Horoskop tygodniowy 5.11.10.2015

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

W tym tygodniu będziemy w bojowym nastroju. Napięcie między planetami na niebie sięgnie szczytu, wykorzystaj więc bojową energię do pokonania lenistwa, zmobilizuj się do regularnych ćwiczeń, pokonaj wrogów i wywalcz dla siebie lepszą zawodową pozycję!

We wtorek 6.10 kwadratura Słońca i Plutona zapewni nam moc wrażeń. Przypadkowo możemy natrafić na ważne informacje lub odkryć towarzyski skandal czy aferę, które zmienią nasze podejście do pewnych osób. Uważaj, bo ktoś w ten dzień może chcieć zmusić cię do zrobienia czegoś, czego nie chcesz i będziesz potem żałować. Bądź asertywny!

W środę 7.10 Mars w opozycji z Neptunem sprawią, że łatwo będzie o pomyłki, a ludzie będą mało konkretni, niepewni, a nawet bezradni. Unikajmy podpisywania ważnych dokumentów, nie składajmy obietnic bez pokrycia, a unikniemy nieporozumień. To dobry dzień na wizytę w kinie czy teatrze, kontakt ze sztuką i rozrywki w znanym gronie przyjaciół i rodziny. 7.10 Merkury w sekstylu z Saturnem sprzyja krótkim podróżom.

W czwartek 8.10 Wenus wkracza do znaku Panny i pomoże nam zadbać o wygląd i zdrowie. Warto krytycznym wzrokiem popatrzeć na siebie w lustrze i obiektywnie ocenić, co trzeba poprawić, jakie kolory dobrać, abyśmy prezentowali się lepiej. To dobry dzień, aby rzucać niezdrowe nawyki i nałogi, zadbać o siebie i przejść na zdrową dietę, a nawet zrobić sobie jednodniową kurację oczyszczającą.

W piątek 9.10 Merkury wychodzi z retrogradacji i znów możemy podpisywać ważne umowy i kupować sprzęt elektroniczny, rowery i samochody bez obawy, że będą się często psuć.

W weekend możemy być mniej towarzyscy. W niedzielę 11.10 Wenus ustawi się w kwadraturze z Saturnem, co sprawi, że będziemy oszczędni, niechętnie będziemy zawierać nowe znajomości. Warto odpocząć od hałaśliwych znajomych, zrobić rozsądny plan wydatków na najbliższe tygodnie i docenić ciszę i spokój jako najlepszy sposób na relaks.

Horoskop tygodniowy

5.10.2015, poniedziałek
Księżyc w znaku Raka
Załatwiaj ważne sprawy i staraj się bardzo szybko osiągnąć swoje cele. Zakładaj firmę, a w banku konto lub lokaty. Dzień sprzyja zgodnej współpracy, a ludzie będą cierpliwi i życzliwi. Możesz prosić o pomoc, sam też nie zostawiaj innych w potrzebie. Wieczór bardzo sprzyja randkom i towarzyskim spotkaniom. Unikaj farbowania włosów i malowania paznokci.
Aspekty planet: 2.13 Księżyc w opozycji z Plutonem, 13.04 Księżyc w kwadraturze z Uranem.

Wibracja numer: 5
Piątka sprawi, że będziemy otwarci na ryzykowne pomysły. Podróżuj, spotykaj się z ludźmi, a przede wszystkim zapomnij o kompleksach! Piątka pozwala z optymizmem spojrzeć na trudne sprawy, otwiera na miłość i pozytywne emocje.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
Zainteresuj się sąsiedzkimi sprawami, weź udział w osiedlowym życiu. Na pewno jest coś, co możesz zrobić dla swojego otoczenia.

6.10.2015, wtorek
Księżyc w znakach Raka i Lwa (od 10.30)
Dziś możliwe są nagłe zmiany ustalonych wcześniej planów. Ktoś może się wtrącać w twoje sprawy, dlatego lepiej pilnować sekretów i trzymać się z daleka od ludzi, których nie lubimy. Dzień sprzyja uprawianiu sportu, zrywaniu niechcianych znajomości, wyrzucaniu starych rzeczy. Od południa dobry czas na wizytę u fryzjera. Wieczorem nabierzesz ochoty na sztukę, miłość, dobrą zabawę. Słońce w kwadraturze do Plutona przestrzega przed konfliktami.
Aspekty planet: 13.23 Księżyc w trygonie z Saturnem, 13.55 Księżyc w sekstylu z Merkurym, 16.14 Słońce w kwadraturze z Plutonem.

Wibracja numer: 6
Wibracja Szóstki sprzyja rodzinie. Pomagajmy innym, dzielmy się doświadczeniem, dbajmy o ludzi, których kochamy. Także sąsiedzkie sprawy znajdą się w centrum uwagi. Uda się zawrzeć zgodę lub wreszcie coś ważnego wspólnie postanowić.

Karta dnia: XX Sąd
Szybko uporasz się z konfliktami w grupie, załatw rodzinne sprawy i pomoż komuś, kto sam nie radzi sobie z problemami.

