Horoskop tygodniowy 2-8.05.2016

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel i Miłosława Krogulska

W tym tygodniu nów Księżyca w znaku Byka w trygonie do Jowisza pomoże nam naprawić relacje z bliskimi, ale i poprawić stosunki w pracy ze współpracownikami i szefem. Merkury w Byku w retrogradacji zacznie mobilizować nas do nauki, dokształcania się w różnych dziwnych dziedzinach i zajęcia się sprawami naszej społeczności. Warto odnowić stare znajomości.

We wtorek 3.05 Słońce w trygonie z Jowiszem sprawi, że będzie to tydzień okazji i szczęśliwych zbiegów okoliczności. Załatwiajmy finansowe i zawodowe sprawy, zadbajmy o majątek, zaplanujmy wydatki na najbliższe tygodnie

W piątek 6.05 nów Księżyca w znaku Byka. Warto zastanowić się, co stanowi dla nas największe życiowe wyzwanie i opracować szczegółowy plan, jak je zrealizować lub jak pokonać trudności na drodze do sukcesu.

W sobotę 7.05 Słońce w trygonie z Plutonem zapewni nam dużą dawkę emocji. Będziemy chcieli zrobić dużo rzeczy naraz, warto zrobić dobry plan pracy i spraw na ten dzień, żeby się nie pogubić.

Horoskop tygodniowy

2.05.2016, poniedziałek
Księżyc w znaku Ryb
Dzień będzie spokojny, lepiej dogadamy się z ludźmi. Słuchaj swojej intuicji i zwracaj uwagę na to, co czujesz. Księżyc w znaku Ryb sprzyja medytacji i jodze. W pracy możemy naprawić błąd lub pogodzić się z kimś, kto dotychczas nam nie sprzyjał. Kontroluj dietę, bo kusić nas będą makarony, pierogi i tradycyjne ciasta. Pij więcej wody, podlej w domu kwiaty.
Aspekty planet: 5.34 Księżyc w kwadraturze z Marsem, 12.22 Księżyc w koniunkcji z Neptunem, 13.59 Księżyc w sekstylu ze Słońcem, 15.22 Księżyc w opozycji z Jowiszem, 18.38 Księżyc w kwadraturze z saturnem, 22.16 Księżyc w sekstylu z Plutonem.

Wibracja numer 7
Wibracja Siódemki sprawi, że będziemy skoncentrowani na prywatnych sprawach. Zainwestuj w swoje umiejętności, skoncentruj się na swoim hobby i nie martw się niczym na zapas.

Karta dnia: VII Rydwan
Stań do walki o swoje, nie daj się spychać zawodowym lub miłosnym rywalom na drugi plan. Sposobem bez problemu rozwiążesz trudną sprawę.

3.05.2016, wtorek
Księżyc w znakach Ryb i Barana (od 19.04)
Dzień będzie senny i spokojny, ale uważaj, bo na oszustwa i różne żarty łatwo się będzie nabrać. Zamiast rozpoczynać nowe zawodowe sprawy, będziemy porządkować i poprawiać to, co już zaczęliśmy. Słońce w trygonie z Jowiszem zapewni powodzenie w sprawach finansowych i zawodowych. Słuchaj intuicji i zasięgaj porady u osób z autorytetem.
Aspekty planet: 7.07 Księżyc w sekstylu z Merkurym, 9.57 Słońce w trygonie z Jowiszem.

Wibracja numer 8
Wibracja Ósemki sprzyja sprawom finansowym, a także poważnym przemyśleniom na temat naszej pracy. Co dziś sobie postanowisz, tego jutro będziesz się trzymać. Na dalekie podróże i tłumne imprezy nie będziemy mieli ochoty.

Karta dnia: IX Pustelnik
Ogranicz swoje wydatki, nie ufaj osobom, które już raz cię zawiódł i bądź ostrożny, jeśli chodzi o nowe inwestycje. Słuchaj mądrych i doświadczonych osób.

4.05.2016, środa
Księżyc w znaku Barana
Poczujemy przypływ ambicji i energii. Będziemy chcieli wszystko zrobić bardzo szybko i bez względu na to, co sądzą inni ludzie. Ostrożnie, bo silne emocje mogą wziąć górę nad rozsądkiem. Możliwe są kłótnie, nie będziemy bowiem wyrozumiali i otwarci na innych. Lepiej unikać trudnych spraw, decydujących rozmów, podpisywania umów. Zajmij się porządkami, sportem i własnymi sprawami.
Aspekty planet: 6.42 Księżyc w trygonie z Marsem, 19.33 Księżyc w trygonie z Saturnem, 23.11 Księżyc w kwadraturze z Plutonem.

