Horoskop tygodniowy 25-31.08.2014

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel i Miłosława Krogulska

Bądź odważny!

Przed nami ekscytujący tydzień. Nów w znaku Panny zapewni nam wiele atrakcji i popchnie do przejęcia inicjatywy. Czekasz na telefon, ktoś nie odpowiada na twój list, ktoś się waha w sprawie współpracy? Pierwszy zrób krok, a wyprzedzisz konkurencję i zyskasz dodatkowe punkty czy w miłości, czy w sprawach finansowych.

W poniedziałek 25.08 spodziewajmy się zmiany kierunku w wielu dziedzinach. Nów w znaku Panny sprawi, że ktoś lub coś zainspiruje nas do zdobycia przewagi lub zwyciężenia w trudnej sprawie. Bądźmy kreatywni, uwolnijmy wyobraźnię, zróbmy burzę mózgów, a dużo zyskamy. To dobry dzień na kontakt z dziećmi i młodszymi krewnymi. Mars w koniunkcji z Saturnem ostrzega przed pomyłkami w rachunkach i zaleca drobiazgowe wypełnianie obowiązków. Osoby pracowite zostaną dziś docenione. Merkury w sekstylu z Saturnem sprzyja intensywnej pracy i dyscyplinie umysłowej. Warto być dociekliwym i nie zadowalać się byle odpowiedzią na poważne pytania. Wenus w trygonie z Uranem sprzyja szybkiemu nawiązywaniu znajomości i rozwiązywaniu problemów towarzyskich. Merkury w sekstylu z Marsem pomoże rozwikłać trudne zagadki i doda nam animuszu. Odważnie upomnimy się o swoje, warto przypominać o długach czy obietnicach.

We wtorek 26.08 Wenus w kwadraturze z Saturnem skieruje naszą uwagę na sprawy pielęgnacji urody i finansów. Nie warto składać dokumentów o dotację, dofinansowanie czy pożyczkę, bo decyzja może być odmowna. Ktoś starszy może pomóc nam w rozwiązaniu trudnej sprawy. Warto posłuchać jego rad.

W piątek 29.08 Słońce w opozycji z Neptunem nastroi nas refleksyjnie i leniwie. Trudno będzie nam skupić się na trudnych i żmudnych sprawach. Rachunki i wypełnianie druków czy dokumentów przełóżmy na inny dzień. Potrzebować będziemy odskoczni od prozy codziennego życia. Popołudnie warto spędzić w miłym gronie, iść na jogę, medytować, pójść do kina czy teatru, obejrzeć ulubiony serial. Sny mogą być wyjątkowo kolorowe, a nawet jest szansa dostrzec w nich rozwiązanie trudnego problemu.

a20140825_450

25.08.2014, poniedziałek
Księżyc w znaku Lwa i Panny (od 11:34)
Zabierz się za obowiązki. Dzień sprzyja konkretnym ustaleniom, których wszyscy będą przestrzegać. Odwiedzaj urzędy, rób rachunki, załatwiaj sprawy w administracji. Zabierz się prasowanie, cerowanie, większe porządki, myj podłogę.  Wykonuj ćwiczenia wytrzymałościowe, ćwicz jogę lub aerobik. Zadbaj o włosy, nakładaj odżywkę, podcinaj końcówki.
Aspekty planet: 10:47 Merkury w sekstylu z Marsem, 11:39 Wenus w trygonie z Uranem, 14:31 Merkury w sekstylu z Saturnem, 16:14 Księżyc w koniunkcji ze Słońcem, 21:31 Mars w koniunkcji z Saturnem.

Wibracja dnia: Cztery
Wibracja Czwórki przypomina o tym, co ważne. Dzisiaj wszyscy będą patrzeć na swoje zyski, więc lepiej pilnować swoich spraw i interesów. Dobry dzień na pracę, szukanie nowych możliwości, rachunki i zakupy.

Karta dnia: Szóstka Kielichów
Możesz być niecierpliwy i niespokojny. Weź głęboki oddech i zastanów się, czy warto sobie i innym psuć humor, uśmiechnij się.

26.08.2014, wtorek
Księżyc w znaku Panny
Dzień będzie cichy i spokojny. Księżyc sprzyja uprawianiu sportu i spacerom, a wieczorem kameralnym spotkaniom. Warto szukać rozwiązania różnych problemów prawnych i urzędowych. Prasuj i układaj w szafie ubrania, rób zakupy, porządkuj kuchnię. Pij ziołową herbatę, stosuj oczyszczające kuracje. Zadbaj o włosy, wcieraj balsam i odżywkę.
Aspekty planet: 00:16 Księżyc w opozycji z Neptunem, 10:09 Księżyc w trygonie z Plutonem, 20:23 Wenus w kwadraturze z Saturnem, 23:21 Księżyc w sekstylu z Saturnem.

Wibracja dnia: Pięć
Wibracja Piątki sprzyja randkom, nowym znajomościom, kreatywnym pomysłom. Pod jej wpływem będzie wesoło! Uda się też współpraca z ludźmi,  wprowadzanie w życie  nowych pomysłów.