7.10.2015, środa
Księżyc w znaku Lwa
Czas minie dzisiaj szybko, a popołudnie sprzyja odpoczynkowi i zabawie, a nie zakupom czy domowym porządkom. Dlatego nie planuj na dziś zbyt wielu prac i rodzinnych spotkań, bo zabraknie ci na nie siły i ochoty. Zajmij się sztuką, wyjdź do kina lub teatru, zdobywaj nowych znajomych. Uważaj tylko na plotki! Organizm dobrze przyswaja białko. Mars w opozycji do Neptuna radzi unikać pośpiechu i ryzyka.
Aspekty planet: 00.57 Merkury w sekstylu z Saturnem, 4.52 Mars w opozycji z Neptunem, 13.39 Księżyc w sekstylu ze Słońcem, 23.10 Księżyc w trygonie z Uranem.

Wibracja numer: 7
Zainteresujemy się nowymi wiadomościami i informacjami z dalekiego świata. Odpowiedz dzisiaj na zaległe listy, posprawdzaj pocztę, zadzwoń do starych znajomych. W miłości dobry dzień na poważną rozmowę o wspólnych planach.

Karta dnia: IX Pustelnik
Wprowadź w swoje życie więcej porządku i oszczędzaj, a szybko zobaczysz efekty. Ktoś potrzebuje twojej rady i pomocy, nie zawiedź go!

8.10.2015, czwartek
Księżyc w znakach Lwa i Panny (od 21.50)
Dziś będziemy niecierpliwi i pomysłowi. Aura sprzyja zmianie spojrzenia na trudne sytuacje. Można dzisiaj przeciwstawić się osobom, które wykorzystują innych lub nie są uczciwe. Dzień przyniesie nam ciekawe spotkania i nowe inspiracje. Warto się uczyć, zdobywać nowe umiejętności. Nowe znajomości wniosą wiele dobrego w twoje życie. Wenus wkracza do znaku Panny i zachęca do porządków oraz oszczędności.
Aspekty planet: 19.29 Wenus wkracza do znaku Panny, 22.00 Księżyc w koniunkcji z Wenus.

Wibracja numer: 8
Wibracja Ósemki przynosi dobre pomysły na pomnożenie gotówki. Jednak uważajmy i nie inwestujmy pod wpływem emocji, bo nawet rewolucyjne plany wymagają dokładnego przemyślenia.

Karta dnia: III Cesarzowa
Nie żałuj sobie na przyjemności i rozrywki. Żyje się raz, a ty właśnie teraz zasługujesz na to, co najlepsze.

9.10.2015, piątek
Księżyc w znaku Panny
Nie zapomnij o ważnych sprawach, terminach i rachunkach. Ludzie będą dzisiaj kierować się logiką i będą przestrzegać regulaminów. Znajdź czas na obowiązki, nie odkładaj niczego na później. Możliwe kontrole i sprawdziany. Po południu warto zająć się zdrowiem i zabiegami kosmetycznymi. Zadbaj o włosy, farbuj je i podcinaj, rób peeling. Merkury wychodzi z retrogradacji i sprzyja większym zakupom, podróżom i podpisywaniu umów.
Aspekty planet: 1.18 Księżyc w kwadraturze z Saturnem, 12.53 Księżyc w opozycji z Neptunem, 16.05 Księżyc w koniunkcji z Marsem, 16.57 Merkury wychodzi z retrogradacji, 23.23 Księżyc w koniunkcji z Jowiszem.

Wibracja numer: 9
Wibracja Dziewiątki sprawi, że będziemy myśleć o weekendzie i trudno będzie docenić nowe pomysły. Dziewiątka nie sprzyja rozpoczynaniu nowych przedsięwzięć. Warto za to uporać się z zaległościami i odpocząć.

Karta dnia: VI Kochankowie
Ktoś pomoże ci wygrać lub zyskać przewagę nad przeciwnikiem. Wykorzystaj tę szansę, bo dzięki niej zaczną się pozytywne zmiany.

10.10.2015, sobota
Księżyc w znaku Panny
Dzień będzie spokojny i senny. Znajdź czas na odpoczynek, medytację i chwilę wyciszenia. Intuicja podpowie ci dzisiaj najlepsze rozwiązania. Udadzą się randki oraz kameralne towarzyskie spotkania, ale w sprawach finansowych zachowaj rozsądek. Szalone zakupy przez Internet przełóż na inny dzień. Lepiej pograj w gry, poczytaj książkę lub obejrzyj ulubiony serial. Pij zioła oczyszczające.
Aspekty planet: 00.12 Księżyc w trygonie z Plutonem.

Wibracja numer: 1
Wibracja Jedynki sprzyja zmianom wcześniejszych planów. Zamiast na obiad z teściami, możesz zdecydować się na szaloną wycieczkę. Postarajmy się tylko unikać kłótni. Jedynka sprawia, że każdy za wszelką cenę chce postawić na swoim.

Karta dnia: V Papież
Trzymaj się swoich zasad, nie ulegnij pokusie pójścia na skróty i załatwienia trudnej sprawy po cichu.

