Archiwa kategorii: Inne

Horoskop tygodniowy 2-8.09.2019

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Tydzień sprzyja wyjaśnianiu spraw księgowych oraz robieniu rachunków. Wynegocjujemy duże zniżki i znajdziemy okazyjne ceny. Niektórzy znajdą nowe źródła zarobku lub dostaną ciekawą zawodową propozycję. Mars będzie silnie działał na naszą ambicję i motywację, warto walczyć o swoje i działać skutecznie.

W poniedziałek 2.09 koniunkcja Słońca z Marsem doda nam energii, ale narazi na kłótnie i pomyłki. Kwadratura Wenus z Jowiszem sprawi, że popatrzymy z optymizmem na wszystkie swoje sprawy, zaczniemy dbać o swoja urodę i dobrą formę. Najchętniej zajmiemy się zabawą, miłością i towarzyskimi ploteczkami.

We wtorek 3.09 koniunkcja Merkurego z Marsem ostrzega przed pośpiechem, szybką jazdą samochodem czy rowerem oraz przed kłótniami. Będziemy dociekliwi, ale też czepialscy i kłótliwi.

W środę 4.09 opozycja Wenus z Neptunem  będzie nam mącił prawdziwy obraz spraw, w których uczestniczymy. Niektórzy mogą być narażone na ataki oszustów lub ludzi, którzy ukrywają swoje zamiary. Warto zachować zdrowy rozsądek. Koniunkcja Merkurego ze Słońcem zmobilizuje nas do zadbania o swoje finanse. Warto powrócić do starych pomysłów na biznes lub wysłać oferty pracy ponownie w te miejsca, na których nam zależy, bo teraz możemy mieć więcej szans.

W czwartek 5.09 trygon Merkurego z Saturnem z pomoże nam w znalezieniu lepszej opieki lekarskiej czy kuracji zdrowotnej, która umożliwi nam szybkie dojście do siebie. Osoby, które chcą stracić na wadze, nie powinny ulegać pokusom.

W piątek 6.09 trygon Słońca z Saturnem zapewni nam powodzeni w w każdej sprawie, którą chcemy szybko doprowadzić do końca. Warto zakładać firmę, wysyłać ważne pisma, odwiedzać urzędy. Kwadratura Merkurego z Jowiszem sprzyja podróżom, nauce i sprawom zawodowym. Będziemy pomysłowi i kreatywni, coś ważnego nie ujdzie naszej uwadze, dzięki czemu zyskamy w sprawach zawodowych. Niektórzy mają szansę na ustabilizowanie sytuacji zawodowej.

W sobotę 7.09 trygon Wenus z Plutonem sprzyja szczerym rozmowom. Nie zostawiajmy skomplikowanych spraw swojemu losowi. W razie problemów lub niepewności zwróćmy się po poradę do prawnika lub specjalisty od finansów. Opozycja Merkurego z Neptunem sprzyja wizytom i romantycznym randkom.

Horoskop tygodniowy

2.09.2019, poniedziałek
Księżyc w znaku Wagi
Będziesz dziś niecierpliwy i towarzyski. Umów się z kimś na wieczór! Dzień sprzyja zdobywaniu nowych informacji. Warto wybrać się na małe zakupy. Ktoś pomoże ci znaleźć rozwiązanie trudnej urzędowej sprawy, warto zasięgnąć rady prawnika, żeby nie popełnić błędu. Księżyc ostrzega przed nieprzemyślanymi zakupami. Zrób piling enzymatyczny, rób oczyszczanie skóry, pij rumianek na cerę.
Aspekty planet: 01.23 sekstyl Księżyca z Jowiszem, 10.33 kwadratura Księżyca z Plutonem, 12.42 koniunkcja Słońca z Marsem, 18.26 kwadratura Wenus z Jowiszem.

Wibracja dnia: 5
Wibracja Piątki przyniesie dobre pomysły, ale pod warunkiem, że nie będziemy myśleć tylko o sobie samych. Otwórzmy się na innych, posłuchajmy, co mają do powiedzenia. Dobre rady okazać się mogą bardzo cenne, także w sprawach związanych z biznesem.

Karta dnia: V Papież
Warto zastanowić się nad swoją karierą i pragnieniami. Podjęte decyzje będą ważne i w przyszłości przyniosą ci zysk. Nie obawiaj się odpowiedzialności.

3.09.2019, wtorek
Księżyc w znakach Wagi i Skorpiona (od 1.34)
Wpadniesz dziś na kilka niezwykłych pomysłów. Te, które dotyczą kariery, zapisz koniecznie, bo przydadzą ci się w niedalekiej przyszłości. Pomysły, które dotyczą zabawy warto po południu wprowadzić w życie. Spotkania z przyjaciółmi będą bardzo udane. Organizm potrzebuje dużo surowych warzyw i wody mineralnej. Księżyc przypomni nam o zaległych sprawach. Posprzątaj dobrze łazienkę i kuchnię, zrób przegląd naczyń i wyrzuć te uszkodzone.
Aspekty planet: 12.17 opozycja Księżyca z Uranem, 17.39 koniunkcja Merkurego z Marsem, 19.11 sekstyl Księżyca z Marsem, 19.21 sekstyl Księżyca z Merkurym, 19.57 sekstyl Księżyca ze Słońcem.

Wibracja dnia: 6
Wibracja Szóstki sprzyja rodzinie. Pomagajmy innym, dzielmy się doświadczeniem, dbajmy o ludzi, których kochamy. Także sąsiedzkie sprawy znajdą się w centrum uwagi. Uda się zawrzeć zgodę lub wreszcie coś ważnego wspólnie postanowić.

Karta dnia: I Mag
Zyskasz o wiele więcej, niż myślisz, dzięki pewności siebie i dobrej autoprezentacji. Chwal się głośno tym, co osiągnąłeś.