Karta dnia: IV Cesarz
Postanowisz od nowa zorganizować kilka spraw. Komuś może się to nie spodobać, dlatego lepiej zapytać o zgodę przed wprowadzeniem zmian.

27.08.2014, środa
Księżyc w znaku Panny i Wagi (od 23:55)
Zabierz się szybko za obowiązki. Dzień sprzyja konkretnym ustaleniom, których wszyscy będą przestrzegać. Odwiedzaj urzędy, rób rachunki, załatwiaj sprawy w administracji. Ludzie będą punktualni i dokładni. Księżyc sprzyja prasowaniu, cerowaniu i większym porządkom. Ćwicz jogę lub aerobik, łykaj witaminy.
Aspekty planet: 4:30 Księżyc w koniunkcji z Merkurym, 17:47 Wenus w kwadraturze z Marsem.

Wibracja dnia: Sześć
Wibracja Szóstki sprawi, że będziemy wyrozumiali i w dobrych humorach. Warto współpracować z innymi, pytać ludzi o zdanie. Relacje z krewnymi lub sąsiadami mogą się dzisiaj bardzo poprawić.

Karta dnia: As Denarów
Wpadniesz na nowe pomysły, które zapewnią ci więcej pieniędzy i uznania. Porzuć stare schematy i pozbądź się uprzedzeń, a szczęście będzie ci sprzyjać.

28.08.2014, czwartek
Księżyc w znaku Wagi
Będziemy towarzyscy, optymistyczni i ciekawi tego, co dzieje się u innych ludzi. Wszyscy będą bardziej rozmowni niż zwykle, różne spotkania będą się przeciągać. Wieczorem poczujemy zmęczenie, warto przełożyć trudne sprawy na następny dzień. Jedz białko, warzywa i owoce, unikaj fasoli i ciężkich zup. Zamykaj naczynka u kosmetyczki, rób manicure.
Aspekty planet: 18:45 Księżyc w sekstylu z Jowiszem, 22:04 Księżyc w kwadraturze z Plutonem.

Wibracja dnia: Siedem
Wibracja Siódemki sprawi, że będziemy dociekliwi. To dobry dzień na poważne przemyślenia, medytację i oczyszczenie naszych myśli. Nie bądź tylko dla ludzi zbyt surowy, potrzeba nam dzisiaj więcej optymizmu.

Karta dnia: 0 Głupiec
Pomysł wyjazdu lub zawodowego ułatwienia teraz stanie się bardzo aktualny i możliwy do zrealizowania. Odważ się i ruszaj na podbój świata.

29.08.2014, piątek
Księżyc w znaku Wagi
Dobry czas na spotkania towarzyskie, współpracę i ustalanie, z kim odnosimy korzyści, a kto nie jest życzliwy. Będziemy kreatywni i optymistyczni. Łatwo będzie zdobyć nowe wiadomości i umiejętności. Zabierz się do nauki lub załatwiaj sprawy w urzędach, wszystko pójdzie o wiele sprawniej, niż zwykle. Myj podłogę, ustawiaj bibeloty, przestawiaj meble, wieszaj obrazy.
Aspekty planet: 7:31 Księżyc w opozycji z Uranem, 16:34 Słońce w opozycji z Neptunem, 18:01 Księżyc w sekstylu z Wenus.

Wibracja dnia: Osiem
Wibracja Ósemki sprzyja finansom i karierze. Pod jej wpływem możesz wpaść na zyskowny pomysł, a także spotkać się z kimś, kto pomoże ci zrealizować ambitne pomysły. Dobry dzień na załatwianie spraw w banku, podpisywanie umów.

Karta dnia: XIV Wieża
Zanim zabierzesz się za przemeblowanie lub remont, lepiej zapytaj bliskich o zdanie. Dzień sprzyja porządkom, a w uczuciach zaczynaniu od nowa.

30.08.201, sobota
Księżyc w znaku Skorpiona
Bądź czujny, a odkryjesz sekrety. To dobry dzień na obserwację otoczenia, łączenie faktów, wyciąganie ważnych wniosków. Różne skrywane tajemnice i tajne układy mogą dzisiaj wyjść na światło dzienne. Unikaj prania, dzisiaj wszystko długo schnie. Regeneruj siły, odpoczywaj. Unikaj farbowania włosów i depilacji, nie maluj paznokci.
Aspekty planet: 22:43 Księżyc w trygonie z Neptunem.

Wibracja dnia: Dziewięć
Wibracja Dziewiątki sprzyja prywatnym sprawom, nauce, medytacji. Będziemy jednak mieli trochę mniej cierpliwości do cudzych słabości. Unikaj krytykowania innych, rozmawiania o trudnych sprawach. Odpocznij i szukaj równowagi.

Karta dnia: XVII Gwiazda
Będziesz pragnąć odpoczynku, ale i rozwoju własnych umiejętności. Zapomnij o nieśmiałości, otwórz się na nowe sposoby spędzania wolnego czasu.