11.10.2015, niedziela
Księżyc w znakach Panny i Wagi (od 10.45)
Dzień sprzyja poznawaniu ciekawych ludzi, odkrywaniu nowych zainteresowań i tematów do dyskusji. Szukaj nowatorskich rozwiązań, ucz się nowych rzeczy. Unikaj tylko marudzących krewnych, dzisiaj więcej cierpliwości mamy do przyjaciół, niż własnej rodziny. Wenus w kwadraturze do Saturna nie sprzyja randkom i imprezom.
Aspekty planet: 2.30 Wenus w kwadraturze z Saturnem, 13.12 Księżyc w koniunkcji z Merkurym, 14.45 Księżyc w sekstylu z Saturnem.

Wibracja numer: 2
Wibracja Dwójki sprzyja współpracy z innymi ludźmi, a także godzeniu się z wrogami.  Staniemy się otwarci na prośby i sugestie. W samotności nie będziemy czuli się dobrze. Warto wybrać się do kina razem z przyjaciółmi.

Karta dnia: VII Rydwan
Bądźmy ostrożni w podróży, zbyt duża prędkość na drodze lub nie sprawdzone hamulce mogą sprawić nam wiele kłopotów.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 11 º 26´ – 18 º 20´ Wagi
Księżyc 12 º 53´ Raka – 07 º 29´ Wagi
Merkury 02 º 46′ – 01 º 24′ Wagi w retrogradacji
Wenus 27 º 03´ Lwa – 02 º 45´ Panny
Mars 06 º 11´ – 10 º 31´ Panny
Jowisz 11 º 39′ – 13 º 03´ Panny
Saturn 01 º 21´ – 02 º 00´Strzelca
Uran 18 º 48´ – 18 º 31´ Barana w retrogradacji
Neptun 07 º 33´ – 07 º 24´ Ryb w retrogradacji
Pluton 13º 00´ – 13 º 03´ Koziorożca w retrogradacji

Próżny kurs Księżyca:
5.10 od g. 13.04 do 6.10 do g. 10.30 .
7.10 od g. 23.10 do 8.10 do g. 21.50.
10.10 od g. 00.12 do 11.10 do g. 10.45.

Udanego tygodnia!

16.10.2015 Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne: Saturn w Strzelcu 2015-2017 – Izabela Podlaska-Konkel

Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne
zaprasza w piątek 16 października 2015 roku
o godzinie 19:15 do 21:00
na wykład Izabeli Podlaskiej-Konkel

„Saturn w Strzelcu 2015-2017”

 

Jak realizować się będzie przejście Saturna przez znak Strzelca w latach 2015-2017? Zobaczymy, jak działa on na poszczególnie znaki zodiaku oraz co nam przyniesie w polityce, gospodarce i kulturze.

 

Izabela_Podlaska_Konkel astrologIzabela Podlaska-Konkel specjalizuje się w astrologii partnerskiej, biznesowej i elekcyjnej. Z Miłosławą Krogulską prowadzi Warszawską Szkołę Astrologii oraz strony Astroportal.pl i Czary.pl. Współautorka Podręcznika astrologii (wyd. Albireo 2014). Redaktor naczelna kwartalnika „Astrologia Profesjonalna”, wydawca kwartalnika „Tarocista”, przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego. Mieszka w Warszawie. Prowadzi blog pod adresem izabelapodlaska.pl

Miejsce: Warszawa, Al. Jerozolimskie 44, sala nr 4, III piętro (budynek tuż za Rotundą)

Warunki uczestnictwa: dla członków PSA: 5 zł, dla osób niezrzeszonych: 15 zł (osoby niezrzeszone w cenę w wstępu mają wliczone tymczasowe jednodniowe członkostwo Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego), płatne przed wykładem lub przelewem na konto:
Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne
02-123 Warszawa, ul. Korotyńskiego 26/61
Bank Zachodni WBK S.A.
20 1090 1870 0000 0001 1067 8306

Uczestnictwo przez Internet:
Aby uczestniczyć w wykładach przez internet, wystarczy wysłać zaproszenie do naszego profilu na Skypie „Stowarzyszenieastrologiczne” z dopiskiem tytułu wykładu. Ilość miejsc ograniczona. Za uczestnictwo w wykładzie trzeba zapłacić wcześniej przelewem na wyżej wymienione konto stowarzyszenia. Prosimy być na Skype’ie 10 minut przed rozpoczęciem wykładu i zaczekać, aż my zadzwonimy.

Informacje: pod numerami 0-600-218-488/588, Skype: Stowarzyszenieastrologiczne,
e-mail info (at) polskaastrologia.pl.

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne

Serdecznie zapraszamy!

Horoskop tygodniowy 28.09-4.10.2015

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Panuj nad emocjami!
W tym tygodniu czeka nas duża dawka wrażeń i emocji, które wywoła w nas zbliżające się  całkowite zaćmienie Księżyca. Już w poniedziałek 28.09 od rana atmosfera będzie się zagęszczać. Pełnia i całkowite zaćmienie Księżyca w znaku Barana sprawią, że  będziemy nabuzowani, skłonni do podejmowania wyzwań i ryzyka. Ludzie będą walczyć o swoje i bardzo emocjonalnie wyrażać swoje potrzeby. Uważaj więc, żeby nie stać się ofiarą czyjejś frustracji lub manipulacji. Unikaj miejsc, gdzie jest tłum, bo łatwo będziesz przyjmować energię i nastroje otoczenia, a w ten dzień lepiej zachować spokój i równowagę. Nie podejmuj radykalnych życiowych decyzji pod wpływem chwili, nie kieruj się gniewem czy niesprawdzonymi informacjami, a będziesz wygranym w każdej sytuacji.