4.09.2019, środa
Księżyc w znaku Skorpiona
Warto zabrać się za zaległe sprawy, bo będziemy mieli okazję szybko uporać się z trudnościami. Możesz znaleźć zgubione rzeczy. Także podróże będą udane i przebiegną w miłej atmosferze. Zadbaj o ręce, wcieraj w nie krem. Ogranicz palenie papierosów. Pij soki warzywne i jedz więcej owoców. Księżyc skieruje twoją uwagę na sprawy społeczne, warto rozmawiać o poważnych rodzinnych planach. Unikaj inwazyjnych zabiegów kosmetycznych, kupuj nowe kosmetyki.
Aspekty planet: 01.18 sekstyl Księżyca z Saturnem, 03.39 koniunkcja Merkurego ze Słońcem, 06.31 sekstyl Księżyca z Wenus, 07.09 trygon Księżyca z Neptunem, 12.58 sekstyl Księżyca z Plutonem, 13.25 opozycja Wenus z Neptunem.

Wibracja dnia: 7
Wibracja Siódemki sprzyja cierpliwej pracy, ale jest niekorzystna dla rozpoczynania nowych przedsięwzięć. Lepiej zająć się nadrabianiem zaległości, porządkami i reperowaniem różnych rzeczy.

Karta dnia: VIII Sprawiedliwość
Podczas rozmów z ważnymi osobami bądź bardziej pewny siebie i zdecydowany, a uda ci się zakończyć spór czy sprawę, która mogła trafić do sądu.

5.09.2019, czwartek
Księżyc w znakach Skorpiona i Strzelca (od 5.07)
Postaraj się odpocząć od trudnych spraw i nie bierz na siebie zbyt wielu obowiązków. Lepiej trzymać się z dala od ryzyka. Posprzątaj dom, a znajdzie się coś, czego szukałeś lub o czym zapomniałeś. Dobry czas na porządki w spiżarni i lodówce, a także wyrzucanie starych rzeczy z szafy i różnych schowków. Regeneruj siły, porządnie się wyśpij, pij zioła oczyszczające. Zaczynaj remont, rób porządki, wykonuj cięższe prace. Udadzą się wszystkie zabiegi kosmetyczne, nawilżaj skórę.
Aspekty planet: 13.37 trygon Merkurego z Saturnem.

Wibracja dnia: 8
Wibracja Ósemki może przynieść doskonałe pomysły na pomnożenie kapitału. W miłości uważajmy, Ósemka to wibracja namiętności, ale też zazdrości.

Karta dnia: XVIII Księżyc
Uda się wyjaśnić pewną sprawę, a nawet kupić coś, na czym wszystkim od pewnego czasu zależało. Karta wróży też udaną zabawę i dobre relacje z dziećmi.

6.09.2019, piątek
Księżyc w znaku Strzelca
Warto zebrać siły i szybko uporać się z domowymi obowiązkami. Dzień sprzyja gotowaniu, zapraszaniu przyjaciół, oglądaniu filmów. Po południu podróże przebiegną szybko i sprawnie. Pastuj buty, ceruj ubrania, przyszywaj guziki, unikaj sprzątania i wyrzucania rzeczy. Wybierz się na masaż lub przygotuj sobie kąpiel w solance. Jedz ser i jajka, uzupełnij posiłki roślinami strączkowymi i papryką.
Aspekty planet: 02.48 kwadratura Księżyca z Marsem, 05.10 kwadratura Księżyca ze Słońcem, 09.11 kwadratura Merkurego z Jowiszem, 09.19 koniunkcja Księżyca z Jowiszem, 09.21 kwadratura Księżyca z Merkurym, 12.52 kwadratura Księżyca z Neptunem, 18.03 kwadratura Księżyca z Wenus, 23.55 trygon Słońca z Saturnem.

Wibracja dnia: 9
Wibracja Dziewiątki sprawi, że dziś ludziom trudno będzie docenić nowe pomysły. Dzień nie sprzyja rozpoczynaniu nowych przedsięwzięć. Warto za to znaleźć sposób na oszczędności lub pozbycie się tego, co przynosi nam straty.

Karta dnia: XXII Głupiec
Uważaj na swoje słowa, bo ktoś może wziąć na poważnie twoje żartobliwe obietnice. Zaplanuj jesienne podróże i wizyty.

7.09.2019, sobota
Księżyc w znakach Strzelca i Koziorożca (od 12.37)
Pielęgnuj dłonie, rób manicure. Jedz częściej, ale mniejsze porcje. Dzień sprzyja spotkaniom z autorytetami. Księżyc ostrzega przed zbyt dużymi wydatkami. Unikaj wielkiego gotowania, zrób porządki w rachunkach i dokumentach. Zrób dzisiaj coś, co zaskoczy domowników i rodzinę, pokaż się z innej strony. Wieczorem zasłużyłeś na rozrywkę.
Aspekty planet: 05.45 trygon Wenus z Plutonem, 09.18 opozycja Merkurego z Neptunem.

Wibracja dnia: 1
Wibracja Jedynki doda nam sił. Dziś wiele spraw uda się załatwić szybko. Jeśli wciąż zwlekasz z rozpoczęciem diety lub zapisaniem się na siłownię, wreszcie podejmij decyzję!

Karta dnia: XIX Słońce
Nie siedź sam w domu w weekend, zorganizuj zabawę dla znajomych lub wyjedź gdzieś choćby na jeden dzień. Karta sprzyja ludziom odważnym.

8.09.2019, niedziela
Księżyc w znaku Koziorożca
Warto zebrać siły i szybko uporać się z trudnymi zadaniami. Licz jednak na siebie, bo krewni nie będą dzisiaj szczególnie życzliwi czy wyrozumiali dla innych. Podróże przebiegną szybko i sprawnie. Zaplanuj oszczędności, wyrywaj chwasty, piel grządki, wzmocnij cebulki i korzenie. Zrób oczyszczanie organizmu sokami warzywnymi lub jednodniową głodówką.
Aspekty planet: 00.47 trygon Księżyca z Uranem, 14.52 trygon Księżyca z Marsem, 15.42 koniunkcja Księżyca z Saturnem, 17.26 kwadratura Słońca z Jowiszem, 19.11 trygon Księżyca ze Słońcem, 22.18 sekstyl Księżyca z Neptunem.