Wibracja numer 9
Wibracja Dziewiątki przypomni nam ważnych rodzinnych sprawach. W pracy ciężko będzie dziś się skoncentrować. Zrób to, co najważniejsze i nie zadręczaj się, że świat nie jest idealny.

Karta dnia: XVI Wieża
Zbyt długie wahanie i opóźnienia mogą spowodować straty. Bądź szybszy od swoich wrogów, wchodź w nowe sytuacje i nie bój się zmian.

5.05.2016, czwartek
Księżyc w znakach Barana i Byka (od 19.10)
Księżyc doda nam energii. Aura sprzyja poznawaniu ciekawych ludzi, odkrywaniu nowych zainteresowań i ciekawych tematów do dyskusji. Zorganizuj dzisiaj randkę lub przyjęcie dla przyjaciół. Unikaj marudzących krewnych i ludzi, którzy nie wierzą w twoje siły. Udadzą się podróże i zajęcia związane ze sztuką.
Aspekty planet: 6.16 Księżyc w koniunkcji z Uranem.

Wibracja numer 1
Wibracja Jedynki doda nam optymizmu, sprzyja twórczym dokonaniom i nauce. Pod jej wpływem możesz zacząć studiować nieznane dziedziny, zgłębiać tajemnice i układać plany na przyszłość.

Karta dnia: XIX Słońce
Uwolnij twórczą energię, bądź odważny i forsuj swoje rozwiązania, zadziw bliskich i współpracowników swoimi pomysłami, a osiągniesz powodzenie.

6.05.2016, piątek
Księżyc w znaku Byka
Dziś o godzinie 21.29 Księżyc znajdzie się w nowiu w znaku Byka. Możemy mieć problemy z koncentracją, a nów nie sprzyja dalekim podróżom i męczącym pracom. Różne konflikty mogą wyjść na jaw, dlatego uważaj i nie wtrącaj się w cudze sprawy. Lepiej odpocznij i zajmij się swoimi sprawami. Dobry moment na zmianę diety, rozpoczynanie odchudzania, wyjątkowe randki.
Aspekty planet: 7.12 Księżyc w koniunkcji z Wenus, 13.32 Księżyc w sekstylu z Neptunem, 16.05 Księżyc w trygonie z Jowiszem, 21.29 Księżyc w koniunkcji ze Słońcem, 22.37 Księżyc w trygonie z Plutonem.

Wibracja numer 2
Wibracja Dwójki nastroi nas pozytywnie do współpracy z innymi ludźmi. To dobry dzień, aby kogoś o coś poprosić, a po pracy lub szkole wybrać się na spotkanie z przyjaciółmi.

Karta dnia: I Mag
Ktoś zaintryguje cię na tyle, że będziesz w stanie zmienić swoje plany, żeby się do niego dostosować. W miłości zachowaj aurę tajemniczości, nie zdradzaj swoich sekretów.

7.05.2016, sobota
Księżyc w znakach Byka i Bliźniąt (od 18.34)
Od rana będziemy myśleć o tym, jak uciec od domowych obowiązków lub osób, które zmuszają nas do pracy. Warto odpocząć i zająć się tym, co lubimy. Księżyc w znaku Byka sprzyja sztuce, miłości, a nawet lenistwu. W kuchni uważaj, dzisiaj pokusa wielkiej uczty okaże się silniejsza od zdrowego rozsądku. Pij wodę mineralną, zadbaj o skórę i urodę. Słońce w trygonie z Plutonem pomoże nam zregenerować siły.
Aspekty planet: 4.10 Księżyc w koniunkcji z Merkurym, 15.02 Słońce w trygonie z Plutonem.

Wibracja numer 3
Wibracja Trójki sprzyja dobrej zabawie. Dziś warto zawierać nowe znajomości, bo ludzie będą wobec siebie życzliwi i przyjaźni. Idealny dzień na randkę lub większą imprezę.

Karta dnia: XVIII Księżyc
Będziesz potrzebować ciszy, spokoju i wsparcia bliskich ludzi. Nie planuj na siłę nic do przodu, a unikniesz nieporozumień z rodziną.

8.05.2016, niedziela
Księżyc w znaku Bliźniąt
Dzień sprzyja zakupom, podróżom i ważnym sprawom, które wymagają współpracy z innymi ludźmi. Będziemy otwarci na nowe znajomości i łatwo się nauczymy czegoś nowego. Kto czuje się samotny, ten nabierze więcej odwagi i zdobędzie nowych znajomych. Warto zapisywać się na kursy, szkolenia, organizować ciekawe spotkania, zwiedzać nowe miejsca.
Aspekty planet: 4.33 Księżyc w opozycji z Marsem, 13.18 Księżyc w kwadraturze z Neptunem, 15.50 Księżyc w kwadraturze z Jowiszem, 18.31 Księżyc w opozycji z Saturnem.

