Horoskop tygodniowy 30.05-5.06.2016

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Przed nami tydzień ważnych saturnicznych decyzji. Słońce zmierza do nowiu i ustawi się w aspektach do Saturna i Neptuna, a to znak, że powinniśmy być bardziej sumienni i ostrożni w każdej sprawie.

We wtorek 31.05 Merkury w trygonie z Plutonem sprzyja skutecznym negocjacjom, podpisywaniu umów i wyruszaniu w bezpieczną podróż. Warto dobrze przygotować się na spotkanie, klasówkę, czy egzamin, bo pytania mogą być podchwytliwe.

W czwartek 2.06 Słońce w kwadraturze z Neptunem sprzyja wysyłaniu maili, pisaniu listów, rozwijaniu literackich i krasomówczych pasji. Warto nadrabiać kulturalne zaległości, czytać, oglądać filmy, inspirować się ciekawymi historiami.

W piątek 3.06 Słońce w opozycji z Saturnem sprawi, że przypomnimy sobie o zaległych sprawach urzędowych lub finansowych. Warto wyjaśniać nieporozumienia i uzupełnić urzędowe czy księgowe dokumenty. Wenus w kwadraturze z Neptunem, a w sobotę 4.06 w opozycji z Saturnem skupi naszą uwagę na sprawach domowego budżetu i zarządzania finansami. Czas znaleźć oszczędności i zaplanować wakacyjne wydatki.

W sobotę 4.06 Słońce w kwadraturze z Jowiszem nastroi nas optymistycznie do życia. To dobry czas na duże porządki, spotkania towarzyskie robione z rozmachem, a także na polowanie na wyprzedażach.

W niedzielę 5.06 Wenus w kwadraturze z Jowiszem pomoże nam wypocząć, zrelaksować się i nabrać dystansu do prozy życia. Będziemy potrzebować odskoczni, wyjątkowej randki, sympatycznego wieczoru w gronie miłych osób. Nów Księżyca w znaku Bliźniąt skieruje naszą uwagę na sprawy partnerstwa i relacji z ludźmi. Warto negocjować, omawiać warunki współpracy, testować przyjaźnie i nowe związki.

Horoskop tygodniowy

30.05.2016, poniedziałek
Księżyc w znaku Ryb
Nie denerwuj się, unikaj ryzyka i lepiej uporaj się z obowiązkami, zamiast zaczynać nowe sprawy. Uważaj podczas podróży czy robienia rachunków, bo łatwo o pomyłkę. Nie rób dzisiaj wielkiego prania. Znajdź czas na medytację i sprawy związane z rozwojem duchowym. Organizm potrzebuje węglowodanów i większej ilości wody.
Aspekty planet: 3.57 Księżyc w sekstylu z Merkurym, 5.03 Księżyc w sekstylu z Plutonem.

Wibracja numer 8
Wibracja Ósemki zachęci nad do pracy, zapewni dobry czas do interesów i transakcji finansowych. Dzisiaj zakładaj konto w banku, ale też zadbaj o pieniądze i zrób porządki w portfelu.

Karta dnia: Czwórka Kielichów
Początek tygodnia będzie na tyle pełen wrażeń, że zdążysz zapomnieć o nudzie. Przestaniesz marudzić i zajmiesz się nowymi sprawami.

31.05.2016, wtorek
Księżyc w znakach Ryb i Barana (od 3.09)
Będziemy energiczni, aktywni, skłonni do rywalizacji. Dzisiaj każdy będzie chciał błyszczeć i popisywać się, a więc trzymajmy emocje na wodzy i nie dajmy się sprowokować do ryzykownych decyzji lub wyścigów na drodze. Po południu aura będzie spokojniejsza, warto poćwiczyć lub wybrać się na dłuższy spacer albo randkę. Merkury w trygonie z Plutonem sprzyja szybkiej nauce i odnawianiu kontaktów.
Aspekty planet: 1.10 Księżyc w trygonie z Marsem, 5.09 Merkury w trygonie z Plutonem, 18.08 Księżyc w sekstylu z Wenus, 21.09 Księżyc w sekstylu ze Słońcem.

Wibracja numer 9
Wibracja Dziewiątki pomoże zakończyć stare sprawy. Unikaj dzisiaj ryzyka i pośpiechu. To dobry dzień na poważne przemyślenia, medytację i oczyszczenie naszych myśli. Nie bądź tylko dla siebie zbyt surowy!

Karta dnia: Piątka Mieczy
Nie poddawaj się jeszcze atmosferze wakacji. Czeka cię ważna rozmowa, która może zdecydować o twojej zawodowej przyszłości.

1.06.2016, środa
Księżyc w znaku Barana
Kombinuj, jak zdobyć pieniądze na potrzeby twojego domu i rodziny. Dzień sprzyja dobrym pomysłom jak pokonać konkurencję. Słuchaj współpracowników, szukaj poufnych informacji. Po pracy odpocznij. Randki, spotkania z przyjaciółmi, zajęcia związane ze sztuką bardzo dobrze się dzisiaj udadzą. Organizm domaga się spaceru lub sportu dla zdrowia.
Aspekty planet: 1.23 Księżyc w trygonie z Saturnem, 7.35 Księżyc w kwadraturze z Plutonem, 17.42 Księżyc w koniunkcji z Uranem.

Wibracja numer 7
Wibracja Siódemki pomaga zaczynać nowe sprawy, a także sprzyja ambitnym pomysłom, twórczym dyskusjom i szybkiej nauce. Zadawaj dzisiaj odważne pytania, szukaj nowych możliwości.

Karta dnia: II Kapłanka
Dzięki pomocy pewnej kobiety zakończysz konflikt lub załagodzisz trudną sprawę i zaczniesz patrzeć z nadzieją w przyszłość.