31.08.2014, niedziela
Księżyc w znaku Wagi i Skorpiona (od 10:54)
Obowiązki rodzinne uda się szybko wykonać, a ludzie nabiorą optymizmu. Dzień sprzyja szybkiej nauce, a także podróżom, sztuce, randkom. Dzisiaj możesz wpaść na niezwykłe i  kreatywne pomysły. Organizm potrzebuje więcej białka. Wykonuj ćwiczenia siłowe, idź na rolki, kijki lub długi spacer, więcej się ruszaj.
Aspekty planet: 1:18 Księżyc w sekstylu ze Słońcem, 6:01 Księżyc w kwadraturze z Jowiszem, 8:10 Księżyc w sekstylu z Plutonem, 21:11 Księżyc w koniunkcji z Saturnem.

Wibracja dnia: Jeden
Wibracja Piątki sprawi, że będziemy towarzyscy i serdeczni. Wysłuchajmy, co mają nam do powiedzenia, razem wpadniemy na dobre pomysły. Ostatni dzień wakacji sprzyja też imprezom i aktywnemu odpoczynkowi.

Karta dnia: VI Kochankowie
Masz dzisiaj powodzenie w miłości, będziesz czarować wszystkich swoim wyjątkowym urokiem. Wieczorem czas na relaks i ulubione zajęcie.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 1 º 44´ – 8 º 29´ Panny
Księżyc 25 º 16´ Lwa – 20 º 36´ Skorpiona
Merkury 16 º 46´ – 28 º 06´ Panny25.08
Wenus 15 º 33´ – 24 º 10´ Lwa
Mars 17 º 10´ – 21 º 34´ Skorpiona
Jowisz 8 º 41′ – 10 º 09´ Lwa
Saturn 17 º 37´ – 18 º 02´ Skorpiona
Uran 16 º 03´ – 15 º 52´ Barana w retrogradacji
Neptun 6 º 18´ – 6 º 07´ Ryb w retrogradacji
Pluton 11 º 11´ – 11 º 06´ Koziorożca w retrogradacji

Próżny kurs Księżyca:
24.08.2014 od g. 10:27 do 25.08.2014 do g. 11:34.
27.08.2014 od g. 17:47 do g. 23:55.
29.08.2014 od g. 18:01 do 30.08.2014 do g. 10:54.

Udanego tygodnia!

Horoskop tygodniowy 18-24.08.2014

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Korzystaj z korzystnego wpływu planet i z lata, póki możesz. Umawiaj się na randki, choć na spotkania towarzyskie, wybierz się na piknik lub plenerową wycieczkę. Słońce przemierza ostatnie stopnie znaku Lwa, wykorzystaj jego siłę i pozytywną energię!

W poniedziałek 18.08 dzięki Wenus w koniunkcji z Jowiszem wszyscy samotni mają szansę na miłość i szczęście. Nie tylko poniedziałek, ale cały tydzień sprzyja znajdywaniu wymarzonej połówki, a także rozrywkom i beztroskiemu wypoczynkowi. Uważajmy tylko, żeby nie wydać wszystkich oszczędności, bo będziemy mieli skłonność do szastania pieniędzmi i nie liczenia się z wydatkami. Osoby w związkach mają szansę przeżyć rozkwit uczuć i piękne, romantyczne chwile. Zapomnijmy o urazach i codziennych problemach i po prostu cieszmy się życiem!

We wtorek 19.08 Merkury w opozycji z Neptunem ostrzega nas przed błędami, pomyłkami i niedociągnięciami, bo mogą one mieć nieprzyjemne dla nas skutki w niedalekiej przyszłości. To dobry dzień, aby naprawiać zepsute rzeczy, szukać zguby, skupić się na jednej rzeczy i nie rozdrabniać na zbyt wiele spraw. Unikajmy dalekich podróży i podpisywania ważnych umów czy zobowiązań.

W czwartek 21.08 Merkury w trygonie z Plutonem zachęca do zajęcia się sprawami technicznymi, ułatwi nam rozwiązywanie zagadek i sprzyja znajdywaniu tanich wycieczek, przejazdów i przelotów. Warto kupować sprzęt elektroniczny, samochody czy materiały do nauki.

W sobotę 23.08 Słońce wkracza do znaku Panny i staniemy się bardziej metodyczni, słowni i będziemy chcieli uporządkować świat wokół siebie. Weekend sprzyja połączeniu zabawy z nauką. Warto wybrać się na zwiedzanie okolicznych atrakcji turystycznych lub zalec z książką na trawie.

a20140818

18.08.2014, poniedziałek
Księżyc w znaku Byka i Bliźniąt (od 00:42)
Będziesz dzisiaj bardzo zajęty i zabiegany. Telefony będą dzwonić bez przerwy, a ciekawym spotkaniom nie będzie końca. Nie przegap interesującej propozycji szkolenia lub wyjazdu. W pracy omów z szefem pomysły, które zapewnią ci popularność i przypływ gotówki. Jedz więcej węglowodanów, pij dużo wody, długi spacer dobrze ci zrobi.
Aspekty planet: 7:22 Wenus w koniunkcji z Jowiszem, 10:07 Księżyc w kwadraturze z Merkurym, 13:01 Księżyc w kwadraturze z Neptunem, 14:34 Księżyc w sekstylu z Jowiszem, 15:13 Księżyc w sekstylu z Wenus.