Wibracja numer 4
Wibracja Czwórki nie sprzyja ryzykownym pomysłom. Na szczęście dziś niedziela, a więc wcale nie musimy przejmować się humorami szefa. Można spokojnie zająć się domem i odpoczynkiem.

Karta dnia: V Papież
Sprawy duchowe będą w centrum twojej uwagi. Znajdź swojego duchowego opiekuna lub miejsce, które cię zainspiruje i przywróci wewnętrzną równowagę.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 12 º 01´ – 18 º 48´ Byka
Księżyc 05 º 28´ Ryb – 19 º 29´ Bliźniąt
Merkury 23 º 08′ – 19 º 48′ Byka w retrogradacji
Wenus 02 º 26′  – 11 º 03´ Byka
Mars 07 º 35´ – 06 º 01´Strzelca w retrogradacji
Jowisz 13 º 21´ – 13 º 15′ Panny w retrogradacji
Saturn 15 º 18´ – 14 º 53´ Strzelca w retrogradacji
Uran 21 º 42´ – 22 º 04´ Barana
Neptun 11 º 33´ – 11 º 42´ Ryb
Pluton 17 º 26´ – 17º 23´ Koziorożca w retrogradacji

Próżny kurs Księżyca:
3.05 od g. 07.07 do g. 19.04.
5.05 od g. 06.16 do g. 19.10.
7.05 od g. 04.10 do g. 18.34.

Udanego tygodnia!

Nowy, 13 numer „Astrologii Profesjonalnej”

15 kwietnia 2016 ukazał się trzynasty numer kwartalnika „Astrologia Profesjonalna”. Znajdują się w nim teksty o wielkich koniunkcjach w horoskopie urodzeniowym i w astrologii mun­dalnej, o niefortunnym położeniu Wenus, a także artykuł na temat elekcji medycznych oraz przepo­wiednie polityczne siedemnastowiecznego astrologa Williama Lilly’ego.

Numer można zamówić telefonicznie 0-600-28-488, 0-600-218-588 lub w sklepie internetowym: http://sklepmagiczny.pl

AstrologiaPro_13

„Astrologia Profesjonalna” numer 13
[4(13)/2013], format A4, 56 s., kolorowa okładka, czarno-biały środek
cena 24,99 zł

SPIS TREŚCI

Od redakcji

Nauka astrologii
3 Wielkie koniunkcje planet
Miłosława Krogulska
Reguły interpretacji wielkich koniunkcji w horoskopie urodzeniowym. Wielkie koniunkcje bywają trudne w interpretacji, bo często trzeba jednocześnie uwzględnić wiele informacji, które mogą być w jakiś sposób sprzeczne. Planety muszą działać zgodnie z regułami znaku. Ich wpływy się mieszają, dlatego warto podejść do problemu w metodyczny sposób. Warto zadać sobie pytanie, która planeta rządzi koniunkcją, a która jest najsłabsza.

16 Wenus w upadku i na wygnaniu
Ewa Krajewska
Planeta w upadku i na wygnaniu znajduje się najdalej od znaku swojego władztwa czy wywyższenia, czyli daleko do swojego królestwa, gdzie może działać bez przeszkód. Najpierw musi zaznajomić się z warunkami panującymi na nieznanym i wrogim terytorium, co wymaga czasu, dlatego energia tej planety nie przejawia się od razu, tylko dopiero po latach, kiedy w pełni pozna zasady panujące w danym znaku zodiaku i nauczy się, jak wyrażać siebie w tym wrogim środowisku.

Astrologia elekcyjna
26 Elekcje medyczne
Vivian Robson (tłum. Izabela Podlaska-Konkel)
Jak wybrać dobry dzień na wizytę u lekarza, zabiegi medyczne, operacje i leczenie. Robson radzi, jak wybrać dzień na operację, zabieg dentystyczny, wizytę u lekarza, branie lekarstwa, rozpoczęcie leczenia, tamowanie krwotoku i inne. Robson zwraca uwagę nie tylko na pozycję Księżyca w elekcjach, ale wymienia też inne czynniki, takie jak domy, szczegółowe sygnifikatory, znaki zodiaku i deklinację.