2.06.2016, czwartek
Księżyc w znakach Barana i Byka (od 4.46)
Warto poszukać dobrych pomysłów na rozwiązanie różnych życiowych kłopotów. Słońce w kwadraturze z Neptunem sprzyja refleksji i zmianie spojrzenia na sytuację. Łatwiej będzie dzisiaj wycofać z ustaleń, które nie przynoszą nikomu pożytku. Wykorzystaj różne znajomości, ustal wspólne z rodziną lub współpracownikami plany oszczędzania lub inwestowania, a potem idź na spacer i odpoczywaj od stresów.
Aspekty planet: 4.41 Słońce w kwadraturze z Neptunem.

Wibracja numer 8
Wibracja Ósemki to dobry dzień na pracę i biznesowe spotkania. Będziemy mieli nosa do pieniędzy. Warto inwestować, ale także negocjować różne ceny i ważne dla nas umowy.

Karta dnia: Dziewiątka Mieczy
Bądź czujny, nie daj się oszukać. Zdobyte informacje będą tak ciekawe, że trzeba będzie z kimś ważnym o nich porozmawiać.

3.06.2016, piątek
Księżyc w znaku Byka
Będziemy w dobrych humorach, ale skupimy się raczej na pogawędkach i komplementach, niż na pracy i innych obowiązkach. Przyjemności i słodycze będą dzisiaj kusić dwa razy mocniej, dlatego kontroluj dietę. Wenus w kwadraturze z Neptunem  sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości, randkom i rozrywce. Słońce w opozycji z Saturnem ostrzega przed konfliktami z osobami wyżej od nas postawionymi.
Aspekty planet: 00.09 Księżyc w sekstylu z Neptunem, 3.35 Księżyc w trygonie z Jowiszem, 6.14 Wenus w kwadraturze z Neptunem, 8.11 Księżyc w trygonie z Plutonem, 8.37 Słońce w opozycji z Saturnem, 12.07 Księżyc w koniunkcji z Merkurym.

Wibracja numer 9
Wibracja Dziewiątki sprawi, że nie będziemy otwarci na ryzykowne pomysły. Czas zakończyć to, co męczące i trochę odpocząć. Dziewiątka pozwala z spojrzeć na trudne sprawy z dystansu i odciąć się od negatywnych emocji.

Karta dnia: XIX Słońce
Sprzątanie i porządki przełóż na inny dzień. Dziś zajmij się swoją karierą i nie odpuszczaj, dopóki nie zrobisz tego, miałeś w planie.

4.06.2016, sobota
Księżyc w znakach Byka i Bliźniąt (od 5.01)
Od rana będziemy bardzo towarzyscy i rozmowni. Łatwo jednak będzie się rozproszyć, będziemy często zmieniać zdanie i trudno będzie o punktualność za sprawą Wenus w opozycji z Saturnem. Unikaj dzisiaj ryzykownych decyzji, bo coś przegapisz lub o czymś zapomnisz. Słońce w kwadraturze z Jowiszem wskazuje, że to dobry dzień, aby zacząć dietę, rzucić palenie, zmienić życie na zdrowsze i lepsze. Łatwo przyjdzie nam zdobywanie nowych umiejętności i nauka obsługi różnych urządzeń.
Aspekty planet: 1.02 Księżyc w opozycji z Marsem, 2.46 Wenus w opozycji z Saturnem, 12.57 Słońce w kwadraturze z Jowiszem.

Wibracja numer 1
Wibracja Jedynki zapewni nam sympatyczną sobotę. We wszystkim, czego się podejmiemy, będziemy szukać przede wszystkim rozrywki. Zajmij się sztuką, idź na randkę lub do kina.

Karta dnia: Dziesiątka Denarów
Po prostu odpocznij, ciesz się pogodą i przyjaciółmi. Na wszystko jeszcze masz czas. Nabierz sił na kolejne dni.

5.06.2016, niedziela
Księżyc w znaku Bliźniąt
Nów w znaku Bliźniąt sprzyja odkrywczym pomysłom, dlatego słuchaj dzisiaj swojej intuicji i nie porównuj  się z innymi ludźmi. Udadzą się randki, podróże, wyjścia do kina lub teatru. Trudniej będzie zabrać się za męczącą pracę i domowe obowiązki, podczas gotowania możesz być roztargniony. Wenus w kwadraturze z Jowiszem sprzyja udanym zakupom i porządkom w szafie.
Aspekty planet: 00.21 Księżyc w kwadraturze z Neptunem, 1.55 Księżyc w opozycji z Saturnem, 2.48 Wenus w kwadraturze z Jowiszem, 4.01 Księżyc w kwadraturze z Jowiszem, 4.08 Księżyc w koniunkcji z Wenus, 4.49 Księżyc w koniunkcji ze Słońcem, 18.47 Księżyc w sekstylu z Uranem.

Wibracja numer 2
Wibracja Dwójki nastroi nas pozytywnie do współpracy z innymi ludźmi. To dobry dzień, aby poważnie porozmawiać z bliskimi o podziale obowiązków lub kogoś o coś poprosić. Imprezy, wyjazdy i randki będą bardzo udane.

Karta dnia: VIII Siła
Dzień sprzyja uprawianiu sportów i zabawie na świeżym powietrzu. Ośmiel się i spróbuj poćwiczyć sporty, o których zawsze marzyłeś, ale brakowało ci odwagi.