W drugiej połowie tygodnia będziemy skłonni do rozmów, negocjacji, przekonywania ludzi do naszych spraw. W środę 30.09 Merkury w koniunkcji ze Słońcem pomoże nam nawiązać owocną współpracę, ułatwi dogadanie się z surowym szefem, zapewni wsparcie przyjaciół w trudnej sprawie. Nie słuchaj plotek, kieruj się rzeczowymi argumentami, a od plotkarzy trzymaj się z daleka, bo mogą ci zaszkodzić.

a20150928_450

28.09.2015, poniedziałek
Księżyc w znaku Barana
Pełnia o godz. 4.52 w znaku Barana sprawi,  że przez cały dzień będziemy energiczni i ambitni. To dobry czas na szybkie decyzje, zrywanie niewygodnych umów, większe imprezy towarzyskie, szukanie nowych pomysłów i okazji, aktywne i energiczne działania, sport. Wyrzucaj stare i niepotrzebne rzeczy, walcz ze szkodnikami, rób przemeblowanie.
Aspekty planet: 04.50 Księżyc w opozycji ze Słońcem, 12.31 Księżyc w opozycji z Merkurym, 17.55 Księżyc w kwadraturze z Plutonem.

Wibracja numer: 9
Wibracja Dziewiątki pomaga pozbyć się zaległości. Odpowiedz dzisiaj na zaległe listy, a po pracy zadzwoń do starych znajomych. Dobry dzień na większe domowe porządki.

Karta dnia: XII Wisielec
Powiedzmy jasno natarczywym osobom, jakie mamy wątpliwości. W ten sposób unikniemy zarzutów, że nie wywiązujemy się ze swoich obietnic.

29.09.2015, wtorek
Księżyc w znaku Barana i Byka (20.56)
Dzisiaj uda się szybko załatwić różne zawodowe i urzędowe sprawy. Po całym dniu, zamiast się spieszyć i denerwować z powodu korków lub cen, poszukaj wytchnienia i wybierz się na jesienny spacer lub na jogę. Warto też zadbać o zdrowie, nałożyć maseczkę. Wizyty u lekarza czy dentysty przebiegną w dobrej atmosferze. Kontroluj ciśnienie. Dziś łatwiej rzucić palenie.
Aspekty planet: 03.29 Księżyc w koniunkcji z Uranem, 09.44 Księżyc w trygonie z Wenus.

Wibracja numer: 1
Wibracja Jedynki sprawi, że będziemy otwarci na ryzykowne pomysły. Podróżuj, spotykaj się z ludźmi, a przede wszystkim zapomnij o kompleksach! Jedynka pozwala z optymizmem spojrzeć na trudne sprawy.

Karta dnia: VI Kochankowie
Karta zwraca naszą uwagę na relacje z ludźmi, współpracę i negocjacje. W pracy nie działajmy w pojedynkę, praca w grupie da o wiele lepsze rezultaty.

30.09.2015, środa
Księżyc w znaku Byka
Skupmy się raczej na rozrywce i pogawędkach, niż na obowiązkach. Popołudnie sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości i dobrym pomysłom, organizacji imprez i spełnianiu marzeń. Zajmij się hobby, rozrywką, ale znajdź też chwilę, aby zadzwonić do bliskich ci osób. Możesz odnowić ważne relacje i komuś pomóc w potrzebie. Uporządkuj rachunki i albumy ze zdjęciami. Rób manicure, farbuj  włosy, idź do kosmetyczki. Merkury w koniunkcji ze Słońcem sprzyja nauce i podróżom.
Aspekty planet: 01.51 Księżyc w trygonie z Marsem, 09.14 Księżyc w sekstylu z Neptunem, 14.14 Księżyc w trygonie z Jowiszem, 16.38 Merkury w koniunkcji ze Słońcem, 17.53 Księżyc w trygonie z Plutonem.

Wibracja numer: 2
Wibracja Dwójki sprzyja współpracy. Pomagajmy innym, dzielmy się doświadczeniem, dbajmy o ludzi, których kochamy. Uda coś ważnego wspólnie postanowić lub zrobić.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
Postaraj się być bezstronny, a zapewnisz sobie spokój na długie tygodnie. Dziś zajmij się swoim hobby, upiększ swoje otoczenie.

1.10.2015, czwartek
Księżyc w znaku Byka i Bliźniąt (od 22.03)
Dzień będzie spokojny i udany, unikniemy pułapek i niebezpieczeństw. Księżyc w znaku Byka sprzyja sztuce, luksusowi, a nawet beztroskiemu lenistwu. Na zakupach możesz wydać zbyt wiele, ale też dziś ważny jest wygląd i prestiż. Zadbaj o skórę i urodę, wybierz się do fryzjera, zadbaj o zęby. Wieczorem udadzą się randki i towarzyskie spotkania.
Aspekty planet: 12.43 Księżyc w kwadraturze z Wenus, 23.53 Księżyc w opozycji z Saturnem.