Astrologia mundalna
29 Koniunkcje planet, zaćmienia i komety
Raphael (tłum. Izabela Podlaska-Konkel)
Reguły astrologii mundalnej w praktyce. Koniunkcje planet zewnętrznych, szczególnie Jowisza i Saturna, zasługują na osobne omówienie. Mają one zauważalny wpływ na wydarzenia międzynarodowe i państwowe. Powodują zmiany w życiu zwykłych ludzi, królów i rządów państw. Są niezwykle trafnym narzędziem prognozowania w astrologii mundalnej. Trzęsienia ziemi powstają pod wpływem zaćmień i pobytu planet w czterech znakach stałych czyli w Byku, Lwie, Skorpionie i Wodniku, a szczególnie w Byku i Skorpionie.

Astrologia horarna
35 Przepowiednie polityczne Williama Lilly’ego
Izabela Podlaska-Konkel
Pytania o losy bitew, życie króla i strategię wojny. Pierwszym sygnałem dla Lilly’ego, że jest on świadkiem epokowych wydarzeń, było spotkanie się na niebie w tym samym znaku dwóch planet społecznych. Od lutego 1642 roku Jowisz przebywał w znaku Ryb i doganiał przebywającego tam Saturna. Poprzednie koniunkcje Jowisza i Saturna były w znakach żywiołu ognia, więc to odstępstwo na rzecz żywiołu wody było niepokojące dla monarchii i króla.

http://astrologiapro.pl/
Informacje o piśmie
* Wydawca: Albireo s.c.
* Cena: 24,99 zł
* Liczba stron: 56
* Format: A4
* Częstotliwość ukazywania się: kwartalnik
* Data publikacji: 15.04.2016
* Do kupienia: sklepmagiczny.pl, telefoniczne zamówienia 600218488, 600218588
* Redakcja:
Redaktor naczelna: Izabela Podlaska-Konkel
Sekretarz redakcji: Miłosława Krogulska
* Redakcja graficzna: Mateusz Konkel

Horoskop tygodniowy 25.04-1.05.2016

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Planety w tym tygodniu zapewnią nam miłe towarzystwo i ciekawe spotkania, które wiele nas nauczą. Warto szybko odpisywać na maila, listy i oddzwaniać, bo ktoś może mieć dla nas propozycję, która ważna będzie tylko moment.

W czwartek 28.04 Merkury wchodzi w retrogradację i przez kolejne trzy tygodnie ostrzega nas przed kupowaniem sprzętu elektronicznego i AGD, samochodów czy rowerów. Warto naprawiać stare sprzęty.

W sobotę 30.04 Wenus wkracza do znaku Byka i wpłynie znacząco na nasze relacje osobiste. Postarajmy się być obiektywni w ocenie postępowania bliskich nam osób. Jeśli ktoś zrobi coś złego, nazwijmy rzecz po imieniu, a powstrzymamy go od popełnienia błędu.

W niedzielę 1.05 Słońce w sekstylu z Neptunem  zmotywuje nas do kontaktu z ludźmi, wyjazdów i nauki. Warto rozmawiać, wyjaśniać problemy i nie odwracać się od tych, którzy potrzebują naszej rady i pomocy.
Horoskop tygodniowy

25.04.2016, poniedziałek
Księżyc w znaku Strzelca
Unikaj szefa, nie planuj na dziś ważnych zadań, bo nie będziemy mieli ochoty na męczące obowiązki. Ludzie mogą się spóźniać, zmieniać zdanie, przekręcać słowa. Lepiej unikać ryzykownych decyzji. Możesz odkryć nowe hobby lub znaleźć wreszcie więcej czasu na swoje zainteresowania.
Aspekty planet: 7.45 Księżyc w koniunkcji z Marsem, 13.26 Księżyc w kwadraturze z Neptunem, 17.41 Księżyc w kwadraturze z Jowiszem, 21.46 Księżyc w koniunkcji z Saturnem.

Wibracja numer: 2
Wibracja Dwójki sprzyja ciekawym dyskusjom z innymi ludźmi. Na problemy popatrz pod innym niż zwykle kątem. Dzisiaj poszukuj głębszego sensu w tym, co się wszystkim przydarza.

Karta tarota: XIX Słońce
Postanowisz walczyć z niektórymi krewnymi o swoje zyski i sprawy. Rozstawisz rodzinę po kątach. Obyś tylko nie przesadził, bo ktoś wyleje na ciebie wiadro wody.

26.04.2016, wtorek
Księżyc w znaku Strzelca
Poczujemy przypływ dobrego humoru i optymizmu. Wiosna coraz bliżej! Aura sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości, omawianiu ważnych spraw, zawieraniu zgody z nieprzyjaciółmi. Warto planować podróże, zaczynać naukę języków obcych lub kurs prawa jazdy. Samotni będą dzisiaj bardziej niż zwykle odważni, a to sprzyja nawiązywaniu ciekawych znajomości.
Aspekty planet: 9.06 Księżyc w trygonie z Uranem, 17.50 Księżyc w trygonie z Wenus.