Wibracja dnia: Sześć
Wibracja Szóstki sprzyja pracy, dlatego warto skupić się na sprawach zawodowych. Zebrania i spotkania z ludźmi będą udane, każdy będzie pilnować swoich spraw. Także w bankach i urzędach więcej dzisiaj załatwisz.

Karta dnia: Siódemka Mieczy
Dzisiaj bądź ostrożny i uprzejmy dla ludzi. Możliwe są zaskakujące i nieprawdopodobne zbiegi okoliczności. Wieczorem miłe spotkanie.

19.08.2014, wtorek
Księżyc w znaku Bliźniąt
Możesz dziś mieć trudności z przedstawianiem innym swoich pomysłów i planów. Ludzie mogą cię nie zrozumieć, a twoje polecenia wykonać na opak. Zamiast złościć się na innych, lepiej osobiście pilnować dziś ważnych spraw. Poradź się kogoś zaufanego przed podjęciem trudnej decyzji lub idź po poradę do specjalisty.
Aspekty planet: 5:42 Merkury w opozycji z Neptunem, 7:43 Księżyc w sekstylu z Uranem.

Wibracja dnia: Siedem
Wibracja Siódemki sprzyja nauce. Możesz zdobyć ciekawe informacje, dlatego pobuszuj w Internecie, zadzwoń do starych znajomych. Warto poświęcić popołudnie na porządki w ważnych papierach.

Karta dnia: V Papież
Przypomni sobie o tobie ktoś ważny, a ty będziesz zastanawiać się nad planami, jakie dotyczą dalszej przyszłości. Ktoś pomoże ci podjąć decyzję.

20.08.2014, środa
Księżyc w znaku Bliźniąt i Raka (od 10:46)
Powinieneś dzisiaj uważać, bo będziesz zdekoncentrowany i osłabiony. Jakaś tajemnica lub sekret mogą wyjść na jaw. Nie podejmuj ważnych decyzji i nie angażuj się w nowe przedsięwzięcia. Lepiej odpocznij i zbierz siły na jutro. Dogaduj się z ludźmi, negocjuj, znajdź lepsze rozwiązanie sprawy, z którą od dawna trudno ci się uporać.
Aspekty planet: 4:55 Księżyc w sekstylu ze Słońcem, 23:31 Księżyc w trygonie z Neptunem.

Wibracja dnia: Osiem
Ósemka sprawi, że będziemy w nastroju do pracy i ważnych zadań. Dobry dzień dla finansów, negocjacji i podpisywania umów. Po pracy nabierzemy ochoty na poważne przemyślenia, medytację i oczyszczenie naszych myśli.

Karta dnia: VII Rydwan
Karta dnia da ci wiele energii, ale i mało cierpliwości. Nie szalej za kierownicą, bądź ostrożny podczas gotowania i uprawiania sportów.

21.08.2014, czwartek
Księżyc w znaku Raka
Będziesz dziś liczyć pieniądze i wyceniać swoje pomysły. Aura sprzyja trafnym decyzjom finansowym i mądrym pomysłom na zdobycie gotówki. Swoimi planami nie dziel się ze wszystkimi, bo ktoś może pierwszy skorzystać z twoich pomysłów. Wieczorem odpocznij i zamiast liczyć kalorie, ugotuj swoje ulubione danie!
Aspekty planet: 7:00 Księżyc w sekstylu z Merkurym, 9:08 Księżyc w opozycji z Plutonem, 16:49 Księżyc w trygonie z Marsem, 18:56 Księżyc w kwadraturze z Uranem, 21:20 Merkury w trygonie z Plutonem, 21:35 Księżyc w trygonie z Saturnem.

Wibracja dnia: Dziewięć
Dziewiątka to wibracja, która pomaga odsunąć od siebie niepotrzebne kłopoty. Pod jej wpływem uda się odzyskać siły i spokój ducha. Unikaj ryzyka, regeneruj siły. Dobry dzień na porządki i kończenie starych spraw.

Karta dnia: Dziewiątka Kielichów
Masz przed sobą dzień bez większych trosk. Sprawy uczuć i miłości będą dziś najważniejsze. Ktoś powierzy ci sekret, który trudno będzie zachować dla siebie.

22.08.2014, piątek
Księżyc w znaku Raka i Lwa (od 22:50)
Czekają cię ważne spotkania. Pomyśl dwa razy, zanim podejmiesz decyzję. To dobry dzień na przeprosiny i nawiązywanie lepszych stosunków z bliskimi. Wieczorem bądź ostrożny za kierownicą i nie pozwól, aby ktoś wplątał cię w rodzinne nieporozumienia. Panuj nad nerwami, codzienne obowiązki pójdą ci bardzo sprawnie i szybko.
Aspekty planet: Brak dużych aspektów.

Wibracja dnia: Jeden
Wibracja Jedynki doda nam odwagi. Łatwo będzie zawrzeć sympatyczne znajomości. Fantazja, kreatywność i dobre pomysły będą nam towarzyszyć przez cały piątek. Dobry dzień na randki i imprezy.

Karta dnia: VI Kochankowie
Ktoś sprawi, że ten dzień będzie dla ciebie wyjątkowy. Czeka cię ważne spotkanie, niesamowity zbieg okoliczności i romantyczna randka.