Wibracja dnia: 2
Wibracja Dwójki nastroi nas pozytywnie do współpracy z innymi ludźmi. To dobry dzień, aby poważnie porozmawiać z bliskimi o podziale obowiązków lub kogoś o coś poprosić.

Karta dnia: XII Wisielec
Nie musisz robić wszystkiego natychmiast i decydować pod presją. W spokoju i samotności pojawią się dobre pomysły.

Pozycje planet:
Słońce 09 o 15´- 16 o 02´ Panny
Księżyc 15 o 35´ Wagi – 19 o 14´ Koziorożca
Merkury 07 o 15′ – 20 o 32′ Panny
Wenus 14 o 24′ – 23 o 05′ Panny
Mars 09 o 24′ – 13 o 52´ Panny
Jowisz 15 o 12′ – 15 o 43′ Strzelca w retrogradacji
Saturn 14 o 08´ – 13 o 59´ Koziorożca w retrogradacji
Uran 06 o 26´ – 06 o 18´ Byka w retrogradacji
Neptun 17 o 32′ – 17 o 21′ Ryb w retrogradacji
Pluton 20 o 52′ – 20 o 46′ Koziorożca w retrogradacji

Próżny kurs Księżyca:
2.09 od g. 10.33 do 3.09 do g. 01.34.
4.09 od g. 12.58 do 5.09 do g. 05.07.
6.09 od g. 18.03 do 7.09 do g. 12.37.

Udanego tygodnia!

Kurs „Astrologia horarna” IV-V 2013 Warszawska Szkoła Astrologii

Warszawska Szkoła Astrologii zaprasza na kurs poświęcony astrologii horarnej. Kurs obejmuje pięć zajęć po 3 godziny każde, podczas których kursanci poznają wiedzę w zakresie teorii i praktycznej interpretacji horoskopów horarnych (pytaniowych). Zajęcia odbywają się we wtorki od 9.04.2013 do 28.05.2013, w godzinach 18.00 – 21.00. Kurs prowadzi Izabela Podlaska-Konkel.

 

Tematy zajęć:
1. Wstęp do astrologii horarnej: jak zadawać pytania, ważność pytania, symbolika planet, znaków zodiaku i domów, rodzaje pytań.
2. Sygnifikatory główne i drugorzędne, różne relacje między planetami, jak dotrzeć do sedna horoskopu horarnego.
3. Czas w astrologii horarnej.
4. Pytania o miłość, relacje, rodzinę i krewnych, zgubione przedmioty.
5. Pytania o pracę, pieniądze, wykształcenie, umowy, problemy prawne.
6. Pytania o zdrowie, ciążę, choroby, sprawy codzienne.

 

Terminy zajęć: 9.04.2013, 16.04.2013, 23.04.2013, 14.05.2013, 21.05.2013, 28.05.2013.
Miejsce: ul. Pruszkowska 29 m. 259, Warszawa Ochota.
Cena kursu: 600 zł, możliwość zapłaty w ratach.
Płatność na miejscu przed kursem lub przelewem na konto:
Albireo s.c. ul. Pruszkowska 29/259, Warszawa 02-119
Multibank BRE Bank SA
39114020170000410205477296
Informacje i zapisy: 600-218-588, 600-218-488, albireo (at) albireo.pl

 

Izabela Podlaska-Konkel astrologIzabela Podlaska-Konkel jest profesjonalnym astrologiem od 1999 roku. Specjalizuje się w astrologii partnerskiej, biznesowej i elekcyjnej. Prowadzi z Miłosławą Krogulską Warszawską Szkołę Astrologii oraz strony www.Astroportal.pl i www.Czary.pl. Redaktor naczelna kwartalnika „Astrologia Profesjonalna”, współwydawca kwartalnika „Tarocista” i przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego. Należy do międzynarodowych organizacji astrologicznych: AAGB, ISAR, NCGR, ALL. Mieszka w Warszawie. Prowadzi stronę i bloga pod adresem www.izabelapodlaska.pl

 

Serdecznie zapraszamy!

Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel
Warszawska Szkoła Astrologii

Dobroczynny nów Księżyca

Już po sierpniowym nowiu Księżyca i choć piękna pogoda wróciła (przynajmniej w Warszawie), to powoli zamiast o wakacjach, będziemy myśleć o pracy i nauce. Ruszą się opóźnione sprawy, będzie więcej ciekawych spotkań i ostrych dyskusji. Tak jest zawsze, gdy Księżyc wychodzi z nowiu, bo jego wzrastający sierp jest symbolem przybywania i bogacenia się. Dawni astrologowie byli zgodni: chcesz mieć powodzenie, to zaczynaj nowe sprawy na przybywającym Księżycu. Będą rosły wraz z nim profity i wpływy na konto.
Przez najbliższe dwa tygodnie warto:
– dbać o finanse, robić porządki na koncie, zakładać lokaty, kupować ubezpieczenia, składać wnioski o kredyty czy aktywować karty płatnicze.
– robić przetwory, bo będą się dobrze trzymać. Pakuj w słoiki ogórki, cukinie i co jeszcze lubisz, a spędzisz zimę przy suto zastawionym stole.
– sadzić i pielęgnować rośliny, bo będą ładnie rosły,
– zadbać o siebie, robić zabiegi nawilżające i ujędrniające, podcinać włosy.
– rytuały dotyczące bogactwa.
Z czym może być gorzej? Z odchudzaniem, bo przybywający Księżyc jest symbolem nabierania wagi i objadania się, a nie wyrzeczenia i katorgi. Także wielkie porządki mogą nie przynieść efektów, bo trudno nam będzie cokolwiek wyrzucić i każdy stary ciuch będziemy chcieli zachować dla potomności.
Najlepszy czas na ambitne działanie to dwa, trzy dni po nowiu, gdy Księżyc już widać na niebie. Niegdyś dopiero tą chwilę określano nowiem, a dni poprzedzające nów, gdy Księżyca ani śladu, nazywano czarnym Księżycem. Był to czas oczyszczenia, unikania ryzyka, odpoczynku od trudnych zadań. To właśnie warto robić w ten weekend, a od poniedziałku z optymizmem zabrać się za to, co i tak musimy zrobić.