Wibracja numer: 3
Wibracja Trójki otwiera nas na nowe pomysły i nieznane idee. Dzisiaj chętnie zwiedzimy nieznane miejsca, skosztujemy egzotycznych potraw i łatwo znajdziemy sympatycznych znajomych.

Karta tarota: IV Cesarz
Dzień sprzyja porządkom. Kto w czymś ci podpadł, ten nadal musi się mieć na baczności. Wykorzystaj przypływ energii na zajęcia i domowe prace, które wymagają siły i zdecydowania.

27.04.2016, środa
Księżyc w znakach Strzelca i Koziorożca (od 1.54)
Dzień  sprzyja odpoczynkowi i wracaniu do wewnętrznej równowagi. Możesz robić drobne porządków, iść na ćwiczenia lub na masaż. Zadbaj o kondycję: spaceruj, biegaj na świeżym powietrzu, ale nie wymagaj od siebie zbyt wiele. Nawilżaj skórę, pij wodę z mikroelementami, zadbaj o włosy i stopy.
Aspekty planet: 16.53 Księżyc w trygonie ze Słońcem, 23.56 Księżyc w sekstylu z Neptunem.

Wibracja numer: 4
Wibracja Czwórki sprzyja finansom, rachunkom, porządkom w dokumentach. Dzisiaj możesz znaleźć coś, czego od dawna szukałeś.

Karta tarota: As Buław
Przypływ sił i optymizmu! Wydarzenia przyspieszą i ludzie będą się z tobą liczyć. Odnajdą się zguby, zadzwonią starzy znajomi, nadejdą wiadomości, na które czekałeś.

28.04.2016, czwartek
Księżyc w znaku Koziorożca
Poczujemy się znużeni zawodowymi sprawami, a nawet rozdarci między pracą i rodziną. Nie podejmujmy dziś ważnych decyzji, nie pogrążaj się w pesymistycznych rozmyślaniach, znajdźmy sobie konkretne zajęcie. Merkury wkracza w retrogradację i ostrzega przed kupowaniem sprzętu elektronicznego i pojazdów przez najbliższe trzy tygodnie.
Aspekty planet: 3.45 Księżyc w trygonie z Jowiszem, 11.20 Księżyc w koniunkcji z Plutonem, 18.58 Księżyc w kwadraturze z Uranem, 19.19 Merkury wchodzi w retrogradację, 22.53 Księżyc w trygonie z Merkurym.

Wibracja numer: 5
Wibracja Piątki sprzyja korzystnym zmianom. Pomysły, na jakie dzisiaj wpadniesz, przyniosą ci zysk i uznanie. Dobry dzień na imprezy, zakupy, wyjścia do kina lub teatru.

Karta tarota: 8 Denarów
Dzień sprzyja codziennym, drobnym obowiązkom. Ktoś sympatyczny namówi cię na różne przyjemności. W miłości przypływ romantycznych uczuć.

29.04.2016, piątek
Księżyc w znakach Koziorożca I Wodnika (od 10.46)
Postaraj się nabrać dystansu do starych spraw. To idealny czas na oczyszczającą dietę lub nawet głodówkę, ale pij dużo wody. Po południu poczujemy przypływ energii. Zajmij się sportem, ale unikaj kłótni i dyskusji, bo ludzie mogą być obrażalscy i nerwowi. Na randkach gorąca atmosfera, ale uważaj, bo łatwo będzie także o zazdrość i pretensje.
Aspekty planet: 9.07 Księżyc w kwadraturze z Wenus.

Wibracja numer: 6
Wibracja Szóstki pomaga zrozumieć powody różnych niepowodzeń i nieporozumień, wprowadza w życie więcej porządku i harmonii. Zaopiekuj się dziś innymi, ale nie wtrącaj w ich prywatne sprawy.

Karta tarota: XIV Umiarkowanie
Już prawie weekend, ale nie rzucaj obowiązków zbyt szybko. Dzisiaj w nieformalnej atmosferze uda się załatwić ważne dla ciebie sprawy. Szef będzie miły, a urzędnicy rozmowni.

30.04.2016, sobota
Księżyc w znaku Wodnika
Dziś lepiej nie liczyć na pomoc lub dobrą radę, a być samodzielnym i punktualnym. Ludzie mogą być mniej spostrzegawczy i chętni do nowych zadań. Zajmij się swoim zdrowiem i urodą. Dobry dzień na wizytę u kosmetyczki czy dobieranie leków i mikroelementów. Wenus wkracza do znaku Byka, co sprzyja wyjątkowym randkom i udanym zakupom.
Aspekty planet: 1.19 Księżyc w sekstylu z Marsem, 2.35 Wenus wkracza do znaku Byka, 5.28 Księżyc w kwadraturze ze Słońcem, 14.46 Księżyc w sekstylu z Saturnem.