Wibracja numer: 1
Wibracja Jedynki przynosi odkrywcze pomysły. Jednak uważajmy i nie inwestujmy pod wpływem emocji, bo nawet rewolucyjne plany wymagają dokładnego przemyślenia.

Karta dnia: VIII Siła
Nie poddawaj się naciskom, stań do walki o swoje, ale nie używaj przemocy czy gróźb. Dzień  sprzyja pozytywnym zmianom i szczęśliwym zbiegom okoliczności.

2.10.2015, piątek
Księżyc w znaku Bliźniąt
Staniemy się ciekawscy i chętnie się czegoś nauczymy. Nie siedź sam w domu, szukaj towarzystwa. Zakładaj pocztę w internecie, pisz listy i telefonuj do znajomych. Warto zrobić rachunki i sprawozdania, zrobić listę ważnych spraw. Udadzą się zakupy, a podczas podróży spotkasz miłych ludzi. Regeneruj siły, spaceruj i dotleniaj się. Zadbaj o paznokcie, idź na manicure i kąpiel dłoni w parafinie.
Aspekty planet: 5.30 Księżyc w kwadraturze z Marsem, 7.07 Księżyc w trygonie z Merkurym, 10.57 Księżyc w kwadraturze z Neptunem, 13.16 Księżyc w trygonie ze Słońcem, 17.06 Księżyc w kwadraturze z Jowiszem.

Wibracja numer: 2
Wibracja Dwójki nastroi nas pozytywnie do współpracy z innymi ludźmi. To dobry dzień, aby poważnie porozmawiać z bliskimi o podziale obowiązków lub kogoś o coś poprosić.

Karta dnia: VII Rydwan
Nie zwlekaj, szybko działaj, a uda ci się osiągnąć to, o co zabiegasz od jakiegoś czasu. W weekend możliwy wyjazd lub dłuższa wycieczka.

3.10.2015, sobota
Księżyc w znaku Bliźniąt
Będziemy dzisiaj towarzyscy i weseli, a dzień minie w wesołej atmosferze. Bierz udział w rodzinnych lub towarzyskich spotkaniach. Warto przebywać wśród ludzi, zawierać nowe znajomości, ale nie wierz we wszystko, co usłyszysz, bo Księżyc w Bliźniętach sprzyja zdobywaniu informacji. Dobry dzień na podróże i zakupy. Ćwicz koordynację, pielęgnuj dłonie.
Aspekty planet: 6.30 Księżyc w sekstylu z Uranem,  19.18 Księżyc w sekstylu z Wenus.

Wibracja numer: 3
Wibracja Trójki sprzyja dobrej zabawie. Dziś warto zawierać nowe znajomości, bo ludzie będą wobec siebie życzliwi i przyjaźni. Idealny dzień na randkę lub większą imprezę.

Karta dnia: XVIII Księżyc
Znajdź czas dla siebie, nie goń wciąż za nowinkami. Potrzebujesz więcej opieki i spokoju. Bliska osoba cię doceni.

4.10.2015, niedziela
Księżyc w znaku Bliźniąt i Raka (od 2.21)
Ostatnia kwadra o godz. 23.07 w znaku Raka to dobry czas na domowe porządki i załatwianie rodzinnych spraw. Dziś będziemy wyrozumiali i serdeczni dla innych. Bardzo dobry dzień dla ustaleń, które mają na zapewnić całej rodzinie powodzenie w finansach. Zrób też dzisiaj coś dla siebie, znajdź czas na hobby i nabierz pozytywnej energii.
Aspekty planet: 8.27 Księżyc w kwadraturze z Merkurym, 12.59 Księżyc w sekstylu z Marsem, 16.08 Księżyc w trygonie z Neptunem, 23.06 Księżyc w kwadraturze ze Słońcem, 23.41 Księżyc w sekstylu z Jowiszem.

Wibracja numer: 4
Wibracja Czwórki nie sprzyja ryzykownym pomysłom. Na szczęście dziś niedziela, a więc wcale nie musimy przejmować się humorami rodziny. Można spokojnie zająć się domem i odpoczynkiem.

Karta dnia: III Cesarzowa
Pamiętaj o rocznicach, imieninach i urodzinach, a zyskasz sympatię ludzi. Łap okazję, pewna finansowa propozycja może rozwiązać twoje kłopoty.

Pozycja świateł i planet:
Słońce 04 º 33´ – 11 º 26´ Wagi
Księżyc 02 º 52´ Barana – 12 º 53´ Raka
Merkury 10 º 02′ – 02 º 46′ Wagi w retrogradacji
Wenus  22 º 06´ – 27 º 03´ Lwa
Mars 01 º 49´ – 06 º 11´ Panny
Jowisz 10 º 13´ – 11 º 39′ Panny
Saturn 00 º 45´ – 01 º 21´ Strzelca
Uran 19 º 04´ – 18 º 48´ Barana w retrogradacji
Neptun 07 º 42´ – 07 º 33´ Ryb w retrogradacji
Pluton 12 º 59´ – 13º 00´ Koziorożca w retrogradacji

Próżny kurs Księżyca:
29.09 od g. 9.44 do g. 20.56.
1.10 od g. 12.43 do g. 22.03.
3.10 od g. 19.18 do 4.10 do g. 2.21.