A jeśli chcesz coś szybko zakończyć, to działaj po pełni, bo gdy Księżyca ubywa, wszystko się pomniejsza i usuwa w cień. Ale to dopiero za dwa tygodnie.

Księżyc z katalogu Heveliusza 1645

Księżycowa mapa autorstwa Jana Heveliusza 1645

Kwartalnik „Trygon” – nowy numer 1(14)/2012!

W czerwcu 2012 ukazał się nowy numer kwartalnika „Trygon” nr 1(14)/2012, wydawany przez Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne.

56 stron, nakład 700 egz.

 

Jeśli chcesz otrzymywać nasz kwartalnik, wystarczy zapisać się do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego

(formularz na stronie
http://polskaastrologia.pl/index.php?page=zgloszenie)

i wpłacić roczną składkę członkowską 60 zł na konto StowarzyszeniaL
Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne
02-123 Warszawa, ul. Korotyńskiego 26/61
Bank Zachodni WBK S.A.
20 1090 1870 0000 0001 1067 8306

 

SPIS TREŚCI

2 Od redakcji: Witamy nowych autorów!

IZABELA PODLASKA-KONKEL

Z radością oddajemy w Wasze ręce kolejny numer „Trygonu”, już czternasty. Cieszy mnie bardzo, że mamy świetnych autorów, którzy regularnie publikują na naszych łamach. Bardzo dziękujemy Krzysztofowi Porzeżyńskiemu za teksty, które nam regularnie przesyła niemal od początku istnienia pisma.

3 Program IV Konferencji PSA

8 Konferencja po raz czwarty

IZABELA PODLASKA-KONKEL

W tym roku zorganizowaliśmy czwartą konferencję naszego stowarzyszenia. Trudno uwierzyć, że minęły już cztery lata, od kiedy zaczęliśmy realizować ten projekt. I co roku przekonuję się, że warto co roku spotykać się w tak dużym gronie, wymieniać doświadczenia, słuchać wykładów i nawiązywać astrologiczne przyjaźnie.

12 Konferencja o Neptunie

ŁUCJA WIERZYCKA

IV Konferencja Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i znowu, jak rok temu, z Neptunem w tle. Ale trudno żeby było inaczej, skoro Neptun dumnie kroczy przez znak Ryb, czyli jest w swoim znaku. Bardzo dużo było zatem o Neptunie, chociaż nie każdy wykładowca wziął sobie do serca ten motyw przewodni i bardzo dobrze, udało nam się dzięki temu nie rozpłynąć i do rzeczywistości od czasu do czasu powrócić.

17 Astrologicznie po konferencji

TOMASZ WIŃSKI

Czas po konferencji, czyli czas na refleksję. Cztery lata temu braliśmy udział w pierwszej konferencji Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i pisałem wtedy na swoim blogu, że na naszych oczach tworzy się historia. Ta historia wygląda teraz tak, że, polska konferencja zdobyła już uznanie za granicą. Już trzeci rok występują w Warszawie zagraniczne gwiazdy astrologiczne, a inne stoją w kolejce.

20 Fotorelacja z konferencji

24 Vaclav Havel

LEON ZAWADZKI

W rozmowach astrologów Jego odejście, po długiej i wyczerpującej organizm chorobie, ponownie przywołało odwieczny temat: o sygnifikatorach śmierci w radixie właściciela horoskopu. Zastanawiając się nad tym ważnym problemem i pytaniem staramy się na swój sposób nadal pozostać blisko ze zmarłym, który jest symbolem epoki zwycięskiej walki nad dyktaturą i przemocą.

30 Przygody podczas zaćmienia Księżyca

ANDREW BEVAN, tłum. PIOTR ŁASZCZUK

Moja pierwsza klientka zadzwoniła o 12:10. W tym czasie Słońce górowało na południu, co powodowało, że Księżyc zbliżał się do stopnia zaćmienia na północy. Klientka chciał omówić sprawy jej związku. Obserwując nadchodzące zaćmienie i jego stopień na wierzchołku IV domu, powiedziałem jej, że problem najprawdopodobniej jest dwu wątkowy.

35 Horoskop Piny Bausch

PRZYSZTOF PORZEŻYŃSKI

W ubiegłym roku na ekrany kin wszedł film Wima Wendersa „Pina”. To hołd złożony zmarłej w 2009 r. wybitnej choreografce tańca współczesnego. Technologia 3D nadawała się do tego świetnie. Film składał się z fragmentów jej spektakli, w które wplecione były krótkie wywiady z aktorami, którzy pracowali z Piną. Była ona mistrzynią i autorytetem. Ten film pozwalał poczuć, w jaki sposób pracowała, przekazywała esencję tańca.

41 Planety, czakramy i zdrowie

MARIA RACZYŃSKA

Liz Simpson, autorka książki „Przez czakry do zdrowia”, mówi o terapiach równoważenia czakramów. Do jednej z nich należy astrologia. Układ planet w momencie narodzin symbolizuje nasze doświadczenia oraz nasze sytuacje życiowe jako program lekcji karmicznych dla naszej duszy w obecnej inkarnacji. Zastosowanie astrologii jako terapii alternatywnej pozwala lepiej zrozumieć proces przekształcania naszego poziomu świadomości i zadania jakie mamy do wykonania tu i teraz.

44 Mars

MAGDALENA JANUSZ

Mars w horoskopie ukazuje nam przejawy siły, pasję, męskość, energię i seksualność. Pokazuje nam również, na jakie wyzwania w życiu trafiamy i jak sobie z nimi radzimy. Co jesteśmy w stanie przedsięwziąć, by poradzić sobie z daną okolicznością. Gdy spoglądamy w horoskop, może on okazać się doskonałym sygnifikatorem mężczyzn w naszym życiu: braci, kuzynów, kochanków etc. Pokazuje nam naszą siłę woli, wytrzymałość, a także gotowość do podjęcia swoistego ryzyka.