Pozycje planet i świateł:
Słońce  09 º 01´ – 15 º 43´ Bliźniąt
Księżyc 15 º 19´ Ryb – 27 º 46´ Bliźniąt
Merkury 16 º 24′ – 21 º 48′ Byka
Wenus 06 º 53′ – 15 º 29´ Bliźniąt
Mars 29 º 10´ – 26 º 53´ Skorpiona w retrogradacji
Jowisz 13 º 53´ – 14 º 22′ Panny
Saturn 13 º 26´ – 12 º 55´ Strzelca w retrogradacji
Uran 23 º 05´ – 23 º 23´ Barana
Neptun 11 º 59´ – 12 º 01´ Ryb
Pluton 17 º 05´ – 16º 57´ Koziorożca w retrogradacji

Próżny kurs Księżyca:
31.05 od g. 1.10 do g. 3.09.
1.06 od g. 17.42 do 2.06 do g. 4.46.
4.06 od g. 1.02 do g. 5.01.
5.06 od g. 18.47 do 6.06 do g. 5.41.

Udanego tygodnia!

Horoskop tygodniowy 23-29.05.2016

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

W tym tygodniu planety sprzyjają szybkiemu podejmowaniu decyzji i nawiązywaniu nowych znajomości. Wenus przechodzi do znaku Bliźniąt i pomoże nam w aktywnym odpoczynku.

We wtorek 24.05 Wenus wkracza do znaku Bliźniąt i sprawi, że finansowych pokus będzie wiele. Pilnujmy więc portfela i wydatków, żeby starczyło nam na wszystko, co niezbędne. Randki będą bardzo udane.

W środę 25.05 Wenus w opozycji z Marsem sprzyja randkom. W piątek 27.05 Mars wkracza do znaku Skorpiona. Nastąpi całkowita zmiana aury, poczujemy ulgę i znajdziemy rozwiązanie wielu problem, z którymi borykaliśmy się wcześniej.

W czwartek 26.05 Jowisz w kwadraturze z Saturnem. Nie jest to dobry dzień na podpisywanie umów, ważne spotkania czy rozpoczynanie nowych handlowych spraw. Panny i Strzelce mogą liczyć na ważne wiadomości.

Horoskop tygodniowy

23.05.2016, poniedziałek
Księżyc w znaku Strzelca
Księżyc w Strzelcu doda nam odwagi i determinacji w realizowaniu ambitnych planów.  Jeśli sprzątasz, to wyrzucaj stare meble, zmieniaj wystrój. W miłości ostrożnie, nie bagatelizuj problemów partnera! Dzisiaj będziemy działać tak szybko, że łatwo będzie przegapić czyjąś prośbę o pomoc. Organizm domaga się więcej białka, pij wodę mineralną, aby nie wysuszyć organizmu.
Aspekty planet: 00.20 Księżyc w koniunkcji z Saturnem, 17.37 Księżyc w trygonie z Uranem.

Wibracja numer 1
Wibracja Jedynki sprzyja nowym pomysłom i trafnym decyzjom. Pomaga we wprowadzaniu w życie nowych pomysłów. Nabierzemy odwagi i chętnie zwiedzimy miejsca, w których jeszcze nie byliśmy. Dobry dzień do nauki.

Karta dnia: Czwórka Kielichów
Początek tygodnia będzie na tyle pełen wrażeń, że zdążysz zapomnieć o nudzie. Przestaniesz marudzić i zajmiesz się nowymi sprawami.

24.05.2016, wtorek
Księżyc w znakach Strzelca i Koziorożca (od 7.33)
Wenus wkracza do znaku Bliźniąt, dzień sprzyja porządkom w rachunkach, pisaniu sprawozdań, odwiedzaniu różnych urzędów i instytucji. Uda się nam szybko uporać z większymi porządkami lub cięższymi pracami domowymi. W uczuciach bądź dzisiaj ostrożny, bo łatwo będzie się zniechęcić lub nawet obrazić. Księżyc w znaku Koziorożca nie sprzyja szalonym randkom i głośnym imprezom, wolny czas lepiej spędzić w kameralnym gronie.
Aspekty planet: 11.44 Wenus wkracza do znaku Bliźniąt.

Wibracja numer 2
Wibracja Dwójki zachęca do zwierzeń, pomaga zadbać o innych ludzi. Uda się współpracować bez kłótni i podejrzeń. Randki będą udane. To dobry dzień na zawieranie nowych znajomości.

Karta dnia: Ósemka Buław
Zaczniesz być doceniany i chwalony. Twój zapał i energia do pracy bardzo wzrosną. Popołudnie przeznacz na porządki i spotkania z ważnymi klientami.

25.05.2016, środa
Księżyc w znaku Koziorożca
Dzień sprzyja spokojnej i cierpliwej pracy, a także dbaniu o zdrowie.  Aura będzie senna i spokojna, ale w pracy możliwa nerwowa atmosfera, postaraj się unikać osób, których nie darzysz sympatią. Warto odwiedzić kosmetyczkę, zadbać o skórę i poddać się różnym zabiegom kosmetycznym. Pij wodę mineralną i zażywaj wzmacniające preparaty. Gorszy czas na randki i spotkania towarzyskie.
Aspekty planet: 4.38 Wenus w opozycji z Marsem, 6.25 Księżyc w sekstylu z Neptunem, 9.39 Księżyc w trygonie z Jowiszem, 11.34 Księżyc w trygonie z Merkurym, 16.20 Księżyc w koniunkcji z Plutonem.

Wibracja numer 3
Wibracja Trójki zachęca do zajmowania się nauką, sztuką, hobby. Pomoże pokonać nudę i rutynę. Będziemy szukać nowych pomysłów, chętnie spotkamy się z ludźmi, którzy mają inspirujące pomysły.

Karta dnia: Czwórka Denarów
W miłości bądź ostrożniejszy i mniej odważny. Uspokój się i zacznij żyć własnym rytmem. Nie wydzwaniaj do partnera lub rodziny co pięć minut, daj mu odpocząć.