23.08.2014, sobota
Księżyc w znaku Lwa
Warto zebrać siły i szybko uporać się z domowymi obowiązkami. Dzień sprzyja gotowaniu, zapraszaniu przyjaciół, oglądaniu filmów. Po południu podróże przebiegną szybko i sprawnie. Pastuj buty, ceruj ubrania, przyszywaj guziki, unikaj sprzątania i wyrzucania rzeczy. Wybierz się na masaż lub przygotuj sobie kąpiel w solance.
Aspekty planet: 6:47 Słońce wkracza do znaku Panny, 15:48 Księżyc w koniunkcji z Jowiszem.

Wibracja dnia: Dwa
Wibracja Dwójki sprawia, że ludzie stają się bardziej romantyczni i podatni na prośby. Kto jest samotny, temu łatwiej będzie pokonać nieśmiałość i zawrzeć nowe znajomości. Dobry dzień na imprezy i wakacyjne rozrywki.

Karta dnia: Czwórka Denarów
Jeśli lubisz gotować, to masz dziś szansę odnieść wielki sukces kulinarny. Pyszna kolacja pozwoli załagodzić rodzinne lub przyjacielskie spory.

24.08.2014, niedziela
Księżyc w znaku Lwa
Pamiętaj o rodzinnych wizytach, zadzwoń do krewnych i znajomych. Dzień sprzyja odnawianiu kontaktów, ciekawym rozmowom i przypadkowym spotkaniom. Udadzą się podróże i zakupy. Organizm potrzebuje więcej białka, zadbaj o jajka w diecie. Zacznij ćwiczyć jogę lub tai-chi albo zapisz się na aerobik. Randki będą bardzo namiętne.
Aspekty planet: 4:02 Księżyc w koniunkcji z Wenus, 7:23 Księżyc w trygonie z Uranem, 8:41 Księżyc w kwadraturze z Marsem, 10:27 Księżyc w kwadraturze z Saturnem.

Wibracja dnia: Trzy
Wibracja Trójki sprzyja relaksowi, randkom, towarzyskim spotkaniom. Będziemy bardzo zainteresowani rodzinnych i sąsiedzkimi sprawami, odkryjemy różne sekrety. Dobry dzień na sztukę, randki i podróże.

Karta dnia: Dwójka Denarów
Lepiej dzisiaj uważaj abyś niczego nie zgubił lub nie zapomniał. Zadbaj o spokój i porządek, trzymaj się z dala od cudzych konfliktów, a dzień będzie udany.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 24 o 59´ Lwa – 1 o 44´ Panny
Księżyc 0 o 41´ Bliźniąt – 25 o 16´ Lwa
Merkury 4 o 20´ – 16 o 46´ Panny
Wenus  6 o 57´ – 15 o 33´ Lwa
Mars 12 o 54´ – 17 o 10´ Skorpiona
Jowisz 7 o 11´ – 8 o 41′ Lwa
Saturn 17 o 16´ – 17 o 37´ Skorpiona
Uran 16 o 13´ – 16 o 03´ Barana w retrogradacji
Neptun 6 o 30´ – 6 o 18´ Ryb w retrogradacji
Pluton 11 o 18´ – 11 o 11´ Koziorożca w retrogradacji

Próżny kurs Księżyca:
17.08.2014 od g. 14:27 do 18.08.2014 do g. 00:42.
20.08.2014 od g. 4:55 do g. 10:46.
21.08.2014 od g. 21:35 do 22.08.2014 do g. 22:50.
24.08.2014 od g. 10:27 do 25.08.2014 do g. 11:34.

Udanego tygodnia!

Horoskop tygodniowy 11-17.08.2014

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

W tym tygodniu planety będą sprzyjać aktywnemu wypoczynkowi i łapaniu miłosnych okazji. Zrób się na bóstwo, wyglądaj jak gwiazda, a nikt nie przejdzie obok ciebie obojętny. W sprawach towarzyskich masz okazję zabłysnąć dowcipem, talentem lub olśniewającym wyglądem. Nie marudź i dobrze się baw.

 We wtorek 12.08 Wenus wkracza do znaku Lwa, gdzie pozostanie przez kilka tygodni, przez co będziemy bardziej skłonni do flirtowania, romansowania i namiętnych randek. Warto zainwestować w swój wygląd, zwracać uwagę na ubiór, teraz każdy szczegół może pomóc nam w zwróceniu na siebie uwagi. Osoby, które ubiegają się o pracę, powinny być bardziej odważne i śmiałe w prezentowaniu swoich umiejętności.

W piątek 15.08 Merkury wkracza do znaku Panny i sprawi, że długi sierpniowy weekend spędzimy w interesujący sposób. Warto zwiedzać okolicę, czytać ciekawe książki, nadrabiać kinowe i teatralne zaległości. Merkury w Pannie sprzyja szybkim i bezproblemowym podróżom. Rusz głową, nie stój w korku i znajdź objazd, a wyjazd nie będzie dla ciebie i rodziny koszmarem.