53 Londyńska Loża Astrologiczna

IZABELA PODLAska-KONKEL

W tym roku na IV Konferencji naszego Stowarzyszenia mieliśmy zaszczyt gościć Kim Farnell, prezesa Londyńskiej Loży Astrologicznej, najstarszej organizacji astrologicznej na świecie, która działa po dziś dzień. Jej członkowie od prawie stu lat spotykają się co tydzień w każdy poniedziałek wieczór w siedzibie Towarzystwa Teozoficznego pod adresem 50 Gloucester Place W1 w Londynie.

56 Autorzy numeru

28.06.2012 Warszawska Szkoła Astrologii: Aspekty Plutona i Urana w horoskopie – Izabela Podlaska-Konkel

Aspekty Urana i Plutona w horoskopie – Izabela Podlaska-Konkel
Uran i Pluton to planety pokoleniowe. Kiedy tworzą ze sobą aspekty, wyznaczają długofalowe zmiany dla całych pokoleń. Przyjrzymy się znaczeniu aspektów Urana i Plutona w horoskopie urodzeniowych i zobaczymy, jakie wyznaczają rodzaje zmian społecznych, kulturowych i obyczajowych w codziennym życiu.

UWAGA!!! ZACZYNAMY O GODZ. 17.00 ze względu na półfinałowy mecz Euro 2012
Termin: 28.06.2012 godz. 17.00-20.00
Miejsce: Pruszkowska 29 m. 259, 02-119 Warszawa
Informacje i zapisy: Izabela Podlaska-Konkel 0600218488, Mii Krogulska 0600218588, albireo (at) albireo.pl
Cena: 40 zł za zajęcia, ze względu na warsztatową formę zajęć nie można nagrywać

„Na temat” czyli horoskop portalu Tomasza Lisa

Autorka: Miłosława Krogulska

Ja, Miłosława Krogulska, napisałam na FB, że portal redaktora Tomasza Lisa ma słaby horoskop i otrzymałam w związku z tym kilka pytań od zaniepokojonych fanów tego przedsięwzięcia. Wypada mi więc wyjaśnić co i jak. Horoskop otwarcia nowego przedsięwzięcia symbolicznie opisuje losy, przez jakie firma i związane z nią osoby będą przechodzić. Nie ma dnia, który byłby dobry na wszystko, dlatego horoskop startu ważnego przedsięwzięcia astrolog dobiera bardzo starannie. O ile ktoś go oczywiście o to się zapyta i o ile znajdzie kompetentnego astrologa, a nie dzwoni pod 0-700 i oczekuje cudu za dwa zeta.

Horoskop startu portalu NaTemat.pl 22.02.2012 g. 11:30, Warszawa, klasyfikacja: A, źródło: wiadomości prasowe wirtualnemedia.pl

Gdy otwieramy przedsięwzięcie związane z mediami czy reklamą, w horoskopie silny powinien być Merkury. Ta planeta opiekuje się dziennikarstwem i jeśli jest dobrze postawiona, to przynosi duże czytelnictwo, nawet jeśli gazeta/portal jest brzydka lub słabo redagowana.

W horoskopie portalu Tomasza Lisa Merkury jest słaby, bo znajduje się w znaku Ryb, a tam mu źle. To oznacza, że redakcja będzie długo szukać swojej tożsamości i kierunku, w jaki ma zmierzać. W Rybach widzimy Neptuna, Słońce, Księżyc i Merkurego – to wszystko dla astrologa symbolizuje zbieraninę ciekawych i płodnych twórczo nazwisk, ale ta masa autorska chyba sama nie wie, co właściwie ma pisać, dla kogo ma pisać i w jakim stylu. Pewnie za ile mają pisać też nie wszyscy wiedzą. Na razie widzimy zdjęcia autorów na pierwszej stronie i wszyscy o nich mówią, bo planety te znajdują się wysoko na niebie, ale gdy szum medialny opadnie, do pracy będzie ciężko się zebrać.

Autorzy, dziennikarze i blogerzy symbolizowani są przez Księżyc i będą całkowicie podporządkowani redaktorstwu naczelnemu, które symbolizuje Słońce. Jednocześnie każdy będzie pracował na siebie, a nie na zespół, a to jest problemem. Od wizji Tomasza Lisa zależy, jak portal dalej będzie się rozwijał, ale wizja ta wymaga jeszcze pracy i współpracy z autorami, a tego ten horoskop wcale nie gwarantuje. Mars, planeta energii, jest w retrogradacji i to oznacza, że sił będzie ubywać.

Saturn, który ma związek w odbiorem prezentowanych treści, także jest w retrogradacji z piątym domu, a więc grozi portalowi, że wszystko będzie za poważne, za mdłe i bez tak zwanych jaj. Ciekawe, że w dniu premiery choć kontentu było sporo, wszyscy pisali tylko o parówkach – jak sądzę, tego typu tekstów więcej nie będzie i ponury Saturn będzie się mądrzył do woli.

Gdy Merkury jest słaby, cała nadzieja w Wenus, zgodnie z zasadą „jeśli nie jesteś mądry, to chociaż ładnie wyglądaj”. Niestety, Wenus jest w Baranie i także jest słaba. A to oznacza małą sympatię czytelników, większe uznanie u mężczyzn i raczej młodszych userów, niż starszych.

Jak więc widać, portal ma rację bytu, ale oszałamiającym i szybkim sukcesem nie będzie bo:

– słaby Merkury to długie szukanie odpowiedniej formuły,

– słaba Wenus to długa walka o uznanie i sympatię czytelników.

– nów Księżyca to wodzowska wizja,

– wpływ Neptuna to totalne zamieszanie.

Pytanie więc, czy projekt jest przewidziany jako długofalowy, czy tylko jako szybkie zamieszanie w branży, które ma służyć powstaniu czegoś innego. Otchłanie internetu są pojemne na każde sumy i idee. Być może to poletko doświadczalne, z którego wykiełkuje coś więcej. Od tego zależy dalsza interpretacja tego horoskopu. Pomocny jest sekstyl Jowisza do Słońca, który sprzyja naczelnemu. Reklamodawcy pewnie są i przez pierwsze miesiące będą zadowoleni. Zobaczymy więc, co z tego będzie w czerwcu i jak wtedy będzie wyglądać oglądalność. Będzie to czas pierwszych zmian i podsumowań. Reklamodawcy swoje rozliczenia zrobią w listopadzie 2012, a Tomasz Lis swoje podsumowanie przeprowadzi w marcu 2013, o ile oczywiście tam jeszcze będzie.