26.05.2016, czwartek
Księżyc w znakach Koziorożca i Wodnika (od 16.26)
Zadbaj o swoje zdrowie, medytuj, znajdź czas dla bliskich ci osób. Ludzie chętnie zwierzą się ze swoich problemów. Będziemy myśleć o duchowych sprawach, co skłania do porzucania nudnych projektów i do zmiany niewygodnych przyzwyczajeń. W domu unikaj prania i mycia podłóg, podlej ogród i domowe rośliny. Jowisz w kwadraturze z Saturnem ostrzega przed łamaniem prawa.
Aspekty planet: 3.11 Księżyc w kwadraturze z Uranem, 14.27 Jowisz w kwadraturze z Saturnem, 17.03 Księżyc w sekstylu z Marsem, 21.59 Księżyc w trygonie z Wenus.

Wibracja numer 4
Wibracja Czwórki pomaga odzyskać wewnętrzną równowagę. Sprzyja zajmowaniu się własnym hobby, ucieczce od gwaru i zamieszania. To dobry dzień na ciekawe rozmowy z bliskimi, randki, odpoczynek w pięknym miejscu.

Karta dnia: Piątka Mieczy
Wypatruj nowych wiadomości, przygotuj się na zmianę planów. Pewna cenna informacja pomoże ci dostosować się do zmieniających się okoliczności.

27.05.2016, piątek
Księżyc w znaku Wodnika
Dzień sprzyja aktywnemu działaniu, ciekawym wydarzeniom towarzyskim i zdobywaniu nowych informacji. Po pracy warto się ruszyć z domu z wizytą lub do kina. Staniemy się odważni, a to sprzyja nawiązywaniu ciekawych znajomości. Bardzo dobry dzień na randki i podróże. Mars wkracza do znaku Skorpiona i pomoże pokonać nałogi i złe żywieniowe przyzwyczajenia.
Aspekty planet: 3.58 Księżyc w trygonie ze Słońcem, 15.51 Mars wkracza ruchem wstecznym do znaku Skorpiona, 17.32 Księżyc w sekstylu z Saturnem, 20.44 Księżyc w kwadraturze z Merkurym.

Wibracja numer 5
Wibracja Piątki sprzyja udanym randkom i szalonej miłości. To wibracja zachwytu i entuzjazmu, udanych imprez i szczęśliwych podróży. Przyniesie szczęście zakochanym i pomoże porozumieć się z ludźmi.

Karta dnia: Rycerz Kielichów
Ktoś przypomni ci o dawnej miłości lub znajomości, która była dla ciebie bardzo ważna. Zadzwoń, rozmowa pomoże zagoić rany.

28.05.2016, sobota
Księżyc w znakach Wodnika i Ryb (od 23.05)
Aura sprzyja nagłym olśnieniom i odkrywaniu różnych sekretów, dlatego słuchaj dzisiaj swojej intuicji i uważnie obserwuj otoczenie. Łatwo będzie zdobywać nowe informacje, szczególnie dotyczące pieniędzy i kariery, ale ważne decyzje podejmuj jutro, bo sytuacja może się jeszcze zmienić. Zadbaj o nogi i łydki, lecz żylaki, zrób masaż, nie przeciążaj organizmu.
Aspekty planet: 10.35 Księżyc w sekstylu z Uranem, 22.18 Księżyc w kwadraturze z Marsem.

Wibracja numer 6
Wibracja Szóstki sprzyja spokojnej pracy, ale także ważnym rozmowom i spotkaniom. Staraj się dzisiaj negocjować i pokonywać przeszkody, zamiast się przed nimi zatrzymywać. Dobry dzień na zakupy i domowe porządki.

Karta dnia: Dziewiątka Denarów
Nawet wyprawa pod namiot wyda ci się wyśmienitą letnią przygodą. Odpoczywaj na słońcu, a powrócą dawne siły.

29.05.2016, niedziela
Księżyc w znaku Ryb
Niedziela sprzyja odpoczynkowi w ciszy i spokoju, a także poszukiwaniu wewnętrznej równowagi. Bądź serdeczny dla innych, bo dziś ludzie są wrażliwi i przeczuleni na swoim punkcie. Wysłuchaj tego, co mają do powiedzenia domownicy, a odkryjesz sekret. Na sport, porządki i męczące rodzinne wizyty możemy jednak nie mieć ochoty.
Aspekty planet: 9.48 Księżyc w kwadraturze z Wenus, 14.11 Księżyc w kwadraturze ze Słońcem, 20.11 Księżyc w koniunkcji z Neptunem, 22.45 Księżyc w kwadraturze z Saturnem, 23.30 Księżyc w opozycji z Jowiszem.

Wibracja numer 7
Wibracja Siódemki pomaga w nauce, zachęca do rachunków i porządków. Dyskutuj z bardziej doświadczonymi osobami, bo dzisiaj możesz zmienić swoje spojrzenie na trudne sprawy.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
Nie ryzykuj, nie wydawaj za dużo, zajmij się domowymi sprawami i ciesz się ostatnim dniem weekendu. Ktoś sprawi ci miłą niespodziankę.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 02 º 17´ – 09 º 01´ Bliźnięta
Księżyc 14 º 48´ Strzelca – 15 º 19´ Ryb
Merkury 14 º 21′ – 16 º 24′ Byka
Wenus 28 º 16´ Byka – 06 º 53′ Bliźniąt
Mars 01 º 36´ Strzelca – 29 º 10´ Skorpiona w retrogradacji
Jowisz 13 º 32′ – 13 º 53´ Panny
Saturn 13 º 57´ – 13 º 26´ Strzelca w retrogradacji
Uran 22 º 46´ – 23 º 05´ Barana
Neptun 11 º 55´ – 11 º 59´ Ryb
Pluton 17º 12´ – 17 º 05´ Koziorożca w retrogradacji

Próżny kurs Księżyca:
23.05 od g. 17.37 do 24.05 do g. 07.33.
26.05 od g. 03.11 do g. 16.26.
28.05 od g. 22.18 do g. 23.05.