Wibracja numer: 7
Wibracja Siódemki sprzyja odpoczynkowi i intelektualnym dyskusjom. Dzisiaj znajdź czas na to, co lubisz czytać lub oglądać, medytuj i niczym się nie przejmuj.

Karta tarota: III Cesarzowa
Baw się i wypoczywaj. Ktoś miły pomoże ci dzisiaj w rodzinnych i domowych sprawach i przestanie wymagać od ciebie rzeczy, które są po prostu niemożliwe.

1.05.2016, niedziela
Księżyc w znakach Wodnika i Ryb (od 16.33)
Niedziela będzie udana, ale możemy nie mieć ochoty na nudne sprawy i domowe porządki. Ludzie będą dzisiaj raczej uciekać od odpowiedzialności i męczących zajęć. Słońce w sekstylu z Neptunem sprzyja zabawie, słuchaniu muzyki i tańcom. Zadbaj o siebie, nawilżaj skórę, szukaj ciekawych wiadomości na temat ekologicznego stylu życia.

Aspekty planet: 1.54 Księżyc w sekstylu z Uranem, 4.55 Księżyc w kwadraturze z Merkurym, 14.00 Słońce w sekstylu z Neptunem, 20.15 Księżyc w sekstylu z Wenus.

Wibracja numer: 6
Wibracja Szóstki przypomni ci rodzinnych sprawach. Nie zadręczaj się, że na coś brakuje czasu lub pieniędzy, tylko odpocznij i porozmawiaj z bliskimi osobami.

Karta tarota: XX Sąd
Karta XX Sąd radzi zabrać się za rodzinne sprawy. Dzisiaj wpadniesz na pomysł, jak lepiej zainwestować pieniądze lub sprytnie pozbyć się kłopotu.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 05 º 13´ – 12 º 01´ Byka
Księżyc 05 º 38´ Strzelca – 05 º 28´ Ryb
Merkury 22 º 57′ – 23 º 08′ Byka
Wenus 23 º 49´ Barana – 02 º 26′ Byka
Mars 8 º 33´ – 7 º 35´ Strzelca w retrogradacji
Jowisz 13 º 35′ – 13 º 21´ Panny w retrogradacji
Saturn 15 º 40´ – 15 º 18´ Strzelca w retrogradacji
Uran 21 º 19´ – 21 º 42´ Barana
Neptun 11 º 23´ – 11 º 33´ Ryb
Pluton 17º 28´ – 17 º 26´ Koziorożca w retrogradacji

Próżny kurs Księżyca:
26.04 od g. 17.50 do 27.04 do g. 01.54.
29.04 od g. 09.07 do g. 10.46.
1.05 od g. 04.55 do g. 16.33.

Udanego tygodnia!

Horoskop tygodniowy 18-24.04.2016

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Tydzień sprzyja zakupom, wyjazdom, niespodziewanym wizytom i szybkiemu dogadywaniu się z ludźmi. Jeśli masz ważne sprawy do omówienia z rodziną, to jest dobry tydzień na spotkanie, planowanie i negocjacje.

W poniedziałek 18.04 Pluton wchodzi w retrogradację i pomoże nam zyskać poparcie i przychylność osób, które więcej mogą i więcej wiedzą. Jeśli ktoś jest co coś winien, warto upominać się o zwrot długu i samemu spłacać finansowe zobowiązania. Wenus w trygonie z Saturnem sprzyjać będzie zawieraniu długotrwałych sojuszy, podpisywaniu ważnych umów oraz rozsądnemu podejściu do wydatków i oszczędzaniu na realizację marzeń.

We wtorek 19.04 Słońce wkracza do znaku Byka i pomoże nam odzyskać stabilność finansową oraz skupić naszą uwagę na sprawach domu, rodziny i naszego majątku. Warto rozpoczynać remonty i drobne naprawy. Wenus w kwadraturze z Plutonem może sprawić, że będziemy bardzo wrażliwi i przeczuleni na krytykę i ocenę. Nasze emocje mogą być wystawione na próbę, nie dajmy się wciągnąć w awanturę.

W piątek 22.04 pełnia Księżyca w znaku Skorpiona zapewni nam moc towarzyskich atrakcji. Możemy też być atakowani różnego rodzaju informacjami, plotkami a nawet pomówieniami. Wenus w koniunkcji z Uranem sprzyja szybkim podróżom, niekonwencjonalnym pomysłom dogadywaniu się z młodymi ludźmi. Warto wysyłać CV i szukać lepszej pracy.