Horoskop tygodniowy 24-30.10.2011

Autorki: Miłosława Krogulska, Izabela Podlaska

Planety nie dadzą nam spocząć na laurach. Mars, który będzie najbardziej aktywną planetą w tym tygodniu, będzie nas poganiał i popychał do zadań, za które wcześniej nie chciało nam się zabrać. Nów Księżyca w znaku Skorpiona sprawi, że będziemy chcieli zakończyć stare sprawy, ale niechętnie zabierzemy się za nowe. Na niebie tworzy się harmonijny trygon Jowisza z Plutonem, który zwróci nasza uwagę na sprawy pieniędzy, inwestycji i korzystnego zarządzania tym, co mamy. W weekend czeka nas dobra zabawa, ale i dużo wydatków za sprawą opozycji Słońca z Jowiszem.

W poniedziałek z ochotą zabierzemy się za pracę i obowiązki, bo Księżyc przebywać będzie w znaku Panny. Byki, Panny i Koziorożce będą najlepsze we wszystkim, co robią. We wtorek będziemy mieli mniej siły na trudne sprawy. Księżyc w znaku Wagi skupi naszą uwagę na sprawach partnerskich i na umowach, jakie ostatnio zawarliśmy lub podpisaliśmy. Najbardziej aktywne i pomocne innym będą Wagi i Wodniki. Wenus w kwadraturze z Marsem sprawi, że środa będzie dniem towarzyskiego zamieszania, ale i namiętnych randek. Mars w sekstylu z Saturnem zapewni nam w pracy wsparcie osób z dużym doświadczeniem. Najwięcej zawodowo skorzystają Barany i Strzelce. Wieczorem nów Księżyca w znaku Skorpiona sprawi, że niechętnie będziemy przebywać w dużym towarzystwie. Wybierzemy kameralne spotkania lub domowy odpoczynek. W czwartek Księżyc wychodzi z nowiu, co ożywi Skorpiony, Raki i Ryby. Dziś uda się szybko załatwić sprawy w banku czy na poczcie. W piątek na słowa powinny uważać Lwy i Byki, bo na niebie Merkury ustawi się w kwadraturze z Marsem, co powoduje niestety kłótnie, sprzeczki i pomyłki. Jowisz w trygonie z Plutonem będzie jednak w piątek łaskawy dla tych, którzy ubiegają się o kredyt konsolidacyjny lub pożyczkę. W sobotę Skorpiony, Bliźnięta i Byki powinny kontrolować swoje wydatki, bo Słońce w opozycji z Jowiszem i w sekstylu z Plutonem sprzyja wielkim zakupom, niekoniecznie niezbędnym. To dobry dzień na zabawę, imprezy i randki. W niedzielę Księżyc w Strzelcu będzie nas motywował do aktywności sportowej lub spacerów. Po południu Księżyc przechodzi do Koziorożca, co uaktywni Panny i Koziorożce, które chętnie zaplanują rodzinne spotkania i zadania na kolejny tydzień.

24 października 2011, poniedziałek
Księżyc w znaku Panny i od godz. 17.50 w znaku Wagi
Będziemy dzisiaj zdyscyplinowani i pracowici. Chętnie nadrobimy różne zaległości zawodowe, odwiedzimy urzędy i uporamy się z drobnymi zaległościami. Dzień sprzyja odnajdywaniu błędów, a także mądrym decyzjom zawodowym, które wyjdą nam na dobre w następnych miesiącach. Po południu aura sprzyja zakupom i spotkaniom z przyjaciółmi. Co się uda: sprawy zawodowe, spotkania z przyjaciółmi, negocjacje. Unikajmy: tłumu, ulegania prośbom i pokusie nadmiernych wydatków. Dieta: wrzuć do garnka kolorowe warzywa, dziś jemy lekko i z ziołowymi przyprawami. Dom: wyrzuć z szafy rzeczy, których od dawna nie nosiłeś. Zdrowie i ruch: pij wodę mineralną, dbaj dzisiaj i skórę, a szybko zobaczysz pozytywne efekty. Ogród: ostatnie dni na sadzenie roślin cebulowych. Biznes i pieniądze: nie ufaj cudownym okazjom, sprawdzaj trzy razy każdą umowę i propozycję.

Wibracja dnia: Dwa
Wibracja Dwójki sprzyja ciekawym spotkaniom, lepszemu dogadywaniu się z ludźmi, a także udanym negocjacjom. Łatwiej przekonać ludzi, że trzeba się liczyć także z tym, co ty masz do powiedzenia. Na randkach namiętnie i gorąco!

25 października 2011, wtorek
Księżyc w znaku Wagi
Będziemy towarzyscy i weseli, ale na nudnych obowiązkach lub nauce nowych zagadnień trudno się będzie skupić. Dzień nie sprzyja ryzykowaniu i nagłemu zaczynaniu nowych spraw. Łatwo będzie zapalić się do pomysłów, które mogą nie wyjść nam na dobre lub poddać złemu wpływowi innych ludzi. Unikaj kłótni, nie daj się wplątać w zawodowe intrygi. Bardzo dobry dzień na randki i towarzyskie spotkania. Co się uda: twórczość, medytacja, randki i miłosne czary. Unikajmy: podróży, trudnych rozmów z szefem lub wypominania innym błędów. Dieta: dziś warto pościć, ograniczyć tłuszcz i jedzenie z konserwantami. Dom: aura sprzyja drobnym kuchennym porządkom, zwłaszcza w spiżarni. Zdrowie i ruch: zadbaj o cerę, kup dobry krem. Ogród: wydaj wojnę chwastom, grab opadłe liście. Biznes i pieniądze: dzień nie sprzyja ryzykownym decyzjom, w sklepach mniejsze obroty.