Udanego tygodnia!

Horoskop tygodniowy 16-22.05.2016

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

W tym tygodniu czeka nas pełnia Księżyca w znaku Strzelca w opozycji do Marsa. Będziemy waleczni, nieustępliwi i odważni w zdobywaniu informacji. Niestety aura może skłaniać do kłótni, stłuczek drogowych czy podejmowania pochopnych decyzji zawodowych czy partnerskich. Dlatego warto się odstresować, wziąć głęboki oddech, spotykać się z ludźmi, poznawać różne punkty widzenia i nie podejmować radykalnych decyzji pod wpływem emocji.

W piątek 20.05 Słońce wkracza do znaku Bliźniąt i pomoże wszystkim, którzy wybierają się w podróż, mają ważne wystąpienia lub chcą szybko załatwić trudne sprawy. Warto współpracować z innymi i szukać trudno dostępnych informacji.

W sobotę 21.05 pełnia Księżyca w znaku Strzelca. Nie marudźmy na nudę, sami zorganizujmy weekendowe atrakcje dla siebie, rodziny, a nawet sąsiadów.

W niedzielę 22.05 Słońce w opozycji z Marsem może wprowadzić pośpiech i nerwową atmosferę. Lepie rozładować nerwy na spacerze i uprawiając sport. Jeśli macie coś do zrobienia, uporacie się z tym błyskawicznie. Merkury wychodzi z retrogradacji i zacznie znów sprzyjać podróżom, handlowi i podpisywaniu ważnych umów.

Horoskop tygodniowy

16.05.2016, poniedziałek
Księżyc w znakach Panny i Wagi (od 19.32)
Będziemy punktualni i pracowici, a nawet szybko nadrobimy różne zaległości w pracy. Ostrożnie podczas ważnych dyskusji, bo w nastrojach i uczuciach staniemy się zmienni i niespokojni. Popołudnie sprzyja porządkom i zakupom. Księżyc w znaku Panny sprzyja dbaniu o urodę. Odwiedź fryzjera lub kosmetyczkę.
Aspekty planet: 11.20 Księżyc w trygonie ze Słońcem.

Wibracja numer 3
Wibracja Trójki zachęca do zabawy, rozrywki i sztuki. W pracy sprzyja twórczym dyskusjom, sztuce i niezwykłym spostrzeżeniom. Dzisiaj możesz zmienić zdanie w ważnej sprawie, a także przeżyć nowe doświadczenia.

Karta dnia: VI Kochankowie
Negocjuj, umawiaj się na spotkania, weź pod uwagę racje i argumenty partnera, wspólnika lub dziecka. Doceń to, że niektóre rzeczy robią za ciebie inni, a świat stanie się piękniejszy.

17.05.2016, wtorek
Księżyc w znaku Wagi
Załatwiaj ważne sprawy. Inwestuj pieniądze, składaj podania, rozmawiaj o podwyżce. Ludzie będą życzliwi i dobrze nastawieni do innych. Udadzą się spotkania ze znajomymi, wyjście do kina lub na koncert. Trudno się będzie oprzeć słodyczom i deserom, dlatego pilnuj się, jeśli jesteś na diecie.
Aspekty planet: 2.54 Księżyc w sekstylu z Marsem.

Wibracja numer 4
Wibracja Czwórki zachęca do dbania o zdrowie i równowagę. Sprzyja ważnym przemyśleniom. Dzisiaj uda się osiągnąć zgodę i spokój, a trudne sytuacje okażą się łatwiejsze do zrozumienia i uporządkowania.

Karta dnia: I Mag
Wykorzystaj swój urok osobisty i przekonaj kogoś do siebie lub swoich pomysłów. Nie musisz wszystkiego o sobie opowiadać, w miłości zachowaj aurę tajemniczości.

18.05.2016, środa
Księżyc w znaku Wagi
Dzień bardzo sprzyja porządkom, rachunkom i załatwianiu różnych zaległych spraw w urzędach lub administracji. Postaraj się być dokładny i punktualny. Zadbaj też o swoje zdrowie, bo dzisiaj organizm potrzebuje więcej mikroelementów i witamin. Księżyc sprzyja dbaniu o urodę, warto też wybrać się do lekarza albo kosmetyczki lub fryzjera.
Aspekty planet: 00.34 Księżyc w sekstylu z Saturnem, 6.37 Księżyc w kwadraturze z Plutonem, 17.22 Księżyc w opozycji z Uranem.

Wibracja numer 5
Wibracja Piątki zachęca do randek, miłości i żartowania z przyjaciółmi. Dziś łatwo będzie zawrzeć sympatyczne znajomości. Fantazja, kreatywność i dobre pomysły okażą się najlepszym sposobem na uznanie i sukces.

Karta dnia: XIII Śmierć
Nie odkładaj na później ważnych spraw. Poczujesz, że czas na poważną rozmowę z partnerem lub współpracownikiem. Od jej wyniku może zależeć twoja przyszłość.

19.05.2016, czwartek
Księżyc w znakach Wagi i Skorpiona (od 8.29)
Dzień będzie niespokojny, a Księżyc nie sprzyja zaczynaniu nowych spraw, zakładaniu firm czy przeprowadzaniu trudnych rozmów. Ludzie staną się zazdrośni, kłótliwi i będą obwiniać innych o swoje niepowodzenia i kłopoty. Ostrożnie podczas randek, dziś nie będziemy zwracać uwagi na uczucia i emocje. Warto dać upust energii i zająć się sportem, cięższymi domowymi pracami, remontami.
Aspekty planet: brak dużych aspektów planet.

