41.

Udanego tygodnia!