Wibracja dnia: Trzy
Wibracja Trójki sprzyja sztuce, kreatywnym pomysłom i urządzaniu wnętrz. Będziemy chcieli szybko spełnić każdą swoją zachciankę. Dlatego od ryzykownych decyzji, hazardu i nierozsądnych ludzi lepiej trzymać się z daleka.

26 października 2011, środa
Księżyc w nowiu w znaku Wagi i od godz. 17.09 w nowiu w znaku Skorpiona
Dzisiaj nasze nastroje będą zmienne, a wobec natłoku obowiązków możemy stać się bardzo nerwowi. Lepiej liczyć tylko na siebie, bo ludzie mogą nam wiele obiecać, ale nie rzeczywiście pomóc. Zastanów się, co naprawdę jest warte pracy, a z czego można zrezygnować. O godz. 21.57 czeka nas nów Księżyca w znaku Skorpiona, co sprzyja duchowej pracy i magicznym rytuałom. Randki będą gorące, o ile tylko uda się znaleźć na nie wolny czas. Co się uda: randki, rytuały oczyszczające i czary, medytacja, wizualizacja. Unikajmy: spraw urzędowych, pożyczek i wielkich wydatków. Dieta: dziś warto oczyszczać organizm, unikaj alkoholu i nadmiaru soli. Dom: zamiast sprzątać i gotować, odpoczywaj. Zdrowie i ruch: rusz się jesienny na spacer, a najlepiej poprawisz sobie nastrój! Ogród i rośliny: podlewaj rośliny w doniczkach, dziś bardziej chcą pić. Magia i rytuały: dzisiaj nów Księżyca, zastanów się jak przyciągnąć powodzenie. Biznes i pieniądze: nowych pomysłów szukaj dziś w Internecie.

Wibracja dnia: Cztery
Wibracja Czwórki sprzyja ważnym przemyśleniom. Zajmij się dzisiaj swoimi sprawami, porządkami i ważnymi rachunkami. Szybko okaże się, że jest wyjście z kłopotów i możliwości zaoszczędzenia pieniędzy.

27 października 2011, czwartek
Księżyc w znaku Skorpiona
Dzisiaj będziemy niezdecydowani, senni, a nawet zapominalscy. Zadbaj o zdrowie, medytuj, znajdź czas dla bliskich ci osób. Powoli nabierać będziemy sił i optymizmu i im bliżej wieczora, w tym lepszych będziemy nastrojach. Zaczniemy myśleć o swoich korzyściach, co skłania do porzucania nudnych projektów i do zmiany niewygodnych przyzwyczajeń. Co się uda: odpoczynek, gotowanie, drobne prace domowe. Unikajmy: dyskusji o polityce i pieniądzach, szczególnie w pracy. Dieta: ostrożnie, dziś wszystko tuczy, a pierogom i plackom trudno się będzie oprzeć. Dom: nie rób prania, nie myj samochodu – wszystko dłużej schnie i zostają smugi. Ogród: zadbaj o rośliny w doniczkach, owiń w chochoły te, które zostały na balkonie. Zdrowie i ruch: możemy być senni i nieostrożni, uważaj w podróży. Biznes i pieniądze: w sklepach klienci będą wyjątkowo marudni i niezdecydowani.

Wibracja dnia: Pięć
Wibracja Piątki pomaga znaleźć szczęście w miłości. Będziemy dziś odważni, pewniejsi swoich zalet. Pisz listy miłosne, rób magiczne rytuały, uśmiechaj się częściej i przyciągaj do siebie ludzi.

28 października 2011, piątek
Księżyc w znaku Skorpiona i od godz. 16.46 w znaku Strzelca
Dzień będzie niespokojny, a nawet pełen kłótni i niepotrzebnych dyskusji. O godz. 4.57 Księżyc znajdzie się w kwadraturze z Marsem i źle to wpłynie na całą aurę dnia. Niektórzy będą zrzucać męczące zajęcia na innych i ze wszystkich sił walczyć o swoje pieniądze. Dbaj o siebie i szanuj swoje nerwy. Po południu łatwiej będzie za to uporać się z fizycznymi pracami, remontami, nabierzemy też ochoty na sport. Co się uda: praca intelektualna, pisanie listów i ważnych pism. Unikajmy: kłótliwych osób, a także plotek i rozmów o skandalach. Dieta: rano pij więcej wody z mikroelementami, po południu jedz owoce. Dom: nadal unikaj mycia okien i podłóg, bo będą smugi. Zdrowie i ruch: basen lub joga to najlepszy sport na dziś. Ogród: jeśli nie ma mrozu, podlej iglaki. Biznes i pieniądze: odwiedź bank, zrób rachunki, podpisuj ważne umowy.

Wibracja dnia: Sześć
Wibracja Szóstki sprzyja trosce o zdrowie i swoje własne sprawy. Zajmij się rodziną, poświęć czas ludziom, którzy ci ufają. Ryzyko i kłótnie nie wyjdą nam dzisiaj na dobre, nie daj się do nich sprowokować.

29 października 2011, sobota
Księżyc w znaku Strzelca
Dzień sprzyja ciekawym wydarzeniom towarzyskim i rodzinnym. Będziemy w dobrych humorach. Warto się ruszyć z domu z wizytą lub do kina. Możesz dzisiaj znaleźć sobie niezwykłe zainteresowania lub zacząć planować zagraniczne podróże. Bardzo dobry dzień na randki, zakupy, uprawianie sportu. Co się uda: randki, podróże, wyjścia do kina lub teatru. Unikajmy: pożyczania książek lub pieniędzy, bo szybko do nas nie wrócą. Dieta: dziś jemy na ciepło, organizm potrzebuje białka. Dom: wietrz, wieszaj pranie, pal w domu kadzidła. Zdrowie i ruch: graj w tenisa lub squasha, unikaj nudnej siłowni. Ogród: dziś rób większe porządki, grab i pal zeschłe liście. Biznes i pieniądze: po południu w sklepach będzie o wiele więcej klientów.