Wibracja numer 6
Wibracja Szóstki zachęca do dbania o dom i całą rodzinę. Dzisiaj uda się ustalić plan działania lub podziału obowiązków tak, aby wszyscy na tym skorzystali. Zakupy i porządki uda się zrobić szybko i sprawnie.

Karta dnia: XVII Gwiazda
Zadbaj o siebie, zwróć uwagę na swój wygląd. Idź do fryzjera, kup nowe ubranie, zacznij zadziwiać innych swoją urodą. W pracy ktoś wyciągnie do ciebie pomocną dłoń.

20.05.2016, piątek
Księżyc w znaku Skorpiona
Dzień sprzyja robieniu domowych porządków, załatwianiu spraw w banku, a także płaceniu zaległych rachunków. O godzinie 16.36 Słońce wkracza do znaku. Poczujemy większą chęć do planowania podróży i wakacyjnych wyjazdów. To dobry dzień, aby odnawiać kontakty, wysyłać ważne maila i listy, spotykać się z ciekawymi ludźmi.
Aspekty planet: 8.30 Księżyc w trygonie z Neptunem, 11.39 Księżyc w sekstylu z Jowiszem, 13.47 Księżyc w opozycji z Merkurym, 16.36 Słońce wkracza do znaku Bliźniąt, 19.17 Księżyc w sekstylu z Plutonem.

Wibracja numer 7
Wibracja Siódemki pomaga w nauce, sprzyja refleksji i dobrym pomysłom. Czytaj książki i prasę, wyciągaj wnioski, bo dzisiaj możesz zmienić swoje spojrzenie na trudne sprawy.

Karta dnia: VIII Siła
Pomóż osobie, która sama nie daje sobie rady z codziennymi sprawami. Twoje domowe zwierzę zapewni ci wiele rozrywek. Zrób badania okresowe, nie bagatelizuj osłabienia organizmu.

21.05.2016, sobota
Księżyc w znakach Skorpiona i Strzelca (od 20.48)
Poczujemy przypływ sił, ale potem trudno się będzie skupić na gotowaniu czy domowych obowiązkach. Policz pieniądze, zakładaj konto w banku lub szukaj tanich usług. Warto wybrać się na spacer lub w odwiedziny do znajomych. Księżyc sprzyja miłości. O godzinie 23.14 pełnia Księżyca zapewni nam dobrą zabawę i udane spotkania towarzyskie.
Aspekty planet: 13.39 Księżyc w opozycji z Wenus, 23.14 Księżyc w opozycji ze Słońcem.

Wibracja numer 8
Wibracja Ósemki sprzyja dobrym pomysłom zawodowym i finansowym. Dzisiaj zadbaj o pieniądze i zrób porządki w portfelu, ale unikaj kłótni i dyskusji, bo ludzie będą uparci i nerwowi.

Karta dnia: XXI Świat
Przekonasz się, że jesteś o wiele więcej wart, niż sam przypuszczasz. Powiadom wszystkich o swoim sukcesie. Stań do konkursu, zagraj w totka, wypróbuj swoje szczęście.

22.05.2016, niedziela
Księżyc w znaku Strzelca
Będziemy w bardzo dobrych humorach, chętnie zakończymy kłótnie i zapomnimy o problemach. Słońce w opozycji z Marsem doda nam energii i ochoty do robienia porządków, ćwiczeń i zadbania o zdrowie. Łatwo nawiążesz nowe znajomości, udadzą się większe imprezy. Merkury wychodzi z retrogradacji. Nie warto siedzieć w domu lub sprzątać, lepiej aktywnie odpocząć.
Aspekty planet: 00.43 Księżyc w koniunkcji z Marsem, 13.16 Słońce w opozycji z Marsem, 15.19 Merkury wychodzi z retrogradacji, 20.19 Księżyc w kwadraturze z Neptunem, 23.30 Księżyc w kwadraturze z Jowiszem.

Wibracja numer 9
Wibracja Dziewiątki pomaga szybko zakończyć różne stare sprawy. Pod jej wpływem będziemy w refleksyjnym nastroju. To dobry dzień na poważne przemyślenia, medytację i oczyszczenie myśli.

Karta V Papież
Medytuj, odpoczywaj i zajmuj się ważnymi duchowymi sprawami. Postępuj zgodnie ze swoimi przekonaniami, nie naginaj reguł czy moralności do sytuacji, bo możesz stracić reputację.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 25 º 33´ Byka – 02 º 17´ Bliźnięta
Księżyc 21 º 18´ Panny – 14 º 48´ Strzelca
Merkury 15 º 52′ – 14 º 21′ Byka w retrogradacji
Wenus 19 º 40′ – 28 º 16´ Byka
Mars 03 º 58´ – 01 º 36´ Strzelca w retrogradacji
Jowisz 13 º 19´ – 13 º 32′ Panny w retrogradacji
Saturn 14 º 26´ – 13 º 57´ Strzelca w retrogradacji
Uran 22 º 26´ – 22 º 46´ Barana
Neptun 11 º 49´ – 11 º 55´ Ryb
Pluton 17 º 18´ – 17º 12´ Koziorożca w retrogradacji

Próżny kurs Księżyca:
16.05 od g. 11.20 do g. 19.32.
18.05 od g. 17.22 do 19.05 do g. 08.29.
21.05 od g. 13.39 do g. 20.48.

Udanego tygodnia!

Nowy numer kwartalnika „Tarocista” nr 20!

„Tarocista” nr 20, format A4, 48 stron, okładka kolorowa, środki czarno-białe, wydany 14.05.2016 r.