15.08 Mars w sekstylu z Plutonem pomoże nam wytrwać w trudnych postanowieniach i doda nam odwagi oraz animuszu w starciu z osobami silniejszymi od nas. Skorpiony będą musiały chronić bliskie osoby.

W niedzielę 17.08 kwadra Księżyca w znaku Byka skłoni nas do refleksji i zadumy nad naszymi planami, a nawet życiowymi celami. Warto pospać dłużej, poświęcić czas na przyjemności, rozrywkę i zabawę, nie przejmować się tym, co mówią o nas ludzie. Na wyprzedażach upolujesz dziś nie lada okazje.

a20140811_450

11.08.2014, poniedziałek
Księżyc w znaku Wodnika i Ryb (od 14:56)
To dobry dzień aby zacząć realizować marzenia – warto zrobić plan, aby wiedzieć jak przystąpić do działania. Wiele spisanych dziś marzeń ziści się szybciej, niż sądzisz. Unikaj ostrych potraw, pij dużo wody, jedz owoce i warzywa, a organizm wróci do równowagi. Unikaj nadmiernego wysiłku, pływaj, wykonuj relaksacyjne ćwiczenia.
Aspekty planet: 00:13 Księżyc w opozycji z Merkurym.

Wibracja dnia: Osiem
Wibracja Ósemki sprzyja sprawom finansowym. Dzisiaj rób rachunki, wysyłaj przelewy, a także rób zakupy, bo uda się zaoszczędzić. Dobry dzień na ważne spotkania, a także podpisywanie umów i składanie różnych wniosków w urzędach lub bankach.

 Karta dnia: XVIII Księżyc
Będziesz senny, ale sprawy uczuć i miłości będą dziś najważniejsze. Być może trzeba będzie komuś pomóc lub doradzić. Masz szansę naprawić ważną znajomość.
12.08.2014, wtorek
Księżyc w znaku Ryb
Obudzisz się dziś pełen energii i gotowy do radykalnych zmian. Zanim do nich przystąpisz, posłuchaj rady starszej osoby. Pod wpływem chwilowego nastroju możesz sobie popsuć stosunki w domu. Masz dziś szansę na odebranie długu. Zapisuj się na kursy, składaj podania o kredyt czy podwyżkę, załatwiaj finansowe sprawy.
Aspekty planet: 1:27 Księżyc w koniunkcji z Neptunem, 5:52 Księżyc w trygonie z Marsem, 8:59 Księżyc w sekstylu z Plutonem, 9:25 Wenus wkracza do znaku Lwa, 18:02 Księżyc w trygonie z Saturnem.

Wibracja dnia: Dziewięć
Dziewiątka to wibracja doświadczenia i mądrości. Dzisiaj możesz dostrzec rozwiązania, jakie wcześniej nie wpadły ci do głowy. Rozmawiaj z osobami, które są dla ciebie autorytetem, kończ stare sprawy.

Karta dnia: XIX Słońce
Sprzątanie i porządki przełóż na inny dzień. Dziś zajmij się swoją karierą i nie odpuszczaj, dopóki nie zrobisz tego, miałeś w planie.

13.08.2014, środa
Księżyc w znaku Ryb i Barana (od 13:01)
Możesz spodziewać się przed południem intratnej propozycji ze strony zaprzyjaźnionej osoby. Nie musisz odpowiadać od razu. Dziś będziesz wolał pozostać sam. Ogarnie cię potrzeba przemyślenia i przeanalizowania swoich planów i motywacji. Wieczorna rozmowa z przyjacielem pomoże znaleźć właściwą drogę.
Aspekty planet: 17:44 Księżyc w trygonie z Wenus.

Wibracja dnia: Jeden
Wibracja Jedynki sprzyja odkrywczym pomysłom i łamaniu schematów. Postaraj się spędzić ten dzień aktywnie, bo ruch poprawi ci humor. Jeśli zajmujesz się sztuką, poczujesz wielki przypływ twórczego natchnienia.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
Ktoś sprawi, że wszyscy będą w dobrych humorach. Wykorzystaj to, aby pogodzić się z osobą, z którą od pewnego czasu ci się nie układa.

14.08.2014, czwartek
Księżyc w znaku Barana
Będziesz dziś wyrozumiały i spokojny. Nowe pomysły i ryzykowne przedsięwzięcia nie będą cię pociągać. Wobec obcych osób zachowasz dystans. Dzień sprzyja sprawom domowym i opiece nad rodziną. Tradycja i wspomnienia będą miały duży wpływ na twoje dzisiejsze decyzje. Załatwisz trudne urzędowe lub formalne sprawy.
Aspekty planet: 1:28 Księżyc w trygonie z Jowiszem, 9:55 Księżyc w kwadraturze z Plutonem, 18:15 Księżyc w koniunkcji z Uranem.

Wibracja dnia: Dwa
Wibracja Dwójki sprawi, że będziemy myśleć o innych ludziach. To wibracja zrozumienia dla cudzych problemów. Dzisiaj nawiążesz nowe znajomości, spotkasz się ze znajomymi, a w pracy łatwiej będzie współpracować z ludźmi.

Karta dnia: As Kielichów
Będziesz bardzo serdeczny i miły w kontaktach męsko-damskich. Zyskasz przychylność wpływowych osób, ktoś pomoże rozwiązać twój problem.