Udanego tygodnia!

VIII Festiwal Tarota „Mądrość i moc Pustelnika” 24.10.2015 W-wa

IX Festiwal Tarota
„Mądrość i moc Pustelnika”
24 października 2015, Warszawa
10:00-17:00
Warszawa, Al. Jerozolimskie 44, XII piętro, sala B

Pustelnik

Zapraszamy na dziewiątą edycję Festiwalu Tarota organizowanego przez kwartalnik „Tarocista”, poświęconą znaczeniom karty Pustelnik. Na Festiwalu wystąpią Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel. W tej edycji wprowadzamy nowość – warsztat poświęcony rozkładom i praktyce tarota.

Przez cały czas trwania festiwalu otwarty będzie sklepik, w którym można będzie kupić aktualne i archiwalne numery „Tarocisty” oraz płyty DVD z nagraniami z poprzednich festiwali oraz wydane przez nas książki i czasopisma o astrologii.

Miejsce: sala konferencyjna Warszawa, Al. Jerozolimskie 44, XII piętro, sala B (budynek przy Rotundzie).

Cena: 100 zł dla prenumeratorów „Tarocisty”, 120 zł dla pozostałych
W cenę wliczone są materiały i napoje (woda, sok, kawa, herbata). W dniu festiwalu będzie można kupić bilet w kasie przy wejściu w miarę wolnych miejsc. Uwaga! Ograniczona liczba miejsc.

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Albireo s.c. ul. Pruszkowska 29/259, 02-119 Warszawa
mBank 39114020170000410205477296
W opisie przelewu dopisz: FESTIWAL TAROTA

Można też zapłacić za wejście na miejscu.

Szczegółowe informacje na temat Festiwalu Tarota uzyskasz od organizatorek:
Izabeli Podlaskiej-Konkel i Miłosławy Krogulskiej pod numerami telefonów: +48 600 218 488, +48 600 218 588 lub mailowo: redakcja (at) tarocista.com

Plan IX Festiwalu Tarota

10.00-10.05 – Rozpoczęcie festiwalu
10.05 – 11.30 „Sekrety Tarota Marsylskiego” – Izabela Podlaska-Konkel

11.30-12.00 przerwa

12.00-13.30 „Różne wcielenia Pustelnika – przemiany wizerunku karty od najstarszych do współczesnych talii” – Miłosława Krogulska

13.30-14.30 przerwa obiadowa

14.30-15.30 „Znaczenia wróżebne karty Pustelnik” – Izabela Podlaska-Konkel

15.30-15.45 przerwa

15.45-17.00 Warsztat interpretacji tarota – prowadzi Miłosława Krogulska

Sylwetki wykładowców
Miłosława Krogulska jest astrologiem, dziennikarką oraz nauczycielem astrologii i tarota. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i brytyjskiego The Astrology Association of Great Britain. Razem z Izabelą Podlaską-Konkel prowadzi strony Astroportal.pl oraz Czary.pl, a także jest współwydawcą kwartalników: „Astrologia Profesjonalna” oraz „Tarocista”. Mieszka w Warszawie.

Izabela Podlaska-Konkel jest astrologiem i tarocistką. Specjalizuje się w astrologii partnerskiej i elekcyjnej. Prowadzi z Miłosławą Krogulską Warszawską Szkołę Astrologii oraz strony Astroportal.pl i Czary.pl. Redaktor naczelna kwartalnika „Astrologia Profesjonalna”, wydawca kwartalnika „Tarocista”, przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego. Należy do: AAGB, ISAR, NCGR. Mieszka w Warszawie. Prowadzi blog pod adresem www.izabelapodlaska.pl

Serdecznie zapraszamy!

Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel

Horoskop tygodniowy 20-27.09.2015

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Przed nami ważny tydzień. W środę 23.09 Słońce wkracza do znaku Wagi  i rozpocznie czas, w którym decydującą rolę w naszym życiu będą odgrywać inni ludzie. Warto zainteresować się premierami książek czy filmów, wernisażami czy koncertami, aby móc zabłysnąć obyciem i oczytaniem w towarzystwie. Wenus w trygonie z Uranem zapewni nowe pomysły i inspirację. Słońce w sekstylu z Saturnem pomoże nam rozwikłać trudne urzędowe i formalne sprawy.

W piątek 25.09 Merkury w kwadraturze z Plutonem ostrzega nas przed wścibskimi osobami. Ktoś będzie chciał poznać nasze sekrety, wybadać, co wiemy, a co nie i użyć tego do własnych celów. Bądźmy dyskretni i znajmy wagę cudzych tajemnic. Tego dnia Mars wkracza do znaku Panny i zapewni nam dużo sił na rozpoczęcie zdrowszego trybu życia czy generalne porządki.

W sobotę 26.09 Mars w kwadraturze z Saturnem może sprawić, że nic nie będzie szło zgodnie z planem. Wiele spraw będzie się działo za szybo lub za wolno. Bądźmy cierpliwi i spokojnie realizujmy weekendowe i rodzinne plany.