Wibracja dnia: Siedem
Wibracja Siódemki pomaga w nauce, dlatego znajdź dzisiaj trochę czasu na mądrą lekturę lub szukanie ciekawych wiadomości w Internecie. Będziemy dociekliwi, wyznaczymy sobie nowe cele i chętnie o nich podyskutujemy.

30 października 2011, niedziela
Księżyc w znaku Strzelca i od godz. 18.40 w znaku Koziorożca
Dzisiaj będziemy myśleć o odpoczynku i świętym spokoju. Chętnie zagłębimy się w lekturze, odetchniemy od codziennych obowiązków. Uważaj w podróży, bo możliwe są zguby i pomyłki. Sny i przeczucia mogą być prorocze, znajdź czas na medytację i sprawy związane z rozwojem duchowym. Po godz. 18.40 nie słuchaj marudzenia, bo Księżyc wkroczy w znak Koziorożca i niektóre starsze osoby mogą wygarnąć wszystkim długo skrywane żale. Co się uda: nabierzemy sił, wpadniemy na mądre pomysły, pozbędziemy się starych schematów. Unikajmy: kłótni, pośpiechu, ignorowania cudzych próśb i emocji. Dieta: egzotyczne smaki będą nas bardzo kusić, ale uważaj, bo łatwo przytyć. Dom: ostrożnie, nie przesuwaj mebli, nie noś ciężkich rzeczy. Zdrowie i ruch: wieczorem rób peeling, kładź maseczkę i nawilżaj skórę. Ogród: chroń rośliny przed mrozem, podsypuj torfem i zabezpieczaj. Biznes i pieniądze: wycofuj się z błędnych decyzji, nie pozwól się wykorzystywać.

Wibracja dnia: Osiem
Ósemka to wibracja sprzyjająca pieniądzom, rachunkom i ważnym decyzjom. Dzisiaj licz, planuj, tnij koszta i szukaj okazji do zyskownych inwestycji.

Słońce 0 º 14´ – 7 º 11´ Skorpiona
Skupmy się na rodzinie i odpoczynku.

Księżyc 20 º 09´ Panny – 4 º 13´ Koziorożca
Porządki i kończenie spraw to nasz główny cel.

Merkury 16 º 10´ – 26 º 15´ Skorpiona
Nie tropmy afer i kłamstw tam, gdzie ich nie ma.

Wenus 18 º 20´ – 27 º 02´ Skorpiona
Walka za wszelką cenę może się skończyć bankructwem.

Mars 20 º 23´ – 24 º 11´ Lwa
Warto poprawić swoją kondycję fizyczną.

Jowisz 5 º58´ – 5 º 01´ Byka w retrogradacji

Nie wydajmy za dużo na halloweenowe atrakcje.

Saturn 21 º 25´ – 22 º 15´ Wagi
Ktoś przypomni nam o złożonych kiedyś obietnicach.

Uran 1 º 30´ – 1 º 17´ Barana w retrogradacji
Mimo jesieni będziemy chętnie wychodzić na spacery.

Neptun 28 º 13´ – 28 º 09´ Wodnika w retrogradacji
Wieczorny relaks i medytacja pozwolą nam zachować równowagę.

Pluton 5 º 14´ – 5 º 23´ Koziorożca
Zanim się na coś zdecydujesz, pomyśl dwa razy o kosztach.

Próżny kurs Księżyca:
23.10 od g. 22:48 do 24.10 do g. 17:50.
26.10 od g. 14:19 do 17:09.
28.10 od g.13:50 do g. 16:46.
30.10 od g. 14:31 do g. 17:40.

Miłego tygodnia!

Nów w Pannie

Gdy Księżyc znajdzie się w tym samym znaku zodiaku, w którym jest już Słońce, czeka nas nów Księżyca. Nie widać go wtedy na niebie, bo strona, którą Księżyc zwrócony jest do Ziemi, nie odbija światła słonecznego. (Księżyc w ogóle zwrócony jest do nas tylko jedną stroną, co ma swoje magiczne i astrologiczne implikacje, o czym następnym razem).
Nów Księżyca zaczyna nowy miesiąc lunarny, od nowiu Księżyca będzie przybywać i z dnia na dzień będzie on coraz bardziej widoczny na niebie. Jednak czas, gdy nów i noc jeszcze ciemniejsza, w dawnej magii miał negatywne znaczenie. Uznawano czas nowiu za niepomyślny do zaczynania nowych spraw i czekano, aż choć skrawek Księżyca znów pojawi się na niebie. Dawna astrologia zachowała ten podgląd, choć trzeba było rozważyć, kto podczas nowiu silniejszy: Słońce czy Księżyc. Zależało to oczywiście od znaku zodiaku, w jakim znalazł się Księżyc. Gdy silniejszy jest Księżyc, nów sprzyja medytacji, oczyszczaniu i domowym, prywatnym sprawom. Gdy silniejsze jest Słońce, nów bardziej sprzyja aktywnemu działaniu, publicznej działalności, pracy i ambitnym zamierzeniom.

Dzisiaj na przykład mamy nów w Pannie, a Merkury, który włada znakiem Panny przebywa w Lwie, a więc w domu Słońca. Oznacza to, że podczas dzisiejszego nowiu silniejsze jest Słońce, bo jest w recepcji z Merkurym (Merkury włada Panną i jest w Lwie, Słońce włada Lwem i jest w Pannie). A więc dzisiejszy nów wygania nas z wakacji i kieruje nasze myśli w stronę pracy, szkoły, ważnych spraw i nowych planów na jesień.Dzisiaj nocą świecą nam lampy, więc ciemnością nie musimy aż tak się przejmować. Dlatego już w dzień nowiu zaczynamy czary, które przez cały miesiąc przynieść nam mają przychylność. Bo gdy przybywa Księżyca, nam też będzie przybywać. A jakie czary? Najlepsze są najprostsze. Zaplanuj ważne zadania, policz pieniądze, wyrzuć śmieci z portfela i torby. A potem zapal świecę i wyobraź sobie, jak krok po kroku realizujesz swój plan. A jutro wstań, uśmiechnij się i z nową energią zacznij po prostu działać!