15.08.2014, piątek
Księżyc w znaku Barana i Byka (17:59)
Powinieneś dziś uważać, szczególnie na swoją dietę. Twój organizm jest dziś nieco słabszy niż zazwyczaj. W taki dzień lepiej odpocząć i nie robić niczego na siłę. Intuicja podpowie ci dziś wiele. Możliwe prorocze sny lub nieprawdopodobne zbiegi okoliczności. Nie zapomnij o imieninach czy urodzinach kogoś bliskiego.
Aspekty planet: 4:24 Księżyc w trygonie ze Słońcem, 11:26 Mars w sekstylu z Plutonem, 17:51 Księżyc w trygonie z Merkurym, 18:45 Merkury wkracza do znaku Panny.

Wibracja dnia: Trzy
Wibracja Trójki sprawi, że chętnie zrezygnujemy z przedsięwzięć, których nie lubimy robić. Słuchaj swojego serca, baw się i odpoczywaj. Idealny dzień na kreatywne pomysły, randki, wakacyjne wyjazdy.

Karta dnia: II Kapłanka
Dzień nastroi cię refleksyjnie i romantycznie. Zadzwoń do bliskiej osoby, zorganizuj kolację we dwoje, spotkaj się z przyjaciółmi.

16.08.2014, sobota
Księżyc w znaku Byka
Będziesz miał mnóstwo energii. Warto przeznaczyć ją na jakiś pożyteczny cel. Wszędzie będziesz czuł się niezwykle ważny i potrzebny, wykażesz się wielką ambicją i przedsiębiorczością. Nie obiecuj jednak za wiele, bo ktoś sprawdzi ile warte są twoje deklaracje. Jedz więcej warzyw i owoców, ale uważaj na słodycze, dziś możesz mieć na nie większy apetyt.
Aspekty planet: 00:57 Księżyc w kwadraturze z Wenus, 5:36 Księżyc w sekstylu z Neptunem, 6:02 Księżyc w kwadraturze z Jowiszem, 14:12 Księżyc w trygonie z Plutonem, 15:29 Księżyc w opozycji z Marsem.

Wibracja dnia: Cztery
Wibracja Czwórki sprzyja sprawom domowym i oszczędnym zakupom. Dzisiaj zadbaj o rodzinę i zrób porządki. Zadbaj też o zdrowie i nie ryzykuj. Dzisiaj warto zwolnić tempa i odzyskać równowagę.

Karta dnia: Dziesiątka Denarów
Po prostu odpocznij, ciesz się pogodą i przyjaciółmi. Na wszystko jeszcze masz czas. Nabierz sił na kolejne tygodnie.

17.08.2014, niedziela
Księżyc w znaku Byka
Będziesz dziś optymistyczny i wesoły. Radośnie podejmiesz się nowych spraw i wyzwań – a dopiero potem zastanowisz się, czy dasz sobie radę. Wieczorem pochłoną cię sprawy towarzyskie. Ploteczki i wiadomości od przyjaciół sprawią, że serce zabije ci żywiej. Zadbaj o wygląd, zrób przegląd garderoby, kupuj nowe ubrania.
Aspekty planet: 00:57 Księżyc w opozycji z Saturnem, 14:27 Księżyc w kwadraturze ze Słońcem.

Wibracja dnia: Pięć
Wibracja Piątki przypomni nam o odpoczynku i rozrywce. Będziemy dzisiaj twórczy, energiczni i bardzo pomysłowi. Dobry dzień na spotkania z przyjaciółmi, wakacyjne wycieczki i dobrą zabawę.

Karta dnia: Trójka Buław
Pobądź trochę sam, z dala od tłumu i zgiełku, poświęć czas na swoje hobby gotowanie, czytanie czy oglądanie filmów. Relaks świetnie ci zrobi.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 18 o 16´ – 24 o 59´ Lwa
Księżyc 21 o 45´ Wodnika – 0 o 41´ Bliźniąt
Merkury 20 o 46´ Lwa – 4 o 20´ Panny
Wenus 28 o 24´ Raka – 6 o 57´ Lwa
Mars 8 o 46´ – 12 o 54´ Skorpiona
Jowisz 5 o 39′ – 7 o 11´ Lwa
Saturn 17 o 00´ – 17 o 16´ Skorpiona
Uran 16 o 21´ – 16 o 13´ Barana w retrogradacji
Neptun 6 o 41´ – 6 o 30´ Ryb w retrogradacji
Pluton 11 o 25´ – 11 o 18´ Koziorożca w retrogradacji

Próżny kurs Księżyca:
11.08.2014 od g. 00:13 do g. 14:56.
12.08.2014 od g. 18:02 do 13.08.2014 do g. 15:01.
15.08.2014 od g. 17:51 do 17:59.
17.08.2014 od g. 14:27 do 18.08.2014 do g. 00:42.

Udanego tygodnia!