Horoskop tygodniowy

21.09.2015, poniedziałek
Księżyc w znaku Strzelca i Koziorożca (od 14.32)
Pierwsza kwadra Księżyca o godz. 11.00 w znaku Strzelca to dobry czas na wyciąganie wniosków, narady, przekraczanie barier i schematów. Dziś będziemy mieli ochotę ruszyć się z miejsca, odkrywać nowe zainteresowania, dyskutować o niezwykłych sprawach. Po pracy warto wybrać się na spacer, uprawiać sport lub zrobić większe porządki. Dziś masz dużo siły. Jedz marchewkę, pij sok z buraków, aby wzmocnić organizm i pozbyć się toksyn.
Aspekty planet: 10.12 Księżyc w trygonie z Marsem, 10.59 Księżyc w kwadraturze ze Słońcem.

Karta dnia: II Kapłanka
Odpocznij, zdystansuj się do świata i znajdź czas tylko dla siebie. Dzięki temu inaczej spojrzysz na życiowe problemy i ze spokojem dasz radę większości z nich.

Wibracja numer: 2
Wibracja Dwójki sprzyja współpracy z innymi ludźmi, a także godzeniu się z wrogami.  Staniemy się otwarci na prośby i sugestie. W samotności nie będziemy czuli się dobrze. Warto wybrać się do kina razem z przyjaciółmi.

22.09.2015, wtorek
Księżyc w znaku Koziorożca
Możemy za bardzo się spieszyć i być skoncentrowani jedynie na swoich sprawach. Uważajmy, aby nie urazić osób wrażliwych, bo ludzie będą dzisiaj przeczuleni na punkcie swoich sekretów, pieniędzy i urody. Lepiej trzymać się z dala od konfliktów i nie podejmować ważnych decyzji pod wpływem plotek czy nagłych zachcianek. Oszczędzaj kolana, noś wygodne buty. Zrób peeling i depilację.
Aspekty planet: 04.51 Księżyc w sekstylu z Neptunem, 06.57 Księżyc w trygonie z Jowiszem, 14.04 Księżyc w koniunkcji z Plutonem, 16.55 Księżyc w kwadraturze z Merkurym.

Wibracja numer: 3
Wibracja Trójki sprzyja zdobywaniu wiadomości. Popatrzmy jak inni ludzie podchodzą do trudnych spraw, szukajmy inspiracji w sztuce i literaturze. Sięgnij po prasę i zajrzyj na specjalistyczne fora internetowe.

Karta dnia: VIII Sprawiedliwość
Pewna urzędowa lub oficjalna sprawa będzie wymagać szybkiej reakcji i szczegółowych wyjaśnień.  Nie zwlekaj z działaniem.

23.09.2015, środa
Księżyc w znaku Koziorożca i Wodnika (19.51)
Rano zajmij się zawodowymi obowiązkami, rób rachunki i pisz ważne urzędowe pisma. W domu zabierz się za cięższe prace. Umyj okna, zadbaj o trawnik w ogrodzie. Popołudnie sprzyja rozrywce, spotkaniom z przyjaciółmi i znajomymi. Łatwo będzie flirtować i zawierać nowe znajomości, udadzą się też zakupy i podróże. Rób peeling i depilację, nawilżaj skórę. Słońce w znaku Wagi ułatwia negocjacje i zawieranie zgody. Wenus w trygonie do Urana sprzyja randkom i rozrywce.
Aspekty planet: 01.12 Księżyc w kwadraturze z Uranem, 05.59 Wenus w trygonie z Uranem, 10.20 Słońce wkracza do znaku Wagi, 20.33 Księżyc w trygonie ze Słońcem, 20.34 Księżyc w sekstylu z Saturnem, 20.36 Słońce w sekstylu z Saturnem.

Wibracja numer: 4
Wibracja Czwórki sprawi, że będziemy chcieli załatwić mnóstwo spraw. Jednak urzędnicy i ważne osoby mogą być uparci lub nie mieć dla nas czasu! Lepiej zachować spokój i dystans, a najlepiej zająć się swoim hobby.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
W sprawach finansowych bądź nieugięty i zdecydowany. Nie pożyczaj niczego osobie, która zawiodła cię w przeszłości.

24.09.2015, czwartek
Księżyc w znaku Wodnika
Będziemy w dobrym humorze. Księżyc sprzyja zabawie, współpracy i nawiązywaniu nowych przyjaźni. Zdobywaj nowe informacje, zadawaj ważne pytania. Dzisiaj udadzą się randki, podróże, wyjścia do kina lub teatru. Odpocznij, obejrzyj ulubione filmy, zrób porządek z książkami i płytami DVD. Warto odnowić kontakt ze znajomymi, zadzwonić i porozmawiać o wspólnych planach. Organizm dobrze przyswaja tłuszcz. Kupuj nowe rośliny doniczkowe.
Aspekty planet: 18.08 Księżyc w trygonie z Merkurym.

Wibracja numer: 5
Wibracja Piątki przyniesie dobre pomysły, ale pod warunkiem, że nie będziemy myśleć tylko o sobie samych. Otwórzmy się na innych, posłuchajmy, co mają do powiedzenia. Dobre rady okazać się mogą bardzo cenne, także w sprawach związanych z biznesem.

Karta dnia: XVIII Księżyc
Nie dyskutuj na tematy, które irytują starszych krewnych, bo ktoś może się obrazić. Nie reaguj dziecinnie na kłopoty.

