O charakterze Lwa

Miłosława Krogulska, Izabela Podlaska

Zodiakalne Lwy to osoby dumne i szlachetne. Uwielbiają być w centrum zainteresowania, są urodzonymi aktorami.

Patronem Lwów jest Słońce, ich żywioł to ogień.

Lwy są osobami szczerymi i prostolinijnymi. To królewski Znak Zodiaku. Nigdy nie chowają urazy, wspaniałomyślnie wybaczają innym krzywdy i przewinienia. Mają gest i są szczodre nawet dla nieznajomych. Uwielbiają być podziwiane, zawsze znajdują się w centrum zainteresowania. Są duszą towarzystwa, potrafią rozbawić każdego. Na imprezach, bankietach i wystawnych przyjęciach czują się wspaniale. Tam mogą zabłysnąć kreacją i dowcipem. Są świetnymi organizatorami, wokół nich skupia się życie towarzyskie. Trzeba je pilnować, bo nieraz bywają lekkomyślne i zbytnio ryzykują, szczególnie jeśli chodzi o poszukiwanie przygód.

Bywają męczące, ponieważ to na nich ma skupiać się cała uwaga. Trzeba je podziwiać, inaczej tracą humor i są zazdrosne. Nieraz okazują swoją gorszą stronę - wychodzi z nich próżność, egoizm, chęć imponowania innym za wszelką cenę, pycha i zarozumialstwo. W skrajnych przypadkach, kiedy nikt nie zwraca na Lwy uwagi, potrafią błaznować i szukają taniego poklasku, byle tylko zdobyć widownię.

Lwy w pracy są bardzo energiczne i przedsiębiorcze. Dobrze umieją zorganizować pracę sobie i innym, głównie przekazując ją innym członkom zespołu. Najlepiej czują się na stanowiskach reprezentacyjnych i kierowniczych, uwielbiają delegacje i firmowe bankiety. Zmysł dramatyczny pozwala im rozegrać każdą sytuację na swoją korzyść. Ceni nie tylko podwyżki, ale również odznaczenia, dyplomy i inne formy wyróżnień.

Wedle tradycji najodpowiedniejsze dla Lwów zawody to: aktor, przedsiębiorca, fabrykant, marszand, jubiler, dyrektor, przewodniczący, handlarz dziełami sztuki i starociami.

Odpoczywają Lwy najchętniej na plaży w pełnym słońcu, na jednej z egzotycznych wysp Pacyfiku. Jako że są trochę leniwe, nie lubią pieszych wędrówek i forsownej wspinaczki. Ze sportów uwielbiają gry zespołowe (pod warunkiem, że są kapitanem drużyny), lekkoatletykę, areobik i taniec, niekoniecznie wyczynowo.

W miłości Lwy są namiętne i zaborcze. Potrafią zalecać się w wielkim stylu i nie znoszą konkurencji. Mają duże potrzeby seksualne, które są u nich ściśle powiązane z uczuciami. Potrafią być chorobliwie zazdrosne, chociaż same są mistrzami flirtu. W związkach zawsze dominują partnera. Być z Lwem to nigdy się nie nudzić.


Więcej horoskopów dla Lwa

Nowo?ci wydawnicze

Kwartalnik Tarocista nr 20W 20. numerze "Tarocisty" zapoznasz się z symboliką dziewiątek, nauczysz się odczytywać alchemiczne znaczenie karty Hierofant oraz wróżebną interpretacje karty Słońce. Prezentujemy również historię Tarota Marsylskiego, najbardziej znanej talii w historii tarota. Proponujemy też rozkłady dla samotnych: Czas na miłość, Sobie przeznaczeni i Druga szansa.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13W 13 numerze kwartalnika "Astrologia Profesjonalna" znajdują się teksty o wielkich koniunkcjach w horoskopie urodzeniowym i w astrologii mun­dalnej, o niefortunnym położeniu Wenus, a także artykuł na temat elekcji medycznych oraz przepo­wiednie polityczne siedemnastowiecznego astrolo­ga Williama Lilly'ego.

Zamów aktualny numer

Kwartalnik Tarocista nr 19W 19. numerze "Tarocisty" przeczytasz o znaczeniu kart Gwiazda i Księżyc, zapoznasz się z bogatym zwierzyńcem w Tarocie Thota, zapoznasz się z pogłębionymi znaczeniami tarotowych siódemek. Proponujemy również rozkłady na nowe sytuacje: na pierwszą randkę, nową pracę czy nową znajomość. Dowiesz się, jakie litery i dźwięki przyporządkowane są wielkim arkanom, co może ci w medytacji z kartami.

Zamów aktualny numer