Internetowy kurs tarota IX-XII 2014

Warszawska Szkoła Astrologii
Miłosławy Krogulskiej i Izabeli Podlaskiej-Konkel
zaprasza na

 Internetowy kurs tarota 
IX – XII 2014

zaczynamy 2 września o g. 18:00
www.SzkolaAstrologii.pl

karty450

Zapraszamy na internetowy kurs tarota wszystkich, którzy chcą się nauczyć wróżyć i interpretować karty tarota lub pragną usystematyzować i pogłębić swoją wiedzę o tych magicznych kartach. Kurs trwa czternaście tygodni. Co tydzień uczestnicy dostają materiały w formie pisemnej do nowej lekcji oraz uczestniczą na żywo w dwugodzinnym wykładzie, który jest nagrywany i potem umieszczany na stronie kursu. Osoby, które odrobią wszystkie prace domowe uzyskają „Dyplom tarocisty” wydawany przez naszą szkołę.

Kurs prowadzą: Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.
Info: tel. 0-600-218-488/588, e-mail: iza.podlaska@gmail.com
Termin: od września do grudnia 2014, kurs trwa 14 tygodni, wykłady odbywają się w poniedziałki od 20:00 do 22:00 (są nagrywane i udostępniane na stronie w formie plików MP3)
Cena: 1400 zł
Zaliczka 150 zł do 31.08.2014 na konto:
Albireo s.c. ul. Pruszkowska 29/259, Warszawa 02-119
Multibank BRE Bank SA
nr konta: 39114020170000410205477296
z dopiskiem: “Internetowy Kurs tarota 2014”

Zapisy:
1) Najpierw prosimy o wysłanie zgłoszenia na e-mail: iza.podlaska (at) gmail.com
2) Po potwierdzeniu zgłoszenia prosimy o wpłatę zaliczki 150 zł za kurs do 1.09.2014 na podane niżej konto:
Albireo s.c. ul. Pruszkowska 29/259, Warszawa 02-119 Multibank BRE Bank SA nr konta: 39114020170000410205477296
z dopiskiem: “Internetowy kurs tarota”

Resztę sumy trzeba wpłacić w dniu rozpoczęcia kursu lub w trzech ratach po uzgodnieniu terminów. Możliwa jest płatność kartą lub przez Paypal, prosimy o informacje na maila.

3) Po opłaceniu kursu lub pierwszej raty uczestnik kursu dostaje login i hasło do internetowego kursu na stronie szkoły www.szkolaastrologii.pl/moodle

4) Kurs startuje we wtorek 2.09.2014 r. o godzinie 18:00 czasu polskiego. Wtedy będzie spotkanie inauguracyjne na Skypie, pierwszy wykład i publikacja materiałów pierwszej lekcji. Wykłady na żywo odbywać się będą w poniedziałki od 20:00 do 22:00 i będą nagrywane i udostępniane tym, którzy nie będą mogli w nich uczestniczyć.

PLAN KURSU:
1. Wstęp do nauki tarota, jak pracować z kartami, którą talię wybrać, przesądy i zwyczaje dotyczące wróżenia, budowa tarota, najprostsze rozkłady.
2. Wstęp do wielkich arkanów, język kart, symbolika kolorów, jak doczytywać symbole.
3. Znaczenie wielkich arkanów od Głupca do Siły. Ćwiczenia prostych rozkładów.
4. Znaczenie wielkich arkanów od Sprawiedliwości do Umiarkowania.
5. Analiza charakteru i relacji w związkach za pomocą kart. Ćwiczenie rozkładów.
6. Znaczenie wielkich arkanów od Diabła do Świata. Sąsiedztwo kart.
7. Czas w tarocie. Jak uniknąć pułapek w prognozowaniu przyszłości. Karty w pozycji zwykłej i odwróconej.
8. Struktura dworów i hierarchia kart. Dwór Buław.
9. Dwór Kielichów. Rozkłady na miłość.
10. Dwór Mieczy. Rozkłady na konflikt, analizę i rozwiązanie problemu.
11. Dwór Denarów. Rozkłady na pracę i zdrowie.
12. Karty dworskie. Rozkłady na różne okazje.
13. Karty bramy i ich wykorzystanie w interpretacji. Ćwiczenie rozkładów.
14. Tarot Marsylski i Tarot Thota. Ćwiczenie rozkładów.

Uczestnicy kursu co tydzień będą ostawali następujące materiały do nauki:
- wykład w formie tekstu i pomoce naukowe,
- testy i prace domowe sprawdzające wiedzę,
- dwugodzinny wykład (przez komunikator Skype) na żywo w poniedziałki od 20:00 do 22:00 czasu polskiego (wykłady będą archiwizowane i udostępniany tym uczestnikom, którzy nie mogą brać w nich udziału)

W trakcie trwania kursu każdemu uczestnikowi przysługują trzy indywidualne konsultacje 30-minutowe z nauczycielem prowadzącym kurs.

 W ramach kursu będą dodatkowe pomoce:
-forum dla uczestników kursu,
- baza rozkładów omawianych na wykładach i na forum.

Uczestnicy muszą posiadać:
- komputer z dostępem do internetu oraz mikrofon i głośniki lub słuchawki,
- konto na komunikatorze Skype,
- konto e-mail do korespondencji.

Zapraszamy serdecznie

Izabela Podlaska i Miłosława Krogulska

Warszawska Szkoła Astrologii