Horoskop tygodniowy

18.04.2016, poniedziałek
Księżyc w znaku Panny
Rozum podpowie ci dzisiaj najlepsze rozwiązania. Udadzą się randki oraz towarzyskie spotkania, ale trzymaj się z dala od plotek i ludzi, którzy lubią się kłócić o drobiazgi. Jedz warzywa i owoce, pij soki. Unikaj dużych zakupów, wykorzystaj zapasy ze spiżarni. Wenus w trygonie z Saturnem zapewni nam wsparcie i rady osób starszych od nas lub bardziej doświadczonych.
Aspekty planet: 5.04 Księżyc w koniunkcji z Jowiszem, 9.03 Księżyc w kwadraturze z Saturnem, 9.25 Pluton wchodzi w retrogradację, 12.09 Księżyc w trygonie z Plutonem, 14.29 Księżyc w trygonie z Merkurym, 16.37 Wenus w trygonie z Saturnem.

Wibracja numer: 4
Wibracja Czwórki sprzyja ważnym decyzjom, ale także wyplątywaniu się z umów, które nie przynoszą korzyści. Licz swoje pieniądze, oszczędzaj czas i siły.

Karta dnia: II Kapłanka
Odpocznij, zdystansuj się do świata i znajdź czas tylko dla siebie. Dzięki temu inaczej spojrzysz na życiowe problemy i ze spokojem dasz radę większości z nich.

19.04.2016, wtorek
Księżyc w znaku Panny i Wagi (od 13.23)
Pytaj o radę ekspertów, zadbaj o dobre relacje z sąsiadami i parterem. Księżyc sprzyja odkurzaniu, usuwaniu kurzu i dekorowaniu domu. Masz szansę bardzo szybko uporać się z pracą lub porządkami. Ostrożnie rozmawiaj o pieniądzach. Wenus w kwadraturze z Plutonem  może sprawić, że z powodu ambicji i zazdrości grożą ci konflikty. Warto też więcej się ruszać, bo dzisiaj idealny dzień na rozpoczęcie ćwiczeń i spróbowanie nowej dziedziny sportu. Słońce o godzinie 17.29 wkroczy do znaku Byka.
Aspekty planet: 17.29 Słońce wkracza do znaku Byka, 22.51 Wenus w kwadraturze z Plutonem.

Wibracja numer: 5
Wibracja Piątki sprzyja każdemu, kto szuka nowych pomysłów na życie i karierę. Dziś można wpaść na innowacyjne pomysły. Zapisuj swoje przemyślenia, bo w przyszłości przyniosą ci zyski.

Karta dnia: VIII Sprawiedliwość
Pewna urzędowa lub oficjalna sprawa będzie wymagać szybkiej reakcji i szczegółowych wyjaśnień.  Nie zwlekaj z działaniem.

20.04.2016, środa
Księżyc w znaku Wagi
Nabierzemy ochoty, aby przeżyć coś nowego i niezwykłego. Wykorzystajmy ten dzień, aby zmienić stare i złe nawyki. Udadzą się randki, wyjazdy, większe zakupy, ale postaraj się nie wydawać zbyt wiele. Warto wybrać się do kosmetyczki lub do spa, zadbać o urodę, odwiedzić fryzjera, odmłodzić wygląd i zacząć ćwiczyć.
Aspekty planet: 7.20 Księżyc w sekstylu z Marsem, 21.32 Księżyc w sekstylu z Saturnem.

Wibracja numer: 6
Wibracja Szóstki sprzyja wprowadzaniu w życie zdrowszych nawyków, a także zabiegom kosmetycznym i pozytywnym zmianom w wyglądzie.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
W sprawach finansowych bądź nieugięty i zdecydowany. Nie pożyczaj niczego osobie, która zawiodła cię w przeszłości.

21.04.2016, czwartek
Księżyc w znaku Wagi
Weekend coraz bliżej, a wszyscy staną się rozmowni i otwarci na cudze kłopoty. Warto załatwiać sprawy na mieście, odwiedzać urzędy, biura czy banki. Ludzie będą sobie życzliwi, chętnie podzielą się swoimi sposobami na radzenie sobie z trudnościami. Łatwo zdobędziemy potrzebne informacje, udadzą się też randki i towarzyskie spotkania.
Aspekty planet: 00.52 Księżyc w kwadraturze z Plutonem, 3.54 Księżyc w opozycji z Wenus, 8.13 Księżyc w opozycji z Uranem.

Wibracja numer: 7
Wibracja Siódemki sprzyja nauce i wyciąganiu wniosków. Decyzje, jakie dziś podejmiesz, będą trudne, ale mogą się opłacić. Działaj, szczególnie jeśli chcesz udowodnić swoje racje.