25.09.2015, piątek
Księżyc w znaku Wodnika i Ryb (od 21.43)
W ciągu dnia załatwiaj ważne sprawy w urzędach i na mieście, bo Księżyc w znaku Wodnika sprawi, że ludzie będą życzliwi i uprzejmi. Szukaj inspiracji, ucz się od innych i dyskutuj z przyjaciółmi. Potem znajdź więcej czasu na swoje prywatne sprawy. Rób przetwory, odkurzaj, myj okna i podłogę. Unikaj niezdrowych sosów i produktów z konserwantami. Merkury w kwadraturze do Plutona pomaga w nauce. Mars wkracza do znaku Panny i sprzyja dbaniu o zdrowie.
Aspekty planet: 00.26 Merkury w kwadraturze z Plutonem, 04.04 Księżyc w sekstylu z Uranem, 04.17 Mars wkracza do znaku Panny, 06.01 Księżyc w opozycji z Wenus, 08.57 Pluton wychodzi z retrogradacji, 22.29 Księżyc w opozycji z Marsem, 22.39 Księżyc w kwadraturze z Saturnem.

Wibracja numer: 6
Wibracja Szóstki sprzyja rodzinnym sprawom. Warto porozmawiać z krewnymi, a nawet podjąć próbę zakończenia różnych sporów i konfliktów. Wieczorne imprezy i randki będą udane.

Karta dnia: XIX Słońce
Jeśli czujesz się stłamszony i spychany na drugi plan w związku, teraz nadszedł czas przebudzenia i działania.

26.09.2015, sobota
Księżyc w znaku Ryb
Dzień sprzyja załatwianiu ważnych spraw w miłej i pozytywnej atmosferze. Możemy zmienić plany i zamiast zakupami czy pracami w domu, wybrać się do znajomych lub krewnych. Aura bardzo sprzyja miłości i randkom. Zwróć uwagę na sny i przeczucia, bo mogą okazać się prorocze. W sprawach rodzinnych korzystne zmiany, zgoda i więcej miłości. Wyśpij się, bierz witaminy, unikaj alkoholu. Mars w kwadraturze do Saturna może opóźniać ważne sprawy i spotkania.
Aspekty planet: 03.11 Mars w kwadraturze z Saturnem, 10.10 Księżyc w koniunkcji z Neptunem, 13.38 Księżyc w opozycji z Jowiszem, 18.32 Księżyc w sekstylu z Plutonem.

Wibracja numer: 7
Wibracja Siódemki sprzyja rozwojowi duchowemu. Poczujemy się znudzeni codziennymi obowiązkami i chętnie od nich uciekniemy. Szukaj dzisiaj nowego hobby, nowej inspiracji i towarzystwa ludzi, którzy cię pozytywnie inspirują.

Karta dnia: XXI Świat
Zasłużysz na nagrodę i przekonasz się, że jesteś o wiele więcej wart, niż sam przypuszczasz. Powiadom wszystkich o swoim sukcesie.

27.09.2015, niedziela
Księżyc w znaku Ryb i Barana (od 21.28)
Staniemy się dzisiaj weseli i odważni, co sprzyja nauce i nawiązywaniu ciekawych znajomości. Dzień sprzyja ciekawym wydarzeniom towarzyskim i artystycznym. Warto się ruszyć z domu, bo możesz dzisiaj znaleźć sobie niezwykłe zainteresowania lub pozbyć się kompleksów. Bardzo dobry dzień na zabawę. Wieczorem zwolnij tempa, zadbaj o swoje zdrowie. Pij soki i jedz jabłka, przejdź na lżejszą dietę.
Aspekty planet: 22.39 Księżyc w trygonie z Saturnem.

Wibracja numer: 8
Wibracja Ósemki przypomni nam o pieniądzach. Nie można zawsze być bezinteresownym! Poproś dziś o zwrot starych długów, pożyczonych kiedyś książek i płyt. Niech twoje rzeczy wrócą na swoje miejsce.

Karta dnia: IV Cesarz
Poradź się kogoś z większym doświadczeniem, a szybko rozwiążesz swoje problemy. Sam też będziesz pomagać krewnym i rozsądzać spory.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 27 º 42´ Panny – 04 º 33´ Wagi
Księżyc 23 º 14´ Strzelca – 02 º 52´ Barana
Merkury 15 º 20′ – 10 º 02′ Wagi w retrogradacji
Wenus  18 º 09´ – 22 º 06´ Lwa
Mars 27 º 26´ Lwa – 01 º 49´ Panny
Jowisz 08 º 45′ – 10 º 13´ Panny
Saturn 00 º 12´ – 00 º 45´ Strzelca
Uran 19 º 20´ – 19 º 04´ Barana w retrogradacji
Neptun 07 º 52´ – 07 º 42´ Ryb w retrogradacji
Pluton 12 º 59´ – 12 º 59´ Koziorożca w retrogradacji

Próżny kurs Księżyca:
21.09 od g. 10.59 do g. 14.32.
23.09 od g. 1.12 do g. 19.51.
25.09 od g. 4.04 do g. 21.43.
26.09 od g. 18.32 do 27.09 do g. 21.28.

Udanego tygodnia!