W 20. numerze „Tarocisty” zapoznasz się z symboliką dziewiątek, nauczysz się odczytywać alchemiczne znaczenie karty Hierofant oraz wróżebne interpretacje karty Słońce. Prezentujemy również historię Tarota Marsylskiego, najbardziej znanej talii w historii tarota. Proponujemy też rozkłady dla samotnych: Czas na miłość, Sobie przeznaczeni i Druga szansa.

Numer można zamówić telefonicznie 0-600-28-488, 0-600-218-588 lub w sklepie internetowym: http://sklepmagiczny.pl

Tarocista_nr_20_www_400px

Od redakcji

Nauka tarota
3 Karta Słońce

IZABELA PODLASKA-KONKEL
Karta oznacza sukces i szybkie osiągnięcie celu. Zapowiada sprzyjające okoliczności, które umożliwią nam realizację planów. Wyraża męską energię i oznacza walkę, zwycięstwo, samorealizację, świadomość i radość. Kiedy losujemy tę kartę to znak, że przed nami dobre chwile a to, co wydawało się niemożliwe, jest właśnie w naszym zasięgu.

5 Alchemiczna symbolika Hierofanta
KRZYSZTOF AZAREWICZ
Zadanie Hierofanta polega na przekazywaniu duchowych prawd poprzez transmisję inicjacyjnego strumienia. Ta idea pochodzi ze starożytnej tradycji misteryjnej, w której postulowano osiągnięcie gnozy (poznania) dzięki procesowi inicjacji rozumianej, jako wtajemniczenie w misteria życia i śmierci.

11 Dziewiątki czyli droga na szczyt
MIŁOSŁAWA KROGULSKA
Dziewiątki to przedostatnie karty małych arkanów. Prawie kończą talię i zapowiadają sukces, ale jednocześnie zmuszają nas do największego wysiłku i czujności, aby nikt nie odebrał nam tego, na co sobie zapracowaliśmy. Każda Dziewiątka wskazuje na potrzebę podjęcia działania. Żywioł, do jakiego należy karta, wskazuje na dziedzinę życia, której dotyczą nasze pomysły i plany.

Historia
23 Tajemnice Tarota Marsylskiego

IZABELA PODLASKA-KONKEL
Tarot Marsylski zapożyczył wiele wyobrażeń kart z tarotów włoskich, jednak niektóre karty znacząco się różnią lub mają swoją specyficzną strukturę, która powtarza się we wszystkich wersjach. Stał się kanonem tarota i wiele ezoterycznych talii odwoływało się do jego symboliki. Warto więc przyjrzeć się tej talii pod kątem tego, co zostało na jej kartach z talii włoskich, z których się wyłoniła, a co jest charakterystyczne tylko dla niej.


Rozkłady
33 Rozkłady dla samotnych

IZABELA PODLASKA-KONKEL
Podczas sesji tarota bardzo często padają pytania dotyczące znalezienia partnera czy szczęścia partnerskiego. Tarot pomoże ci sprawdzić, kiedy spotkasz miłość i kto będzie twoim partnerem, czy jesteście sobie przeznaczeni i czy warto dawać dawnemu związkowi jeszcze jedną szansę.
Rozkład 1 – Czas na miłość
Rozkład 2 – Sobie przeznaczeni
Rozkład 3 – Druga szansa

45 Rozkłady na trudne sytuacje
IZABELA PODLASKA-KONKEL
W naszym kwartalniku prezentujemy ciekawe rozkłady, jakie znaleźliśmy w instrukcjach i książkach dołączonych do talii tarota wydawanych przez różne wydawnictwa. W tym numerze polecamy dwa rozkłady z publikacji wydawnictwa Lo Scarabeo.
Rozkład 1 – Metamorfoza
Rozkład 2 – Do czego to prowadzi

 

Kwartalnik „Trygon” 24-25 – nowy numer!

19 kwietnia 2016 roku ukazał się „Trygon” nr 3-4(24-25)/2014, format A5, 82 strony, wydawany przez Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne. W numerze znalazły się: artykuł o horoskopie Agatht Christie autorstwa Joanny Malak, obszerna druga część wykładu „Koniunkcja Wenus z Plutonem. Miłość i cierpienie w życiu i twórczości Fridy Kahlo” Ewy Krajewskiej, tekst „Znaczenie Wenus w horoskopie” Elżbiety Kłobus, astrologiczna analiza Ewy Seydlitz almanachów Nostradamusa, artykuł „Astrologia elekcyjna” Izabeli Podlaskiej-Konkel, materiały Miłosławy Krogulskiej o Uranie, Neptunie i Plutonie z darmowego kursu astrologii dla początkujących, i recenzja książki Elżbiety Kłobus „Wenus planeta partnerstwa”.

Jak otrzymać numer?
Jeśli chcesz otrzymywać nasz kwartalnik, wystarczy zapisać się do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego (formularz wysyłamy mailem, wyślij prośbę na: info@polskaastrologia.pl) i wpłacić roczną składkę członkowską 60 zł na konto Stowarzyszenia:

Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne
02-123 Warszawa, ul. Korotyńskiego 26/61
Bank Zachodni WBK S.A.
20 1090 1870 0000 0001 1067 8306

Możliwe jest też otrzymanie pojedynczego, bieżącego numeru za 20 zł (wliczone koszty wysyłki), prosimy o kontakt na maila: info (at) polskaastrologia.pl

trygon_3-4(24-25)2014_okladkawww450

SPIS TREŚCI

2 Od Redakcji

3 Plan wykładów i spotkań IX-XII 2015

5 Sprawozdanie z działalności Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego za rok 2014
Organizacja corocznej konferencji jest obok wydawania „Trygonu” naszym drugim największym przedsięwzięciem. VI Konferencja odbyła się 22-26.05.2014 roku w Warszawie. Temat przewodni konferencji brzmiał „W stronę Słońca – astrologia i osobowość”. Po raz pierwszy można było w uczestniczyć w wykładach i warsztatach przez Internet. Wzięło w niej udział 140 osób wraz z wykładowcami, dziennikarzami i zaproszonymi gośćmi. Podczas Konferencji wysłuchaliśmy 13 wykładowców, mieliśmy okazję uczestniczyć w porannych zajęciach jogi kundalini prowadzonych przez Tomasza Wińskiego oraz wziąć udział w trzech warsztatach: Martina Davisa, Franka Clifforda i Alexandra v. Schlieffena.