Karta dnia: XVIII Księżyc
Nie dyskutuj na tematy, które irytują starszych krewnych, bo ktoś może się obrazić. Nie reaguj dziecinnie na kłopoty.

22.04.2016, piątek
Księżyc w znakach Wagi i Skorpiona (od 2.17)
Czeka nas nerwowy dzień. Pełnia Księżyca w znaku Skorpiona o 7.23 rano wpływa na nagłe zmiany planów. Postarajmy się nie spóźniać i panować nad nerwami. Wenus w koniunkcji z Uranem ostrzega, aby unikać wizyt w urzędach lub załatwiania trudnych spraw, bo mogą ujawnić się różne błędy. Popołudnie sprzyja domowym sprawom, dbaniu o urodę, zajmowaniu się sprawami związanymi ze zdrowiem.
Aspekty planet: 7.23 Księżyc w opozycji ze Słońcem, 22.59 Wenus w koniunkcji z Uranem.

Wibracja numer: 8
Wibracja Ósemki ożywi nasze emocje. Staniemy się bardziej niż zwykle dociekliwi, a nawet zazdrośni o ukochaną osobę. Lepiej nie rozmawiać o polityce i poważnych różnicach poglądów.

Karta dnia: XIX Słońce
Jeśli czujesz się stłamszony i spychany na drugi plan w związku, teraz nadszedł czas przebudzenia i działania.

23.04.2016, sobota
Księżyc w znaku Skorpiona
Od samego rana będziemy energiczni i ruchliwi, możliwe nagłe zmiany ustalonych wcześniej rodzinnych planów. Sąsiedzi i krewni będą dzisiaj bardzo ciekawscy, a nawet wścibscy. Ktoś może się wtrącać w nasze sprawy, dlatego lepiej pilnować sekretów. Dzisiejsze konflikty lub plotki mogą mieć długotrwałe i przykre skutki, nie angażuj się w to, co cię bezpośrednio nie dotyczy.
Aspekty planet: 1.13 Księżyc w trygonie z Neptunem, 5.56 Księżyc w sekstylu z Jowiszem, 13.38 Księżyc w sekstylu z Plutonem, 23.45 Księżyc w opozycji z Merkurym.

Wibracja numer: 9
Wibracja Dziewiątki pomaga zakończyć zaległe sprawy, uporządkować papiery i biurko. W miłości ostrożnie, dziś łatwo zerwać z byle powodu.

Karta dnia: XXI Świat
Zasłużysz na nagrodę i przekonasz się, że jesteś o wiele więcej wart, niż sam przypuszczasz. Powiadom wszystkich o swoim sukcesie.

24.04.2016, niedziela
Księżyc w znakach Skorpiona i Strzelca (od 14.46)
Czeka nas senny i spokojny dzień. Nigdzie i z niczym się dzisiaj nie spiesz, bo możesz czegoś zapomnieć lub zgubić. Słuchaj swojej intuicji, zwracaj większą uwagę na sny i przeczucia, bo mogą okazać się znaczące. Unikaj zakupów, rachunków i dalekich podróży, bo podczas jazdy samochodem trudno się będzie skoncentrować.
Aspekty planet: brak dużych aspektów.

Wibracja numer: 1
Wibracja Jedynki sprawi, że będziemy optymistyczni i pomysłowi. Warto wybrać się do kina, poczytać dobra książkę, odpocząć z przyjaciółmi.

Karta dnia: IV Cesarz
Poradź się kogoś z większym doświadczeniem, a szybko rozwiążesz swoje problemy. Sam też będziesz pomagać krewnym i rozsądzać spory.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 28 o 23´ Barana – 05 o 13´ Byka
Księżyc 12 o 25´ Panny – 05 o 38´ Strzelca
Merkury 18 o 07′ – 22 o 57′ Byka
Wenus 15 o 11′ – 23 o 49´ Barana
Mars 8 o 54´ – 8 o 33´ Strzelca w retrogradacji
Jowisz 13 o 58´ – 13 o 35′ Panny w retrogradacji
Saturn 15 o 57´ – 15 o 40´ Strzelca w retrogradacji
Uran 20 o 55´ – 21 o 19´ Barana
Neptun 11 o 12´ – 11 o 23´ Ryb
Pluton 17 o 29´ – 17o 28´ Koziorożca w retrogradacji

Próżny kurs Księżyca:
18.04 od g. 14.29 do 19.04 do g. 13.23.
21.04 od g. 08.13 do 22.02 do g. 02.17.
23.04 od g. 23.45 do 24.04 do g. 14.46.

Udanego tygodnia!