12 Koniunkcja Wenus z Plutonem. Miłość i cierpienie w życiu i twórczości Fridy Kahlo cz. II
EWA KRAJEWSKA
Po powrocie do kraju Diego i Frida wprowadzili się do domu w dzielnicy San Angel. Były to dwa domy połączone pomostem. Większy dom, koloru różowego, zajął Diego, a mniejszy, niebieski, Frida. Dzięki temu każde z małżonków miało więcej swobody. Frida zajęła się urządzaniem obu domów. Takie rozwiązanie z pewnością satysfakcjonowało obie strony. W horoskopie wektorowym tej pary Księżyc znajduje się w koniunkcji z Saturnem i w opozycji do Urana, co świadczy o dużej potrzebie niezależności i prywatności każdego z małżonków.

35 Horoskop Agathy Christie
JOANNA MALAK
Agatha Christie zawsze była osobą raczej skrytą, co znakomicie widać w jej horoskopie. Większość planet znajduje się pod horyzontem. Tylko Pluton i Neptun w koniunkcji zajmują dziesiąty dom. Co prawda nie są w koniunkcji z mc, ale ich posadowienie na szczycie horoskopu stanowi silne wskazanie na karierę i wielki sukces. Słońce mocno wspiera tę koniunkcję trygonem. Z kolei mc odbiera trygon od Księżyca, który tworzy wielki trygon z Jowiszem i Plutonem w koniunkcji z Neptunem, będący niezwykle korzystną konfiguracją, niosącą szczęście, spełnienie marzeń i ochronę na całe życie.

46 Znaczenie Wenus w horoskopie
ELŻBIETA KŁOBUS
Planeta Wenus należy do grona planet indywidualnych, które są najbardziej znaczące w określaniu osobowości człowieka. Do jej cech pozytywnych zaliczamy: uprzejmość, towarzyskość, umiejętność współpracy, zdolności dyplomatyczne, takt i dążenie do harmonii, wytworność, dobry gust, zamiłowanie do estetyki i piękna, wrażliwość na sztukę, urok osobisty, wdzięk i grację, zalotność, kochliwość i dążenie do partnerstwa, zdolność do zachowania równowagi, rozwagę w działaniu oraz umiejętność różnicowania.

51 Czym są i mogą być almanachy astrologiczne Nostradamusa
EWA SEYDLITZ
Przedstawiam państwu niewielki wycinek przepowiedni prozą Michela de Nostredame, pochodzący z Nowej Prognozy za 1555 rok. Należy ona do kilkudziesięciu almanachów rocznych i pokrewnych pism astrologicznych, wydanych w latach 1550-1567 przez Maga z Salon. Wszystkie one są kompletnie nieznane w Polsce, a na świecie (poza Francją) ignorowane, uważa się bowiem, że zawierają wróżby już spełnione, niezrozumiałe lub nietrafione. Jednak prawda jest taka, że wszystkie te prozatorskie teksty mogą głęboko zainteresować miłośników rymowanych Proroctw, popularnie zwanych centuriami. Oraz poszukiwaczy czasowego klucza do nich.

61 Astrologia elekcyjna
IZABELA PODLASKA-KONKEL
Elekcja to nic innego jak WYBÓR dnia, godziny i miejsca, którego dokonujemy za pomocą astrologii. Elekcja może nam pomóc, aby w dobrym momencie rozpocząć działanie, aby przyniosło nam większą korzyść. Astrologia elekcyjna więc, podobnie jak prognostyczna, ułatwia nam maksymalizowanie zysków i minimalizowanie strat. Musimy jednak pamiętać, że elekcja może pomóc, ale nie sprawi cudów. Jeśli para jest całkowicie niedobrana, dobry horoskop ślubu może tylko zapewnić udaną ceremonię, ale nie zagwarantuje parze udanego pożycia.

72 Kurs astrologii dla początkujących: Uran, Neptun i Pluton
MIŁOSŁAWA KROGULSKA
Neptun został odkryty w 1846 roku przez Urbaina Le Verriera na drodze wyliczeń matematycznych, a zaobserwowany przez Johanna Galle. Włada znakiem Ryb razem z Jowiszem. Nie przypisuje mu się wywyższeń. Ma naturę maleficzną (ropa naftowa), dobrze się czuje w znakach wody i ziemi. Generalne znaczenie: przemiana, tęsknota, zagadka, ucieczka, odrealnienie, wyobcowanie. Znaczenie w horoskopie indywidualnym: sfera duchowa, mistyczna, idea lub opętanie ideą.


79 Nowa książka o Wenus
IZABELA PODLASKA-KONKEL
W marcu 2015 roku ukazała się nakładem wydawnictwa Studio Astropsychologii książka Elżbiety Kłobus Wenus planeta partnerstwa, którą mogę z czystym sumieniem każdemu polecić bez względu na stopień zaawansowania. Zarówno początkujący, jak zaawansowani adepci astrologi znajdą w niej coś dla siebie. Wenus pokazana jest w niej głównie w ujęciu partnerskim i miłosnym, a wiadomo, że to temat, który nigdy się nie nudzi.